Filtrar por género
- 118 - Reprezentacji Polski tłumaczenie teorią Wielkiego WybuchuWed, 20 Nov 2024 - 1h 02min
- 117 - Co mówi o wspólczesnym futbolu zadyma wokół Złotej Piłki?Wed, 06 Nov 2024 - 1h 01min
- 116 - Wiemy, że nic nie wiemy - czyli rok Probierza i nasz lot w kosmos
Co wiemy po roku pracy Michała Probierza? Oprócz tego, że mamy niesamowicie chwiejną defensywę, że łatwo tracimy gole, i że potrafimy mieć błyski w ofensywie? Jaki był najlepszy mecz tej kadry, kto był jej najlepszym piłkarzem i jaki był najbardziej probierzowy moment? Co o Michale Probierzu i jego drużynach wie sztuczna inteligencja. No i najważniejsze — ostatecznie rozstrzygamy, który z nas jest największym patriotą.
To nasz pierwszy odcinek, gdy nas słychać, a każdy z nas ma swój mikrofon!!!!
Wed, 23 Oct 2024 - 59min - 115 - Problemy pierwszego świata - czy piłkarze mają prawo się skarżyć
Coraz glośniej słychać, że najlepsi piłkarze mają już dość – że grają zbyt dużo, że to nie do wytrzymania dla normalnego człowieka. I rzeczywiście liczby to potwierdzają. Z drugiej jednak strony problem zbyt dużej liczby meczów dotyczy wyłącznie wąskiej elity. Czy zawodnicy mają rzeczywiście prawo narzekać?
Fri, 20 Sep 2024 - 59min - 114 - Dlaczego sensem współczesnej piłki nożnej jest transfer
Kiedy, jak i przede wszystkim, dlaczego tak się stało, że w piłce nożnej zaczęło chodzić o transfery. O transferach z punktu widzenia piłkarzy, klubów i agentów. Jak się transfer ma do wyników sportowych? I jak często transfery w ogóle się udają. Z jakiego punktu widzenia mają sens?
Wed, 04 Sep 2024 - 57min - 113 - Średnie Euro czy Euro świetnych średniaków?
Do czasu, ale było to Euro wybitnych średniaków. Tam, gdzie wielcy i możni tego świata zawodzili i nudzili, mniejsze drużyny zapewniały świetną rozrywkę. Grały odważnie, z pomysłem, wyciskając maksimum ze swoich ograniczonych zasobów ludzkich. Dlaczego Słowacja, Słowenia czy Gruzja może, a biało-czerwoni... no właśnie.
Wed, 03 Jul 2024 - 50min - 112 - Czy można ufać Michałowi Probierzowi? Plus nasze Euro 2024
Czy po tym Euro możemy ufać Michałowi Probierzowi? A może on się jednak tylko przebrał, a w momencie próby maski spadają? Tak było przynajmniej w meczu z Austrią. Dużo rozmawiamy o najczęściej padającym słowie w kontekście naszej kadry, czyli o odwadze. A kończymy hot tejkami z Euro.
Fri, 28 Jun 2024 - 1h 00min - 111 - Dlaczego jesteśmy zadowoleni, chociaż Polacy przegrywają?
Reprezentacja Polski przegrała z Holandią, ale zamiast potępienia i krytyki jest pochwała odwagi, młodości oraz umiejętności czysto piłkarskich. Co to mówi o polskiej piłce, oprócz tego, że poprzeczka jest zawieszona tragicznie nisko? Oprócz tego garść refleksji z pierwszej fazy turnieju. Nie po to przecież wysyłaliśmy wysłannika, żeby się z wami nie dzielił spostrzeżeniami.
Thu, 20 Jun 2024 - 1h 00min - 110 - Polska na Euro. Niech piłkarze jedzą z jednej miski
Po Ukrainie, wybraniu ostatecznej kadry na Euro i po powołaniach na polu golfowym. Czego możemy się spodziewać po drużynie Michała Probierza na zbliżającym się turnieju? Jaką drużynę zobaczymy? I czy rzeczywiście przepaść między najsłabszym a najmocniejszym ogniwem tej reprezentacji w ostatnim czasie się zrównuje. A także gościnny występ Kacpra, ogłaszamy wysyłanie naszego korespondenta na Euro oraz co po szwedzku znaczy „Lagom”
Sat, 08 Jun 2024 - 51min - 109 - Nowa rewolucja w futbolu. Jak multikluby połykają piłkę
Zanim się obejrzycie, sami staniecie się częścią City Group czy innego Red Bulla. Trochę niepostrzeżenie futbol przechodzi kolejną rewolucję. Dziś już niemal wszyscy najlepsi budują małe imperia. Dlaczego mutikluby są przyszłością futbolu i dlaczego nie ma przed tym ucieczki. No i oczywiście jakie są ciemne strony tej całej historii.
Fri, 10 May 2024 - 50min - 108 - CafeKopalnia #72
Carletto unosi brew i ziewa, City dominuje i nie przechodzi, a w derbach toksycznych klubów wygrał ten - niespodziewanie - mniej toksyczny. Czy mamy do czynienia z kryzysem angielskich drużyn w pucharach? Czy rywalizacja w Premier League tak będzie tamtejsze kluby wyniszczać, że na puchary nie będzie starczało sił? To i wiele innych pytań, w słuchowisku przez przekrzykiwania, bo zdalnym.
Thu, 18 Apr 2024 - 59min - 107 - Polsko próbuj, czyli co Michał Probierz dał i może dać kadrze
Po wielkim triumfie i rozgromieniu w karnych Walii polski futbol znów wielki. Jedziemy podbić Niemcy. Czy jednak jest jeszcze inaczej i rację mają ci, którzy pytają, po co w ogóle tam jedziemy, że przecież się skompromitujemy tylko? Słuchowisko reprezentacyjne
Thu, 28 Mar 2024 - 59min - 106 - Kto jest najlepszym piłkarzem świata?
Rra kosmicznych stworów, które przybrały w ziemskim egzystowaniu cielesną formę Messiego i Cristiano Ronaldo, dobiegła już końca. Kto zatem dziś jest najlepszym piłkarzem świata? Jakie w ogóle są kryteria wyboru? Czy nadszedł czas niuansowania? Czy jednak wciąż najważniejsze są gole?
Sun, 17 Mar 2024 - 54min - 105 - Wypalenie Juergena Kloppa, czyli futbol jak korporacja
Klopp się wyczerpał - nie okazał się jednak króliczkiem Duracella, sam mówi, że na trzech kołach nie da rady. Ile w dzisiejszym korpofutbolu zależy od trenera i jak to się zmienia. Ile można podejmować decyzji dziennie, iloma - uwaga, korpomowa - obszarami się zajmować? Czy wypalenie jest nieuchronne? Czy futbol zdaje egzamin jeśli chodzi o zdrowie psychiczne?
Fri, 02 Feb 2024 - 1h 02min - 104 - Jose Mourinho, zardzewiały Terminator. Kiedy kończy się trener?
