Nach Genre filtern
- 71 - Ez a teendőd, ha megszökött a kutyád
Minden gazda legnagyobb félelme, hogy szeretett kutyája egyszer elveszik, vagy megszökik. A DOGZ Podcast 7. évadának záró adásában annak jártunk utána Szabó Trixi, a szökött kutyák nyomába eredő CHIPet Csapat vezetője, és Angyal Zsolt kutyaoktató segítségével, hogy miként tudjuk otthonunkat szökésbiztossá tenni, és mik azok az alapvető teendők, amiket nem szabad kihagynunk, ha megtörténne a legrosszabb, és eltűnne kedvencünk. Min bukik el a legtöbb keresési kísérlet, és hogyan viselkednek a természetben a kutyák? Hallgasd meg!
Thu, 03 Oct 2024 - 70 - Minden kistestű kutya agresszív?
Egy nagy, és egyre gyorsuló világban aprónak lenni nem egyszerű, hiszen minden nagyobb nálunk. Vajon mit érezhetnek városi környezetben az igazán kistestű kutyusok, akikből egyre több van, hiszen ideális lakásban, velünk élő társak lehetnek testméretük okán? Tényleg eleve agresszívebbek, vagy csak a körülmények teszik őket azzá? A DOGZ Podcast 7. évadának 9. adásában arról kérdeztük Vass Viktória kinológus, kutyaoktatót, és Tóth Ancsa rehabilitációs trénert kérdeztük arról, hogy tényleg minden kistestű kutya agresszív-e.
Thu, 26 Sep 2024 - 69 - Nem csak vakoknak segítenek - ennyi mindenre képeznek segítőkutyát
Számtalan helyzetben dolgozhatnak az emberek mellett segítőkutyák. A DOGZ podcast 7. évadának 8. részéből kiderül, miben más egy terápiás- és egy segítőkutya kiképzése, hogyan tenyésztik és szelektálják már kölyökkorban a segítő tevékenységeket végző ebeket. A vakvezető, riasztó-, mozgássérülteket, cukorbetegeket, vagy idegrendszeri eltérésekkel élő embereket segítő kutyák kiképzéséről Látrányi Orsolyával, a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola kiképzőjével, és Kovács-Czirják Helgával, a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesület oktatójával beszélgettünk.
Thu, 19 Sep 2024 - 68 - Ezek a sportok segítenek, hogy közelebb kerülj a kutyádhoz
Az életkörülmények gyökeres átalakulása, a kutyák munkafeladatainak elvesztése egyre több sportágat hív életre, hiszen kedvenceink lételeme az, hogy ösztöneiket megélhessék. A kutyás sportok jelentős része azonban nagy eszközigényű. A DOGZ Podcast legújabb adásában két olyan tevékenységet veszünk górcső alá, amit kezdő gazdik és kezdő kutyusok is örömmel végezhetnek, s akár a világbajnokságig is eljuthatnak Illés Tímea dog dancing trénerrel és Kozák Enikő treibball oktatóval kerestük a választ arra, mi mindent adhat a testmozgás a kétlábúaknak és négylábú kedvenceikek.
Thu, 05 Sep 2024 - 67 - Ezek a magyar kutyafajták vannak a legnagyobb veszélyben
Bár mind büszkék vagyunk a magyar kutyafajtákra, hiszen világszinten is megállják a helyüket, rögös út vezetett oda, hogy ismertté válhattak. Egyes magyar fajták megtalálták a helyüket a modern világban, míg mások, például a komondorok és az erdélyi kopók alkalmazási területeiket és igényeiket nézve is hátrányban vannak. A DOGZ Podcast 7. évadának 4. részéből kiderül, mi az oka annak, hogy a komondorok s az erdélyi kopók léte veszélybe került, miként állják meg a helyüket a modern kutyatartás által kialakított környezetben. A fajták szakértői, Kovács Attila, a Magyar Komondor és Kuvasz Egylet elnöke, illetve Bödők Gergely történész, a kopovilag.hu megalkotója nem csak a régmúlt eseményeibe és a jelenkor kihívásaiba avat be, de kiderül, hogyan lehet vadászni ma, Magyarországon kutyákkal, miként alakul ki a látványos, komondorokra jellemző szőrzet, és miként vélekedik a nagyvilág nemzeti kincseinkről.
Thu, 22 Aug 2024 - 66 - A kisállat-biztosítás nem luxus – ezért fontos, hogy erre is gondolj
A DOGZ podcast 6. évadának nyolcadik epizódjában többek közt arról beszélgetünk a vendégeinkkel, hogy miért lehet szükség a kisállat-biztosításra, milyen állatokra lehet kötni? Vannak olyan állatfajták, amelyekre nem lehet? Ha igen, mi ennek az oka? Mire vonatkozik pontosan a biztosítás? Mivel kapcsolatban élhetnek a gazdik a biztosítással? Vendégeink ebben az adásban dr. Kajó Cecília, a Bojtár Telefonos Állatvédelmi Jogsegélyszolgálat Egyesület jogásza és Bara Ágnes, a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. biztosítási szakértője. Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 08 May 2024 - 65 - Nem csak a kutyára, a gazdira is veszélyesek ezek a paraziták
A DOGZ podcast 6. évadának hetedik epizódjában többek közt arról beszélgetünk a vendégeinkkel, hogy mennyire jellemző egy állatorvosi praxisban a parazita irtás; a menhelyre kerülő kutyusok esetén mennyire jellemző a fertőzöttség és mik a legelterjedtebb élősködők? Mekkora anyagi teher a parazita mentesítés a többi orvosi költséghez képest? Vendégeink ebben az adásban Schneider Kinga, a NOÉ Állatotthon Alapítvány szóvivője és dr. Király Péter, a Rex Kutyaotthon Alapítvány állatorvosa. Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 01 May 2024 - 64 - Jó a kutyának, ha gyermekként kezeljük?
