Nach Genre filtern
Завези мене – перший Ukraїner-подкаст, що знайомить із місцями, які вам захочеться додати до списку обовʼязкових до відвідування. Кожен із сезонів розповідатиме про обрані місця, які ми вже дослідили в експедиціях та хочемо розповісти більше. Кожен із випусків подкасту може стати вашим особистим провідником до найцікавіших місцин. Ви звикли читати та дивитись Ukraїner, але тепер зможете нас також і послухати! В першому сезоні подорожуємо замками та фортецями України разом із запрошеними дикторами.
- 13 - #8 Тараканівський форт і Київська фортеця: таємниці масштабних оборонних укріплень \ Начитали учасники гурту ТНМК
Дві потужні оборонні споруди, зведені з невеликим розривом у часі під керівництвом одного інженера-фортифікатора. Тараканівський форт і Київська фортеця. Між ними менше ніж 500 км, але обидві мають дуже різні історії.
Тараканівський форт у ХIX столітті вражав усіх, зокрема передових фортифікаторів. Він був як військове містечко, надійно замасковане серед борщівника. Багато хто й досі дивується вишуканості архітектурних форм і оздоблення, якого ніхто не очікував від військової споруди. Що робило цю твердиню такою особливою й таємничою? Чому Тараканівський форт із сотнею казематів ледь не став складом для консервованих продуктів і чому він досі приваблює кінематографістів?
Оборонний комплекс на тисячу гектарів у середмісті столиці — це Київська фортеця. Чи ж у цьому секрет, що в такому масштабному укріпленні жодного разу не вели боїв? І чому це місце в XIX столітті було порятунком для одних і смертним вироком для інших?
Хтозна, якою б зараз була історична місцевість Києва, що зветься Печерськом, якби не прийняли одне стратегічне й безжальне рішення. Яке ж?
Про все це — у фінальному епізоді першого сезону подкасту «Завези мене». Дякуємо всім, хто підписався, ставить вподобайки та ділиться цим подкастом із друзями. Тепер чекайте новин, згодом почуємося!
Начитали — Фоззі та Фагот, гурт ТНМК
Сценаристка — Марія Шененко
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанTue, 15 Feb 2022 - 20min - 12 - #7 Кам’янець-Подільська фортеця: повітроплавання, оборонне минуле і реконструкція \ Начитала Катерина Павленко
У містечку Кам’янець-Подільський є середньовічна твердиня, що майже завжди виконувала оборонну функцію. Завдяки вигідному розташуванню їй вдалося вціліти до наших днів майже неушкодженою. Це — Кам’янець-Подільська фортеця. Споруда, в стінах якої тепер поєднується минуле та сучасність.
За чий кошт звели одну з веж фортеці? Хто з відомих українських повстанців був ув’язнений тут аж тричі? Завдяки чому гості Кам’янець-Подільської фортеці можуть відчути атмосферу давнини?
Слухайте в новому епізоді подкасту «Завези мене».
Начитала – Катерина Павленко
Сценаристка – Марія Шененко
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA
Tue, 08 Feb 2022 - 11min - 11 - Бакота: штучне море на місці 28 сіл / Бонус-епізод
Безкрайнє штучне море посеред Поділля сьогодні є популярною локацією, яка вабить до себе туристів з усіх куточків України та з-за її меж.
Локація, відома сьогодні як Бакота, за радянських часів була населена майже трьома десятками сіл, які опинилися під водою разом із хатами й подвір'ями, городами та садами, цвинтарями й церквами.
Хто, коли й навіщо затопив понад півтори тисячі гектарів родючих земель із неймовірними кліматичними умовами у цій долині на Дністрі — слухайте у новому епізоді подкасту «Завези мене».Начитав — Дмитро Денисов
Сценаристка — Софія Анжелюк
Редакторка — Вікторія Бега
Режисерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка — Анастасія Климова
Продюсер — Костянтин Гузенко
Проджект менеджерки — Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа Рубан
Партнер запису — студія «IZONE MEDIA»Tue, 01 Feb 2022 - 07min - 10 - Село Мошни: піший маршрут від церкви до ранчо \ Спецсезон «Маршрути Україною»
У спецсезоні подкастів «Маршрути Україною» актор та ютуб-блогер Віталій Гордієнко мандрує різними куточками країни. Долаючи маршрути пішки, автівкою чи човном, він шукає історії про цікаві місця. Цього разу Віталій пішки обійшов село, про яке мало хто чув, але яке здивує кількістю історичних місць і пам’яток.
Мошни розташовані за 30 км від Черкас. Оточене гірським хребтом, лісами та двома річками, село зачарує не тільки природою. Сюди варто приїхати, щоб зайти в церкву, будівля якої поєднує різні релігії світу, на власні очі побачити дерев’яний будинок Владислава Городецького і покататися на конях, яких врятували від забою і тепер доглядають на ранчо. У Мошнах що не вулиця, то архітектурна пам’ятка.