Kolejny koniec Mourinho? Znowu trzeci sezon i znowu wyniki fatalne, a i narracja się nie broni (chociaż w tej kwestii zdania są podzielone). Kiedy trener się kończy i dlaczego? Kto oprócz Mourinho się nie potrafił rozwijać? I kto stoi po przeciwległej stronie tej skali?
Thu, 18 Jan 2024 - 52min - 103 - Gdybologia polskiego futbolu, czyli co siedzi w arbuzach ludzi PZPN
Dyskutujemy o najokropniejszym roku reprezentacji, strategii Probierza, wizji PZPN, powołaniach jak z Szansy na Sukces, oraz zastanawiamy się, ile razy Polska byłaby mistrzem świata, gdyby...
Thu, 23 Nov 2023 - 1h 00min - 102 - Pustka wokół ten Haga i toksyczność Manchesteru United
Co się dzieje z Manchesterem United? Czy naprawdę wszystko da się usprawiedliwić żerującą na klubie rodziną Glazerów? Czy może jednak stała się ona łatwym wytłumaczeniem niekompetencji i generalnego rozkładu, jaki zaczął panować na Old Trafford i w Carrington? Czy zwolnienie Erika Ten Haga byłoby odpowiedzią na jakiekolwiek pytanie zadawane w kontekście United?
Fri, 03 Nov 2023 - 1h 05min - 101 - Nowa Polska - stara bieda. Jak nie bać się Mołdawii?
W nowej Polsce i nowej rzeczywistości, niestety wciąż stara bieda piłkarska. Wciąż naszych piłkarzy charakteryzuje strach, wciąż mogą się wystraszyć rywala, stadionu, kolegów, braku kolegów. W zasadzie cokolwiek może mieć negatywny wpływ na zawodników w biało-czerwonych strojach. Z drugiej strony jak tu się dziwić, skoro ta kadra nie ma żadnych podstaw, do których może wrócić i na których się oprzeć. To permanentny plac budowy, ciągłe zmiany koncepcji i personelu.
Mon, 16 Oct 2023 - 50min - 100 - Grzegorz Krychowiak jako lustro dekady reprezentacji Polski
Grzegorz Krychowiak skończył karierę w reprezentacji. Opowieść o Krychowiaku i przyglądanie się jego występom w kadrze, są podróżą przez ostatnią dekadę polskiej piłki. A może wręcz jest tak, że reprezentacja była tak silna, jak mocny był Krychowiak. Gdy w 2016 należał do czołowych środkowych pomocników La Liga, przyszedł najlepszy turniej w nowoczesnej historii polskiej piłki... a później już był tylko zjazd. Tak naprawdę zjazd dość gwałtowny. I co dalej? Czy polski futbol potrzebuje następcy Krychowiaka? Czy wręcz przeciwnie - dla takich piłkarzy już nie ma miejsca?
Thu, 28 Sep 2023 - 1h 04min - 99 - Reprezentacja Cezarego Kuleszy, czyli brak nadziei na cokolwiek
Czy ten PZPN, z Cezarym Kuleszą i bandą politykierów poutykanych w przeróżnych komórkach związku, ma w ogóle szanse zbudować sensowną reprezentację? Pogodzić piłkarzy, którzy się nie lubią, którzy zarzucają sobie nawzajem kłamstwa, których kapitan twierdzi publicznie, iż koledzy się mentalnie do gry w reprezentacji nie nadają? Atmosferę wokół kadry zmienić mogą tylko wyniki, ale jeśli PZPN będzie działał nadal tak samo, o wyniki może być trudno. Niezależnie czy nowy trener będzie się nazywał Papszun. Probierz, czy Kowalski.
Tue, 12 Sep 2023 - 1h 02min - 98 - Czy bać się saudyjskiej inwazji na futbol?
Czy bać się saudyjskiej inwazji na futbol. Dlaczego Mohamed Bin Salman pokochał piłkę nożną i czy wkrótce wszyscy będziemy grali w jego lidze? Czy to przemyślana kampania dywersyfikacji dochodu Arabii Saudyjskiej, próba zmuszenia młodego, ale otyłego społeczeństwa do ruchu, czy pranie wizerunku? A może wszystko na raz?
Tue, 15 Aug 2023 - 55min - 97 - Skąd się wziął horror w Kiszyniowie. Czy Santos jest w stanie to uratować?
Po blamażu w Kiszyniowie zastanawiamy się nad skalą tej porażki i próbujemy ją wpisać w kontekst historyczny. Szukając odpowiedzialnych, siłą rzeczy spoglądamy na kapitana – Roberta Lewandowskiego, który od pewnego czasu przestał tak łatwo wykupywać się strzelanymi na potęgę golami i mnóstwo publicznej sympatii zaczął tracić. Kadra jest bez liderów, rozlazła od środka i nie za bardzo wiadomo, jak to naprawić. Aczkolwiek my zgłaszamy się do stworzenia think-thanku, oczywiście pod patronatem wielkiego przyjaciela tej reprezentacji i sportu w ogóle - Pana Premiera.
Wed, 21 Jun 2023 - 1h 03min - 96 - Od bajki Luton do piekła Stambułu. Zachwycamy się i wściekamy na futbol
Długi odcinek słuchowiska, bo tylu tematów w jednym odcinku jeszcze nie poruszaliśmy. Tym razem rozmawiamy o wszystkim, co w nas w tym sezonie rezonowało. Wielkie Brighton i Roberto De Zerbi, Luton Town i jego cudowny stadion, wygrana City w Lidze Mistrzów, masakryczna organizacja finału w Stambule i 115 zarzutów FA wobec klubu Guardioli. Triumf Messiego w mundialu i nagłe zakończenie przezeń kariery. Powołujemy także do życia nowe rozgrywki, które już niedługo WY rozegracie.
Mon, 12 Jun 2023 - 1h 21min - 95 - Czy Manchester City jest zagrożeniem dla futbolu?
Słuchowisko numer 59, a w nim wszystko stanęło na głowie — Stec śpiewa, Żelazny nieudolnie próbuje żartować, a Zachodny to wszystko ze swadą i brawurą prowadzi. Temat mógł być tylko jeden — czy Manchester City jest zagrożeniem dla futbolu? Z takim trenerem (wiemy, wiemy: niech weźmie Stoke i coś udowodni), z takimi możliwościami finansowymi i takimi prawnikami, którzy będą walczyć z UEFA czy Premier League po sądach.
Tue, 23 May 2023 - 1h 00min - 94 - Zobaczyć Neapol i przeżyć. Stec opowiada o mistrzostwie Napoli
Stec wprost z Neapolu opowiada o tym, co się dzieje pod Wezuwiuszem i jak całe miasto przeżywa pierwsze od 33 lat mistrzostwo – „całe miasto”, nie ma w tym grama przesady. Neapol jest przystrojony w błękitno-białe barwy, każda kamienica, każda ulica pełna jest barw i podziękowań. Stec tam był i chociaż mówi, że trzeba to przeżyć, to stara się opowiedzieć. Przy okazji poruszamy temat domniemanego renesansu Serie A.