A DOGZ podcast Exkluzív legújabb részében Tóth Kata Máriával, az ELTE TTK biológusával beszélgetünk arról, hogy mit is jelent az, amikor az etológusok azt mondják, hogy szőrös gyermek a kutya?
Fri, 26 Apr 2024 - 63 - Mikor van a kutyámmal jó kapcsolatom?
A DOGZ podcast 6. évadának ötödik epizódjában többek közt arról beszélgetünk a vendégeinkkel, hogy mire érdemes figyelnünk egy kutya örökbefogadásánál, miért fontos a parazitamentesítés, illetve mikor érdemes kutyusunkkal trénerhez fordulnunk? Vendégeink ebben az adásban dr. Juhász Csaba állatorvos és Angyal Zsolt tréner, az Akela Kutyaiskola tulajdonosa. Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 17 Apr 2024 - 62 - Ezért kell egész évben védekezni az élősködők ellen
A DOGZ podcast 6. évadának negyedik epizódjában többek közt arról beszélgetünk a vendégeinkkel, hogy a külső élősködők ellen milyen védekezési formák lehetségesek, kit és hogyan érdemes védeni az élősködők ellen, illetve pontosan milyen betegségeket okozhatnak ezek a paraziták? Vendégeink ebben az adásban dr. Mayer Nóra a Boehringer-Ingelheim szakmai, vezető állatorvosa és dr. Fodor Kinga az Állatorvostudományi Egyetem tanszékvezetője, állatorvos. Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 10 Apr 2024 - 61 - A cirkusznak fontosak az állatok
Hogy alakul az ember-állat kapcsolódás a cirkuszi létben? Mit tesz a cirkusz azért, hogy a különböző állatvédelmi szempontok teljesüljenek? Hogyan élnek a cirkuszi kutyák? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk a legújabb DOGZ podcast Exkluzívban, Petró Eszterrel, a Fővárosi Nagycirkusz állatvédelmi referensével, etológusával.
Wed, 06 Mar 2024 - 60 - Világsiker a hazai állatgyógyászatban: állkapcsot növeszt a mentett kutya
A DOGZ podcast 5. évadának második adásában megismerhetjük Táti történetét, az Állatmentő Szolgálat Alapítvány védencét, Némedi Edinát, az alapítány önkéntesét és Táti gazdiját; és Dr. Ipolyi Tamás kisállatógyászt, sebészt, aki Táti életét egy egyedileg tervezett 3D-s implantátummal mentette meg. Milyen hosszú távú eredmény várható ettől a pótlástól? Táti mennyire fogja visszanyerni a baleset előtti kinézetét? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 14 Feb 2024 - 59 - Etetem, mert szeretem: mi lesz a túlsúlyos kutyákkal?
A DOGZ podcast 5. évadának első részében a túletetett, túlszeretett és túlféltett kutyákkal foglalkozunk, vendégeinkkel Perlaki Fannival, Siklósi Zsófival és dr. Kajó Cecíliával. Vajon tisztában vagyunk-e azzal állattartóként, hogy mi az ideális testsúly és táplálékmennyiség kedvencünknek, és attól mekkora az eltérés az elhízott kutyák esetén? Milyen rövid- és hosszútávú egészségügyi problémákat okoz az elhízás? Megoldás lehet-e a hidroterápia? Meddig terjed a gazda felelőssége? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 07 Feb 2024 - 58 - Így működnek a kutyaviadalok Magyarországon
A kutyák nem csak társállatok, nem csak segítői az embereknek, hanem az szórakozásukat is biztosították kutyaviadalok, agárversenyek és cirkuszi mutatványok formájában. A DOGZ podcast 4. évadának 5. adásában azt járjuk körbe, hogy ezeknek a szórakoztatási formáknak ma mi a létjogosultsága, mi az, ami esetleg tilosnak számít és mi az ami engedélyezéshez kötött. Mi a hagyománya az agárversenyeknek? Hogy lehetnek viadalok ma Magyarországon, amikor ennek szervezése büntetéssel jár? Mit lehet ellenük tenni? És vajon hogyan élnek a cirkusz kutyái? Mivel lehet biztosítani a jólletüket, mennyit dolgoznak, hogyan képzik ki őket? Vendégeinkkel, Petró Eszterrel, Tenczel Gáborral és Kapin Richárddal ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat.
Thu, 21 Dec 2023 - 57 - Ez a különleges kapocs az ember és a kutyák között
Biztos sokan gondolkodtak el rajtunk kívül is azon, vajon mi az oka annak, hogy éppen a kutya lett az az állat, amit a legtöbb ember házikedvencként tart. A DOGZ podcast 4. évadának 3. adásában Gerhát Petra, Az én kutyám újságírója és vendégei, Tóth Kata Mária biológus, Faragó Tamás etológus, vokalizáció specialista és Ujhelyi Tamás szagláskutató keresik a kérdésre a választ. A beszélgetés során kiderül, mi alapján szegődhettek az ősemberek mellé az első, kezdetleges kutyák, hogyan zajlott a kutyafajták szelekciója az igencsak változatos feladatok alapján, melyek azok a tulajdonságok, melynek köszönhetően olyan jól megértjük egymást mi, emberek a kutyákkal. Arra is igyekeznek választ találni, vajon meddig terjed az ember hatalma a kutyák felett, a mesterséges intelligencia képes befolyásolni a viselkedésüket - és vajon valóban akarjuk-e, hogy csak a mi igényeinknek megfelelően alakuljon egy állatfaj jövője.
Thu, 07 Dec 2023 - 56 - Ha kutyatartásról van szó, ebben az élen jàrunk
A számokat tekintve mindenképp kutyabarát országnak tűnhet Magyarország, hiszen mintegy 3 millió kutya él hazánkban, ami a lakosság számarányát tekintve egyedülálló a világon. A kutyatartás mikéntjében azonban bőven van hova fejlődnünk. Van azonban egy olyan oldala is a magyar kutyás életnek, amiben valóban egyedülállóan jók vagyunk. Magyarországon szinte mindenhol kikapcsolódhatunk kedvenceinkkel, legyen szó egy reggeli kávéról, egy családi ebédről, vagy egy hosszabb kutyás nyaralásról. A DOGZ podcast 4. évadának 2. adásában Gerhát Petra és vendégei, Jármai Nóra, a DOG3 kutyakiképzője, kutyapanzió üzemeltető, Zalka Szilvia, a Városliget Zrt kommunikációs munkatárs és Máté Krisztián, a kutyabarathelyek.hu alapítója beszélget a kutyás pihenési lehetőségekről. Megtudhatjuk, miként változott a kutyabarát helyszínek aránya országszerte, mi történt hazánk legnagyobb közparjának fejlesztései során, hogy európai szinten egyedülálló kutyás parkká vált, illetve betekintést nyerhetünk abba is, hogyan és hol lehet kutyával nyaralni, s mire érdemes figyelnünk. Kiderül, miként tudunk kutyapanzióba szoktatni egy négylábút, s mikor élhetünk ezzel a lehetőséggel.
Thu, 30 Nov 2023 - 55 - Zseniális műszer van a kutyák orrában, mi erre alkalmazzuk őket
A szimatolás képessége éppen annyira elengedhetetlen tulajdonsága a kutyáknak, mint az ugatás. A DOGZ podcast 3. évadának 6. epizódjában olyan szakembereket ismerhetünk meg, akik munkájukban a jó orrot mindenek felett valónak tekintik. Miként lesz valakiből egyfajta modern Kántor, aki a rendőrök munkàjàt segíti? Milyen feladatokra alkalmaz a rendőrség kutyákat és mi alapján választja ki őket? Melyik kutya találja meg legügyesebben a szarvasgombát a hazai erdőkben, s miért nem disznókkal, hanem ebekkel keresik őket? Hogyan hagyatkoznak a tudományos élet szereplői a kutyák szaglására és miként segítik a kutatásaikat? S vajon a tenyésztés jelenlegi irányvonala mennyire támogatja a ritkán használt képességek megmaradását? A legfrissebb podcastunkban Gerhát Petra és vendégei, Milus Márta szarvasgombász kutyakiképző, Hajdu Tamás, az ORFK rendőrkutya kiképzője és Ujhelyi Tamás, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem vadászati tanszékének oktatója, szagláskutató a munkakutyák különleges világát tárják fel nézőink-hallgatóink előtt.
Thu, 02 Nov 2023 - 54 - A szaporítók arra utaznak, ami a tenyésztésben tiltólistás
Mitől válik menthetetlenné egy kutya, meddig lehet küzdeni a gazdátlan állatok életéért? Mekkora felelősséget vállal, aki örökbe fogad, mire készülhet, ha nem ismeri, nem tudja megismerni a kutya előéletét? Milyen lehetőségek vannak a rehabilitációra és a reszocializációra? Bár számtalan menhely működik ma hazánkban, mégsem jut minden gazdátlan kutyának hely. Hatalmas mennyiségben fogadnak a fajtamentések mellett is a szaporítóktól elkobzott állatokat, igyekeznek tehermentesíteni a gyepmesteri telepeket, esélyt adva a legszomorúbb körülmények közül érkezőknek és vállalva a sokszor lehetetlennek tűnő feladatot: gazdiképessé tenni olyan kutyákat is, akikhez korábban senki nem fordult szeretettel. Milyen betegségekkel kell számolnia annak, aki illegálisan szaporított kutyát vásárol? Mi a sorsuk az életképtelen példányoknak? Vendégeimmel, Ament Orsolya kutya fizioterapeutával és Németh Rékával, az Eszkuláp Állatvédő Egyesület elnökével többek között ezekről is beszélgettünk a DOGZ podcast 3. adásában.
Wed, 11 Oct 2023 - 53 - A kutyákon spórol a magyar társadalom
A DOGZ Podcast második részében folytatjuk a beszélgetést Schneider Kinga állatvédővel, dr Bagi Fruzsina állatorvossal és dr Kajó Cecília állatvédelemben dolgozó jogásszal a feleslegessé váló kutyák sorsáról és jövőjéről. Az otthontalan állatok kóbor falkákba verődve tartanak rettegésben egész falvakat vidéken, miközben a szaporítók tömegével állítják elő a profit reményében a sokszor szintén feleslegessé váló, eladhatatlan, fajtatisztának tűnő kutyákat. Mit lehet tenni annak érdekében, hogy csak olyan kutyák szülessenek, amik aztán boldog életet élhetnek, felelősségtudó gazdájuk mellett? Miért tűnik szélmalomharcnak a szaporítók elleni harc? Miként épül fel a világméretű, kutyák szaporításával foglalkozó bűnszervezet? Miért nem hoz megoldást a törvényi háttér és mit lehetne tenni, hogy senki számára ne legyen nagy üzlet az állattenyésztés illegális formája? Komoly kérdésekre keressük a választ ebben az adásban is. Tartsatok velünk.
Wed, 04 Oct 2023 - 52 - Állatkínzók és szaporítók országa? - Kiből lesz felelős kutyatartó?
