Podcasts by Category

35 milimetrai

35 milimetrai

LRT

Fotografija – sritis, su kuria susijęs beveik kiekvienas iš mūsų: arba fotografuojame, arba būname fotografuojami. Pokalbiai įvairiomis fotografijos temomis, susijusiomis su mūsų dažnai regima, bet ne iki galo įsisąmoninama kasdienybe. Laida mėgstantiems fotografuoti ir besidomintiems fotografija, kurioje net ir šios srities profesionalai gali išgirsti šį tą naujo. Ved. Donatas Šukelis

13 - 35 milimetrai. Informatyvi ir paveiki reporatažinė nuotrauka – atsitiktinumas ar išlavintos akies įgūdis? Spaudos fotografas J. Stacevičius
0:00 / 0:00
1x
  • 13 - 35 milimetrai. Informatyvi ir paveiki reporatažinė nuotrauka – atsitiktinumas ar išlavintos akies įgūdis? Spaudos fotografas J. Stacevičius

    Skaitant straipsnius apie įvairius įvykius viską lengviau įsivaizduoti matant nuotraukas iš aprašomų įvykių vietų. Žiūrint nuotraukas žiūrovui kyla įvairūs jausmai. O ką mato ir jaučia spaudos fotografas? Kiek asmeninio fotografo jausmo ir santykio su aplinka, įvykiais ir žmonėmis yra nuotraukose? Kaip greitai reaguojant padaryti paveikias, informatyvias ir istorijas pasakojančis nuotraukas? Pokalbis apie spaudos fotografiją ir fotožurnalistiką, nematomą šio fotografijos žanro pusę laidoje pasakoja naujienų portalo lrt.lt fotoredaktorius, fotografas Justinas Stacevičius.

    Ved. Donatas Šukelis

    Tue, 05 Sep 2023
  • 12 - 35 milimetrai. Tobuli vaizdai be žmogiško jausmo – dirbtinis intelektas fotografijoje

    Tobulėjančios dirbtinio intelekto technologijos neaplenkia ir fotografijos. Dirbtinio intelekto įrankiais sukurtos nuotraukos stulbina tobulais vaizdais, tačiau žmogiško kūrėjo jausmo - mažai. Pokalbis apie dirbtinio intelekto naudą ir grėsmes fotografijoje su menininke Agne Gintalaite ir fotografu Albert Pocej. Apie dirbtinio intelekto keliamą grėsmę autorių teisems pasakoja LATGA Menų skyriaus vadovė Ingrida Radovič.

    Ved. Donatas Šukelis

    Tue, 29 Aug 2023
  • 11 - 35 milimetrai. Pagal „Wabi-sabi“ filosofiją kurianti Justina Tulaitė: man klaidos yra įdomioji dalis fotografijoje

    Išskirtinės, dvelkiančios mistika ir alsuojančios jausmu nuotraukos, įtraukiančios į jose matomą vaizdą. Taip būtų galima apibūdinti fotografės Justinos Tulaitės kūrybą. Didelę vietą autorės kūryboje užima autoaktai, kurie nėra tiesiog nuogo kūno nuotrauka, bet įtraukia žiūrovą savo paslaptingumu, netikėtomis lokacijomis ir žiūrovo galvoja sukuria savo istorijos pasakojimą.
    Justina Tulaitė nevengia šviesos nuotekių ant nuotraukų, o fotografuoti renkasi "pinhole" tipo fotoaparatu. Pokalbis apie savitą ir originalų kūrybos braižą, kūrybos procesą nuo idėjos iki nuotraukų spausdinimo, autoaktų žanrą ir fotografiją analoginiu "pinhole" tipo būdu.

    Ved. Donatas Šukelis

    Tue, 22 Aug 2023
  • 10 - Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas sulaukė naujų, jau ketvirtų kaltinimų ir šis jo teismas gali tapti istoriniu. Sukanka

    Turbūt visi esame vartę fotoalbumus skirtus miestų vaizdams, architektūrai, panoramoms ir kraštovaizdžiui.
    Dažniausiai tuose albumuose reprezentuojamas miestas, nuotraukose matomos konkretaus miesto įžymybės ir simboliai. Daug maž visur vienoda, bet kartu ir skirtinga.
    Tačiau požiūris į miesto fotografiją kinta. Vis daugiau fotografų bando įžvelgti mieste išskirtinių, nenufotografuotų vaizdų, rakursų, įžvelgti grožį gal būt nepatraukliuose ar grožio suvokimui prieštaraujančiuose vaizduose. Pokalbis apie miesto fotografiją su fotografu ir projekto „Tai yra Vilnius“ autoriumi Andrej Vasilenko.
    Ved. Donatas Šukelis

    Tue, 15 Aug 2023
  • 9 - 35 milimetrai. Analoginė fotografija - mada ar nemirštanti klasika?

    Prieš keletą metų atrodė, kad skaitmeninė fotografija įsigalėjo amžiams, o senų juostinių fotoaparatų vieta yra muziejuose ar kolekcininkų lentynose. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau profesionalių fotografų ir fotografijos mėgėjų iš lentynų traukia senus tėvų ar senelių juostinius fotoaparatus ar perka juose sendaikčiuose ir fotografuoja analoginiu būdu. Šiandien analoginė fotografija išgyvena prisikėlimo metus, populiarūs ne tik seni, bet ir nauji juostiniai fotoaparatai, populiarėja juostelių ryškinimas ir nuotraukų spausdinimas namuose, o įsigyti fotojuostelę kartais gali tapti ir tikru iššūkiu dėl itin didelės paklausos.
    Kodėl juostinė fotografija šiandiena tokia ppoluliari? Ar tai naujai atrasta sena, mada ar niekada nemirštanti klasika? Mintimis apie juostinę fotografiją dalinasi fotografai Artūras Morozovas ir Andrei Antonau.

    Ved. Donatas Šukelis

    Tue, 08 Aug 2023
Show More Episodes