Thu, 11 May 2023 - 1h 02min - 93 - Jak toksyczna jest kadra i czy to najgorszy czas Lewandowskiego?
Fernando Santos objął kadrę toksyczną. Zatrutą po epizodzie Czesława Michniewicza – cierpiącą na syndrom oblężonej twierdzy, splamioną aferą premiową, z liderami kłamiącymi kibicom i dziennikarzom. Jakie było rozwiązanie tej sytuacji? Zarządzenie ciszy medialnej. Jaki skutek to przyniosło, pokazało 150 sekund w Pradze. Dodatkowo jeden z najgorszych momentów w karierze zalicza najważniejszy piłkarz tej drużyny i jej kapitan — Robert Lewandowski.
Thu, 30 Mar 2023 - 47min - 92 - Jak Europa może obronić się przed wielką Anglią
Pieniądze płynące strumieniami do Premier League podzieliły Europę. Z jednej strony wielki angielski kontynent, z drugiej europejskie wysepki. Czy wyspiarze mają jakiekolwiek szanse się przed angielską dominacją uchronić? W końcu futbol to wciąż tylko 90 minut, podczas których można się okazać lepszym nawet od najbogatszego i najlepiej zarządzanego rywala. Liga Mistrzów jest w ostatnich latach zdominowana przez Real i Barcelonę, Liga Europy to rozgrywki Sevilli, Messi i Mbappe wciąż wybierają grę w Paryżu. A jednak poczucie, że Premier League odjeżdża reszcie, jest wszechobecne.
Mon, 27 Feb 2023 - 1h 07min - 91 - Afery Juventusu i Manchesteru City... Czy tylko oni oszukują?
Juventus minus 15 punktów i trwające postępowanie, Manchester City i 115 zarzutów o przekręty finansowe, majaczące na horyzoncie kary łącznie z odebraniem tytułów mistrzowskich i wykluczeniem z Premier League. Do tego szalejąca na rynku transferowym Chelsea, która będzie amortyzować swoje długoletnie kontrakty przez najbliższe lata. Ostatnio można odnieść wrażenie, że kreatywny księgowy jest równie ważną postacią w topowych klubach co kreatywny rozgrywający. Jak to jest z tymi pieniędzmi, regulacjami i oszukiwaniem.
Thu, 09 Feb 2023 - 1h 05min - 90 - Fernando Santos, czyli dlaczego reprezentacja ma "grandprofesora"
W końcu jest. Nowy trener reprezentacji Polski - Fernando Santos. Zapraszamy na słuchowisko, gdzie w stałym składzie zastanawiamy się jaka będzie reprezentacja Santosa, czego po nim oczekujemy, czy zmieni styl kadry, a także ujawniamy czego mu zazdrościmy. Rozmawiamy też o procesie rekrutacji nowego trenera i czy Cezary Kulesza za punkt honoru postawił sobie wybrać najlepszego z możliwych szkoleniowców, czy może jednak przechytrzyć dziennikarzy?
Tue, 24 Jan 2023 - 57min - 89 - Od teraz w futbolu już wszystko wolno. Taki był 2022 rok
Czy rok 2022 zapamiętamy głównie przez to, że arabskie pieniądze pokazały, że od teraz można już wszystko? Czy jednak pierwszą myślą przy wspominaniu minionych 12 miesięcy będzie premia od Morawieckiego? A może grupa rekonstrukcyjna Afery Fryzjera? A może jednak Messi? Tylko który? Ten asystujący przy golu Alvareza, czy ubrany w biszt przez Emira i Gianniego Infantino?
Tue, 03 Jan 2023 - 1h 03min - 88 - Messi, Mbappe, Maroko - jaki mundial dał nam Katar?
Ani słowa o Polakach - taki był roboczy turniej tego odcinka. A to dlatego, że drużyna Czesława Michniewicza już i tak zbyt długo nam psuła krew i odsuwała naszą uwagę od tego naprawdę sportowo świetnego mundialu. A w Katarze wydarzyło się mnóstwo magii - Messi, Mbappe, Maroko (Michniewicz - nie). Gadamy o turnieju, o tym czy rozgrywanie mistrzostw w środku sezonu pozytywnie wpłynęło na poziom, no i o tym czy Katar skutecznie się wybielił i wyprał wizerunek.
Fri, 16 Dec 2022 - 1h 05min - 87 - Michniewicz i Lewandowski, czyli komu wierzyć i dlaczego nikomu
Czesław Michniewicz odbył tour medialny, w którym tłumaczył nasz występ na mundialu i oczywiście historię tej nieszczęsnej premii. Wywiadu udzielił również Robert Lewandowski, który odnosił się do nieszczęsnego stylu i makabrycznej premii (czy tam odwrotnie). A my się zastanawiamy komu wierzyć i dlaczego żadnemu z nich. Co do jednego jesteśmy zgodni - kadra swoim występem w Katarze na żadną premię nie zasłużyła, a przyklejenie się rządzących polityków do piłki, popsuło klimat wokół kadry jeszcze bardziej.
Fri, 09 Dec 2022 - 54min - 86 - Czy Bozia znów przypilnuje, czyli awans na włosku
„Bozia czuwała nad tym awansem” powiedział na pomeczowej konferencji Czesław Michniewicz. I faktycznie nie sposób odnieść wrażenia, że reprezentacja Polski zawierzyła przejście do 1/8 finału jakiejś sile nadprzyrodzonej. Czy była to Bozia? Niewykluczone. O dyskusji wokół stylu i nastawienia, meczu z mistrzami świata jako nagrodzie i mundialu pełnym niespodzianek jubileuszowe 50. słuchowisko #CafeKopalnia FOTO: Kuba Atys
Fri, 02 Dec 2022 - 55min - 85 - Zakopane talenty, czyli mundial dla odważnych
Po co się jedzie na mundial? Czy są cele nadrzędne? Czy wynik musi przyćmić wszystko? Razem z Michałem Okońskim z Tygodnika Powszechnego i Michałem Zachodnym z Viaplay rozmawiamy o odwadze. O tym, że impreza czterolecia nie musi przynosić tylko trosk i zgryzot, że jest miejsce dla drużyn, które przyjeżdżają się pokazać. Zastanawiamy się nad tym, czy rozmowa o antyfutbolu Czesława Michniewicza może się przemienić w próbę zdefiniowania naszej tożsamości piłkarskiej. I czy tak konserwatywny kraj jak Polska skazany jest na futbol de derecha?
Fri, 25 Nov 2022 - 56min - 84 - Życie jak w Katarze, czyli Stec na pustyni
Pierwsze łączenie ze Stecem - czyli jak jest w Katarze i jak będzie. Niemiłosiernie gorąco czy jednak cholernie zimno?Czy na środku pustyni już daje się odczuć mundialową gorączkę, kto komu kibicuje i gdzie ludzie będą spać.