Az epizódot összefoglaló cikket azenkutyam.hu oldalon találod >>> A DOGZ podcast 3. évadának első adásában Gerhát Petra és vendégei, dr. Bagi Fruzsina állatorvos-fajtamentő, dr. Kajó Cecília állatvédelemmel foglalkozó jogász, valamint Schneider Kinga állatmentő tesz kísérletet arra, hogy megfejtse, vajon miért lett Magyarország a gazdátlan kutyák országa, és hogyan állítható meg a folyamat, amibe lassan belefulladnak a hazai menhelyek és állatvédő szervezetek. Honnan érkeznek a menhelyekre az elhagyott kutyák, mi lesz a sorsuk? Van-e jogi lehetőség arra, hogy csökkenjen a szaporítók száma? Hogy lehetne elérni, hogy az emberek felelősen vállaljanak életre szóló elkötelezettséget azzal, ha gazdikká válnak? Bár igazi kutyaparadicsomnak tűnhet Magyarország, hiszen több mint hárommillió kutyának ad otthont, jelentős részüket mégsem szerető család veszi körül. A menhelyek és állatvédő szervezetek egyre inkább kényszerülnek lemondani az állatok megmentéséről, mert jelenlegi védenceik ellátására sincs kapacitásuk. Eközben a hátsó udvarokban, kutyagyárakban szaporítják kutyák ezreit-tízezreit, hogy aztán amit nem sikerül eladni, az állatmentőkre bízzák. Hiába szigorodnak a jogszabályok, nincs eszköz az állatkínzók felelősségre vonására. Hogyan jutottunk el idáig és mit tehetünk felelős állattartóként a helyzet megváltoztatása érdekében? Dr. Bagi Fruzsina állatorvos, fajtamentő, dr. Kajó Cecília állatvédelemmel is foglalkozó jogász és Schneider Kinga állatmentő gondolatébresztő beszélgetése Gerhát Petrával Az Én Kutyám podcastjának 3. évadában, a DOGZ első adásában.
Thu, 28 Sep 2023 - 51 - "Ne tekintsük a kutyát embernek, de családtagnak igen"
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Vendégeinkkel megpróbáljuk megfejteni, mi a legjobb a kutyáinknak. Körbejárjuk a lehetséges veszélyforrásokat, így szó esik a hővédelemről is, aminek kapcsán megtudhatjuk milyen tünetekre figyeljünk, és mi is az a hőtorlódás, ami nem csak nagy melegben veszélyes. Természetesen említésre kerül a toklászveszély is, és bár már több cikkünk is foglalkozott ezzel az undok növénnyel, még így is hallhattunk újdonságot. A mérgezésekkel kapcsolatban szerencsére vendégeink tapasztalata azt mutatja, hogy egyre kevesebb a szándékos mérgezés. Azonban óvatlanságból vagy információhiány miatt előfordulnak ilyen esetek, így hasznos, ha tisztában vagyunk a tünetekkel, amikről mesélnek. Ha veszélyekről beszélgetünk, nem maradhatott ki az oltások fontosságának említése és a paraziták elleni védekezés. Utóbbival kapcsolatban hiteles információkkal segítik állatorvos megszólalóink a döntést, milyen formát is válasszunk, és választ kapunk arra a kérdésre is, hogy milyen kockázatokkal jár a különböző eszközök használata. Dr. Luvszandagva Dzsargalszajhan (Zsargal) az Új Kutyavári Team egyik klinikus állatorvosa és alapítója valamint Dr. Piller Pálma állatorvos, a PetWiseCare megálmodója és életrehívója voltak vendégeink egy rendkívül hasznos és tartalmas beszélgetésre.
Thu, 03 Aug 2023 - 50 - Lépjünk ki a komfortzónánkból! - kutyás sportok az agilityn túl
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Bepillantást nyerhetünk a dog dancing világába, ami egészen más, mint az elnevezés alapján gondolnánk. Megtudhatjuk, hogy milyen komoly felkészülés előzi meg a versenyeket, mennyire erősíti a kutya és a gazdi kapcsolatát, és jó-e egyáltalán a kutyának. Arról is hallhatunk, hogy kinek való a Hard Dog Race, és mivel nyújt többet egy egyszerű kutyás futóversenynél. Kriz Orsi, Dog Dancing bajnok, Magyarország első Dog Dancing iskolájának alapítója Shaney kutyussal, és Púza András, a Hard Dog Race alapítója voltak Soós Andi vendégei.
Thu, 29 Jun 2023 - 49 - „Vadászat nélkül három éven belül kijárási tilalom lenne” - Vastag Tamással és Szilágyi Istvánnal beszélgettünk
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Szomorú aktualitása van adásunknak: a Svájcból Magyarországra vándorolt magányos farkas, M237 esetét járja körbe Soós Andi vendégeivel, Vastag Tamás előadóművésszel és Szilágyi Istvánnal, a Fehérkereszt Állatvédő Liga elnökével, a Veresegyházi Medveotthon predátor programjának vezetőjével. Mi a farkasok szerepe a természetben? Van-e létjogosultsága a vadászatnak? Megszelídíthető-e egy farkas, és milyen az élet egy csehszlovák farkaskutyával? A mindenkit foglalkoztató kérdések komolysága ellenére egy igazán pörgős és jó hangulatú beszélgetés kerekedett a stúdióban.
Thu, 04 May 2023 - 48 - Így derítheted ki, hogy csak szaglászik a kutyád, vagy nyomon van
A kutyák orra jobb, mint az emberé. Hogy mennyire, és hogyan is szagolnak, mit éreznek négylábú társaink, arról Ujhelyi Tamás kinológussal, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem szagláskutatójával, illetve Janovszky Gergely keresőkutya kiképzővel, a K9 Keresőkutyás Egyesület vezetőjével beszélgettünk. A DOGZ Podcast legújabb részéből az is kiderül, hogyan képesek az emberek nyomát felkutatni, miként zajlik a keresőkutyák kiválasztása és tréningje.
Thu, 12 Sep 2024 - 46 - Így maradhat hosszú ideig egészséges a kutyád
Állatorvos és biológus-kutyakiképző vendégeink a DOGZ Podcast 7. évadának 5 epizódjában a kutyák egészségügyi problémáit járták körül igazán különleges szemszögből. Nem csak arról beszélgettünk, hogy miként érdemes állatorvost választani, hogyan kell felkészülni az egyes vizsgálatokra, és mik a leginkább jellemző, fajtaspecifikus megbetegedések, de szóba kerültek a sokak által elmulasztott, ám komoly bajokat okozó problémák is. Körbejártuk a tenyésztés és a túltenyésztés, és a szaporítás által bekövetkezett egészségügyi változásokat is. Miként befolyásolja a kutyák egészségét az, hogy milyen körülmények között tartjuk őket? Hogyan lehet megelőzni egy-egy komollyá váló bajt? Milyen kutyát válasszunk, ha keveset találkoznánk az állatorvossal? Tényleg egészségesebbek a keverék kutyák, mint a fajtatiszta példányok? Na és mi az, amitől a modern világban minőségi kutya életet élhet egy kutya? Hallgasd meg legújabb adásunkat, hogy megtudd! Dr. Balatonyi Lillával, és Udvarhelyi-Tóth Katával beszélgettünk.