Навіщо селяни вручну вирили нове русло річки? Чому в одному селі є і православна церква, і римо-католицький костел? Чи правда, що в міському музеї Шевченка стоїть справжнє ліжко, на якому спав Кобзар?
Начитав — Віталій Гордієнко
Сценарист — Валерія Пасічник
Редакторка — Анна Яблучна
Продюсерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка та саунддизайнерка — Любов ГукПартнер запису — IZONE Media
Спецсезон створений за підтримки UNDPSat, 29 Jan 2022 - 46min - 9 - #6 Аккерманська фортеця: твердиня генуезців на Дністровському лимані \ Начитав Сергій Стерненко
Найбільша фортеця України розташована над самим Дністровським лиманом. Мало хто з істориків наважиться сказати точний час зведення твердині, що стоїть на руїнах античного міста.
Аккерманська фортеця, яка не раз змінювала свою назву та власників, досі береже чимало секретів. Чи знали ви, скажімо, що твердиня має загадкову частину стіни, де вмуровано десять кам’яних ядер? Усі вони розташовані так, що утворюють тетраксис, тобто дев’ять правильних трикутників. Кому ж це було потрібно? Друїдам чи масонам?
Слухайте про Аккерманську фортецю та її непросту історію в новому епізоді подкасту «Завези мене».
Начитав – Сергій Стерненко
Сценарист – Микола Безкровний
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA
Tue, 25 Jan 2022 - 11min - 8 - Маршрут Черкаси – Чигирин: козацька слава і реліктові ліси \ Спецсезон «Маршрути Україною»
У спецсезоні «Маршрути Україною» подкасту «Завези мене» актор і ютуб-блогер Віталій Гордієнко мандрує різними куточками країни. Долаючи відстані пішки, автівкою або човном, він шукає історії про цікаві місця. Цього разу він подорожує маршрутом Черкаси – Чигирин.
Дорога з Черкас до Чигирина може здатися недовгою – лише 60 кілометрів. Та насправді це кілометри, де сотні років творилася історія України. Це – Холодний Яр, місце козацької слави. Це – села Медведівка та Суботів, із якими тісно пов’язані імена Богдана Хмельницького та Максима Залізняка. Це – Кременчуцьке водосховище, через створення якого у середині 20 століття затопили десятки населених пунктів. Це місця відпочинку, тематичні села та, зрештою, самі Черкаси та Чигирин.
Як протягом 300 років називали українців сусіди з північного сходу? Яке водосховище вважають найбільшим в Україні? Ким був Максим Залізняк? Дізнайтеся про все це у другому епізоді спецсезону «Маршрути Україною» подкасту «Завези мене».
Начитав — Віталій Гордієнко
Сценарист — Олексій Кушнір
Редакторка — Катерина Легка
Продюсерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка та саунддизайнерка — Любов ГукПартнер запису — IZONE Media
Спецсезон створений за підтримки UNDPThu, 20 Jan 2022 - 50min - 7 - #5 Кременецький, Свірзький і Меджибізький замки: від палаців до маслозаводу, школи трактористів та руїн \ Начитали учасники Телебачення Торонто
Заради маленького експерименту прокладіть у навігаторі маршрут між селом Свірж, селищем Меджибіж та містечком Кременець. Три замки в кожному з цих місць — окремі історії, що захоплюють. У якому з них вивчали трактористів, а де працював маслозавод? Куди вів таємничий підземний хід Свірзького замку? Який із замків належав італійській королеві Боні? Про все це — в новому епізоді подкасту «Завези мене»
Начитали – Роман Вінтонів, Ярослава Кравченко, Максим Щербина
Сценаристи – Валерія Пасічник, Микола Безкровний
Редакторка – Вікторія Бега
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA
Tue, 18 Jan 2022 - 19min - 6 - Канівський заповідник: місце, де відродилося життя \ Спецсезон «Маршрути Україною»
У спецсезоні «Маршрути Україною» подкасту «Завези мене» актор та ютуб-блогер Віталій Гордієнко мандрує різними куточками країни. Долаючи маршрути пішки, автівкою чи човном, він розповідає захопливі історії про тутешні місця і знайомить з українцями, про яких ви досі не знали.
Подорож Віталія почалася з Канівського заповідника.За площею він майже як місто Кам’янець-Подільський. Це величезні пасма Канівських дислокацій, два острови, затоплені пагорби та залишки могутніх заплав Дніпра. Всю територію заповідника доглядає сім'я Грищенків. Євгенію та Віталія колись поєднала любов до природи. А зараз подружжя опікується тутешнім життям: рахує гнізда птахів, доглядає дерева, стежить за могутнім Дніпром і розповідає, про те, як заповідник знову оживає.
Чому канівських пагорбів могло би просто не бути на мапі? Які рідкісні птахи живуть у заповіднику? Чи справді вони мають співочі діалекти, як і людська мова? Дізнайтеся про все в першому епізоді спецсезону «Маршрути Україною» подкасту «Завези мене».
Начитав — Віталій Гордієнко
Сценаристка — Валерія Пасічник
Редакторка — Анна Яблучна
Продюсерка — Катерина Полівчак
Звукорежисерка та саунддизайнерка — Любов ГукПартнер запису — IZONE Media
Спецсезон створений за підтримки UNDPThu, 13 Jan 2022 - 25min - 5 - #4 Підгорецький замок: від маєтку аристократів до тубдиспансеру \ Начитала Христина Соловій
У селі Підгірці, що поблизу Львова, є замок XVII століття. Колишній маєток гетьмана Конецпольського, спроєктований європейськими архітекторами, стоїть на висоті 400 м над рівнем моря.
Минулого століття цей колись ошатний замок аж на 37 років зачинили для туристів. Чому в палац не пускали всіх охочих, а тільки відвідувачів із медичним направленням? Чи правда, що гетьман Конецпольський звелів прикрасити стелю їдальні власними портретами? Кого досі ховають у підземеллях палацу і в чому загадка фонтанів, що працювали на такій висоті без помп? Хочете дізнатися про ці й інші секрети проєктувальників? Слухайте в четвертому епізоді подкасту «Завези мене».
Начитала – Христина Соловій
Сценаристка – Валерія Пасічник
Редакторка – Анна Яблучна
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA.
Tue, 11 Jan 2022 - 15min - 4 - #3 Наскельна фортеця Тустань \ Начитала Даніела Заюшкіна
Давньоруська скельна фортеця Тустань існувала з 9 століття на висоті понад 80 метрів над долиною. Як без сучасної техніки люди збудували п’ять поверхів у скелях та ще й видовбали у камені глибоченну криницю?
Що бачили мури прикордонної твердині, яка за віки свого існування була у складі трьох держав? Чому на відміну від інших прикордонних фортець у цій залишалися тільки чоловіки? Та як сталося так, що поки в Європі тільки опановували арбалет, в Тустані він став чи не головною зброєю?
Про все це — в третьому епізоді «Завези мене».
Начитала – Даніела Заюшкіна
Сценаристка – Валерія Пасічник
Редакторка – Вікторія Бега
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа Рубан
Автор фото – Сергій ГісПартнер запису — студія IZONE MEDIA.
Tue, 28 Dec 2021 - 12min - 3 - #2 Любарт, Хотин, Олеський, Паланок: Чотири фортеці, що змінили історію держави \ Начитали учасники гурту ДахаБраха
Чому б за кілька днів не побувати одразу на Волині, Буковині, Галичині, Закарпатті та й відвідати чотири фортеці, що колись змінили історію держави?
У якому із замків відбувся перший в історії з’їзд монархів, який був прообразом Європейського саміту? Як одна з найдавніших твердинь країни стала казармою для військових? Де розташована єдина в Україні фортеця, збудована в низині? Який замок височіє на пагорбі вулканічного походження? Про все це розповідаємо в новому епізоді подкасту «Завези мене».
Начитали – учасники гурту ДахаБраха: Олена Цибульська, Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко
Сценаристи – Валерія Пасічник, Микола Безкровний, Софія Анжелюк
Редакторка – Вікторія Бега
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA.
Tue, 21 Dec 2021 - 16min - 2 - #1 Сент-Міклош: Як воно — жити у замку в ХХІ столітті \ Начитала Alyona Alyona
Біля містечка Чинадієво, неподалік від одного з карпатських перевалів знаходиться замок Сент-Міклош, що був побудований спочатку в оборонних цілях, а потім став королівським палацом
Чому пізніше резиденція королів перетворилася на автобазу і смітник, а тепер стала магнітом для художників зі всього світу? Чому є повір'я, що шлюб, укладений у цьому місці, буде щасливим? І взагалі як воно — жити у справжній твердині в ХХІ столітті? Про ці та інші таємниці Сент-Міклоша, єдиного в Україні замку в оренді, розповідаємо у першому епізоді подкасту «Завези мене».
Начитала – Alyona Alyona.
Сценаристка – Марія Шененко.
Редакторка – Вікторія Бега.
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Звукорежисер – Арам Супрун.
Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук.
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студія IZONE MEDIA.
Tue, 14 Dec 2021 - 10min - 1 - #0 Трейлер
Перший сезон розпочинаємо з історій про місця, які говорять самі за себе, які часто через віки залишаються визначними та величними — про замки та фортеці України. Історії замків будуть звучати знайомими вам голосами та з фрагментами з експедицій.
Підписуйтесь на подкаст і чекайте нові епізоди щотижня від 14-го грудня.Начитав Богдан Логвиненко
Режисерка – Катерина Полівчак
Продюсер – Костянтин Гузенко
Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
Обкладинка – Романа РубанПартнер запису — студіяIZONE MEDIA
Thu, 02 Dec 2021 - 00min
Podcasts ähnlich wie Завези мене
- Global News Podcast BBC World Service
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Espacio en blanco Radio Nacional
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR