Filtrar por género
- 121 - Кіно проти Хаосу
«Мені не треба, щоб про мене знімали документальне кіно. Щоденники і все, що я колись писала, хочу спалити, знищити. І попіл мій розвійте, роздуйте і на смітник мене викиньте. Хочу, аби після мене лишилися тільки фільми» Кіра Муратова.
Розповідаємо, як на Одеській кіностудії відзначали 90-річчя видатної режисерки, розмовляємо про Муратову з кінознавцем Сергієм Тримбачем
Thu, 14 Nov 2024 - 23min - 120 - Наш Параджанов
"Зона. Лебедине озеро" - так називається нова вистава Одеського академічного Українського музично-драматичного театру імені В. Василька. Як створювалась вистава, як працювали над інсценізацією, що довелось шукати в собі виконавцю головної ролі, і що мають глядачі відчути - про все це говоримо з режисером-постановником Іваном Орленком, актором Анатолієм Голованем та завідувачкою літчастиною театру Світланою Бондар
Tue, 12 Nov 2024 - 24min - 119 - Меридіан Одеса-24
Поетичні читання в Одесі MERIDIAN ODESA зберуть в перший вікенд листопада цьогоріч багато яскравих літературних зірок України, які в 15 івентах зустрічатимуться з одеситами. З культурним менеджером та видавцем СВЯТОСЛАВОМ ПОМЕРАНЦЕВИМ розмовляємо про особливості майбутнього літературного і дискусійного заходу, про тих, хто має приїхати до Одеси, про те, за яким критерієм відбирають міста для проведення "Меридіанів" та про необхідність розумного сучасного культурного менеджмента
Wed, 09 Oct 2024 - 23min - 118 - Три виставки в ОНХМ
Одеський національний художній музей оновив експозицію, тут відкрилось одразу три різних виставкових проєкти: «Серії» одеського скульптора Юрія Зільберберга, «Затемнення» молодої художниці з Одеси Анастасії Колібаби та «Суміш» - роботи в жанрі «новий наїв» миколаївського митця Дмитра Молдованова. Розкажемо про них, поспілкуємось з митцями та кураторами, також поговоримо з директоркою музею Катериною Кулай про новий підхід до формування експозиції музею та про стан будівлі після обстрілів російськими ракетами
В оформленні подкасту використана робота Дмитра Молдаванова "Кава"
Fri, 20 Sep 2024 - 20min - 117 - Я поверну собі життя
Розповідаємо про виставку в Одеському національному художньому музеї українського митця Максима «Далі» Кривцова, який загинув на фронті в січні нинішнього року.
“Максим дуже любив море, це його велика любов була. Він завжди говорив, що мріє про море і чайок. І мені здається, що ця атмосфера, це повітря Одеси, йому б дуже відгукнулися. І саме море, спокій, хвилі – це те, чого нам всім так хочеться і те, чого, мені здається, йому б зараз також хотілося», - каже виконавча директорка фонду імені Максима Кривцова Ганна Морозова.
«Я поверну собі своє життя. Обіцяю». Так називається ця виставка, що складається з 24 фоторобіт та ілюструється поезіями Максима Кривцова на псевдо «Далі».
В подкасті говоримо про Максима з пані Ганною Морозовою та одеським поетом Андрієм Хаєцьким, який читав поезію «Далі» на поетичному вечорі його пам'яті в Одеському національному художньому музеї.
Thu, 19 Sep 2024 - 22min - 116 - Сотий сезон "васильківців"
Чому Одеський Український академічний муз-дрем театр ім. Василька розпочав сотий сезон зараз, адже офіційна дата відкриття 7 листопада 1925 року? Які імена видатних світових драматургів (і не тільки) з'являться на афіші? Чому сьогодні складно зважитися на комедію? Окремо говоримо про першу прем'єру нового сезону "Вирій" за драматургією Наталії Ігнатьєвої.
Співбесідники: головний режисер театру ОЛЕКСАНДР САМУСЕНКО, заслужена артистка України НІНЕЛЬ НАТОЧА
фото обкладинки Наталя Железогло
Sat, 14 Sep 2024 - 23min - 115 - нова музика проти війни
Розповідаємо про 29 Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва "2 дні й 2 ночі нової музики", що відбувся в Одеській філармонії наприкінці серпня. В чотирьох інтерв'ю говоримо про історію і сьогодення форуму, про те, як складно робити фестиваль в умовах повномасштабної війни, про виклики, які доводиться долати організаторам і здобутки, яких вдалося отримати попри все. Спікери: артистична директорка фестивалю, композиторка, лавреатка Шевченківської премії Кармелла Цепколенко, артистичний директор Фестивалю сучасної музики у Львові композитор Богдан Сегін, одеська композиторка Ганна Копійка, художник, дизайнер, куратор Володимир Уманенко
Thu, 12 Sep 2024 - 22min - 114 - СЕЗОН ЗАВЕРШЕНО
РАДІОДЕНЬ 15.07.2024
Підбиваємо підсумки сезонів в трьох академічних театрах Одеси: національній Опері, музичної комедії імені Водяного та Українському музично-драматичному імені Василька. Говоримо про виклики, які довелось долати, про здобутки та міжнародну співпрацю.
На фото обкладинки - справжній (не бутафорський!) торт, який шанувальники подарували з приводу останньої прем'єри сезону Одеському академічному театру музкомедії.
Thu, 18 Jul 2024 - 26min - 113 - Блекаут і ціни на ринку
Радіодень 11.07.2024
Здорожчання електроенергії та використання генераторів під час відключень електрики: яку динаміку цін на ринках слід очікувати одеситам? І чи є прямий зв'язок між блекаутом та формулюванням цін, Про це говоримо в програмі з директором ринку "Початок" Олександром Воропаєвим та доктором економічних наук Сергієм Якубовським
Thu, 18 Jul 2024 - 22min - 112 - Українська книга на Одещині: інтерв'ю з письменником Артемієм Кірсановим
Одеська національна наукова бібліотека вкотре стала місцем зустрічі письменників, фахівців видавничої справи, науковців, літературознавців та широкої громадськості. В Одесі відбувся масштабний форум книголюбів «Українська книга на Одещині». Про те, як щорічна виставка-форум втілює на практиці гасло «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» слухайте у подкасті.
Спікери: Директорка Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова та сценарист, член Національної спілки кінематографістів України, письменник Артемій Кірсанов
Mon, 17 Jun 2024 - 23min - 111 - Погляд з "нуля"
РАДІОДЕНЬ 11.06.2024
В галереї Арт Одеса відкрився виставковий проєкт військовослужбовців “Інверсія життя - відлік з «нуля».
В проєкті представлені серія графіки Андрія Роїка, контрапунктом до якої слугує поезія Олександра Аванесова. В галереї можна також придбати друге видання збірки віршів Олександра Аванесова та графічних творів Андрія Роїка «Акорди війни». Координатор виставки Володимир Бурдейний – побратим Андрія і Олександра, відомий за мирних часів культурний менеджер, організатор фестивалів та інших масштабних івентів.
Всі троє воюють разом і на відкриття виставки приїхали у коротку відпустку з однієї з ділянок фронту.
Говоримо про творчість на війні як своєрідну арт-терапію для військових.
Tue, 11 Jun 2024 - 23min - 110 - ДЕНЬ ЄВРОПИ. ОДЕСА
ВЕЧІРНЯ СТУДІЯ 09.05.2024
Розповідаємо, як європейські країни та їхні громадяни допомагають Одесі. Намагаємось з’ясувати - що потрібно, щоби не втратити цю підтримку на тлі гібридних спроб РФ посварити Україну з європейськими сусідами, зокрема, найближчими Молдовою, Болгарією, Румунією та Польщею. Дізнаємось, як допомагають нашим захисникам пересічні українці, що вже кілька десятків років живуть в Греції.
Актуальну ситуацію взаємин з нашими західними сусідами коментує військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Fri, 10 May 2024 - 23min - 109 - Кому Одеса мама?
РАДІОДЕНЬ 07.05.2024
Як зробити редизайн одеського міту? Які одеські міти сьогодні популярні і чи треба їх міняти? Як з цим працювати?
Наші спікери - науковці та політики, які були учасниками публічної дискусії проєкту Odesa Decolonization
Tue, 07 May 2024 - 25min - 108 - Дорожня карта для Одеси
РАДІОДЕНЬ 03.05.2024
Навіщо в Одесі розробляють «Дорожню карту культурного розвитку» і якою вона має бути під час війни та після перемоги? І які нагальні проблеми культури в місті треба вирішувати просто зараз? Розмовляємо про це з директором Департаменту культури,міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради Іваном Ліптугою.
Mon, 06 May 2024 - 20min - 107 - Культурна стратегія
РАДІОДЕНЬ 01.05.2024
Розповідаємо про стратегічну сесію "Культурний розвиток Одеси", на якій стейкхолдери розглядали ракурси і шляхи подальшого розвитку міста. Захід зібрав близько 150 учасників – лідерів місцевих культурних і креативних індустрій, митців, освітян, меценатів та представників влади. Як все відбувалось, про що говорили і які висновки для себе зробили - слухайте в подкасті.
В оформленні використано фото зі сторінки у Фейсбук ГО Пікселейтід Реалітіз
Wed, 01 May 2024 - 22min - 106 - Прем’єра в Опері
В Одеській національній опері тривають прем’єрні покази опери Гаетано Доніцетті «Дон Паскуале» в постановці відомого литовського театрального режисера Лінаса Маріюса Зайкаускаса. Напередодні першої прем’єрної вистави поспілкувались в студії УРО з маестро Ігорем Чернецьким та солістом театру, виконавцем головної ролі Юрієм Дударем про співпрацю з литовським режисером, про його трактовку італійської оперної класики, зокрема, перенесення сюжету в одеські реалії.
В першій частині програми розповідаємо про допомогу одеситів Ботанічному саду ОНУ після нещодавної російської ракетної атаки.
Tue, 23 Apr 2024 - 22min - 105 - Звіт голови Одеської облради: які рішення ухвалили на сесіїTue, 02 Apr 2024 - 22min
- 104 - Воля НЕ смерть
РАДІОДЕНЬ 29.03.2024
Вже 90 виставка проєкту «Воля не смерть», відбудеться 6 квітня. Започаткував проєкт ще в березні 2022 року, через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення, одеський художник, арт-куратор та дизайнер Володимир Уманенко. За два роки існування ця унікальна виставкова вулична галерея щосуботи поновлювала експозицію, не зробивши жодної павзи на обстріли, блекаути чи негоду. В програмі розмовляємо з автором цього виставкового проєкту Володимиром Уманенком про те - як вплинула експозиція на гуманітарний простір Одеси.
В оформленні обкладинці використано фото Alexandr Sinelnikov
з Фейсбук сторінки Володимира Уманенко "Умма"
Sun, 31 Mar 2024 - 18min - 103 - Культурна дипломатія
РАДІОДЕНЬ 15.03.2024
В студії Українського радіо Одеси поговорили з продюсеркою, громадською діячкою та військовою волонтеркою Наталією Делієвою про її вояж Німеччиною та Японією з імерсивними виставками про Україну, про те, як сприймають в інших країнах нашу боротьбу та нашу культуру, як імерсивні виставки допомагають не тільки заробляти гроші на допомогу України, але й просувають позитивний імідж країни.
Thu, 21 Mar 2024 - 22min - 102 - Дві прем'єри
РАДІОДЕНЬ 29.02.2024
Розповідаємо про дві нові вистави в одеських театрах за п’єсами двох сучасних українських драматургинь: одеситки Ганни Яблонської «Перевізник» в Українському академічному імені Василька в постановці Олександра Самусенка та херсончанки Оксани Гриценко «Молочайник» в Театрі Юного Глядача імені Олєші в постановці Євгена Резніченка.
Thu, 29 Feb 2024 - 25min - 101 - День рідної мови
РАДІОДЕНЬ 21.02.2024
Говоримо про відродження рідних мов: як в Одесі повертають репресовані в радянський час українські слова та як навчають поновленого івриту в єврейській громаді.
Про дерусифікацію української мови розмовляємо з представницею Уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярославою Вітко-Присяжнюк
Про те, як сьогодні вивчають в Одесі іврит та чи ще існує ідиш як мова спілкування - розповідає прес-секретар єврейської громади Одеси Болеслав Капулкін
В оформленні обкладинки використано картинку з сайту vorobus.com
Thu, 22 Feb 2024 - 27min - 100 - Чи стають цивільні особи, які збирають дрони, законною воєнною ціллю?
Українська армія потребує все більше дронів на полі бою.
В Одесі, як і багатьох інших містах України, збирають коптери для Сил оборони. Безпілотники збирають як на промислових потужностях великої компанії, так і у волонтерських цехах. Також запускаються маленькі приватні ініціативи.
У цьому випуску розповідаємо, як одесити збирають дрони на масштабному виробництві і у маленьких цехах. Крім цього, кандидат юридичних наук в галузі міжнародного права Олексій Плотніков пояснить, чи стають законною воєнною ціллю для росіян цивільні особи, які збирають цивільні дрони штибу FPV.
Wed, 21 Feb 2024 - 22min - 99 - 10 РОКІВ СПРОТИВУ
ВЕЧІРНЯ СТУДІЯ 20.02.2024
В день 10 роковин розстрілів на Майдані в Києві згадуємо події на Євромайдані в Одесі в лютневі дні кульмінації Революції Гідності. Слухаємо архівні записи Українського радіо Одеси, зроблені під час мітингів біля Дюку та протистояння на Розумовській, коли не пускали Беркут їхати на столичний Майдан. Аналізуємо події тих днів з координатором одеського Євромайдану, полковником ЗСУ Олександром Остапенком.
Світлина на обкладинці - НАТАЛЯ ЖЕЛЕЗОГЛО, Марш пам'яті Героїв Небесної Сотні в Одесі 23.02.2014
Wed, 21 Feb 2024 - 26min - 98 - Одещина - один з лідерів за підключенням об'єктів "зеленої енергії" торікMon, 19 Feb 2024 - 16min
- 97 - Ісус Христос - суперзірка?
РАДІОДЕНЬ 13.02.2024
Розповідаємо про нову постановку Одеського академічного театру музичної комедії ім.Водяного - легендарну рок-оперу тіма Райса ті Ендрю Ллойда Вебера "Ісус Христос Суперзірка".
Поговорили з постановниками та акторами про те, чому ця вистава актуальна для сьогоднішній України, про сенси, які несе постановка, про те, як працювали над оперою. Окремо розглядаємо мовне питання - як театр переозвучує репертуар українською, про оригінальні українські постановки минулого року та плани на майбутнє. Також обговорюємо з постановниками і акторами - як їм працювалось англійською в новій виставі.
