Nach Genre filtern
Malé zamyšlení a inspirace pro všední den v autorské interpretaci.
Všechny díly podcastu Ranní úvaha můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
- 1637 - Adam Borzič: Via Creativa
Malíř Henri Matisse, jehož plátna vybuchují sytými barvami a dětskou nespoutaností, kdesi napsal: „Nevěřím v Boha, ale když maluju, vím, že existuje.“ A skutečně, tvořivost má v sobě cosi božského.
Fri, 22 Nov 2024 - 04min - 1636 - Alena Zemančíková: Vlaková balada
„Co asi dělají ty opuštěné duše, o které se nikdo nestará,“ ptá se mě dítě na zapadlém hřbitově u nás v pohraničí.„Duši nezáleží na tom, jestli se někdo stará o hrob,“ říkám i proto, že v mojí rodině jsme hroby zrušili a popel drahých zesnulých rozsypali podle jejich přání – nebo i našeho, když samy přání nevyslovily. Ale dítě se dívá na horory (těm se dnes člověk v televizi nevyhne) a s tak jednoduchým výkladem se nespokojí.
Thu, 21 Nov 2024 - 04min - 1635 - Norbert Schmidt: Kirchenblatt
Na závěr pódiové diskuse o katolicismu na Slovensku, která se konala v krásně rozkvetlých zahradách Pálffyho paláce pod Bratislavským hradem, jsem se přece jen odvážil vyslovit názor, že bychom neměli zapomínat na temné období válečného Slovenského štátu. Na jeho chodu se totiž podílelo nemálo zdejších kleriků včetně Jozefa Tisa coby prezidenta.
Wed, 20 Nov 2024 - 04min - 1634 - Magdalena Platzová: Také jeho milenkou
Některé obrazy a sochy jsou jako staří přátelé. Když projíždíte kolem, stavíte se za nimi alespoň na skok, obejmout je a ujistit se, že jsou ještě tady. S tím cílem jsem v New Yorku nedávno zamířila do Muzea moderního umění a do Metropolitního muzea.
Tue, 19 Nov 2024 - 05min - 1633 - Petr Vizina: Ještě nejsme, čím chceme být
Autobiografický filmový dokument fotografky Libuše Jarcovjákové může na začátku diváka frustrovat. Děj jejího života se totiž zpočátku neodvíjí tak, jak jsme u výjimečně nadaných lidí zvyklí. Zdá se někdy, že nadání, nebo talent, se brzy hlásí o slovo. Jako neuhasitelná touha, až posedlost, která člověka už v dětství nebo dospívání přesně nasměruje.
Mon, 18 Nov 2024 - 03min - 1632 - Karel Hvížďala: Rozhovor na střeše vět
Blyštivé bláto s duhovými skvrnami čvachtalo pod podrážkami mých sandálů a já kvůli tomu zpozorněl: jako kdyby na mě to bláto mluvilo. Byl jsem ale nervózní z toho, že mu nerozumím. Babička to zpozorovala a pravila: „Bláto nemá ústa.“
Fri, 15 Nov 2024 - 05min - 1631 - Eva Janáčová: Kdo chce, hledá způsob
Dnes jsem si během své cesty po Vídni uvědomila, jací jsme jako Češi kulturní barbaři. V rakouské metropoli jsou v současnosti ke zhlédnutí zásadní monografické výstavy Rembrandta, Paula Gauguina, Marca Chagalla, Erwina Wurma nebo českého rodáka Alfréda Kubina.
Thu, 14 Nov 2024 - 04min - 1630 - Vladimír Just: O „přesahu“
Když přemýšlím, které slovo je v druhé půli života pro mne nejdůležitější, je to slovo přesah. A neříkám to jenom já. Cokoli kamkoli napíšu nebo namluvím, slyším hned: a bude to běžná kritika nebo zase přesahovka? Jako by už od časů Šaldových snad každá kritika, která je tvorbou, a ne jen plodem dojmu líbí-nelíbí, neměla být už z definice zároveň přesahová.
Wed, 13 Nov 2024 - 04min - 1629 - Petr Beneš: Rozina Sebranec
V maloměstské knihobudce, u níž jsem se dříve pravidelně zastavoval, často končila i česká klasika. To proto, že byla vydávána opakovaně, ale i proto, že ji dnes čte už málokdo, a tudíž není doma potřebná.
Tue, 12 Nov 2024 - 04min - 1628 - Martin Bedřich: Srdce hmoty
„Pod vlivem své matky jsem velmi miloval „Ježíška“. Mé pravé „já“ však bylo ve skutečnosti jinde. Aby si toho někdo skutečně všiml, musel by mě pozorovat, když jsem se – vždy tajně a beze slova, aniž mě vůbec napadlo, že bych o tom mohl někomu říci – hroužil do rozjímání, vlastnění, vychutnávání existence svého „Boha ze železa“. Ano, skutečně, ze železa.
Mon, 11 Nov 2024 - 04min - 1627 - Petr Šourek: Chytrý kluk
Nedávno jsem měl možnost zajímavého interview. Hovořil jsem s mladým mužem, který letos začal chodit do školy. Položil jsem mu otázku, kterou takovým celebritám klademe každé září: „Jak se ti líbí ve škole?“
Fri, 08 Nov 2024 - 04min - 1626 - Pavla Horáková: Vyjdou-li moje paměti někdy tiskem…
„V roce 1914 začala Velká válka… a už nikdy neskončila.“ Tímto mottem byla uvedena rozsáhlá výstava s názvem První linie, která se v létě roku 2014 konala v pražském DOXu. Byla připomínkou stého výročí vypuknutí konfliktu, jenž otřásl vírou v pokrok rozvinutého světa a předznamenal další geopolitický vývoj nejen na evropském kontinentě.
Thu, 07 Nov 2024 - 04min - 1625 - Anna Beata Háblová: Tabu
Roztřepené okraje stromů v dálce mě přivádějí do extáze. Aspoň že ony. Na mých chodbách se mísí pachy potu, moče a desinfekce. Usychající rostliny mi vždycky přišly krásné a důležité. Jakýsi pětasedmdesátiletý muž je krmen brambory s masem, odmítavě cuká hlavou. Vztek je svoboda, kterou ještě má, kterou mu jeho věk zatím nesebral.
Wed, 06 Nov 2024 - 04min - 1624 - Tomáš Koblížek: Homofobní, antisemitské a jiné urážky. Jde pouze o „nekorektní“ slovník?
Mnohé jazyky zahrnují vedle řady přívětivých slov také termíny anglicky označované jako „slurs“, česky „nenávistné urážky“. Technicky vzato jde o slova, která vyjadřují pohrdání ne vůči nějakému jednotlivci, ale vůči celé skupině lidí.
Tue, 05 Nov 2024 - 04min - 1623 - Kristina Žantovská: Ach, Kowalski!
V roce, kdy napsal John Lennon svou nesmrtelnou Imagine a dva roky po slavné road movie Easy Rider, natočil arménsko-americký režisér Richard Caspare Sarafian film Vanishing point. Proslavil jeho i protagonistu Kowalskeho s ostře řezaným obličejem Barry Newmana.
Mon, 04 Nov 2024 - 05min - 1622 - Tereza Horváthová: Nerokouros
Nevím už, jak vznikla tahle rodinná tradice, vyrážet čas od času na výlety jen s mlhavou představou kam máš dojít, kudy máš jít a jak se máš vrátit domů. Asi se to nedá svést na nic jiného, než na nechuť něco plánovat, jelikož v tom našem monstrózním podniku, co jsme ze svého života vytvořili, už se nám moc nechce organizovat.
Fri, 01 Nov 2024 - 05min - 1621 - Markéta Pilátová: Holčička ze známky a prezidenti
Eva Haňková - Neugebauerová, které bude příští rok sto let, řekla, že prezident Petr Pavel přijel, aby ukázal, že patříme k sobě, ať jsme kdekoli. Za svůj život se setkala už se třemi prezidenty.
Thu, 31 Oct 2024 - 04min - 1620 - Sandra Silná: Sluneční lázně
V domě mých rodičů visí obraz, na kterém je znázorněno staré bílé stavení, shluk několika budov tvořících uzavřený dvůr. Statek stojí na samotě, obklopen vzrostlými listnatými stromy. Před nimi je zachycena studánka a z ní vytékající pramen.
Wed, 30 Oct 2024 - 05min - 1619 - Norbert Schmidt: Nůž
Jak se vypořádat s pokusem o atentát, který jste jen o vlásek přežili? Jak se vymanit z pasivní pozice oběti? A vůbec znovuobjevit chuť dál žít? Odpověď spisovatele Salmana Rushdieho, kterého málem ubodal islamistický šílenec, zní: Napíšu knihu. Na násilí odpovím uměním.
Tue, 29 Oct 2024 - 04min - 1618 - Eva Janáčová: Jalla, jalla, habibi!
Je osm hodin ráno, slunce začíná pomalu pálit a já vycházím jako každý den na pláž. V ruce nesu karimatku, abych si na břehu Egejského moře zacvičila svou pravidelnou sestavu jógy. Z hotelu to mám tři minuty chůze, město Rhodos na severu stejnojmenného ostrova není nijak rozlehlé, do starého města plného středověkých památek, stejně jako na starověkou akropoli či na oblázkovou pláž je to kousek.
Fri, 25 Oct 2024 - 04min - 1617 - Jan M. Heller: Ujíždí mi to
Ujíždí mi to. Nestíhám. Nevím, co dřív. V mailboxu desítky zpráv označených štítkem „důležité“, které čekají na odpověď. Telefon nezvedám, aspoň ne neznámá čísla, a řadím se tak mezi příslušníky generace sněhových vloček, kterým telefonování prý způsobuje psychickou nepohodu.
Thu, 24 Oct 2024 - 05min - 1616 - Jan Němec: Čelit jen základním faktům života
Čelit jen základním faktům života, tak to pojmenoval Chris McCandless, známý hlavně díky zfilmované knize Jona Krakauera Útěk do divočiny. Možná si ten příběh ještě pamatujete: McCandless, čerstvý absolvent vysoké školy, zkraje 90. let dva roky cestoval po Americe, protloukal se ke svobodě a nakonec zemřel hlady na Aljašce ve vraku starého autobusu, který mu sloužil co přístřeší.
Wed, 23 Oct 2024 - 03min - 1615 - Alena Zemančíková: Tabáková režie
O existenci tabákové režie jsem nevěděla, ačkoli jsem v jejím stínu vyrostla. V Tachově, kam moji rodiče přišli v 50. letech, jsme bydleli ve vile jejího bývalého ředitele. Bydlení ve vile bylo projektováno pro rodinu se služebnictvem, vysoké stropy, kachlová kamna, obrovská koupelna, všude se muselo topit a v zimě zamrzala voda. Od té doby vím, jak taková honosná vila z konce 19. století vypadá zevnitř.
Tue, 22 Oct 2024 - 05min - 1614 - Petr Beneš: Doupě
Tak i do mě vstoupilo Kafkovo výročí; jako Odradek, kus, který jsem si nevybral a o který zakopávám. Pravda, snažil jsem se připomínat si Kafkovo století systematicky.
Mon, 21 Oct 2024 - 04min - 1613 - Zbyněk Černík: O umělé inteligenci
Vědeckofantastická hra Karla Čapka RUR pojednává o střetu lidstva s uměle vyrobenými roboty: varuje před negativními vlivy techniky na lidstvo. Roboty lidé vyrábějí proto, aby za ně dělali práci, kterou oni sami dělat nechtějí, ale pak se to zvrtne a roboti své výrobce nemilosrdně zlikvidují.
Fri, 18 Oct 2024 - 04min - 1612 - Alena Scheinostová: Hugo, Kilián, vy a já
Vystupte z řady, buďte sama sebou! – nabádá mě při podzimním brázdění ulic ixtá podobná reklama. V pojetí toho podsvíceného plakátu „být sama sebou“ neznamená nic jiného než koupit si tuctové šatky, které vyprodukovaly bezejmenné a špatně ohodnocené šičky někde v Bangladéši ve statisících kusech.
Thu, 17 Oct 2024 - 03min - 1611 - Daniel Raus: Zapalovač
Kdykoliv se Denis objeví, donese nějakou zajímavou nahrávku nebo knihu. Denis je kamarád z Minnesoty a na tyhle věci má vážně čuch. Sleduje počínající trendy jakousi vnitřní lupou, takže o nich ví ještě předtím, než společensky převládnou. Bere to jako jistý druh proroctví do našich časů.
Wed, 16 Oct 2024 - 04min - 1610 - Petr Šourek: Dilema jeskyně Lascaux
Zaválo mě to do údolí francouzské řeky Vézèry. Až mě zaskočilo, jak blízko jsem se ocitl slavným jeskyním. Na jejich stěnách před 20 tisíci lety pravěcí lovci zachytili zvířata, která se proháněla po okolní, chladné prérii – bizony, divoké koně, obří jeleny, chlupaté nosorožce…
Tue, 15 Oct 2024 - 04min - 1609 - Magdalena Platzová: Pod vlivem ženské odvahy
Dlouhé ženské vlasy ve větru, vztažené ruce v gestu vítězství a hořící kusy hadrů, v nichž lze rozeznat hidžáby, jimiž si íránské dívky a ženy musí zakrývat vlasy, krk a hruď. To jsou symboly povstání, jež pod heslem „žena, život, svoboda“ propuklo v Íránu před dvěma lety a v nějaké formě trvá dodnes.
Mon, 14 Oct 2024 - 05min - 1608 - Pavla Melková: Chrám
Ten pahorek je viditelný z dáli. Nápadným ho dělá pravidelný útvar mohutných lip, které mají rozměr i tvar chrámu a z pahorku vytvářejí akropoli. I příchozí neznalý historie cítí, že místo je něčím výjimečné.
Fri, 11 Oct 2024 - 04min - 1607 - Martin Bedřich: Rosnička
Ke knihám Jakuba Demla, jednoho z nejzvláštnějších českých spisovatelů první poloviny 20. století, se vracím pořád a čtu je znovu a znovu. Svým nezaměnitelným stylem a podivností, jimiž ovšem probleskuje ryzí krása, ke mně mnohdy promlouvají nečekaně intenzivně, a to i přesto, že mě po většinu času spíš notně rozčilují.
Thu, 10 Oct 2024 - 04min - 1606 - Petr Borkovec: V maríně
To místo není na plátně s portrétem vln nebo na rytině s portrétem plachetnice, ale klidně by mohlo být. Když tam stojím, vždycky se cítím jako v obraze: divím se a nevěřícně zírám kolem sebe a zároveň mě ani na okamžik nepouští vědomí toho, že jsem pozorován, že mám diváka, jemuž máloco unikne.
Wed, 09 Oct 2024 - 04min - 1605 - Adam Borzič: Jak opravit šálek i duši
Tajemně znějící slovo „kintsugi“ znamená „zlatý spoj“ a označuje starobylé umění, jak opravit kousky rozbité keramiky zlatým lakem. Legenda praví, že kintsugi vzniklo v patnáctém století, kdy osmý šógun Ašikiga Jošimasa poslal svůj rozbitý čajový šálek, který měl zvláště v oblibě, nazpět do Číny, aby mu ho místní umělci opravili. Šálek se mu vrátil vyspravený kovovými svorkami, jak bylo tehdejším zvykem.
Tue, 08 Oct 2024 - 04min - 1604 - Norbert Schmidt: Walhalla
Rakouský kancléř Metternich se o celém tom podniku vyjádřil jasně: Zbytečně vyhozené peníze za dům, ve kterém najdete jen „les uřezaných hlav“. Navíc postavený úplně mimo město. Básník Heinrich Heine posměšně veršoval o „mramorové golgotě“. Spisovatel Claudio Magris psal o „kabinetu voskových figurín“.
Mon, 07 Oct 2024 - 04min - 1603 - Vladimír Just: Divadlo, které není jen divadlem
Léto bylo letos opět přefestivalované, když nechci použít škaredého slova přemnožené, jež si většina letních festivit a jejich organizátorů věru nezaslouží. Přemnožený je dnes spíš kýč a hra na jistotu, jak říká Josef Čapek, kulturní industrie, a ta je k vidění spíš jinde než na festivalech.
Fri, 04 Oct 2024 - 04min - 1602 - Karel Hvížďala: Jak žít svobodně, jak být sám sebou
Jak žít svobodně, jak být sám sebou? Naposled si u nás tuto otázku položila Tereza Matějčková a svobodu spojila s rezignací, která v jejím podání znamená sebereflexi: schopnost poodstoupit od sebe sama a slevit ze svého vždy a priori vítězného sebeobrazu. Odstup od sebe sama staví základ, pokud člověk chce mít naději, že bude ve světě prosazovat i něco lepšího než vlastní stihomam.
Thu, 03 Oct 2024 - 04min - 1601 - Marie Nováková: Četba pro časy krize
Letos v srpnu by finská spisovatelka Tove Jansson oslavila 110. narozeniny. Pokud bych mohla mluvit do sestavování žebříčků nejlepších nebo nejdůležitějších knih 20. století, zuřivě bych bojovala za to, aby se její knihy o skřítcích muminech umístily na horních příčkách.
Wed, 02 Oct 2024 - 03min - 1600 - Kristina Žantovská: Jak jsem nezabil svého otce a jak moc toho lituji
Jak na jevišti ukázat umírání v bolestech, které nedává žádný smysl? Je etické ukázat, co prožívá umírající a jeho nejbližší? Jsou to vůbec legitimní otázky? V kontextu současného divadla, které dávno zahodilo všechny zábrany a explicitně ukazuje vše lidské i nelidské? Ale mluvit o smrti je jiná věc…
Tue, 01 Oct 2024 - 04min - 1599 - Anna Beata Háblová: Činžák
Jsem činžák na Břevnově, seříznutý svahem. Zkrouhnutý svažitým terénem, sjíždějící ulicí. Možná je tohle místo, které znáš ze svého dětství, na které si pamatuješ, které v tobě vyvolává staré obrazy, stejně jako to umí vůně nebo chutě. Vyvolává vzpomínky schované v oparu bezstarostnosti a rodičovské něhy – nebo aspoň tak si to chceš pamatovat.
Mon, 30 Sep 2024 - 04min - 1598 - Eva Janáčová: Vždyť Madeira je všude krásná!
„Už odjel autobus do Monte?“ – ptá se anglicky asi osmdesátiletý stařík na zastávce ve Funchalu na ostrově Madeira. Nikdo se nemá k odpovědi, místní Portugalci mu nejspíše moc nerozumí. Přistoupím k němu a dáme se do řeči, oba za chvíli pojedeme stejnou cestou.
Fri, 27 Sep 2024 - 04min - 1597 - Petr Borkovec: Úhořový festival
Cestou jsme v mobilech prostudovali historii toho slavného podzimního svátku úhořů a dějiny sladkoslané a slanosladké delty, do níž míříme, i rybářskou historii Codiga a ostrovů, na kterých se rozkládá. Probrali jsme se fotografiemi středu města i přístavu a prohlédli si hejna plameňáků, kteří stojí v solných polích, co se jak přízraky bělají mezi mokřady.
Thu, 26 Sep 2024 - 05min - 1596 - Jan Bělíček: Frustrované lidství na pokraji zhroucení
Spisovatel David Zábranský má na české literární scéně pověst provokatéra, který jde programově proti proudu. Zvláště ve svých novinářských sloupcích podnikal výpady proti „pražským liberálům“ často až příliš na sílu. I o těchto svých publicistických textech mimo jiné píše ve svém novém románu Jů a Hele, který nedávno vyšel v brněnském nakladatelství Větrné mlýny.
Wed, 25 Sep 2024 - 04min - 1595 - Adam Borzič: Potemnělé Saturnovy dary
Podzim letos přišel rychle, přinesl deště, potemnělo ovzduší, záplavy. Jeho příchod moje duše vycítila s předstihem, černá vlna melancholie ji ovinula den už předem. Obdobným náladám dnes říkáme deprese, ale tento medicínský pojem bych rezervoval pro klinické obtíže, které je nutné léčit psychoterapeuticky i psychiatricky.
Tue, 24 Sep 2024 - 04min - 1594 - Tomáš Koblížek: Spor o „hoststvo“. Proč nesouhlasím s profesorem Olivou
Minulý měsíc Česká televize vyvolala bouřlivé reakce, když v jednom z příspěvků na sociálních sítích použila místo slova „hosté“ slovo „hoststvo“.
Mon, 23 Sep 2024 - 05min - 1593 - Pavla Horáková: Slezský Grant Wood
Asi každý, kdo se pohybuje na internetu, už někdy narazil na obraz Americká gotika od Granta Wooda, případně na některou z jeho citací a parodií. Obrýlený farmář s podávkami v ruce a vedle něj jeho dcera, oba s protáhlými zachmuřenými tvářemi, stojí před bílým dřevěným domem s verandou.
Fri, 20 Sep 2024 - 04min - 1592 - Zbyněk Černík: O červených kobercích a záři reflektorů
Všichni jsme jenom lidé, a všichni máme své lidské slabosti. V neposlední řadě to platilo o švédském filmovém a divadelním režisérovi Ingmaru Bergmanovi, který byl pro mou generaci doslova kultovní, takřka nedotknutelnou postavou. Ze vzpomínek těch, kdo s ním za jeho života přišli do styku, totiž vyplývá, že s ním nebylo vždy snadné vyjít.
Thu, 19 Sep 2024 - 04min - 1591 - Alena Zemančíková: Zakázané lásky v zahradách
Zdědila jsem knihovnu s díly anglických moderních klasiků, ale Virginia Woolfová mezi nimi chyběla. Kupodivu, protože její Orlando vyšel v češtině už rok po vydání anglickém v roce 1928 a v překladu Staši Jílovské, výrazné postavy české žurnalistiky, spolužačky a přítelkyně Mileny Jesenské.
Wed, 18 Sep 2024 - 04min - 1590 - Markéta Pilátová: Jak se dělá tradice
Třetí rok pořádám spolu s Kamilou Šeligovou, ředitelkou knihovny v Šumperku, malý festival literárních čtení Kniha v lázni. A nejde mi o nic jiného, než o to, aby se z toho stala tradice. Za tři roky se samozřejmě žádná tradice neudělá, ale je to tak trochu jako když se u nás v Jeseníkách pokoušíte něco vypěstovat. Třeba nějaký keř.
Tue, 17 Sep 2024 - 03min - 1589 - Magdalena Platzová: Podivná místa touhy
Přítel mi vyprávěl o poutníkovi, jeho jméno jsem zapomněla, který cestou do Jeruzaléma překonal mnohé těžkosti a nebezpečenství jen proto, aby se, ve chvíli, kdy měl svaté město na dosah, obrátil a vrátil domů.
Mon, 16 Sep 2024 - 04min - 1588 - Daniel Raus: Večeře
Traduje se vtipný příběh z dob, kdy Leonardo da Vinci maloval svoji slavnou Poslední večeři. Šlo, jak známo, o obří fresku v jídelně řádu milánských dominikánů. Není jasné, kdy přesně se do zakázky pustil, záznamy se totiž ztratily. Předpokládá se, že to bylo v roce 1495 a práce na fantastické fresce trvaly tři roky.
Fri, 13 Sep 2024 - 04min
Podcasts ähnlich wie Ranní úvaha
- Global News Podcast BBC World Service
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Espacio en blanco Radio Nacional
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR
Andere Gesellschaft und Kultur Podcasts
- Kriminálka Český rozhlas
- Opravdové zločiny Lucie Bechynková a Bára Krčmová
- Host Lucie Výborné Český rozhlas
- HLASY ZLOČINU CNN Prima NEWS
- Zloději životů Novinky.cz
- Čestmír Strakatý Čestmír Strakatý
- Historie českého zločinu Český rozhlas
- České podsvětí Seznam Zprávy
- Blízká setkání Český rozhlas
- Studio N Deník N
- Skutečné české záhady Seznam Zprávy
- Odtajněno Aktuálně.cz
- Insta Crime Podcast Tereza Prošková, Petra Macháčková
- Týdeník Respekt Respekt
- Slepá mapa Novinky.cz
- Forenzní psychologie Český rozhlas
- U Kulatého stolu Forcapture
- KDO JE ZABIL? Eduard Birke
- středo/věk Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský
- vražedné psyché ZAPO