Thu, 29 Aug 2024 - 44 - Ez az alapja annak, hogy a kutyád városban is jól éljen
Egészen másra van szüksège egy kutyának a mai, urbanizált környezetben, mint koràbban bármikor. Hogy mely környezeti tényezők okozzák a kutyák eltérő igényeit, milyen hatással vannak ezek az állatok egészségére, s miként tudjuk megkönnyíteni nekik a városi környezetet, abban Zalka Szilvia, a Liget Budapest Projekt kommunikàciós munkatársa és Csörgő Balázs kutyaoktató, a Dog Solution vezetője volt segítségünkre. A DOGZ podcast 7. évadának legújabb részéből kiderül, hogyan nevelhetsz boldog, városi kutyát. Hallgasd meg, hogyan tanítsd kedvenced pórázon, és póráz nélkül sétálni, miként használhatjàtok jól a kutyafuttatókat, és hogyan élhet együtt konfliktusmentesen más kutyákkal.
Thu, 15 Aug 2024 - 43 - Így alakult át a kutyatartás Magyarországon az évszázadok során
A magyarság nem csak lovas, de kutyás nemzet is volt a kezdetektől. A Kárpát-medence kutyás lelet anyagáról, a magyarok kutyázási szokásairól beszélgettünk a DOGZ Podcast 7. évadának 2. epizódjában Makó Jánossal, a Nemzeti Régészeti Intézet kurátorával és Czéher György pásztorkutya-kutatóval. A honfoglalás időszakától barangoljuk be a nemesség és a parasztság, illetve a kutyák kapcsolatát. A beszélgetés során kiderül, milyen sokféle, már kihalt kutyafajtát tartottak egykor a magyarok, miként alakult a ma ismert hungarikum típusok fajtaszelekciója, és hogyan változtak az élet- és munkakörülményeik az elmúlt ezer év során.
Thu, 08 Aug 2024 - 42 - Miért fontosak a gyerekek az állatvédőknek?
Az állatvédelem motorjai Magyarország-szerte az alapítványok, a DOGZ Podcast 7. évadának 1. epizódjában a REX Kutyaotthon Alapítvány és a NOÉ Állatotthon Alapítvány képviselőivel járjuk körbe a magyar állatmentők helyzetét. Szóba kerül az örökbefogadás gyakorlati háttere, az önkéntesekre nehezedő nyomás, a felelős állattartás, illetve a menhelyek és alapítványok számára nyújtott civil segítők lehetőségei is. A beszélgetés során kiderül, hogy mi a teendő, ha a mindennapokban állatkínzást tapasztalunk, s miként segíthetünk a hőségben vagy katasztrófahelyzetben az állatokon hatékonyan.
Thu, 01 Aug 2024 - 41 - A magyar kutyafajták hungarikumok: Így őrzik meg őket az örökkévalóságnak
A DOGZ Podcast Exkluzív legújabb részében Korózs Gáborral, a MEOESZ elnökével beszélgetünk arról, hogy mit lehet tudni az elmúlt 4-5 évben zajló nagyszabású tudományos genetikai vizsgálatról, kutatási sorozatról, amelynek célja a 9 magyar kutyafajtának a génmegőrzése?
Fri, 17 May 2024 - 37 - Így mérd fel kutyád valós szükségleteit
A DOGZ podcast 6. évadának hatodik epizódjában Nyakas Gábor tréner, kutyaviselkedés szakértő a vendégünk. Gáborral többek közt arról beszélgetünk, hogy mit jelent egy kutyának a minőségi idő? Mennyi időt kell töltenünk legalább a kutyákkal naponta? Mennyit lehet őket egyedül hagyni? Honnan tudjuk, mire van szüksége a kutyánknak, milyen mozgásformák felelnek meg neki? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 24 Apr 2024 - 34 - Mitől lesz jó egy tenyésztő?
A DOGZ podcast 6. évadának harmadik epizódjában többek közt arról beszélgetünk a vendégeinkkel, hogy mi különbözteti meg a tenyésztőt és a szaporítót egymástól, mi a MEOESZ szerepe a kutyafajták tenyésztési elveiben, megőrzésében, és hogy lehet-e pusztán megfelelő táplálékokkal elkerülni egyes betegségeket vagy a tüneteket valóban enyhíteni? Vendégeink ebben az adásban dr. Márton Kinga állatvédelmi kisállatorvos és állatjóléti szakember, dr. Thuróczy Julianna szaporodásbiológus és a Budafoki Állatgyógyászati Központ kisállatgyógyász szakállatorvosa, valamint Korózs Gábor, a Magyar Kennelklub elnöke. Tarts velünk ebben az epizódban is!
Thu, 04 Apr 2024 - 33 - Így mennek tönkre a divatfajtává váló kutyák
A DOGZ podcast 6. évadának második epizódjában a fajtatiszta és a keverék kutyák egészségügyi különbségeiről, a különféle egészségügyi szűrésekről és a tenyésztői felelősségről beszélgetünk vendégeinkkel dr. Fodor Kinga állatorvossal és a Magyar Állatorvostudományi Egyetem docensével, valamint Tölösi Roland Thug Life French Bulldog Kennel tulajdonosával. Milyen általános problémák jelenhetnek meg idegrendszeri és egészségügyi szinten? Hogyan lehet ebben transzparensnek lenni tenyésztőként? Az állatorvosi klinika foglalkozik a kutyafajták egészségével? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 27 Mar 2024 - 32 - Mire való valójában a jutalomfalat?
A DOGZ podcast 6. évadának első epizódjában a jutalomfalatokról, a nevelésről és tréningről beszélgetünk vendégeinkkel Petró Eszter etológussal és kutyatrénerrel, valamint Vass Viktória kinológussal, kutyatrénerrel. Mire alkalmas a jutalomfalat és mire nem? Mely kutyafajták vagy típusok motiválhatóak falatokkal és melyek nem? Mennyi tréninget bír el egy kutya, milyen gyakran kell egyes feladatokat tanítani, hogy beépüljön a mindennapokba? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Thu, 21 Mar 2024 - 30 - Kinevelhető egy kutyából az agresszió? - ezt gondolják a szakértők
A DOGZ podcast 5. évadának negyedik epizódjában a jutalmazásról, a kutyanevelésről és a tiszta kommunikációról beszélgetünk vendégeinkkel Nyakas Gáborral és Csikós Gáborral. Ki lehet nevelni az agressziót a kutyából? Hogyan húzzunk határokat a kutyával szemben? Ki a falkavezér a családban? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 28 Feb 2024 - 29 - Aki állatot kínoz, az emberre készül: ez történik ma a bíróságokon állatvédelem címén
A DOGZ podcast 5. évadának harmadik epizódjában a bírósági gyakorlatokról, állatkínzásokról, illetve a mesterséges intelligencia kapcsolatáról beszélünk, vendégeinkkel dr. Pozsgay Eszterrel és dr. Kajó Cecíliával. Miként működik a ma bírósági gyakorlat, hogyan zajlanak az állatkínzással kapcsolatos perek? Hol a helye a gyakorlatban a mesterséges intelligenciának? Tarts velünk ebben az epizódban is!
Wed, 21 Feb 2024 - 26 - A legfontosabb tanács szakértőktől, hogy felelős gazdi lehess
A szomorú szokás, miszerint karácsonyra vagy egyéb ünnepekre egyesek szerint egy kiskutya a legjobb ajándék, még mindig nem veszett ki Magyarországon. A menhelyek előre készülnek az ünnepi időszakban is, hogy megakadályozzák a később megbánt örökbefogadási eljárásokat. De miként érdemes felkészülni arra, hogy életünkben először kutyánk lesz és hogyan tudjuk megoldani a váratlan problémákat első kutyás gazdiként? Kik azok a a szakemberek, akikhez gond esetén fordulhatunk? A DOGZ podcast 4. évadának 6. epizódjában Gerhát Petra, Az én kutyám újságírója vendégeivel, Együd Magdolna habilitációs trénerrel és Lajos Bencével, a FEMA állatmentők műveleti irányítójával kereste a válaszokat a fenti kérdésekre. A szakemberek ebben a részben kapaszkodókat adnak, mely mindenki számára hasznos, aki azt hiszi, készen áll a kutyatartásra.
Thu, 28 Dec 2023 - 24 - Így utazz biztonságosan kutyával autóban és repülőn
Hogyan költözzünk kutyásként akár több ezer kilométernyi távolságra, miként működik egy hivatalos állatszállító cég? Miként képesek garantálni az egészséges és biztonságos közlekedést? Miben más egy szállítmányozó cég működése ahhoz képest, amit mi tudunk nyújtani saját autónkban kutyánknak? Miként zajlik egy cargos repülés és mi történik, ha elveszik az átszálláskor a kutya? És mennyiben lesz ez más, ha betiltott kutyával tesszük mindezt? Vendégeinkkel, Vasszi Zoltán kutyatenyésztővel és Kurucz Tamással, az odakutya.hu tulajdonosával, ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Thu, 14 Dec 2023 - 21 - Évente több ezer embert zavar a szomszéd kutyája - de mit lehet ilyenkor tenni?
Évente több ezer ember ellen indít birtokvédelmi eljárást a szomszédja, nagyrészt amiatt, mert ugat a kutyája és ez zavarja a mellette élőt. Jogász és közös képviselő segít eligazodni a vitás ügyekben, de beszélünk arról is, milyen jogai vannak a társasházaknak az utcai kutyasétáltatással, kutyafuttatókkal vagy éppen az utcát elcsúfító kutyaürülékkel kapcsolatban. Mit tehetnek a feljelentett kutyások, és mit azok, akik békében és csendben élnének? A DOGZ podcast 4. évadának első epizódjából kiderül. Gerhát Petra, Az én kutyám magazin újságírójának vendége ezúttal dr. Kajó Cecília állatvédelemmel foglalkozó jogász és Weisz Gábor Miklós, a Magyar Közös Képviselők Egyesületének elnöke volt.
Thu, 23 Nov 2023 - 19 - Munkanélkülivé tettük a kutyákat, de mi lesz így velük?
Ősi ösztönök vagy négylábú társ, mi is a kutya valójában? A kutyák társállatokká válásával egyre inkább megváltozott a funkciójuk is. Ma már csak elvétve találkozunk őrző-védő, terelő, pásztorkodó kutyákkal, ellenben sportolunk velük, együtt élő társaink a mindennapokban. Vendégeinkkel arra a kérdésre keressük a választ, hogy mi a helyzet azokkal a kutyákkal, akikben az ösztön megmaradt és mégis lakásban tartják? Okoz ez stresszt, feszültséget az állatban, a kutya-gazdi kapcsolatban? Mennyire lehet szocializálni őket a városi életmódra?
Thu, 26 Oct 2023 - 18 - Szükség van egyáltalán kutyafajtákra?
Mi alapján választunk mi kutyát? Tényleg elég, ha pontosan úgy néz ki, ahogy elképzeltük magunk mellett őket, és bármelyik fajtából jó öleb válik a belvárosban? Szükség lesz a jövőben is a ma ismert kutyafajtákra, ha azok nem tudnak abban az ütemben alkalmazkodni az emberi életmódhoz, mint amilyen gyorsan változik a világ? Kihalnak a régi, nemes kutyafajták egyszer - köztük a hungarikum, magyar fajták is azért, mert elvesztették funkcióikat. A DOGZ podcast 3. évadának 4. epizódjában Gerhát Petra Tóth Kata Mária biológus-etológus doktorandusszal, Ziegler Gábor kutyatenyésztővel és dr Király Péter állatorvossal beszélget a fajtatiszta kutyák jövőjéről és a kutyatartási szokások hatásairól.
Thu, 19 Oct 2023 - 13 - Kuvasz - valóban veszélyben van ez az ősi magyar fajta?
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Szabó István, a Sárréti Sinka Kuvasz Kennel tulajdonosa, Magyar Kuvasz Fajtagondozó Egyesület elnöke és a „Kuvaszok a Kárpátokban Barátikör” tagja valamint Csupor Erik, a DogcastTv Youtube csatorna tulajdonosa és Az Én Kutyám újságírója voltak Soós Andi vendégei.
Thu, 20 Jul 2023 - 12 - A funkció és a szépség nem kell, hogy kizárja egymást
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> A kutyakiállítások világa a keverékkutyás közösség számára is fontos fajtaismereteket közvetít, hisz mennyivel egyszerűbb utcai mixünket megérteni, ha tudjuk a fajtajellemzőinek egyvelegét. A szőrápolás és a tudatos mozgatás sem úri huncutság, a kutya egészségvédelmét is szolgálja. Záhonyi-Ábel Dorottya pointer tenyésztő, handler és Schlosser Attila handler, mester kutyakozmetikus, tacskó tenyésztő szinte beleszülettek a szakmájukba. Kívülről-belülről ismerik már ezt a világot, beszámolnak a feladatok szépségéről és nehézségéről is. Nem rejtik véka alá a véleményüket sem!
Thu, 13 Jul 2023 - 11 - Nem csupán a küllem számít! – Mire jók a kutyakiállítások?
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Vendégeink segítségével bepillanthatunk a kulisszák mögé. Megtudhatjuk többek között, hogy mennyi idő és energia egy kutyus felkészítése, és mennyivel átfogóbb egy handler feladata, mint gondolnánk. Miló Viki profi ökölvívó világbajnok, csivava tenyésztő és kiállító, Záhonyi-Ábel Dorottya pointer tenyésztő, handler és Schlosser Attila handler, mester kutyakozmetikus, tacskó tenyésztő látogattak el hozzánk egy érdekes beszélgetésre házigazdánkkal.
Thu, 06 Jul 2023 - 9 - Ők azok, akiket életük végéig kontroll alatt kell tartani: szakértőket kérdezünk a pitbullokról
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Valóban agresszívak ezek a fajták? Miért tiltják egyes országokban a tenyésztésüket? Veszélyesek az emberre? Tényleg a vérükben van a harc? Mi volt a szerepe a kutyaviadaloknak a fajta kialakulásában? Kinek való egy ilyen kutya és miért fontos, hogy tenyésztőtől vásároljunk, ha mellette döntünk? Szakértőktől kaphatunk választ többek között ezekre a kérdésekre is: ezúttal Kressalek Ágnes, az XXL Pitbull Kennel tulajdonosa és Vasszi Zoltán, Magyarországi Amerikai Staffordshire Terrier Egyesület vezetője, küllembíró, a Tiger Tattoo's Amerikai Staffordshire Terrier Kennel tulajdonosa, valamint kutyája Toni voltak Soós Andi vendégei.
Thu, 22 Jun 2023 - 8 - Tényleg tudja a kutya, hogy mi a jó neki? – a Sárközi házaspárral és Vékony Blanka dietetikussal beszélgetünk
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> A kutyák helyes táplálása nagyon fontos téma, hisz kedvencünk egészsége, sőt akár az élete múlhat rajta, mit és mennyit kap tőlünk enni. Felelős gazdiként kedvencünk egészségét kell szem előtt tartanunk, ami néha bizony önuralmat kíván, hisz nehéz nemet mondani egy sóvárgó kutyatekintetnek. Sárközi Évi festőművész, férje Sárközi Ákos, Michelin-csillagos séf és szakértő vendégünk, Vékony Blanka kisállat dietetikus beszélgettek házigazdánkkal, Soós Andival a kutyák megfelelő táplálásáról. Választ kaphatunk többek között olyan kérdésekre is, hogy jó-e, ha maradékot eszik a kutya, melyik a legjobb táplálási irányzat, vagy kell-e koplalónapot tartani.
Thu, 15 Jun 2023 - 7 - Mancs az etalon, Hope a következő reménység - a Spider Mentőcsoport alapítójával beszélgettünk
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Legújabb podcast adásunkban Lehoczki László, a Spider Mentőcsoport alapító vezetője és Binda Nikoletta, a mentőcsoport tagja, kutyavezető, kutyás kereső voltak Soós Andi beszélgetőpartnerei. A felvételre elkísérte őket Hope, a 6 éves német juhászkutya, valamint Nózi, a welsh terrier is. Megtudhatjuk többek között, hogy Mancs miért volt olyan különleges, hogyan segítenek a kutyák a keresésben, és nőként hogyan lehet helytállni egy ilyen csapatban.
Thu, 25 May 2023 - 6 - Gyógyító négylábú társaink – a terápiás kutyákról beszélgettünk Básti Julival és Varga Vikivel
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Az embereket segítő kutyák feladatai közé már nemcsak a látássérültek támogatása tartozik, találkozhatunk velük óvodákban, gyermekpszichiátrián és a hospice intézmények folyosóin is. Ezek a speciálisan kiválogatott és képzett terápiás ebek abban segítik a sérült gyerekeket, hogy rajtuk keresztül megélhessék, ők is hatással lehetnek valamire. A kötődés, a kölcsönös törődés minden ember számára fontos, emeli ki Básti Juli, akinek Fülöp nevű kutyája már régóta a TámUgatók Terápiás és Segítőkutyás Alapítvány munkakutyusa. Az alapítvány szakmai vezetője, Varga Viki beavat minket Fülöp példáján a terápiás és segítőkutyák életébe.
Thu, 18 May 2023 - 5 - Nem méregzsák, csak stresszes! – Barabás Évivel és Márton Attilával beszélgettünk
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> „Sokan úgy gondolják, hogy a kis termetű kutya egy kisbaba, és nem egy harapós fegyver a kézben.” Hangzik el Barabás Évitől ez a nagyon frappáns mondat, amivel egy fontos kérdésre mutat rá: a kutyák különböző stresszhatásokra különbözőképp reagálnak, legyenek kicsik vagy nagyok. Márton Attila, állatjóléti szakértő egyenesen az antiszociális kutyák pártjára áll, szerinte ugyanis ahogyan az embereknél, úgy az állatoknál is megengedhető, hogy legyenek kevésbé barátkozósak. De hogy egy kutya miért agresszív, vagy miért vannak viselkedésproblémái, annak számtalan oka lehet, amit egyénileg érdemes megvizsgálni. Soós Andi, a műsor házigazdája, vendégeivel sok izgalmas témát érint ezen kívül, szóba kerül a dizájner fajták és a petfluenszerek megjelenése, vagy az, hogy miként változott a kutyákhoz fűződő viszonyunk az elmúlt évtizedekben.
Thu, 11 May 2023 - 3 - „Gond van az állattal, agyoncsapom, úgyis lesz helyette másik” – Puskás-Dallos Peti és Schneider Kinga megdöbbentő részletességgel mesélnek állatmentő munkáikról.
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Sajnos még mindig sok helyen él az a vélekedés, amit Schneider Kinga is említ legújabb podcastadásunkban: „Gond van az állattal, agyoncsapom, úgyis lesz helyette másik”. Állatvédőként igen gyakran szembesül ezzel a mentalitással. Az állatkínzások gyötrelmeit Puskás-Dallos Peti is látta már saját szemeivel, ahol nemcsak mentésre szoruló ebekkel, de emberekkel is találkozott. Mikor van borítékolva a tragédia egy kutya esetében? Miért nem lép fel mindig a hatóság az állatkínzások során akkor, ha minden bizonyíték adott? Többek között erről is beszélgettek vendégeink a podcast házigazdájával, Soós Andival.
Thu, 27 Apr 2023 - 2 - A póráz barbár dolog? Tabudöntögető beszélgetés kerekedett az első adásunkban. Soós Andi vendégei: Korom Gábor és Lukács Miklós
Az epizódot összefoglaló cikket az azenkutyam.hu oldalon találod >>> Korom Gábor az ország egyik leghíresebb kutyaszakértője, -kiképzője, a Tükör Módszer és a speciális kölyökprogram megalkotója. Lukács Miki médiaszakember számára sem ismeretlen Korom Gábor neve. A két cane corso tulajdonosa járt már Gábor óráin, hiszen számára is fontos a felelős kutyatartás.
Thu, 20 Apr 2023 - 1 - Erről szól az Az én kutyám podcast
Az Az én kutyám podcast adásaiban kutyás szakértő és közismert gazdi vendégeinkkel a felelős állattartás legfontosabb kérdéseit vitatjuk meg. Tarts velünk, ha szeretnél még tudatosabb állattartóvá válni!
Tue, 18 Apr 2023
Podcasts ähnlich wie DOGZ podcast
- Ziccer - 24.hu 24.hu
- 444 444
- Balázsék Balázsék
- Bochkor Bochkor
- BŰNtények Podcast BŰNtények PODCAST
- Funky Mixes by Bárány Attila
- Friderikusz Podcast Friderikusz Sándor
- Hihetetlen Történelem Podcast hihetetlentortenelem
- HVG podcastok HVG
- Ma is tanultam valamit Index.hu
- Kabare Club Podcast Kabare Club
- A világ urai Klubrádió
- Három az igazság Klubrádió
- KAPod Kovacs Andras Peter
- Magyar Hang podcastok Magyar Hang podcast
- Partizán Partizán média
- Partizán Podcast Partizán Podcast
- Pogi Podcast Pogátsa Zoltán
- Portfolio Checklist Portfolio
- Puzsér Róbert Puzsér Róbert
- Kabarécsütörtök Rádió Bonbonierre
- szexkultúra podcast szexkultúra podcast
- Totalcar Égéstér: Podcast autókról Totalcar
- WMN BESZÉLNÜNK KELL! WMN Média Kft.
Andere Kinder und Familie Podcasts
- Csukás Meserádió Csukás Meserádió
- Még egy esti mese Még egy esti mese
- Szülőpercek - Gyerekszoba.hu Gyerekszoba.hu
- Mese Neked Szabad Krisztina
- ZsebRádió ZsebRádió
- Pár Perc Mese Pár Perc Mese
- Mese, mese mátka... Benedekfi Monika
- kutyabajok Attila Márton
- Székre állok Sláger FM
- Dik Voormekaar Show Andre van Duin / Ferry de Groot
- Anyakivan - Babaszoba.hu Babaszoba.hu
- Gyerekekről felnőtteknek-Vendég a háznál MTVA Podcast
- Relax Yen
- Szülőszerviz - nlc.hu nlc.hu
- Aludj el szépen! Zsák Péter
- Bluey Storytime ForRealLife
- L&L réflexions d'une maman marie
- Karantén mesék - Mesék csendespihenőre Heidt Erika
- Gyereknevelés Podcast Gyereknevelés
- The Exotic Pet Vet on Pet Life Radio (PetLifeRadio.com) Dr. Laurie Hess, Dr. Kristin Britton, and Dr. Amanda Marino