Thu, 15 Feb 2024 - 35min - 96 - Парк Марка Твена та інші
РАДІОДЕНЬ 12.02.2024
Аналізуємо результати голосування за останній пакет перейменування топонімів. Які назви можуть отримати парк Горького, вулиця та площа Льва Толстого, вулиця Посмітного? Чому викликають подив і тривогу цифри, що показують кількість учасників голосування? І що знову (чи все ще) не так з вулицями на честь Героїв України? І нарешті - чому знову на сесію винесуть голосування з перейменування вулиці на честь Героя України Владислава Бувалкіна. Також трішки поговорили про історію перейменвань вулиць під час першої хвилі декомунізації.
Фотоколаж - видання Одеське життя
Wed, 14 Feb 2024 - 25min - 95 - Чим зарадять ради?
РАДІОДЕНЬ 08.02.2024
Де знайти роботу? Де знайти житло? Як облаштуватись на новому місті, коли залишився без домівки та роботи через війну? Чи можуть в цьому допомогти місцеві щойно створені Ради з питань ВПО? На ці питання шукаємо відповідь спільно з головою обласної ради з питань ВПО Євгеном Шляхтіним, головою міської ради з питань ВПО Оленою Мороз та її заступником Володимиром Оросом. Про перспективи, конкретні дії і найблажчі плани. А також про те, як це - бути переселенцем (бо вони всі покинули свої домівки через війну)
Mon, 12 Feb 2024 - 22min - 94 - Як ветерану відкрити власну справу? Досвід Антона Желуніцина з Чорноморська
Ветеран з Чорноморська Антон Желуніцин виграв грант на відкриття власної кав’ярні на 500 тисяч грн. в Українському ветеранському фонді від Міністерства ветеранів України. До цього додав власні заощадження, професійну підтримку друзів і досвід підприємницької діяльності до служби в армії.
Слухайте у подкасті історію Антона.
Mon, 12 Feb 2024 - 19min - 93 - Богдан Логвиненко Ukraїner
Радіодень 06.02.2024
На початку лютого в Одесі журналіст й засновник проєкту Ukraїner Богдан Логвиненко презентував свою нову книгу «Деокупація. Історії опору українців. 2022». Книга є збіркою репортажів про поїздки деокупованими територіями України у квітні — листопаді 2022 року. Поговорили про книгу та документальний кінопроєкт "Деокупація", про співпрацю військових та медіа, про "іншу" Україну, про УКФ і "клей культури" і трішки "за Одесу".
На обкладинці Богдан Логвиненко з книгою "Деокупація". Фото: facebook/Bogdan Logvynenko
Thu, 08 Feb 2024 - 20min - 92 - Українське серце Одеси
РАДІОДЕНЬ 25.01.2024
23 січня Одеса відзначила 180 років з дня народження одного із непересічних діячів української Одеси, письменника та культурно-громадського діяча Михайла Комарова. В інтерв’ю з кандидатом історичних наук, доцентом Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка Ігорем Стамболом ми намагаємось розкрити найбільш важливі риси особистості Михайла Комарова та його значення для Одеси та України. А наприкінці програми почастуємо вас дуже рідкісним текстом самого Михайла Комарова про Одесу і пам'ятник Пушкіну на Приморському бульварі у виконанні заслуженої артистки України Галини Кобзар-Слободюк.
На обкладинці фото з виставки, присвяченій Михайлу Комарову в ОННБ.
Thu, 25 Jan 2024 - 27min - 91 - До Дня Соборності
РАДІОДЕНЬ 22.01.2024
Розмовляємо про День Соборності України та про кінопроєкт Південного відділення Українського Інституту національної пам'яті "Український Південь" з режисером Юрієм Онищенком, сценаристом Анатолієм Анатольєвим та головною спеціалісткою Південного міжрегіонального відділу УІНП Уляною Громович.
Фото обкладинки - світлина Наталі Железогло серії "Євромайдан Одеса. Марш регіонів. Лютий 2014 року"
Mon, 22 Jan 2024 - 21min - 90 - НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ
РАДІОДЕНЬ 18.01.2024
До 27 січня за законом Одеська міська рада має дерусифікувати об’єкти топоніміки. До цього на сесії відхилили перейменування вулиці на честь загиблого Героя України. Які пропозиції наразі готує історико-топонімічна комісія? Яка подальша процедура перейменування об’єктів топоніміки, яким депутати не змінили назви? І як відбувається процес перейменування вулиць на честь загиблих героїв? Спікери: член робочої групи ічторико-топонімічної комісії Одеської міської ради Олександр Бабич та адвокат представник "Ветеранс Хаб Одеси" Артем Карташов.
Фотоколаж на обкладинці - видання "Одеське життя"
Thu, 18 Jan 2024 - 22min - 89 - СТРАТЕГІЯ КУЛЬТУРИ ОДЕСИ
РАДІОДЕНЬ 11.01.2024
Міркуємо над результатами першого етапу розробки проєкту “Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси”. Проєкт координується ГО “Пікселейтід Реалітіз” у партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, фінансується ЄС в рамках програми EU4Culture Гете-Інститута. На першому етапі соціологи провели дослідження думки одеситів щодо того - яким вони бачать своє місто сьогодні і в майбутньому, а культурологи досліджували "одеський міф" через літературу та кіно. Знайомимо з найбільш важливими і найбільш дискусійними аспектами дослідження.
Для оформлення обкладинки використано фото 3D моделі пам'ятника Дюку де Рішельє. Модель створена ГО "Піксельовані реальності".
Thu, 11 Jan 2024 - 23min - 88 - Література на тлі війни v4
До вашої уваги подкаст циклу Література на тлі війни – серія інтерв’ю з українськими письменниками та поетами на літературному фестивалі Меридіан Одеси.
Герой сьогоднішнього подкасту Анатолій Дністровий - український прозаїк, поет та художник. Зараз займається інформаційно-аналітичною роботою в системі Міністерства оборони України. На фестивалі презентували нову книжку Анатолія Дністрового «Дні тривог».
Sat, 06 Jan 2024 - 10min - 87 - Велетень скрути
Радіодень 03.01.2024
Розповідаємо про виставку "Велетень скрути", присвячену 140-річчю МИХАЙЛА ЖУКА в Одеському літературному музеї. Спілкуємось з провідною науковицею музею, дослідницею літературного доробку та біографії митця Оленою Яворською про одеський період життя майстра.
На обкладинці - фотографія з виставки "Автопортрет" Михайла Жука (1908)
Thu, 04 Jan 2024 - 24min - 86 - РІЗДВЯНІ СИМФОНІЇ
Радіодень 25.12.2023
Розповідаємо про концерт циклу "Нова музика України" в Одеській національній опері - "Різдвяні симфонії" Івана Небесного. Було представлено три твори львівського композитора: Сюїта з музики балету "Тіні забутих предків", «Згадуючи…» для Камерного хору та сопрано solo та Сюїта «Різдвяні симфонізми» для Камерного оркестру.
Говоримо з композитором про цю музику і взагалі про творчість під час війни, про роботу з фольклором та засоби популяризації традиційної музики. З диригентом Одеської опери Володимиром Врублевським говоримо про цикл "Нова музика в Україні". Також міркуємо про Різдво та віру.
На фото обкладинки - фото, зроблене авторкою та ведучою програми в Одесі 24.12.2023 о 17.00. Перша зірка
Wed, 03 Jan 2024 - 20min - 85 - Номінанти з Одеси
РАДІОДЕНЬ 28.12.2023
В грудні було оголошено довгий список номінантів на Національну премію України імені Тараса Шевченка. Серед претендентів, хто потрапив до другого відбіркового туру є і три одеські позиції: опера Олександра Родіна Катерина, вистава Українського музично-драматичного театру «Саша, винеси сміття» у постановці Максима Голенка зі сценографією Юлії Заулічної та твори композиторки Кармелли Цепколенко. Вперше Одеса так широко представлена в довгому списку на державну Шевченківськупремію. В програмі поговоримо докладніше про наших номінантів.
Fri, 29 Dec 2023 - 22min - 84 - Література на тлі війни vol 3
Подкаст циклу Література на тлі війни – серія інтерв’ю з українськими письменниками та поетами на літературному фестивалі Меридіан Одеси.
Героїня подкасту Ірина Цілик – українська кінорежисерка, письменниця,авторка поетичних і прозових творів, кіносценаріїв, волонтерка. Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка та американського кінофестивалю «Санденс» за найкращу режисерську роботу у категорії світового документального кіно за стрічку «Земля блакитна, ніби апельсин». Членкиня Європейської кіноакадемії, Українського ПЕН.
Thu, 28 Dec 2023 - 11min - 83 - Рапсодія про війну
РАДІОДЕНЬ 21.12.2023
Одеський Український академічний музично-драматичний театр ім.В.Василька показав прем'єру "1900. Легенда про піаніста" за відомою п'єсою Алессандро Барікко "Новеченто". Почуєте, що розповідають про свою нову роботу режисер Олександр Самусенко, директорка театру Юлія Пивоварова, атор Анатолій Головань, хореограф Павло Івлюшкін, музикант, композитор і виконавець головної ролі Вадим Бесараб. Також прозвучать маленькі фрагменти вистави.
Фото для обкладинки подкасту Наталя Железогло
Fri, 22 Dec 2023 - 24min - 82 - Музей знову працює
РАДІОДЕНЬ 20.12.2023
Одеський національний художній музей відкрився після влучання російської ракети поруч із парадними воротами. Згадуємо - яким він був одразу після атаки, дізнаємось - що саме вже вдалось полагодити, які виставки працюють, які івенти готує для своїх відвідувачів, про допомогу міжнародних інституцій і подальшу перспективу роботи.
Thu, 21 Dec 2023 - 21min - 81 - Література на тлі війни v2
До вашої уваги подкаст циклу "Література на тлі війни! – серія інтерв’ю з українськими письменниками та поетами на літературному фестивалі Меридіан Одеси.
ГАЛИНА КРУК Українська поетка , літературознавчиня, перекладачка, членкиняАсоціації українських письменників та Українського ПЕН Галина Крук презентувала на фестивалі Меридіан Одеси свою аудіокнигу Бук Вар – це поезії, створені вже після повномасштабного вторгнення і, зрозуміло, дуже і дуже непрості для сприйняття. Говоримо про формат аудіокниги, про віктимність літератури під час війни, про сприйняття поезії про війну за кордоном і в Україні.
Thu, 14 Dec 2023 - 12min - 80 - Лють Євгена Стеблівського
Радіодень 12.12.2023
Розмовляємо про новий роман одеського письменника, журналіста, волонтера ЄВГЕНА СТЕБЛІВСЬКОГО "ЛЮТЬ". Роман - про людей і події перших місяців повномасштабної війни. Найбільш цікаве в романі - його реальне підгрунтя, історії реальних людей, зокрема, бійця "Азову" на позивний "Яр". Він писав письменнику дописи в Телеграм з підземелля "Азовсталі" (поки був зв'язок)- такий своєрідний щоденник тих днів. Саме ці описи стали літературною основою роману. Також історії людей, з якими Євген зустрічався в перші місяці війни. В подкасті почуєте фрагмент презентації книжки, нашу розмову з письменником та уривок з роману.
Wed, 13 Dec 2023 - 24min - 79 - Помічники святого Міколая
РАДІОДЕНЬ 06.12.2023
Розповідаємо про два благодійних проєкта для дітей вразливих категорій - сиріт, дітей-переселенців, дітей з інвалідністю, дітей військовослужбовців. "Збери добрий подарунок у військовий час" від БФ "Добрий самарянин" - збирають мрії дітей, публікують їх, і люди обирають собі - чию мрію вони готові виконати. "Сто помічників святого Миколая" від БФ "Карітас Одеса" - збирають нові українські дитячі книжки, або гроші на них. Говоримо про те - які мрії у дітей воєнної пори, які книжки вони читають. Також психологіня пояснює - як правильно вітати дітей вразливих категорій і що насправді буде корисно дарувати.
Wed, 06 Dec 2023 - 25min - 78 - Повернення чумацької ікони
Розповідаємо про виставку "Іхтіс" в Одеському обласному Центрі української культури, де представлені реконструкції та репліки чумацької ікони на камбалі - втрачене мистецтво, яке відроджують історик Андрій Лопушинський та художниця Оксана Оснач з Херсону. Оскільки в Україні оригіналів таких ікон не збереглося, особливо цікаво дізнатися про технологію їхнього виготовлення, сюжети на колористику. Також в програмі художниця розповідає про свої авторські роботи, створені в окупації і про те, як їм вдалося вивезти ікони і картини з вже окупованого та той момент Херсона. Після Одеси автори виставки планують повернути її в херсонський музей.
Thu, 30 Nov 2023 - 28min - 77 - Література на тлі війни v1
ЛІТЕРАТУРА НА ТЛІ ВІЙНИ
До вашої уваги нова серія подкастів - 6 інтерв'ю Ірини Сечковської з українськими письменниками і поетами, які були учасниками літературного фестивалю МЕРИДІАН ОДЕСА в листопаді 2023 року.
Герой першого - ВАЛЕРІЙ ПУЗІК. Одеський письменник, поет, художник з 2015 року на російсько-українській війні. З березня 2022 в лавах ЗСУ. Говоримо про літературу, зокрема, "ветеранську", про Одесу, фільм "Меч єдиності", до якого Валерій писав сценарій разом з Навкою, про роботу над новим романом.
Wed, 22 Nov 2023 - 21min - 76 - Переробка сміття на Одещині
РАДІОДЕНЬ 17.11.2023
7 територіальних громад Одещини підписали Меморандум з Міністерством довкілля та природних ресурсів України й Одеською ОВА про спільну роботу з створення сміттєпереробних комплексів. Що саме планується будувати? Чи готові громади до такого будівництва? Звідки візьмуть кошти? В який термін має бути реалізований проєкт? Про все це розповідають в подкасті міністр довкілля Руслан Стрілець, голова ОВА Олен Кіпер, екоактивіст Олександр Прохоров
фото ілюстративне
Fri, 17 Nov 2023 - 20min - 75 - війна та література
РАДІОДЕНЬ 10.11.2023
"Ерос проти Танатоса" - поетка та військова ЯРИНА ЧОРНОГУЗ вважає, що саме в цьому сакральний сенс української літератури на цій війні. В програмі почуєте учасників фестивалю MERIDIAN ODESA - літераторів, які несуть службу в ЗСУ: Ярину Чорногуз, Анатолія Дністрового, Валерія Пузіка та Артема Чеха.
На фото з фестивалю - Ярина Чорногуз - онлайн з бойових позицій, читає вірші зі своєї нової збірки.
Wed, 15 Nov 2023 - 22min - 74 - НЕТИПОВИЙ РОЙТБУРД
РАДІОДЕНЬ 09.11.2023
Нетиповий Ройтбурд: художник, який писав вірші. Вечір пам’яті одеського митця та директора Одеського національного художнього музея Олександра Ройтбурда під час поетичних читань Meridian Odesa. Про митця і друга згадують журналістка Соня Кошкіна і письменник Сергій Жадан.
На фото обкладинки - портрет Олександра Ройтбурда для його збірки "Вірші дилетанта" роботи Сергія Жадана
Wed, 15 Nov 2023 - 23min - 73 - Література за часів війни
РАДІОДЕНЬ 08.11.2023
Розповідаємо про літературний фестиваль MERIDIAN ODESA, де три дні поспіль говорили про війну, про життя і смерть, і про любов, про літературу і чому вона така важлива для нас всіх саме зараз. Презентували найсвіжіші книжки українських авторів, (деякі з них тільки готуються вийти друком), слухали поезію і прозу. В подкасті дізнаєтесь, що цікавого було в програмі,хто з українських літературних зірок приїхав, про що говорили, про що пишуть. Ви почуєте голоси Ірини Цілик, Андрія Любки, Ігоря Померанцева, Галини Крук, побуваєте на відкритті незвичайної виставки в межах фестивалю.
Wed, 15 Nov 2023 - 21min - 72 - Дальницькі кар'єри.Що далі?
РАДІОДЕНЬ 03.11.2023
Сміттєзвалище "Дальницькі кар’єри" в Одесі повернули у власність громади. Які перспективи спорудження сміттєпереробного заводу на цій території? В програмі нагадаємо багаторічну історію питання, послухаємо аргументацію та дізнаємось про плани міських чиновників, спитаємо думку екоактивіста Олександра Прохорова; досвідом будівництва заводу у Львові поділиться голова міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Ольга Мелень-Забрамна.
Sat, 04 Nov 2023 - 25min - 71 - Меч єдиності
РАДІОДЕНЬ 01.11.2923
Розповідаємо про зйомки на Одещині фільму-мюзиклу «Меч єдиності». В програмі почуєте подробиці про цей кінопроєкт від його авторки - відомої української співачки Навки, режисера фільму Дениса Захарова, господарки однієї з локацій Марини Войнович та куратора команди кінематографістів від військового командування Сергія Гуцалюка. Ну і , звісно, поринете в неповторну атмосферу знімального процесу.
Wed, 01 Nov 2023 - 21min - 70 - Квіти Бориса Айзенберга
РАДІОДЕНЬ 26.10.2023
Капітан 28-ї окремої механізованої бригади «Лицарів Зимового походу» БОРИС АЙЗЕНБЕРГ загинув на фронті 13 липня, рятуючи життя важкопораненому бійцю. В мирному житті він був художником, ландшафтним дизайнером, його знала вся Одеса, дерева и кущі, які він посадив, прикрашають знакові місця нашого міста. В Одеському національному художньому музеї відкрилась посмертна виставка героя "Квіти за відвалами", де можна побачити його акварелі, написані на фронті та фотографії. В програмі дізнаєтесь, як створювалась виставка, почуєте про те, яким був Борис вдома, до повномасштабної війни, та на фронті. Про митця-героя та його роботи наші кореспонденти поговорили з побратимами Бориса,з кураторами виставки, з колегами та його батьком.
Sat, 28 Oct 2023 - 21min - 69 - Простір зцілення Голока
Новий сучасний центр для реабілітації і відновлення ветеранів, членів їхніх сімей та всіх, хто постраждав від війни, будують власноруч з природних матеріалів в Савранському районі Одещини учасники Громадського Об’єднання "ЛОКА". Майбутній Центр автори ідеї визначили для себе як «Простір зцілення та відродження».
Про проєкт розповідають співзасновники ГО"ЛОКА" подружжя Дар’я Сущенко та Дмитро Докунов «Док».
Фото з сайту https://www.goloka.space/
Thu, 19 Oct 2023 - 20min - 68 - Мистецтво vs війна
РАДІОДЕНЬ 03.10.2023
В подкасті дві теми:
виставка проєкту "Культура проти війни" - роботи фотомайстрів СЕРГІЯ МИХАЛЬЧУКА та подружжя ЛІБЕРОВИХ демонструвались в підземній галереї Культурного центру Union;
прем'єра "В неділю рано зілля копала" в Українському академічному муздрам театрі ім Василя Василька - режисер та актор Олександр Самусенко пропонує сучасне прочитання Василькової інсценізації повісті Ольги Кобилянської
В оформленні подкасту використано роботи Сергія Михальчука та Миколи Вдовенка
Thu, 05 Oct 2023 - 21min - 67 - про що не скажеш словами
РАДІОДЕНЬ 26.09.2023
В подкасті дві теми:
Місяць пікетів в Одесі проти ненагальних витрат бюджету. Фрагмент інтерв’ю з волонтеркою КАТЕРИНОЮ НОЖЕВНІКОВОЮ (повну версію можна послухати та подивитись на YouTube каналі Суспільне Одеса);
Пластичні перфоманси проєкту «Говори тілом» "Танок смерті" та "Сліди": осмислення ПТСР та емоцій, які поглинають людину під час війни. Інтерв’ю з перформеркою та хореографкою ВІКТОРІЄЮ ХОРОШИЛОВОЮ.
В оформленні подкасту використано фото КАТЕРИНИ СКРАГЛЕНКО з пластичної вистави "Сліди"
Tue, 26 Sep 2023 - 19min - 66 - Смертельне небо України
РАДІОДЕНЬ 21.09.2023
«... переконливі докази використання нелегальної зброї та тортур цивільних осіб в Україні, а також документування спустошення, яке війна завдала колись мирній країні»...—The London Economic, 07.05.2023 р. про документальний воєнний фільм «Під смертельним небом: Східний фронт України», знятий міжнародною командою журналістів про події війни росії проти України.
В програмі спілкуємось з британським режисером Каоланом Робертсоном, британським військовим фотографом Полом Конроєм і американською письменницею та журналісткою Заріною Забріскі.
Фото зі сторінки в ФБ Zarina Zabrisky
Thu, 21 Sep 2023 - 22min - 65 - Мельпомена Таврії Одеса
Радіодень 15.09.2023
Розповідаємо про яскраві моменти 25 Міжнародного театрального фестивалю Мельпомена Таврії в Одесі. Зокрема, ви почуєте інтерв’ю з актором та режисером з Івано-Франківську Олексієм Гнатковським, відомим широкому загалу як виконавець ролі Івана Довбуша в стрічці Олеся Саніна – в межах фестивалю він показав в Одесі на сцені театру ім.Василька моно виставу «Дикун форевер». Також ми поспілкувались з головним режисером Херсонського театру ім. Куліша Сергієм Павлюком про першу після деокупації Херсону прем’єру театру Позивний "Горобчик", яку показали в межах фестивалю на сцені Одеського ТЮГ.
Fri, 15 Sep 2023 - 26min - 64 - Третій етап медичної реформи: на які гарантії у сфері охорони здоров’я можуть розраховувати жителі Одещини?
В Україні наразі відбувається черговий етап медичної реформи, що передбачає поділ медзакладів на три типи: загальні, кластерні та надкластерні. Як це впливатиме на пакети медичних послуг? Що зміниться для пацієнтів та які послуги можна отримати безоплатно? Слухайте у подкасті.
Спікер: керівниця Національної служби здоров’я України Наталя Гусак
Ведуча: Людмила КоллерTue, 12 Sep 2023 - 14min - 63 - "Доступні ліки" на ОдещиніThu, 07 Sep 2023 - 15min
- 62 - Прем'єри воєнного літа
РАДІОДЕНЬ 30.08.2023
Дитячі театри Одеси розпочнуть свої нові сезони в перших числах вересня свіжими прем’єрами минулого сезону: «Фарбований Лис» за казкою Івана Франка в академічному театрі ляльок та «Джалапіта» за твором Емми Андієвської в Театрі юного глядача імені Олєші. Ми поговорили з режисерами-постановниками вистав ОЛЕКСАНДРОМ КУЦИКОМ та ПОЛІНОЮ КОРОБЕЙНИК, поміркували про театр для дітей під час війни, побували на репетиціях та прем’єрі.
Wed, 30 Aug 2023 - 27min - 61 - Фестивальний стоп-кадрMon, 28 Aug 2023 - 15min
- 60 - ОМКФ-2023 підсумки
РАДІОДЕНЬ 28.08.2023
У підсумковому Фестивальному стоп-кадрі називаємо переможців 14 ОМКФ, а також спілкуємось з продюсерами і режисерами фільмів різних секцій фестивалю: Дмитром Сухолитким-Собчуком ("Памфір", режисер, член журі ОМКФ), Юліаном Улибіним("ДРАМ", режисер), Деном Лоббом("Сивочолі гравці", режисер), Ігорем Савиченком ("День незалежності", продюсер), Еріком Вайнрібом("Крик моєї крові", режисер, член журі ОМКФ).
Mon, 28 Aug 2023 - 28min - 59 - Про кіно, війну і Моцарта
Радіодень 25.08.2023
В програмі говоримо з режисером та актором АХТЕМОМ СЕІТАБЛАЄВОМ про те, яким, на його думку може бути кіно під час війни, про те - яким він уявляє національного українського героя і про Моцарта (не Вольфганга Амадея, а його сина Ксавьєра), ну і про Вольфганга Амадея трішки також... І про те, як можуть зіграти Реквієм бійці Тероборони... Втім, слухайте подкаст. Спілкувались з Ахтемом Сеітаблаєвим на ОМКФ в Чернівцях, куди він приїхав на один день представити свій фільм "Мирний 21", дати майстер-клас для слухачів Літньої кіношколи та взяти участь в дискусії щодо українського кіно під час війни.
Sun, 27 Aug 2023 - 24min - 58 - Прелюдія ОМКФ
Шість історій про нас: від Привозу до "Української Венеції" Вилкове, від жіночої колонії до майстерні художника - такі різні, документальні і художні, об'єднані одним - зняті в Одесі, чи знімали одеські митці. Невряд чи ви їх скоро побачите в прокаті, бо для деяких ще триває їхня фестивальна історія. Це прелюдія в Одесі великого 14 міжнародного Одеського фестивалю, що цьогоріч задля безпеки проводиться в Чернівцях. Про оеську програму та мету фестивалю в цілому розкажуть в програмі генеральна директорка ОМКФ АННА МАЧУХ та програмний консультант АЛІК ШПИЛЮК. Також ви почуєте фрагменти спілування з глядачами після показу фільму "Цензорка" - першого фільму фестивальної прелюдії
Mon, 14 Aug 2023 - 23min - 57 - Закупівля електробусів та охорона спадщини: які питання винесли на сесію Одеської міськради?Tue, 08 Aug 2023 - 15min
- 56 - Атестація на двійку: чому депутати Одеської міськради працювали непродуктивно?Tue, 08 Aug 2023 - 17min
- 55 - Ракетами по культурі
РАДІОДЕНЬ
25.07.2023
російські агресори кілька днів масовано обстрілювали ракетами історичний центр Одеси, який входить до охоронної зони ЮНЕСКО. Розповідаємо про реакцію ЮНЕСКО на російський ракетний терор, про те, яка реакція влади Одеси, хто і як постраждав і які заходи вже вживають щодо збереження культурної спадщини в історичному ареалі Одеси під охороною ЮНЕСКО
Tue, 25 Jul 2023 - 26min - 54 - ІСТОРИЧНІ РУДИМЕНТИ
РАДІОДЕНЬ
21.07.2023
Продовжуємо цикл програм ІСТОРИЧНІ РУДИМЕНТИ про деколонізацію, дерусифікацію та деколонізацію в Одесі. Розглядаємо - як і чому депутати на сесії міської ради не захотіли змінювати попередні рекомендації історико-топонімічної комісії; які є питання власне до роботи самої комісії; що треба для того, аби вашу думку щодо перейменування топонімів почула ті, кому це треба, і коли в Одесі почнуть з'являтися вулиці, названі на честь героїв нинішньої війни?
на фото: одеська художниця Настя Мане зі своєю роботою на воротах будинку, де народився О.Ройтбурд
Fri, 21 Jul 2023 - 23min - 53 - ЕКОЦИД ЧОРНОГО МОРЯ
РАДІОДЕНЬ
19.07.2023
Сьогодні говоримо про масову загибель мідій біля узбережжя Чорного моря в Одесі після підриву російським агресором Каховської ГЕС, і накільки це тривожний симптом стану екосистеми. Про свої спостереження за дном моря на пляжах Одеси після катастрофи розповідає еколог Владислав Балінський, про загальний стан екосистеми, загрози і можливі варіанти рішень говорить морський біолог Юрій Квач.
Фото: скріншот із відео Владислава Балінського
Wed, 19 Jul 2023 - 21min - 52 - ДЖАЗ РЯТУЄ ЖИТТЯ
РАДІОДЕНЬ
14.07.2023
Розповідаємо про благодійний джазовий вечір на честь 70-річчя видатного джазового композитора і імпровізатора, Вчителя ЮРІЯ КУЗНЄЦОВА, який пішов з життя кілька років тому. Всі зібрані донатом кошти були передані БФ Корпорація Монстрів на закупівлю тактичної медицини для наших захисників і захисниць. В програмі почуєте друзів, колег і учнів Юрія та дізнаєтесь - чому на нього не продавали квитки. Також поговоримо про те, як вдається Корпорації Монстрів допомагати вже 9 років поспіль людям, які потребують допомоги.
Fri, 14 Jul 2023 - 26min - 51 - КОХАННЯ vs ВІЙНА
Прем’єра Одеського академічного театру музкомедії ім. М. Водяного «Кохання січового стрільця»: нове прочитання столітньої оперети "закарпатського Легара" Ярослава Барнича, перегук у часі з героями-українцями першої світової. Спілкуємось з директоркою-художньою керівницею театру Оленою Редько, режисером-постановником Віталієм Сініковим, диригентом-постановником Сергієм Савенко, артистами - виконавцями головних ролей Катериною Мись та Іваном Ковальовим
Tue, 11 Jul 2023 - 29min - 50 - ВІЙНА _МОРЕ_МІСТО
РАДІОДЕНЬ 26.06.2023
Розповідаємо про дві виставки циклу МОВИ ВІЙНИ в Одеському Національному Художньому музеї: одеський художник СТАС ЖАЛОБНЮК і його BLACK SEA та харківський художник КОСТЯНТИН ЗОРКІН і його ЗАХИСНИЙ ШАР. Розмовляємо з художниками про трансформацію образів моря та міста під час війни
Sun, 09 Jul 2023 - 20min - 49 - Одеса порушує мовний закон
РАДІОДЕНЬ 06.07.2023
Одеська область знову у лідерах за кількістю скарг щодо порушення мовного закону. Про що це свідчить? На що найчастіше скаржаться свідомі одесити? Наскільки добросовісно в Одесі виправляють нюанси, до яких є зауваження мовного омбудсмена?
Про це (і не тільки про це) говоримо з Представницею уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярославою Вітко-Присяжнюк.
Fri, 07 Jul 2023 - 23min - 48 - Чілдрен Кінофест в ОдесіWed, 05 Jul 2023 - 25min
- 47 - Деокупація Зміїного. Розповіді військових, які визволяли острів
30 червня 2022 року під щільним вогнем ЗСУ з суші, моря, повітря та води російські війська покинули о. Зміїний. Так звільнилиєдине окуповане селище Одеської області - с. Біле Вилківської громади - та стратегічно важливий острів, контроль над яким визначав контроль над Північно-Західною частиною Чорного моря.
Звільнення Зміїного дозволило частково відновити судноплавство до портів "Великої Одеси",
Щоби над островом замайорів синьо-жовтий стяг, спецпризначенці ГУР та СБУ, а також сапери 35 бригади морської піхоти пливли в холодній воді в бронежилетах та зі зброєю та боєприпасами, вагою 20-40 кг, долали слизький скелястий берег, розміновували острів і, як в голівудських фільмах, після підняття прапора пливли до материка з кількадесятиметровою вогняною стіною за спиною після обстрілу острова росіянами.
Слухайте розповідь військових у подкасті.
Sat, 01 Jul 2023 - 26min - 46 - Одеські волонтери допомагають херсонцям
РАДІОДЕНЬ
19.06.2023
Говоримо про те, як волонтери допомагають постраждалим після підриву дамби Каховської ГЕС, як рятують тварин з зони катастрофи, які наразі є нагальні потреби і чим реально можуть допомогти одесити. Ви почуєте представників різних волонтерських організацій, які активно працюють з мешканцями затоплених територій і щодня возять до них гуманітарну допомогу, яку збирають, як кажуть, всім миром.
Tue, 20 Jun 2023 - 23min - 45 - ВАРІАЦІЇ НА ТЕМУ ВІЙНИ
РАДІОДЕНЬ 05.06.2023
Розповідаємо про новий концертний проект Одеського національного академічного театру опери та балету НОВА МУЗИКА УКРАЇНИ. Мета проекту - знайомити слухачів зі свіжою музикою українських композиторів, зокрема тією, що створена пд час війни. Відкрився концертний проект програмою з творів ОЛЕКСАНДРА РОДІНА - автора музики та лібрето найпотужнішої постановки театру минулого воєнного року - "Катерини" за творами Тараса Шевченка. В подкасті почуєте авторку проекту Нова музика України Людмилу Сергійчук-Канівець, диригента Володимира Врублевського та композитора Олександра Родіна, а також малесенькі ілюстративні фрагменти музики.
В оформленні подкасту використана фотографія Julia Gorodetskaya
Mon, 05 Jun 2023 - 25min - 44 - От повернуться хлопці з фронту...
"... от повернуться хлопці з фронту, вони наведуть лад" - часто можна почути від незадоволених станом справ в нашому суспільстві. Але ж це не так просто і для самих фронтовиків і фронтовичок, і для суспільства.
На Одещині навчатимуть ветеранів розвивати громади. Як освітній проєкт “Спільнота дій” може допомогти учасникам бойових дій соціалізуватися і сприяти реновації громад? Які нові ветеранські простори з’явилися на Одещині протягом останніх тижнів? Які державні програми соціалізації ветеранів існують зараз, зокрема, на Одещині?
Спікерки програми: міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, заступниця командира одеської 126 бригади територіальної оборони Лариса Якобчук та організаторки освітнього проекту "Спільнота дій" від "Veterans Hub" Одеса Уляна Громович та Анастасія Бойко.
Wed, 31 May 2023 - 24min - 43 - Тарифи для проблемних будинків
РАДІОДЕНЬ 26.05.2023
А чи знали ви, що тривалий час в Україні діяло законодавство у сфері будівництва, яке давало змогу нечесним забудовникам заселяти в будинки людей без виконаних технічних умов з приєднання доелектромереж і деякі досі сплачують промисловий тариф, як будівельний майданчик? Тож в подкасті говоримо про те, як вирішуються проблеми багатоквартирних будинків, що досі сплачують за електроенергію за промисловим тарифом. Зокрема, - що робити, якщо забудовник не виконав зобов'язання? Які шляхи існують для усунення проблеми? На які документи звертати увагу під час купівлі квартири в новобудовах?
Спікер програми Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі
п.с. Світлину взято з сайту ДТЕК Одеські електромережі
Sun, 28 May 2023 - 19min - 42 - Від Караваджо до ШІ
РАДІОДЕНЬ 19.05.2023
Подкаст присвячено Міжнародному Дню музеїв. Дізнаєтесь, як працюють музеї в Одесі під час війни, а також побуваєте на двох цікавих подіях – презентації документального детективу про те, як повертали вкраденого Караваджо з Музею Західного та Східного мистецтва та на відкритті виставки "ШІнематографія" де експозицію складають роботи, створені за допомогою штучного інтелекту художником і дизайнером Володимиром Лукьяновим.
Mon, 22 May 2023 - 20min - 41 - Відновлення і розвиток громад Одещини. Шляхи і пріоритети
РАДІОДЕНЬ 16.05.2023
Говоримо про шляхи повоєнного відновлення Одещини і про те, які напрямки відновлення визначені як пріоритетні. Ви почуєте думку Артема Вівдича, національного експерта Всеукраїнської Асоціації об'єднаних територіальних громад, також спілкуємось з керівницею офісу роботи з територіальними громадами Агенції регіонального розвитку Одеської області Оленою Івановою.
Sun, 21 May 2023 - 23min - 40 - РАДІОДЕНЬ 10.05.2023
В програмі дві різні теми - серфінг і фотографія - поєднані одним сенсом. Як спортсмени, так і фотографи, кожен своїми засобами, працюють на престиж України за кордоном . В першому сюжеті розмовляємо з Президентом Української Федерації серфінгу Василем Кордишем про Чемпіонат України з серфінгу, котрий відбувався в Португалії і про проблеми та здобутки цього виду спорту під час війни. В другому сюжеті з директоркою фестивалю "Одеса Фото Дейз" Катериною Радченко-про новий формат та нові сенси фестивалю та українську фотографію під час війни.
Sun, 21 May 2023 - 23min - 39 - Як незряча мама гуляє з малюком на дитячому майданчикуWed, 17 May 2023 - 06min
- 38 - Як незряча мама ходить з малюком на закупівліWed, 17 May 2023 - 05min
- 37 - Як незряча мама вчить складати пазли зрячу дитину?Wed, 17 May 2023 - 06min
- 36 - Як незряча жінка може перевірити результати тесту на вагітність? Лайфхаки незрячої мамиWed, 17 May 2023 - 04min
- 35 - ТЕСТУВАННЯ ЗАРАДИ ЖИТТЯ
РАДІОДЕНЬ 17.05.2023
В Одесі триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ\СНІД з 15 до 19 травня.
Яких ризиків можна позбутися, якщо тестуватися, де в Одесі можна тестуватися під час тижня та в інший час, які саме тести використовуються, як поводитися, якщо в тебе тест позитивний.
Про це (і не тільки!) говоримо з головою БО "Сто відсотків життя" АЛЛОЮ ХОДАК.
Wed, 17 May 2023 - 18min - 34 - Курортний сезон під час війни?
ВЕЧІРНЯ СТУДІЯ 11.05.2023
До повномасштабного вторгнення курортний сезон стартував на Одещині в травні.
Чи чекати туристів цьогоріч? Які можуть бути альтернативи морю? Що радять військові та рятувальники? Як в громадах області намагаються врятувати туристичний сезон?
Ви почуєте думки представників військових та місцевої влади, а також фахівців туристичної галузі з Одеси, Ізмаїлу, Кілії, Кодими.
На фото Суспільного Одеси - Затока (Одеська область) після обстрілу 26 липня 2022 року
Tue, 16 May 2023 - 22min - 33 - Фонтан чи не фонтан?
Вечірня студія 28.04.2023
Говоримо про міський конкурс на облаштування площі Катерининської.
Яким має бути простір без пам’ятника“Засновникам Одеси”? Що відомо про конкурсантів? І що не так із самим конкурсом, на думку фахівців?
Нагадаємо,як приймалось рішення на сесії, послухаємо позицію міських чиновників, коментарі фахівців-архітекторів, а також дізнаємось думки людей – якою б вони хотіли бачити площу після реконструкції , якщо вона відбудеться.
Sat, 06 May 2023 - 26min - 32 - Як підвищити рівень стресостійкості та зарадити тиловому ПТСР.
як попіклуватися про себе на думку фахівця, який знає все про біологію поведінки як людини, вважає, що невпинний щоденний скролінг новин сьогодні є популярним видом залежності українців, і пояснює, чому патріотизм – це радше про біологію людини, аніж про раціональність і обґрунтованість думки.
Спікери: Катерина Новачук, БФ Хвиля-91 та Петро Чорноморець, кандидат біологічних наук.
Fri, 05 May 2023 - 21min - 31 - Дарк-туризм. Що це таке і які рекомендації від гідів Одеси?
Дарк-туризм – це візити з ознайомчою метою до місць трагедій. Сучасна Російсько-Українська війна залишить по собі чимало подібних місць. Як про них розповідати так, щоби люди усвідомили жах подій і не прагнули повторювати, щоби не нашкодити місцевим мешканцям, які поруч живуть, - розповів історик і краєзнавець Олександр Бабіч.
Fri, 05 May 2023 - 18min - 30 - Деколонізація екскурсій в Одесі. Що варто змінити?Fri, 05 May 2023 - 21min
- 29 - Як блекаути вплинули на зір одеситів?Fri, 05 May 2023 - 16min
- 28 - Одеса-Берн. Співпраця заради культури
РАДІОДЕНЬ 05.05.2023
В подкастІ говоримо про Підсумки Міжнародної конференції "Відродження мистецтва та культури в Україні на прикладі Одеси та Одеського регіону" у Берні (Швейцарія) і про те, які перспективи для Одещини під часповномасштабної війни відкриває “культурна дипломатія”
Наші спікери:
ТЕТЯНА МАРКОВА радниця Одеського міського голови з питань культури, культурної дипломатії та туризму
РОМАН ГРИГОРИШИН заступник голови ОДА
ОЛЕКСІЙ БОТВІНОВ президент Міжнародногофестивалю «ОдесаКласікс» народний артист України
Fri, 05 May 2023 - 20min - 27 - Одеса. Практики деімперіалізації
РАДІОДЕНЬ 03.05.2023
В програмі говоримо про практики деколонізації та деімперіалізації міста, зокрема, про перейменування вулиць та районів, алей в парках тощо. З докторкою філософії Оксаною Довгополовою аналізуємо процеси деімперіалізації, перезавантаження колективної пам'яті, народження нових сенсів, переосмислення деяких звичних явищ.
В оформленні подкасту використан фотоколаж Суспільного Одеси.
Wed, 03 May 2023 - 23min - 26 - Катерина Кулай директорка ОХМ
РАДІОДЕНЬ
27.04.2023
Навіщо Одеському Художньому музею співпраця з ЕКСПО 2030? Значок "Блакитний щит" - де є в Одесі і навіщо він потрібний? Як працює музей під час повномасштабної війни? Що найскладніше в цій роботі для колективу і керівника? Чи продовжує свою роботу зараз Клуб Маразлі?Про це все - і не тільки - розмовляємо з директоркою Одеського художнього музею КАТЕРИНОЮ КУЛАЙ
В оформленні подкасту використано світлину Boris Bukhman 07.09.2019
Mon, 01 May 2023 - 15min - 25 - Олена Гончарук. Відповіді для майбутнього
РАДІОДЕНЬ
26.04.2023
Історична пам'ять , зафіксована на кіноплівці, ставлення до українських кіношедеврів,
створених за радянських часів, проблема збереження досвіду поколінь для майбутнього – про це ми говорили з переможницею конкурсу на посаду генерального директора Довженко-Центру ОЛЕНОЮ ГОНЧАРУК, яка на один день приїхала до нашого міста. Говорили і про Одесу, про фестивалі під час повномасштабної війни. І ще згадали одеський фестиваль німого кіно і сучасної музики "Німі ночі", а також поміркували про те, чому сьогодні важливо говорити українською. Ну і ще про дещо - слухайте подкаст Українського радіо Одеса.
Thu, 27 Apr 2023 - 14min - 24 - ПОРОЖНІ ПОСТАМЕНТИ Прогулянка Одесою з Вірою Агеєвою
РАДІОДЕНЬ
13.04.2023
Відома літературознавиця, докторка філологічних наук Віра Агеєва приїхала до Одеси тільки на один день, на презентацію своїх книг «За лаштунками імперії» та «Марсіани на Хрещатику». Гуляючи центром Одеси, поговорили з пані Вірою про культурний спротив імперському впливу та зросійщенню, про збереження колективної пам'яті та ідентичності. Звісно ж, говорили і про порожні постаменти – бо почали прогулянку від колишнього пам’ятнику катерині другій. Принагідно, пані Віра на моє прохання висловила свою думку - хто може стояти на тому постаменті в центрі Одеси. Слухайте подкаст - дізнаєтесь;)
Авторка та ведуча Ірина Сечковська
Thu, 20 Apr 2023 - 23min - 23 - Безкоштовні курси української у спальному районі Одеси, як вивчати мову цікаво
У відділенні Одеської національної наукової бібліотеки Київського району Одеси постійні читачі ініціювали створення безкоштовинх мовних курсів - мовно-літературна вітальня "Дивослово". Тут відвідувачі паралельно з мовою досліджуватимуть й українську культуру на прикладі літературних творів. Старт - Енеїда Котляревського.
Thu, 20 Apr 2023 - 22min - 22 - Мовно-літературна вітальня "Дивослово" в Одеській національній науковій бібліотеціWed, 19 Apr 2023 - 22min
Podcasts similares a Обласне радіо
- Global News Podcast BBC World Service
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- Tiempo de Juego COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR