Filtrar por género
- 28 - Hlasová zpráva, která může zachránit tisíce životů. Unikátní systém předpovídá živelní pohromy
Živelní pohromy jsou kvůli změně klimatu stále ničivější. A přicházejí také mnohem častěji než dříve. Ať už jde o povodně, požáry nebo ničivé bouře, od záchrany života nebo majetku nás často dělí jen rychlé varování, díky kterému se můžeme včas evakuovat. Záchranná zpráva, ať už jde o krátkou SMS nebo hlášení v místním rozhlase, ale stále není všude samozřejmostí. A paradoxně ani ve státech, kde klimatická krize útočí nejvíce.
Jak funguje systém včasného varování, který pomáháme státům zavádět? Jaké přírodní katastrofy dokáže předpovědět a s jakou časovou rezervou? A proč je komunikace systému s veřejností specifická? V novém dílu podcastu Mimo zorné pole odpovídá Tomáš Ďurana, programový manažer pro Laos.
Tue, 26 Nov 2024 - 18min - 27 - O komunismu ani 35 let po revoluci neumíme učit. „Volání po tlusté čáře za minulostí byla silnější.”
Začal další Měsíc Příběhů bezpráví. Letošní ročník tradičně nabízí filmy, přednášky a výstavy, a to s jasným tématem – 35. výročí Sametové revoluce. Každý listopad už od roku 2005 se do této celorepublikové akce zapojují stovky základních a středních škol. Proč někteří učitelé stále neumí učit o komunistické minulosti? Jak o historii informovat moderně? A jak vymazat propastné rozdíly ve vzdělávání napříč českými školami?
Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s Karlem Strachotou, ředitelem Jednoho světa na školách a Anetou Kočíkovou, vedoucí týmu Příběhy bezpráví.
Tue, 12 Nov 2024 - 22min - 26 - Místo učebnic počítačové hry. „Děti jsou nadšené, že jsou aktéry klíčových historických událostí."
Protesty během Sametové revoluce, záchrana planety před globálním oteplováním nebo postavení se kyberšikaně. Děti už nemusí při výuce o důležitých tématech jen sedět v lavicích a poslouchat. Díky spolupráci se studiem Charles Games příběhy ožívají. Mladí hráči tak mohou přímo ovlivňovat vývoj příběhu a prožívat klíčové momenty historie.
V novém dílu podcastu Mimo zorné pole uslyšíte Natálii Hadwigerovou, zástupkyni hlavní koordinátorky projektu Příběhy bezpráví a vývojaře z herního studia Charles Games Ondřeje Trhoně. Proč jsou počítačové hry skvělou výukovou metodou? Jak vytvořit fikční herní svět na základě skutečných událostí? A proč jsou naše počítačové hry oblíbené i u dospělých po celém světě?
Tue, 29 Oct 2024 - 21min - 25 - O budoucnosti dítěte rozhodne často už mateřská škola. Rozdíly se později dohánějí jen těžko
Ne každé dítě má šanci na kvalitní vzdělávání. Asi všichni se přitom shodneme, že je škola pro budoucí život naprosto klíčová. Některým dětem schází klidné prostředí doma, jiným zase sebevědomí nebo je trápí psychické problémy. Po celém Česku pomáháme s přípravou na nástup do školy, se zvládnutím učiva nebo výběrem střední školy. Pro všechny, kdo to potřebují, nabízíme také bezpečný prostor, kde mohou být sami sebou a kde se mohou svěřit se vším, co je trápí.
Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole – tentokrát jsme se v něm vydaly do naší pobočky na Smíchově. Projdete s námi předškolní klub, místní „terapeutovnu“ i nízkoprahové zařízení, kterému zde nikdo neřekne jinak než klub a kde se „klubáci“ a „klubačky“ po škole scházejí.
Tue, 15 Oct 2024 - 20min - 24 - „Často mi chodí zprávy, že moje videa učitelé pouští v hodinách.“ Youtuber Jirka Burýšek se nově zaměřil na moderní dějiny
Studená válka, Helsinská konference nebo vznik celosvětových organizací jako jsou NATO a OSN. Klíčové události minulého století připomíná nová vzdělávací osmidílná série Jirka vysvětluje moderní dějiny, která vznikla ve spolupráci s youtuberem Jiřím Burýškem. Proč se ve školách děti nedozvídají mnoho o moderních dějinách? Je pravda, že o důležitých událostech minulého století vědí méně? A proč musí být stříhání videí přizpůsobeno generaci Z?
Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s autorem série a youtuberem Jiřím Burýškem a koordinátorky projektů mediálního vzdělávání Terezou Annou Štegmanovou.
Tue, 01 Oct 2024 - 20min - 23 - Ničivé záplavy změnily města v ruiny. „Byli jsme připraveni, škody jsou ale přesto obrovské.“
Česko zasáhly silné povodně. Na mnoha místech je situace horší než při záplavách v roce 1997. Jde hlavně o oblast Krnovska nebo Jesenicka. Na místě je také náš povodňový tým, který pomáhá všem, co byli touto mimořádnou událostí zasaženi. S jakými problémy se musí naše týmy na místě potýkat? Co lidem na místě paradoxně nepomáhá? A jak dlouho bude obnova měst a krajiny trvat? Hostkou podcastu byla členka povodňového týmu a koordinátorka mediálního oddělení Adriana Černá.
Wed, 18 Sep 2024 - 22min - 22 - „Lidé hladovějí a zoufale čekají na déšť.“ Zambie kvůli suchu vyhlásila stav katastrofy
Místo silných proudů vody jen slabě tekoucí prameny. To je současná realita Viktoriiných vodopádů, které svou rozlohou patří k největším na zemi. Kdyby je teď viděl Emil Holub, který je v tuzemsku i ve světě díky svým cestopisům proslavil, zřejmě by ani nevěřil svým očím. Zambii aktuálně trápí největší sucho za posledních čtyřicet let. Prezident země kvůli němu vyhlásil stav nouze a varoval před devastujícími dopady. Je vůbec možné se suchem ještě bojovat? Proč jsou životy místních závislé na zemědělství? A po kom místní obyvatelé pojmenovávají své krávy?
Poslechněte si nový podcast Mimo zorné pole, tentokrát s Terezou Hronovou, naší expertkou na komunikaci a Vendulou Štěpánkovou, projektovou manažerkou pro Zambii v České rozvojové agentuře.
Tue, 03 Sep 2024 - 30min - 21 - Únos nebo rovnou smrt. Terčem válek jsou stále častěji humanitární pracovníci
Pomáhat v zemích, které čelí krizím, nikdy nebylo nebezpečnější. V roce 2023 přišlo o život historicky nejvíce humanitárních pracovníků. Tato smutná bilance bude letos zřejmě ještě horší. Do dalšího dílu podcastu Mimo zorné pole přijal pozvání Jan Šindelář, zástupce regionálního ředitele pro Afghanistán a Jemen.
Proč jsou humanitární pracovníci stále častěji terčem konfliktů? Proč jsou únosy či úmrtí pouze špičkou ledovce problémů? A do jaké složité situace se dostal sám Jan?
Tue, 20 Aug 2024 - 22min - 20 - „Jsme pro ně bezpečný prostor." Když se z táborových vedoucích stane rodina
Řada dětí si už neumí představit léto bez zpívání písní u táboráku, nočních bojovek nebo ranního vstávání na rozcvičku. Děti si z letních táborů odnášejí kromě nových přátelství i dovednosti a zkušenosti, které jim vydrží po celý život. Ani tyhle prázdniny nebyly výjimkou a děti spolu s našimi pracovnicemi a pracovníky vyrazily na týdenní dobrodružství. Co si děti z táborů odnášejí? Jak je těžké navázat s dětmi důvěru? A mají vůbec dětské tábory ještě v moderním světě místo? Poslechněte si nový díl podcastu s Lucií Mannovou, koordinátorkou NZDM na Praze 5.
Tue, 23 Jul 2024 - 17min - 19 - Mladí a radikální. Stále více středoškoláků nemá naději na lepší budoucnost, přispívají k tomu sociální sítě
Sami ještě volit nemohou, přesto je jejich hlas důležitý. Politici středoškoláky často podceňují Jaká témata jsou pro mladé lidi důležitá? Co nejvíce formuje politické názory středoškoláků v Praze a v regionech? A jak na studenty působí „tanečky“ politiků na sociálních sítích?
Poslechněte si podcast Mimo zorné pole s ředitelem Jednoho světa na školách Karlem Strachotou.
Tue, 25 Jun 2024 - 23min - 18 - Ukrajinští uprchlíci přispívají státu víc, než kolik od něj dostanou. Často ale čelí diskriminaci i vykořisťování
Ruská invaze na Ukrajinu přiměla statisíce lidí hledat bezpečí v Evropě. Přes počáteční strach a nejistotu se za dva roky uprchlíci postupně adaptovali na nový život v Česku. Mnozí z nich zde našli nejen útočiště, ale také práci, bydlení nebo potřebnou podporu a psychologickou pomoc. Jak se naše pomoc za dva roky proměnila? S jakými problémy lidé nejčastěji volají na helplinku? A v čem je teď situace horší než na začátku invaze?
Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s Alenou Čornou, koordinátorkou helplinky a metodičkou terénní práce a Maximem Sačokem, koordinátorem terénního týmu pro Liberecký kraj.
Tue, 11 Jun 2024 - 27min - 17 - „Novou sbírku vyhlašujeme v řádu hodin. Občas dar musíme i odmítnout.“ Jak se peníze mění v dobro s šéfem fundraisingu
Více než sto tisíc dárců loni přispělo do našich sbírek. Jen za minulý rok se tak na pomoc podařilo vybrat přes 600 milionů korun. Za 30 let existence jsme se stali jednou z největších neziskových organizací v Evropě, která je schopná během hodin poslat miliony korun do krizových oblastí po celém světe. Málokdo si už ale vybaví, že vše začalo prostým sbíráním peněz do kasiček.
Jak se shánějí miliony korun na pomoc? Proč je nutné dar někdy odmítnout? A do jakých sbírek Češi přispívají nejčastěji? Hostem podcastu Mimo zorné pole byl Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověka v tísni.
Tue, 28 May 2024 - 24min - 16 - Přijímačky jsou hlavně veliký byznys a loterie. „Stát má obrovský problém, který nikoho nezajímá.“
Je rozhodnuto. Desítky tisíc dětí po celém Česku už ví, zda se dostaly na střední školu. Pro mnoho z nich jde o možná nejdůležitější den v roce. Po loňském chaosu připravil stát dílčí změny v přijímacím systému. Podle expertů to ale nestačí. Přijímačky nadále zůstávají nespravedlivé a jejich současná podoba by se dala shrnout do dvou slov – byznys a loterie.
Proč i přes opakované upozorňování nikdo tento problém neřeší? Koho současný systém automaticky vyřazuje ze hry? A kdo do vzdělávání opakovaně mluví, přestože by neměl?Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s Danielem Münichem, členem NERV působícím v think-tanku IDEA při CERGE-EI a Janou Strakovou z Ústav výzkumu a rozvoje vzdělávání Pedagogické fakulty UK.
Tue, 14 May 2024 - 33min - 15 - Děti už znají internet lépe než jejich rodiče. Jak mají dospělí varovat před Tiktokem, když ho sami nemají?
České děti netráví na sociálních sítích méně času než děti v jiných evropských zemích. I tak ale v porovnání hůře poznávají dezinformace nebo třeba neoznačenou reklamu u svých oblíbených influencerů. Mediální výchova je totiž podle expertů v českém vzdělávání stále opomíjena.
O jaká témata mají děti v hodinách mediální výchovy největší zájem? Jak české školství mění umělá inteligence? A proč prohlubuje nerovnosti ve vzdělávání? Hosty podcastu byli Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách a Lucie Tetivová, lektorka mediálního vzdělávání v rámci JSNS a také učitelka češtiny a občanské výchovy na Základní škole Botičská.
Tue, 30 Apr 2024 - 24min - 14 - Problémy v Etiopii se prohlubují. Zemí trápí ozbrojené konflikty, špatná hygiena i čím dál větší sucho
Jedna z nejlidnatějších zemí světa, přírodní ráj bohatý na kulturu a historii, ale také země, která se potýká s konflikty, klimatickou krizí a dalšími závažnými potížemi. Tak bychom mohli popsat Etiopii. Člověk v tísni v zemi pomáhá už přes dvacet let. Jak se pomoc za dvě dekády proměnila? Proč je Etiopie oproti jiným africkým zemím specifická? A co stojí za každodenními krvavými konflikty?
Poslechněte si nový díl podcastu s Barborou Ludvíkovou, programovou manažerkou pro africký roh a Martina Šefra, projektového manažera pro Etiopii z České rozvojové agentury.
Tue, 16 Apr 2024 - 25min - 13 - „Muži se samopalem sledují, koho kroužkujete.“ Ruské volby jsou třešničkou na dortu diktatury
Stav lidských práv v Rusku se od zahájení invaze na Ukrajinu zhoršil. Systematické potlačování občanské společnosti už v zemi ale probíhá přes dvě desetiletí. Existuje zde vůbec politická opozice? Co pro Rusy znamená smrt Alexeje Navalného? A jak získávají nezávislí ruští sociologové skutečná data o veřejném mínění?
Hosty podcastu Mimo zorné pole byli novinář Českého rozhlasu Ondřej Soukup a ředitelka lidskoprávního oddělení Člověka v tísni Nadiia Ivanova.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Ondřej Soukup, novinář Českého rozhlasu a Nadiia Ivanova, ředitelka lidskoprávního oddělení Člověka v tísni
Sound design: Martin Hůla
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 02 Apr 2024 - 26min - 12 - Kultura jako základní lidské právo. Začíná filmový festival Jeden svět
Filmový festival Jeden svět představil po čtvrtstoletí své existence velké změny. Festival každoročně uvádí desítky dokumentárních filmů o lidských právech a jejich porušování, přináší autentické příběhy i nové úhly pohledu. Teď mění vizuální identitu a do programu nově zařazuje i fikční snímky. Proč festival ke změnám přistoupil? Na jaké filmy se letos můžeme těšit? A proč je Jeden svět stále populárnější? Poslechněte si nový díl podcastu s ředitelem festivalu Jeden svět Ondřejem Kamenickým.
Tue, 19 Mar 2024 - 24min - 11 - Druhý boj o přežití. Více než polovina ukrajinských uprchlíků je pod hranicí chudoby
Většina ukrajinských uprchlíků v Česku stále pracuje pod svou kvalifikací a velmi často i v prekarizovaných podmínkách. Co je největší překážkou v lepší práci? Jaké skupiny jsou nejvíce ohrožené? A v jakých pozicích uprchlíci nejčastěji pracují? Dozvíte se v novém dílu podcastu Mimo zorné pole s Jakubem Andrlem a Yanou Leontieva.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Jakub Andrle a Yana Leontieva
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 05 Mar 2024 - 26min - 10 - Dva roky od invaze na Ukrajinu: „Ohromná vlna pomoci na začátku byla jen špička ledovce.“
Jak vypadalo zákulisí pomoci v prvních chvílích invaze? V čem máme na místě výhodu oproti jiným organizacím? A proč je stále potřeba pomáhat? Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole s Janou Toužimskou a Zuzanou Steppanovou.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Jana Toužimská a Zuzana Steppanova
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 20 Feb 2024 - 25min - 9 - O duševní zdraví musejí pečovat jak děti, tak učitelé. V cestě jim ale nesmí stát rodiče
Distanční výuka, válka na Ukrajině nebo zhoršující se ekonomická situace – dětí i učitelé čelí v posledních letech stále většímu tlaku. Školní lavice tak už pro spoustu žáků přestávají být bezpečným prostředím, kde se mohou v klidu soustředit na výuku. A řada učitelů si pak neví rady, jak dětem pomoci.
Jak mohou učitelé a žáci společně vytvořit třídu, ve které si obě strany vzájemně důvěřují? Jak pečovat o duševní zdraví nejen děti, ale také učitelů? A proč je role asistentů pedagogů stále důležitější? V novém dílu podcastu Mimo zorné pole odpovídá Lucie Pivoňková – naše supervizorka a lektorka a Lenka Spurná, zástupkyně ředitele ze ZŠ Rakovského.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Lucie Pivoňková – naše supervizorka a lektorka a Lenka Spurná, zástupkyně ředitele ze ZŠ Rakovského
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 06 Feb 2024 - 30min - 8 - „Mám rád jistou míru punku." Se Šimonem Pánkem o spravedlnosti, aktivismu a naději v mladou generaci
Snad žádné jiné jméno není s Člověkem v tísni tak pevně spojeno jako jméno ředitele Šimona Pánka. Aktivismu se věnoval už v roce 1989, kdy jako studentský aktivista stál v čele několika protirežimních stávek. Později se zúčastnil mnoha humanitárních misí, a to v Náhorním Karabachu, Sarajevu během války v Bosně, Afghanistánu, Iráku nebo Haiti po zemětřesení. Jakým výzvám teď podle něj organizace čelí? Co mu přináší pobyt v horách? A co by poradil svému mladšímu já?
Tue, 23 Jan 2024 - 31min - 7 - „Mysleli jsme, že tyhle palmy přežijí vše." Přizpůsobit zemědělství klimatické změně je výzva
Následky změn klimatu už teď mají velmi silný dopad na pěstování plodin. Síla sucha, záplav, extrémní zimy nebo hurikánů nemá slitování a ničí i to, o čem si roky zemědělci mysleli, že přežije každé počasí. Jak se africké země adaptují na čím dál méně obyvatelnou planetu? Jak vypadá zákulisí nejvýznamnější klimatické konference? A můžeme Zemi vůbec ještě zachránit?
Každoroční klimatické konference COP se koncem minulého roku zúčastnila i vedoucí českých klimatických programů Člověka v tísni Magdalena Davis. Evropa jako celek je podle ní vnímaná jako velký lídr v komunikaci o změně klimatu, v rámci jednotlivých zemí už jsou ale patrné veliké rozdíly.
Jan Svitálek je expert Člověka v tísni na tropické zemědělství. Hlavně v Africe pomáhá tamním farmářům přizpůsobit se na dopady změny klimatu a zaměřit se nejen na udržitelnost, ale také odolnost. Přestože technická řešení takových problémů známe už dlouho, je podle něj čím dál větší výzvou aplikovat tyto postupy v nových situacích a vypořádávat se tak se stále se zhoršujícím stavem planety.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hosti: Magdalena Davis, vedoucí českých klimatických programů Člověka v tísni a Jan Svitálek,interní poradce Člověka v tísni pro zemědělství a přírodní zdroje, který je aktuálně v Turecku
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Wed, 10 Jan 2024 - 22min - 6 - Na Vánoce v Africe: V Angole se zpěvem a tancem, v Kongu bez dárků
Angola a Demokratická republika Kongo – dvě africké země, které slaví Vánoce, obě ale po svém. V novém dílu podcastu Mimo zorné pole zpovídá moderátorka Kristina Nováková kolegy Anetu Jelínkovou a Davida Mastného ohledně toho, jak prožívali Vánoce na afrických misích.
Jak vypadaly hojné oslavy v Angole? Chutnalo kolegům z Afriky české cukroví? A jaký zvláštní vánoční dárek dostal David od kolegů?Moderátorka: Kristina Nováková
Hosti: David Mastný a Aneta Jelínková z Člověka v tísni
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace: https://www.clovekvtisni.cz/podcast-mimo-zorne-pole-na-vanoce-v-africe-v-angole-se-zpevem-a-tancem-v-kongu-bez-darku-10979gp
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Mon, 25 Dec 2023 - 21min - 5 - „Je to ponižující." Žen, kterých se týká menstruační chudoba, je stále více
Téma menstruační chudoby je v Česku stále tabu. Žen, které si nemohou dovolit menstruační pomůcky, je přitom stále více. Vložky, nebo dokonce menstruační kalíšky a kalhotky považují za nedostupný luxus a nahrazují je novinami, nebo smotaným toaletním papírem.
Proč nepomáhá distribuce vložek a tampónů do potravinových bank? Jak souvisí počet mužů v Parlamentu s menstruační chudobou? A proč záleží na tom, kdo v rodinách „sedí na penězích?“
Moderátorka: Kristina Nováková
Hosti: novinářka Saša Uhlová, projektová manažerka Člověka v tísni Kristýna Bojić
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 12 Dec 2023 - 22min - 4 - Demokratická Libye je minulostí. Podle aktivistů se situace v zemi zhoršuje
V Libyi vládne chaos, který mají pod kontrolou ozbrojené milice. Děje se tak od roku 2011, kdy byl svržen vůdce Muammar Kaddáfí. Na obzoru nejsou v blízké době ani demokratické volby.