Sat, 19 Nov 2022 - 35min - 83 - Kadra na chwilę. Jak Michniewicz obmyśla reprezentację
Czesław Michniewicz ogłosił kadrę na mistrzostwa świata. Wszyscy wokół dyskutują o czwartym bramkarzu i obrońcy, który ma szansę pojawić się na boisku tylko gdy komuś innemu urwie nogę, podyskutowaliśmy i my. W ostatnim przed mundialem słuchowisku stwierdzamy, że kadra doskonale obrazuje stan polskiej piłki. Gdzie mnóstwo jest przypadkowości, przemiał jest ogromny i w zasadzie liczy się wyłącznie tu i teraz. W przypadku drużyny Czesława Michniewicza wręcz chodzi o złapanie tego tu i teraz. Liczy się każdy kto zdradza chociaż zalążki formy, każdy kto w ogóle gra. W drugiej części tego długiego odcinka bawimy się w mundialowe przewidywania. Ile goli zdobędzie Cristiano Ronaldo, czy Afryka w końcu przebrnie ćwierćfinał,, czy Belgia zatańczy ostatni taniec.
Thu, 10 Nov 2022 - 1h 14min - 82 - Czy Real jest hiszpański? Wygrani i przegrani Apertury Ligi Mistrzów
Skończyła się jesień w Lidze Mistrzów, czyli w zasadzie skończył się sezon. Po mundialu to będzie kompletnie nowe rozdanie, do gry wrócą kompletnie inne zespoły. Dlatego podsumowaliśmy tę Aperturę w Lidze Mistrzów. Rozmawiamy o kryzysie (?) ligi hiszpańskiej i twierdzimy, że Real nie jest hiszpański. Zwycięzcę tej części sezonu widzimy w Bayernie, ale tradycyjnie faworytem Clausury będzie City.
Thu, 03 Nov 2022 - 1h 03min - 81 - Orkiestra z filharmonii czy z remizy. Jaką mamy kadrę na MŚ?
Punktem wyjścia słuchowiska jest ogłoszenie przez Czesława Michniewicza baaaaardzo szerokiej 47-osobowej kadry na mundial w Katarze, ale naszą uwagę przykuły – gesty i fochy Lewandowskiego, jego poczucie szczęścia w Barcelonie, a także sezon życia Piotra Zielińskiego w Napoli. Niektórzy z nas boją się, że Zieliński zaraz zniknie, inni zastanawiają się nad jego metamorfozą w tym sezonie. Zastanawiamy się też czy po mundialu nastąpi czas na przebudowę i odmłodnienie kadry.
Thu, 20 Oct 2022 - 52min - 80 - Czy mamy reprezentację jak przeterminowany jogurt?
Czas prób i eksperymentów się już skończył - za dwa miesiące mistrzostwa świata, a ekipa Czesława Michniewicza wyjdzie na mecz z Meksykiem. W #44 odcinku #CafeKopalnia zastanawiamy się co już wiemy. Czy Glik i Krychowiak znajdą się w podstawowym składzie, czy zobaczymy drużynę, która będzie chciała zrobić coś więcej, niż tylko przeszkadzać rywalom, czy w końcu zadowolony będzie kapitan i najlepszy zawodnik - Robert Lewandowski.
Thu, 29 Sep 2022 - 52min - 79 - Jak zimowy mundial rozmontuje futbol?
Jak zimowy mundial wpłynie na sezon? W październiku będzie nagromadzenie meczów, które wcześniej powtórzyło się tylko w pandemię, gdy wszystkie ligi najpierw zostały wstrzymane, a następnie trzeba było w ekspresowym tempie odrabiać zaległości. Jaki wpływ ta dawka będzie miała na turniej w Katarze? Jak zareagują organizmy najlepszych piłkarzy? Ale i jak turniej wpłynie na morale piłkarzy? Zastanawiamy się też czy w związku ze zmianami klimatycznymi, zimowe mundiale wkrótce nie będą czymś normalnym? Tego roku w jednym z hrabstw Kalifornii (mundial 2026 odbędzie się w Ameryce Płn.) odnotowano 49 stopni. W takich temperaturach nie da się uprawiać sportu.
Thu, 01 Sep 2022 - 40min - 78 - Czy Lewandowski dźwignie Barcelonę?
Czy Lewandowski okaże się najlepszą dźwignią Barcelony? Czyli pogadalibyśmy chętnie o piłce, ale jesteśmy zmuszeni do rozmowy o ekonomii, instrumentach finansowych, dźwigniach, lewarach, wyprzedawaniu przyszłości i niezbyt lotnych porównaniach do wizyt w lombardzie. Przejście Lewandowskiego do Barcelony jest podniosłym i historycznym momentem dla całej polskiej piłki, a jednak nie sposób zignorować tła. Że oto królem polowania transferowego został klub, który jest pogrążony w długach, który jest zarządzany w sposób chaotyczny i szemrany.
Thu, 11 Aug 2022 - 1h 00min - 77 - Zatruci Polską Myślą Szkoleniową. Nasze lęki przed mundialem
Po mini turnieju, jakim była Liga Narodów, usiedliśmy by podsumować co zobaczyliśmy przeciwko Walii, Holandii i dwukrotnie Belgii, oraz zastanowić czego się możemy spodziewać po Katarze. Wnioski nie są optymistyczne i nie nastrajają. Znów przez przypadki odmieniane są „przewidywalność” i „pragmatyczność” jakby w futbolu nie chodziło przede wszystkim o grę w piłkę. Znów mowa o „zasiekach” i defensywie. A jak ten styl i pomysł zniesienie kapitan? Który w dodatku na wrześniowe zgrupowanie prawdopodobnie przyjedzie już jako piłkarz Barcelony. Powyżej link do zakupu najnowszego naszego dziecka - Gazety Kopalnia
Fri, 17 Jun 2022 - 1h 02min - 76 - Tajemnica sukcesu Ancelottiego. Na jakim picu jedzie Carletto
Czy Carlo Ancelotti przejdzie do historii futbolu? Z całą pewnością, od czterech dekad znajduje się na jego szczycie i już tę grę przeszedł. Czy jednak Ancelotti - uczeń i najważniejszy piłkarz rewolucjonisty jakim był Arrigo Sacchi – futbol zrewolucjonizował? Czy odcisnął na nim swoje piętno? Bo przecież jednak dogadywanie się z piłkarzami i prezesami klubów to jakby trochę za mało? CafeKopalnia #40 właśnie o Carletto
Mon, 30 May 2022 - 58min - 75 - Czy zreformują nam futbol na śmierć i będzie puchar dla każdego?
Gdzie nie spojrzeć tam reformują i zmieniają, żeby było bardziej ekscytująco, bardziej niesamowicie, bardziej sexy i padały kolejne rekordy. W Niemczech i Włoszech debatują o play-offach, w Lidze Mistrzów zagości system szwajcarski z największą tabelą świata, bo obejmującą 36 zespołów, a mundial zostanie powiększony do 48 drużyn. A i tak wszyscy są niezadowoleni - w Paryżu, gdzie ta toksyczność przebija skalę, kolejne mistrzostwo przyjmowane jest gwiazdami i bojkotem. Czy zreformują nam futbol na śmierć? My w #CafeKoplania postulujemy puchar dla każdego
Fri, 20 May 2022 - 56min - 74 - Duch Realu jako choroba przenoszona drogą kropelkową
Jak wyglądały relacje i i analizy do tej nieszczęsnej 90. minuty w Madrycie? Czy ostało się z nich chociaż jedno zdanie wobec tego co nastąpiło w następnych 540 sekundach gry? A, co gdyby Grealish jednak trafił? Czy mówilibyśmy o wielkim mentalu Realu i rozklejeniu się City? No i co z tym fantem pocznie Jurgen Klopp i jego Liverpool? Rozmawiamy o niezwykłych - jak zwykle - półfinałach Ligi Mistrzów będąc zmuszonym do używania takich słów jak „przypadek” czy „szczęście”.
Thu, 05 May 2022 - 54min - 73 - Villarreal, Lewandowski – ile jeszcze przegra Bayern?
Bayern odpadł z Ligi Mistrzów w drugim sezonie z rzędu na poziomie ćwierćfinałów. Tym samym Robert Lewandowski mocno obniżył szanse na zdobycie Złotej Piłki, a jak wiadomo jest ona jednym z celów jego kariery. Media rozplotkowane są do imentu, co dalej z Lewandowskim – czy odejdzie, czy trafi do Barcelony, czy Katalończyków w ogóle na niego stać, i czy pasowałby do drużyny, którą Xavi ekspresowo stawia na nogi i wydobywa z zapaści. Jest też i druga strona medalu, czy Bayern może sobie pozwolić na kolejną kapitulację i puszczenie swojego najlepszego piłkarza? O rozstajnych drogach Lewandowskiego dyskutujemy w 37. odcinku naszego słuchowisko #CafeKopalnia Fotografia: Kuba Atys
Thu, 14 Apr 2022 - 57min - 72 - Kogo boli wielki Czesław Michniewicz?
Reprezentacja Polski jedzie na czwarty wielki turniej z rzędu, czyli kogo boli wielki Czesław Michniewicz? Debiut selekcjonera był zarazem dla niego finałem i meczem o wszystko – meczem wygranym. Potwierdziło się wszystko, co widzieliśmy o Michniewiczu wcześniej: że minimalizuje ryzyko, ogranicza rolę przypadku, że on i jego sztab dopilnowują każdego detalu. Po meczu, gdy emocje opadły i puściły, Michniewicz pokazał, że jednym z jego pomysłów na tę drużynę jest budowanie poczucia oblężonej twierdzy. Zaczął rozliczać się z nielubianymi dziennikarzami, mścić się, wszystko w mocno dyskusyjnym stylu. Rozmawiamy o tym w stałym składzie: Rafał Stec, Michła Zachodny i Piotr Żelazny Audycja zawiera kocie awantury
Wed, 30 Mar 2022 - 51min - 71 - Wojna zmieni futbol, czy tylko się łudzimy, bo jesteśmy w szoku?
Czy mamy do czynienia z rewolucją świecie sportu, czy tylko się łudzimy, bo nie możemy się otrząsnąć z tych obrazków bandyckiej napaści Rosji na Ukrainę? Jakie konsekwencje będzie miała wojna? Dla reprezentacji Polski - czy powoływać piłkarzy grających w Rosji? Dla rosyjskich zawodników grających w Europie? Czy wpłynie na zmianę podejścia ale i systemu kontrolowania właścicieli pokroju Romana Abramowicza? No i czy orzeczenie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie może być początkiem wykluczania innych państw agresorów? O tych wszystkich niełatwych tematach rozmawiamy w tradycyjnym składzie - Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny
Fri, 11 Mar 2022 - 57min - 70 - Rewolucja w Pucharach
Po pierwszych wiosennych meczach Ligi Mistrzów rozmawiamy o tym czy Paryż zagrał w końcu nie jak zlepek indywidualności, tylko drużyna, czy Real był niekrólewski, czy wypisywanie Bayernu z grona faworytów Champions League jest jedynie histerią, czy jednak czymś realnym, poruszamy głebię składu Liverpoolu, manię perfekcjonizmu Pepa Guardioli, a także sprawdzamy kogo boli wielkie Bochum. Pochylając się nieco dłużej nad rewolucją w przepisach jaką jest zniesienie zasady bramek na wyjeździe. Zasady, która według niektórych definiowała wręcz europejskie wieczory piłkarskie. Cafe Kopalnia w składzie stałym - Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny
Fri, 18 Feb 2022 - 1h 02min - 69 - Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Czesławie Michniewiczu, ale się boicie zapytać
To musiało nastąpić, musieliśmy porozmawiać o wyborze Czesława Michniewicza na selekcjonera reprezentacji Polski. W stałym składzie #CafeKopalnia (czyli Rafał Stec, Michał Zachodny, Piotr Żelazny) zastanawiamy się nad podróżą w czasie, o dobre 10 lat wstecz, którą zafundował nam i wszystkim kibicom Cezary Kulesza. Nagle Fryzjer atakuje z każdej strony, pojawiają się dawno zapomniane nazwy klubów jak Świt Nowy Dwór czy Górnik Polkowice, rozgrzewki w lesie, dzielenie po pijaku premii motywacyjnej, a nad wszystkim wisi złowrogo liczba 711. Rozmawiamy o wyjaśnieniach, wrażliwości i smaku, ale też o perfekcjonizmie nowego selekcjonera, jego futbolowej pasji, ciąłbym rozwijaniu się i pragmatyzmie. Odnosimy się do większości „a dlaczego nie krzyczałeś, gdy... (tu wstaw dowolny z argumentów). FOTO: Kuba Atys
Wed, 02 Feb 2022 - 1h 04min - 68 - Paulo Sousa tylko lepszy
Portugalczyku jak nóż bezlitosny Naciąłeś dziewcząt jak róż w kraju sosny Tyle dobrego, że odejście Pauo Sousy wskrzesiło nieco twórczość Kabaretu Starszych Panów. Za to my - Podcast Panów w Średnim Wieku i Jednego Wyglądającego na Nastolatka - postanowiliśmy porozmawiać o tym jak powinien wyglądać wybór nowego trenera, co powinno być brane pod uwagę, jakie cechy i jakie cele powinny być przed nim stawiane. Natomiast nie dało się jednak uciec też od sposobu, w jaki Paulo Sousa pożegnał się z reprezentacją oraz dyskusji (histerii?) jaką jego rejterada uruchomiła
Thu, 30 Dec 2021 - 55min - 67 - Co Łączy Legię z Barceloną
Podsumowanie jesieni w Lidze Mistrzów, ale jednak z mocnym wątkiem pędzącej na ścianę Legii, której prezes Dariusz Mioduski, wprowadził nową świecką tradycję przyćmiewania występów swojej drużyny przedziwnymi wywiadami. W stałym składzie - Rafał Stec, Michał Zachodny, Piotr Żelazny - zastanawiamy się, czy Liga Mistrzów to Premier League plus Bayern kontra maluczcy, czy odpadnięcie Milanu było rozczarowaniem i czy Liga Europy będzie w tym roku wyjątkowo ciekawa. No i kilka słów o postępującym rozkładzie Barcelony, bo „nie wiedziałem, że Barcelona jest aż taką Legią”.
Sat, 11 Dec 2021 - 57min - 66 - Sousa Wygrał W Rosyjską Ruletkę
Paulo Sousa wysłał piłkarzom jasny sygnał - mecz z Węgrami sam się nie przegra, to już w zasadzie towarzyska formalność. Przeliczył się jednak strasznie, a reprezentacja Polski przegrała po raz pierwszy od siedmiu lat na Stadionie Narodowym w Warszawie, a przede wszystkim straciła rozstawienie w barażach o mundial. O wyjątkowo niefortunnym poniedziałku rozmawiamy w składzie Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny
Wed, 17 Nov 2021 - 47min - 65 - Messi w Paryżu, czy katarskie trzęsienie wszystkiego
Wracamy po kolejnej zbyt długiej przerwie i rozmawiamy o sytuacji, która wywróciła świat do góry nogami z jednej strony, a z drugiej wydawała się już od dawna całkowicie nieunikniona. Mowa oczywiście o przeprowadzce Leo Messiego do PSG. Rozmawiamy o finansowym fair play i dlaczego ono nie działa, a szejkowie z Paryża i Manchesteru tylko się z ustanowionych zasad śmieją. Dlaczego Barcelona przypomina Lehman Brothers w 2008 roku, a Rafał Stec próbuje unaocznić czym tak naprawdę jest wejście Kataru do piłki nożnej.
Tue, 17 Aug 2021 - 1h 00min - 64 - SuperLiga - czyli rokosz miliarderów nieudaczników
W niedzielę wieczorem wydawało się, że oto skończył się futbol jaki znamy. 12 miliarderów powołało do życia swoje własne rozgrywki - bez pośredników, zamknięte, bez dzielenia się pieniędzmi z biedakami. Już jednak we wtorek Srano uper League zaczęła się chwiać w posadach, a w nocy stała się pośmiewiskiem i memem. Jak to się stało, że tak poważny wydawałoby się projekt, tak spektakularnie się rozpadł. Jakie będą konsekwencje dla futbolu i jak cichaczem wprowadzono reformę Ligi Mistrzów.
Fri, 23 Apr 2021 - 58min - 63 - Czy pandemiczny futbol da się oglądać
Czym jest pandemiczny futbol i czym się charakteryzuje. Dlaczego najważniejsza jest kontrola i zamykanie sklepu. Dlaczego najlepiej na pandemii wychodzi futbol Pepa Guardioli. Rozmawiamy w core'owym składzie - czyli Michał Zachodny, Rafał Stec i Piotr Żelazny. Słuchajcie nas, to dowiecie się czy jest więcej kontuzji, czy własny stadion przestał mieć znaczenie i ile to jest miliiard sekund.
Mon, 08 Mar 2021 - 59min - 62 - PODSUMOWANIE2020
Podsumowanie 2020 czyli wielki Robert Lewandowski, piękny Marcus Rashford, zepsuty burofax i pięć zmian, które jedni uwielbiają inni chcieliby się jak najszybciej tego pozbyć. Do podsumowania 2020 roku zaprosiliśmy Michała Trelę, Łukasza Wiśniowskiego, Pawła Wilkowicza, Michała Okońskiego, Pawła Grabowskiego, Izę Koprowiak, Michała Zachodnego, Kubę Polkowskiego, Chrisa Lasha i Asię Wiśniowską. Całość posklejał i rozpoczął z dziupli Piotr Żelazny. Poprosiliśmy wszystkich o wskazania w następujących kategoriach: - bohater 2020 - z czego zapamiętasz 2020, co nie jest pandemią - wydarzenie 2020 - objawienie 2020 - najpiękniejsza drużyna 2020 - największy przegrany 2020 - jedna rzec z pandemicznego futbolu, którą byś zostawił/zostawiła na stałe - jedna rzecz z pandemicznego futbolu, której nie jesteś w stanie znieść
Thu, 31 Dec 2020 - 1h 33min - 61 - CafeKopalnia23 Liga Mistrzów Po Fazie Grupowej
Podsumowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, czyli kto jest największym zwycięzcą tegorocznej edycji i dlaczego Atalanta, a także czy ktokolwiek może wygrać z koronawirusem? W piłkę rzecz jasna. Czyli o tym jak pandemia wpływa na ten przedziwny sezon rodem z lat 80. Dlaczego z lat 80? No właśnie o tym rozmawiamy. Żeby było jasne - o Barcelonie z PSG też będzie. Dyskutuje żelazny skład słuchowiska Cafe Kopalnia czyli Michał Zachodny, Rafał Stec i właśnie Żelazny - Piotr
Wed, 16 Dec 2020 - 59min - 60 - Luko - Iza
Czy Jerzy Brzęczek jest odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu? Czego oczekujemy od reprezentacji pod jego wodzą na Euro? Iza Koprowiak twierdzi, że niczego i jest gotowa na każdy najgorszy scenariusz, Łukasz Olkowicz chce awansu z grupy, a Piotr Żelazny oczekuje ćwierćfinału. Cafe Kopalnia oczywiście o kadrze i o trenerze.
Mon, 23 Nov 2020 - 47min - 59 - Cafe Kopalnia 21
CafeKopalnia22 - Piotr Żelazny w rozmowie z Markiem Wawrzynowskim i Łukaszem Olkowiczem, czyli co zostało z Bośni i Hercegowiny po czerwonej kartce (samo „i”), czy Karolek stał się Karolem, czy Krychowiak jest tej kadrze zbędny i skąd się wziął Moder, oraz czy to największy sukces kibiców Lecha Poznań? No i czy to dobrze, że Euro przesunięto o rok.
Fri, 16 Oct 2020 - 51min - 58 - Cafe Kopalnia #20
Wielki powrót po... dwóch latach. Zdaje się. Albo więcej troszkę. Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny rozmawiają o awansie i losowaniu Lecha, a także o beznadziei Legii i o koronawirusie przed meczami kadry.
Fri, 02 Oct 2020 - 50min - 57 - CafeKopalnia18
Po fascynujących ćwierćfinałach, w core'owym składzie (Zachodny, Stec, Żelazny) rozmawiamy o Lidze Mistrzów, a raczej o tym, że niewiele rozumiemy z futbolu. Mówimy o rzymskim cudzie, a także niemalże cudzie Juventusu. O trudnych chwilach barcelońskiej szkoły (Barca ale i City Guardioli), o tym, że Klopp jest więcej niż tylko śmieszkiem.
Thu, 12 Apr 2018 - 52min - 56 - CafeKopalnia17_kadra_marcuje
Porozmawialiśmy o wnioskach, wygranych i przegranych marcowych meczów towarzyskich. Kącik taktyczny, czyli ustawienie z trzema stoperami, wypoczętym Lewandowskim, tajemniczym Błaszczykowskim, a także czy ktoś wygrał wyjazd na mundial (oprócz Lewandowskiego i Peszki)
Thu, 29 Mar 2018 - 51min - 55 - Cafe_Kopalnia16_Czy mundial odbędzie się w Katarze?
Kraje Arabskie, które blokują Katar (teoretycznie i formalnie z powodu wspierania przez Katar terroryzmu) próbują doprowadzić do zmiany miejsca rozgrywania mundialu w 2022 roku. Nagle z dość niespodziewanej strony nowa FIFA zyskała poważny pretekst, by Katarowi mundial spróbować odebrać. Piotr Żelazny i Rafał Stec rozmawiają z byłym prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem, czy mistrzostwa świata odbędą się za cztery lata w Zatoce Perskiej. Prezes Listkiewicz twierdzi, że na dziś obstawiałby 60/40, że nie.
Thu, 08 Mar 2018 - 53min - 54 - #CafeKopalnia15_zapinamypasy. Liga Mistrzów i nudny, nudny Mourinho
Nasz debiut w radiu w zapinamypasy.pl. Mamy nadzieję, że radio nas zbytnio nie usztywniło? Jednak siedzenie przy stole, przy jednym mikrofonie i z kotem Chwilą plączącym się między... między wszystkim, co się da, wprowadza ciut luźniejszą atmosferę. W słuchowisku numer 15 pogadaliśmy o Lidze Mistrzów, a głównie o Anglikach w LM: o nudnym Mourinho, który wydał 350 milionów euro, by z Sewilli wywieźć bezbramkowy remis, o tym czy Tottenham wciąż jest ‚takim Tottenhamem” i czy Chelsea już odpadła. Podcast zaczyna się od 3 minuty (wcześniej jest piosenka. i po nim też jest piosenka)
Thu, 22 Feb 2018 - 51min - 53 - #CafeKopalnia14_Ekstraklasa jak Chatka Puchatka
Noworocznie i podsumowująco porozmawialiśmy w gronie Żelazny, Stec, Zachodny o ekstraklasie. O tym że trenerów zwalniamy najczęściej w Europie, lider ligi ma najmniej punktów i najmniej goli na kontynencie, a klub z długofalową wizją przegrywa regularnie z klubem zarządzanym w sposób chaotyczny i przypadkowy. A Rafał Stec w trakcie nagrywania doszedł do wniosku, że ta nasza liga jest jak Chatka Puchatka.
Fri, 29 Dec 2017 - 56min - 52 - #CafeKopalnia13_Radosław Mozyrko i szkolenie młodzieży
Rozmawiamy o szkoleniu młodzieży z Radosławem Mozyrko. O tym czy czeka nas posucha po Lewandowskim, gdzie jest polska piłka juniorska na tle Europy (trzeci świat - wg. naszego gościa) i kto jest najważniejszy w zespole młodzieżowym (ten najzdolniejszy i najlepszy). Trochę chaotycznie, trochę śpiąco (rano było), ale ważny temat dotknięty.
Fri, 10 Nov 2017 - 59min - 51 - #CafeKopalnia12 Podoliński, Zachodny, Żelazny
Z lekkim poślizgiem Cafe Kopalnia numer 12 wjeżdża w eter. A w niej rozmawiamy z Robertem Podolińskim o niedoli bycia trenerem w Polsce. Czyli co można zrobić w 320 dni (10,5 miesiąca), bo tyle statystycznie pracuje trener w naszej ekstraklasie. Jak zjednać prezesa, jak wywalczyć sobie jego wsparcie, ale też, że o losie szkoleniowca na koniec i tak decydują piłkarze. Stąd specjaliści od „piwko grillik” mają często wyniki
Wed, 27 Sep 2017 - 41min - 50 - #CafeKopalnia_11 Liga Mistrzów - powrótThu, 07 Sep 2017 - 1h 03min
- 49 - #10 Futbol w filmie i literaturze – Kuczok, Stec, Żelazny
W dziesiątym, jubileuszowym, słuchowisku porozmawialiśmy o futbolu w kulturze, a konkretnie w literaturze i filmie. Gościem specjalnym pisarz, laureat nagrody Nike, autor Kopalni, zapalony kibic – Wojciech Kuczok. W rolę eksperta filmowego z powodzeniem wcielił się Rafał Stec. Rozmawiamy o tym dlaczego nie ma dobrych filmów o piłce nożnej (a także dlaczego są o boksie) i dlaczego piłka nożna najlepiej sprawdza się tylko w krótkich formach - wierszach, scenach, krótkich metrażach (no i dokumentach)
Fri, 28 Jul 2017 - 57min - 48 - CafeKopalnia#9 – Lash, Olkowicz, Żelazny
Porozmawialiśmy o starcie naszej ukochanej (?) i wyczekiwanej (??) najlepszej ligi świata (tu bez znaków zapytania). Łukasz Olkowicz, który wrócił na nagranie prosto z Zabrza, próbował nieco godoć po ślunsku, a Chris Lash - ze znacznie lepszym skutkiem - po polsku. Rozmawiamy o transferach Lecha i Legii, Łuko sporo mówi o Górniku, zastanawiamy się nad przypadkiem Michała Probierza i żałujemy, że nie został współwłaścicielem, dyrektorem sportowym oraz trenerem w jednej osobie w Śląsku Wrocław. Na koniec zgadujemy ile naszych drużyn zobaczymy w fazie grupowej w Europie, i ile będzie walczyć o tytuł.
Thu, 13 Jul 2017 - 53min - 47 - CafeKopalnia8 - smutne małe Euro
Z Rafałem Stecem i Michałem Szadkowskim, rozmawiamy w dość smutnym jednak tonie, o młodzieżówce, która w bardzo słabym stylu przegrała młodzieżowe mistrzostwa Europy. O tym czy z wyników kadry U-21 da się coś powiedzieć o przyszłości dorosłej reprezentacji, ilu z tych zawodników zaistnieje i czy tak naprawdę można wyciągać jakieś daleko idące wnioski
Fri, 23 Jun 2017 - 46min - 46 - Hattrick
Dziś gość specjalny, czyli wielki powrót #HattrickPL. Tomasz Zieliński, Michał Zachodny i Przemek Zych podsumowują miniony sezon ekstraklasy. O absurdach, rozczarowaniach, ale i oczarowaniach. Kto powinien zostać trenerem roku – Michał Probierz czy Jacek Magiera, czy piłkarze oglądają ligę i o niesmaku, który zostawiła ostatnia kolejka. Bez Hattricka nie byłoby z całą pewnością i naszego podcastu, więc potraktujcie to jako mały hołd.
Thu, 08 Jun 2017 - 1h 08min - 45 - #CafeKopalnia6 - Stec, Zachodny, Żelazny
W szóstym odcinku rozmawiamy o finale Ligi Europy (oraz dyskutujemy jak powinna brzmieć polska nazwa tychże rozgrywek), czy to dla Manchesteru Mickey Mouse Cup, a także o zbliżającym się finale Ligi Mistrzów. Czy Zidane wielkim trenerem jest, i o tym, że Juve musi wygrać, bo... Buffon.
Thu, 25 May 2017 - 58min - 44 - Cafe Kopalnia 5 - Rafał Rostkowski, Michał Szadkowski, Piotr Żelazny
W piątym odcinku #CafeKopalnia gościem jest międzynarodowy sędzia Rafał Rostkowski i oczywiście o sędziowaniu z nim rozmawiają Michał Szadkowski i Piotr Żelazny. O tym dlaczego Miroslav Radović był zdziwiony, o wielkiej odwilży w FIFA, spalonych, zagraniach ręką i oczywiście o VAR. Ale też o tym dlaczego Polacy w 2008 roku nie obejrzeli płyty z nowymi wytycznymi UEFA o przepychankach w polu karnym i dlaczego Howard Webb mógł podyktować tamten słynny rzut karny.
Thu, 11 May 2017 - 1h 02min - 43 - #CafeKopalnia4: Pablopavo
Czwarty odcinek #CafeKopalnia to rozmowa o nostalgii. Naszym gościem specjalnym jest Pablopavo – jak sam przyznaje artysta nostalgiczny, a także kibic nostalgiczny. A z Pablem rozmawiają Piotr Żelazny (sentymentalno nostalgiczny) i Rafał Stec, który niedawno napisał, że bardzo się stara nie być sentymenatlny. Rozmawiamy o miłości dzieciak do piłki, o tym, czy za małolata gdy transmisje z meczów europejskich mogliśmy oglądać cztery-pięć razy w roku nie było nam paradoksalnie łatwiej zakochiwać się w piłkarzach. Ponieważ zakochiwaliśmy się w naszych wyobrażeniach. Czwarta CafeKopalnia jest bardzo muzyczna, bo nie tylko gościmy Pablopavo, ale też jest premierą naszego nowego jingla. Ten kozacki 14-sekundowy kawałek napisał spcejalnie dla naszego Podcastu Nikola Kołodziejczyk, dwukrotny laureat Fryderyka, w tym za jazzowy album roku 2016. Dziękujemy.
Thu, 27 Apr 2017 - 54min - 42 - CafeKopalnia 3
Arsène Wenger czy pluszowy miś? W trzecim odcinku podcastu Cafe Kopalnia dyskutujemy o karierze francuskiego menedżera Arsenalu, szukamy przyczyn jego ostatnich problemów, ale przede wszystkim zastanawiamy się nad rolą trenera we współczesnym futbolu. Czy są oni wyłącznie głównymi bohaterami opery mydlanej, czy fetyszyzujemy ich rolę, czy jednak ich wpływ jest znaczący? Zapraszają Michał Szadkowski ("Gazeta Wyborcza"), Michał Zachodny ("Łączy Nas Piłka") i Piotr Żelazny ("Rzeczpospolita").
Thu, 13 Apr 2017 - 59min - 41 - CafeKopalnia 2
Drugi odcinek naszego podcastu - #CafeKopalnia. Tym razem rozmawiamy w składzie: Łukasz Olkowicz, Michal Szadkowski i Piotr Żelazny i zastanawiamy się czy reprezentacja Adama Nawałki jedzie na mundial do Rosji po medal. Jak bardzo jesteśmy zależni od Roberta Lewandowskiego i czy Piotr Zieliński pasuje do tej pragmatycznej do bólu drużyny. Łukasz składa też publicznie bardzo dla nas ważną deklarację - że w końcu napisze tekst do Kopalni. Także wypatrujcie go w piątej części, a tymczasem wszystkich zapraszamy po trzecią i czwartą na magazynkopalnia.com
Thu, 30 Mar 2017 - 52min - 40 - Legia W Stylu National Geographic
Czy Czesław Michniewicz musiał odejść? Czy Legia ma wystarczająco dużo jakościowych piłkarzy, by mecze w Niecieczy czy Łęcznej „odfajkowywać”, dlaczego polskie kluby nie stać na tożsamość i czemu są zarządzane metodą National Geographic, albo Get me anywhere? O tych sprawach dyskutujemy w 30. wydaniu #CafeKopalnia w tradycyjnym składzie - Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny
Thu, 28 Oct 2021 - 47min - 39 - Dlaczego Paulo Sousa przedziera się z maczetą przed dżunglę
#CafeKopalnia29 Co dobrego zrobił Paulo Souza i co jeszcze ma do zrobienia? Dlaczego część środowiska piłkarskiego nazywa selekcjonera „portugalskim bajerantem”, a inna część spija każde słowo z jego ust? Czy selekcjoner musi bywać na meczach ekstraklasy, czy to problem tylko zastępczy. Rozmowa w tradycyjnym składzie Michał Zachodny, Rafał Stec i Piotr Żelazny. Zdjęcie: Kuba Atys
Thu, 07 Oct 2021 - 54min - 38 - Do Czego Chce Wracać Barcelona
#CafeKopalnia28 54 dośrodkowania w meczu z Granadą i ratowanie wyniku ustawionym na środku ataku Gerardem Pique, co spodowało, że Barcę zaczęto porównywać ze Stoke CIty, Busquets i jego wyczyny w meczu z Kadyksem, do tego absolutny brak wiary w meczu z Bayernem, gdzie Barcelona prosiła wyłącznie o łagodny wymiar kary. Klub implodował, ale czy jest co zbierać? Czy wszystkiemu winny jest faktycznie Koeman? Czy zmiana trenera uzdrowi sytuację? Zastanawiamy się nad tym w tradycyjnym gronie: Rafał Stec, Michał Zachodny i Piotr Żelazny
Fri, 24 Sep 2021 - 52min
Podcasts similares a Kopalnia
- Gość Radia ZET Beata Lubecka
- Wojna według Wołoszańskiego Bogusław Wołoszański
- Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka Dariusz Rosiak
- Podcast Wojenne Historie Historia II wojny światowej
- MÓWI SIĘ Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski
- Piąte: Nie zabijaj Justyna Mazur
- Express Biedrzyckiej - seria DOBRZE POSŁUCHAĆ Kamila Biedrzycka
- WojewódzkiKędzierski Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
- Mellina Marcin MELLER
- Kryminatorium Marcin Myszka
- ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara Marta Kiermasz
- Psychologia, którą warto znać Mirosław Brejwo
- Radio Naukowe Radio Naukowe - Karolina Głowacka
- Radio Wnet Radio Wnet
- Podcast Historyczny Rafał Sadowski
- Dorwać bestię RMF FM
- Historia dla dorosłych RMF FM
- Misja specjalna RMF FM
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Sceny zbrodni RMF FM
- Kwadrans na angielski Szymon Marciniak
- Nauka To Lubię Tomasz Rożek
- Powtórka z Rozrywki Wybrał: Z. Zeranski
- Żurnalista - Rozmowy bez kompromisów zurnalistapl