Nach Genre filtern

Завези мене

Завези мене

Ukraїner

Завези мене – перший Ukraїner-подкаст, що знайомить із місцями, які вам захочеться додати до списку обовʼязкових до відвідування. Кожен із сезонів розповідатиме про обрані місця, які ми вже дослідили в експедиціях та хочемо розповісти більше. Кожен із випусків подкасту може стати вашим особистим провідником до найцікавіших місцин. Ви звикли читати та дивитись Ukraїner, але тепер зможете нас також і послухати! В першому сезоні подорожуємо замками та фортецями України разом із запрошеними дикторами.

13 - #8 Тараканівський форт і Київська фортеця: таємниці масштабних оборонних укріплень \ Начитали учасники гурту ТНМК
0:00 / 0:00
1x
  • 13 - #8 Тараканівський форт і Київська фортеця: таємниці масштабних оборонних укріплень \ Начитали учасники гурту ТНМК

    Дві потужні оборонні споруди, зведені з невеликим розривом у часі під керівництвом одного інженера-фортифікатора. Тараканівський форт і Київська фортеця. Між ними менше ніж 500 км, але обидві мають дуже різні історії.

    Тараканівський форт у ХIX столітті вражав усіх, зокрема передових фортифікаторів. Він був як військове містечко, надійно замасковане серед борщівника. Багато хто й досі дивується вишуканості архітектурних форм і оздоблення, якого ніхто не очікував від військової споруди. Що робило цю твердиню такою особливою й таємничою? Чому Тараканівський форт із сотнею казематів ледь не став складом для консервованих продуктів і чому він досі приваблює кінематографістів?

    Оборонний комплекс на тисячу гектарів у середмісті столиці — це Київська фортеця. Чи ж у цьому секрет, що в такому масштабному укріпленні жодного разу не вели боїв? І чому це місце в XIX столітті було порятунком для одних і смертним вироком для інших?

    Хтозна, якою б зараз була історична місцевість Києва, що зветься Печерськом, якби не прийняли одне стратегічне й безжальне рішення. Яке ж?

    Про все це — у фінальному епізоді першого сезону подкасту «Завези мене». Дякуємо всім, хто підписався, ставить вподобайки та ділиться цим подкастом із друзями. Тепер чекайте новин, згодом почуємося!

    Начитали — Фоззі та Фагот, гурт ТНМК
    Сценаристка — Марія Шененко
    Редакторка – Анна Яблучна
    Режисерка – Катерина Полівчак
    Продюсер – Костянтин Гузенко
    Звукорежисер – Арам Супрун
    Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
    Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
    Обкладинка – Романа Рубан

    Tue, 15 Feb 2022 - 20min
  • 12 - #7 Кам’янець-Подільська фортеця: повітроплавання, оборонне минуле і реконструкція \ Начитала Катерина Павленко

    У містечку Кам’янець-Подільський є середньовічна твердиня, що майже завжди виконувала оборонну функцію. Завдяки вигідному розташуванню їй вдалося вціліти до наших днів майже неушкодженою. Це — Кам’янець-Подільська фортеця. Споруда, в стінах якої тепер поєднується минуле та сучасність.

    За чий кошт звели одну з веж фортеці? Хто з відомих українських повстанців був ув’язнений тут аж тричі? Завдяки чому гості Кам’янець-Подільської фортеці можуть відчути атмосферу давнини?

    Слухайте в новому епізоді подкасту «Завези мене».

    Начитала – Катерина Павленко
    Сценаристка – Марія Шененко
    Редакторка – Анна Яблучна
    Режисерка – Катерина Полівчак
    Продюсер – Костянтин Гузенко
    Звукорежисер – Арам Супрун
    Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
    Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
    Обкладинка – Романа Рубан

    Партнер запису — студія IZONE MEDIA

    Tue, 08 Feb 2022 - 11min
  • 11 - Бакота: штучне море на місці 28 сіл / Бонус-епізод

    Безкрайнє штучне море посеред Поділля сьогодні є популярною локацією, яка вабить до себе туристів з усіх куточків України та з-за її меж.

    Локація, відома сьогодні як Бакота, за радянських часів була населена майже трьома десятками сіл, які опинилися під водою разом із хатами й подвір'ями, городами та садами, цвинтарями й церквами.

    Хто, коли й навіщо затопив понад півтори тисячі гектарів родючих земель із неймовірними кліматичними умовами у цій долині на Дністрі — слухайте у новому епізоді подкасту «Завези мене».

    Начитав — Дмитро Денисов
    Сценаристка — Софія Анжелюк
    Редакторка — Вікторія Бега
    Режисерка — Катерина Полівчак
    Звукорежисерка — Анастасія Климова
    Продюсер — Костянтин Гузенко
    Проджект менеджерки — Наталія Півторак та Софія Анжелюк
    Обкладинка – Романа Рубан
    Партнер запису — студія «IZONE MEDIA»

    Tue, 01 Feb 2022 - 07min
  • 10 - Село Мошни: піший маршрут від церкви до ранчо \ Спецсезон «Маршрути Україною»

    У спецсезоні подкастів «Маршрути Україною» актор та ютуб-блогер Віталій Гордієнко мандрує різними куточками країни. Долаючи маршрути пішки, автівкою чи човном, він шукає історії про цікаві місця. Цього разу Віталій пішки обійшов село, про яке мало хто чув, але яке здивує кількістю історичних місць і пам’яток.

    Мошни розташовані за 30 км від Черкас. Оточене гірським хребтом, лісами та двома річками, село зачарує не тільки природою. Сюди варто приїхати, щоб зайти в церкву, будівля якої поєднує різні релігії світу, на власні очі побачити дерев’яний будинок Владислава Городецького і покататися на конях, яких врятували від забою і тепер доглядають на ранчо. У Мошнах що не вулиця, то архітектурна пам’ятка.

    Навіщо селяни вручну вирили нове русло річки? Чому в одному селі є і православна церква, і римо-католицький костел? Чи правда, що в міському музеї Шевченка стоїть справжнє ліжко, на якому спав Кобзар?

    Начитав — Віталій Гордієнко
    Сценарист — Валерія Пасічник
    Редакторка — Анна Яблучна
    Продюсерка — Катерина Полівчак
    Звукорежисерка та саунддизайнерка — Любов Гук

    Партнер запису — IZONE Media
    Спецсезон створений за підтримки UNDP

    Sat, 29 Jan 2022 - 46min
  • 9 - #6 Аккерманська фортеця: твердиня генуезців на Дністровському лимані \ Начитав Сергій Стерненко

    Найбільша фортеця України розташована над самим Дністровським лиманом. Мало хто з істориків наважиться сказати точний час зведення твердині, що стоїть на руїнах античного міста.

    Аккерманська фортеця, яка не раз змінювала свою назву та власників, досі береже чимало секретів. Чи знали ви, скажімо, що твердиня має загадкову частину стіни, де вмуровано десять кам’яних ядер? Усі вони розташовані так, що утворюють тетраксис, тобто дев’ять правильних трикутників. Кому ж це було потрібно? Друїдам чи масонам?

    Слухайте про Аккерманську фортецю та її непросту історію в новому епізоді подкасту «Завези мене».

    Начитав – Сергій Стерненко
    Сценарист – Микола Безкровний
    Редакторка – Анна Яблучна
    Режисерка – Катерина Полівчак
    Продюсер – Костянтин Гузенко
    Звукорежисер – Арам Супрун
    Монтаж діалогів – Володимир Матвійчук
    Проєктні менеджерки – Наталія Півторак та Софія Анжелюк
    Обкладинка – Романа Рубан

    Партнер запису — студія IZONE MEDIA

    Tue, 25 Jan 2022 - 11min
Weitere Folgen anzeigen