Proč se situace podle lidskoprávních aktivistů zhoršuje? Proč v zemi nefunguje vláda? A jak nebezpečné jsou cesty migrantů do Evropy? Odpovídají dva libyjští aktivisté, jejichž hlasy jsme z důvodu bezpečnosti pozměnili a předabovali do češtiny.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hosti: aktivisté z Libye, český dabing: Aneta Štokrová a Ladislav Bruštík
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 28 Nov 2023 - 17min - 3 - Útoků na klimatické aktivisty přibývá. Nejčastějším terčem jsou původní obyvatelé
Do klimatických hnutí se přidává stále více aktivistů a aktivistek, spolu s tím ale bohužel také roste počet útoků na ně. Více než třetina z nich pak směřuje na původní obyvatele, přestože ti tvoří pouze pět procent světové populace.
Jak chránit klimatické aktivisty a aktivistky? Proč se jejich situace nezlepšuje? A proč téma klimatické změny silně rezonuje latinskoamerickou společností? Odpovídá Anna Kárníková, ředitelkou hnutí DUHA a Karolína Kvačková, manažerka latinskoamerického programu Člověka v tísni.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Anna Kárníková, ředitelka hnutí DUHA a Karolína Kvačková, manažerka latinskoamerického programu Člověka v tísni
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace:
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Wed, 15 Nov 2023 - 22min - 2 - V Česku jdeme proti přirozenému stavu krajiny. Požáry i povodně budou stále častější
Každé léto naměří teploměry po celém světě nové rekordy. V místech, kde se v Česku počasí dříve drželo kolem třiceti stupňů už přístroje naměří i čtyřicítky. Nejen vlny veder v kombinaci s dalšími faktory způsobují živelní katastrofy. Budeme moci v budoucnu ještě stále předpovídat počasí? Jak můžeme zabránit povodním a požárům? A jak zdravá je česká krajina? Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole.
Moderátorka: Kristina Nováková
Hosti: Miroslav Havránek, ředitel České informační agentury životního prostředí a Jakub Zelený, enviromentální poradce Člověka v tísni
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace: https://www.clovekvtisni.cz/podcast-mimo-zorne-pole-v-cesku-jdeme-proti-prirozenemu-stavu-krajiny-pozary-i-povodne-budou-stale-castejsi-10836gp
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Wed, 01 Nov 2023 - 19min - 1 - Stovky dětí mají díky dobrovolníkům šanci na na lepší vzdělání
Od vysněné budoucnosti je mohou dělit jen nesplněné domácí úkoly. Děti, které jsou ohrožené sociálním vyloučením, se školou bojují více než jiné děti. Díky našim dobrovolníkům jim můžeme pomoci nejen dohnat výuku, ale i dostat se na střední školu, nebo jen dodat potřebnou podporu a klid.
Jaké jsou největší nešvary českého školství, co se člověk díky doučování naučí i sám o sobě a které děti potřebují nejvíce pomoci? Poslechněte si nový díl podcastu Mimo zorné pole.Moderátorka: Kristina Nováková
Hostky: Jana Zbožínková, koordinátorka ČVT a Radka Hájková, doučující dobrovolnice
Sound design: Martin Hůla
Článek a další informace: https://www.clovekvtisni.cz/spoustime-novy-podcast-mimo-zorne-pole-10792gp
Sledujte Člověka v tísni na sociálních sítích Facebook, Instagram a X
Náměty a připomínky nám můžete psát na kristina.novakova@clovekvtisni.cz
Tue, 17 Oct 2023 - 22min
Podcasts similares a Mimo zorné pole
- Global News Podcast BBC World Service
- Kriminálka Český rozhlas
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Espacio en blanco Radio Nacional
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR
Otros podcasts de Negocio
- Ve vatě Seznam Zprávy
- BROCAST Brocast
- XTB – INVESTICE & TRADING XTB Online Trading
- Vojta Žižka Vojta Žižka
- Podcasty HN Hospodářské noviny
- Forbes Byznys Forbes Česko
- Podcast od Kooperativy Pojišťovna Kooperativa
- Amiga Mexican Gabriela Reyna
- Být koučem Václav Szakál
- Motivace v praxi: Maťo Kolenička Hubbard College of Administration
- Inspirace Baťa Gabriela Končitíková
- Markéta Šichtařová Markéta Šichtařová
- Škola stylu Alenka
- Agenda Seznam Zprávy
- Bitcoinovej kanál Kicom
- REDLINE Kamila Paličková
- Proti Proudu Dan Tržil
- Pro bohatší život Tomáš Bubeník
- Offline Štěpána Křečka BH Securities
- Czechia in 30 minutes Radio Prague International