Filtrar por género

Paribio pokalbiai

Paribio pokalbiai

LRT

„Paribio pokalbiai“ – laida, kurioje bandoma suprasti ir paaiškinti labai skirtingas pozicijas svarbiausiais valstybės ir visuomenės klausimais. Kodėl kultūrinius, politinius, socialinius reiškinius kartais aiškiname taip skirtingai? Kodėl kai kurie klausimai mus taip supriešina ir nustumia į skirtingas stovyklas? Ar įmanoma ne tik brėžti mus skiriančias ribas, bet ir atsidurti paribiuose mokantis suprasti, pažinti, patirti kitoniškumą? Laidą veda Paulius Gritėnas ir Donatas Puslys, pirmadieniais 11.05 per LRT KLASIKĄ.

52 - Ar Bažnyčia išlaiko išbandymus galia?
0:00 / 0:00
1x
  • 52 - Ar Bažnyčia išlaiko išbandymus galia?

    Viešumoje vis nuskamba kritika Lietuvos Katalikų Bažnyčios hierarchams – dėl katalikiškame žurnale neleisto spausdinti Nacionalinės premijos laureato straipsnio, dėl lėtos reakcijos į įtarimus dvasininkams, įtariamiems seksualiniu išnaudojimu, ar, visuomenės nuomone, neadekvačių bausmių prasikaltusiems. Kas tai – vienkartinės klaidos ar sisteminės ydos? Ar Katalikų Bažnyčia Lietuvoje atlaiko išbandymus galia? Šiuos klausimus svarstome kartu su publiciste, Katalikų Bažnyčios socialinio mokymo žinove Toma Bružaite.

    Ved. Donatas Puslys ir Paulius Gritėnas

    Tue, 26 Nov 2024
  • 51 - Kaip Lietuvos ateitį strateguoja socialdemokratai?

    Šių Seimo rinkimų laimėtoja tapo Lietuvos socialdemokratų partija, gavusi teisę formuoti valdančiąją koaliciją ir burti savo ministrų kabinetą. Bet pergalę lydėjo ir neišpildyti pažadai bei dalies visuomenės pasipiktinimas dėl pasirinktų koalicijos partnerių. Kokios yra šiuolaikinės socialdemokratijos idėjos ir kas yra jų taikinys? Kaip Lietuvos ateitį strateguoja socialdemokratai? Šią temą aptariame su politologu, buvusiu LSDP nariu ir vicepirmininku, daktaru Liutauru Gudžinsku.

    Ved. Paulius Gritėnas ir Donatas Puslys

    Tue, 19 Nov 2024
  • 50 - Kokia mažųjų pasaulio centrų galia?

    Vis labiau į megapolius besitelkiančiame, greitėjančiame pasaulyje atsiranda ir nostalgija ramesniam gyvenimui, lėtesnei laiko tėkmei, vietos nulemtai tapatybei. Ar miestelių gyventojai yra nykstančio pasaulio dalis? Ką suteikia prisirišimas prie gimtųjų vietų, tarmės ir savų pasakojimų? Kokia mažųjų pasaulio centrų galia? Apie tai – su pedagogu, muziejininku, redaktoriumi, istorijų pasakotoju Viktoru Stanislovaičiu.

    Ved. Paulius Gritėnas ir Donatas Puslys

    Tue, 12 Nov 2024
  • 49 - Ką kapinės liudija apie mūsų santykį su mirtimi ir amžinybe?

    Ką kapinių sutvarkymas leidžia mums suprasti apie tai, kaip konkreti visuomenė žvelgia į mirtį ir amžinybę? Kodėl šiuolaikinės kapinės ima priminti automobilių stovėjimo aikšteles? Kaip bėgant dešimtmečiams kinta kapinių priežiūros įpročiai? Ir kodėl į kapinių priežiūrą derėtų žvelgti ir per ekologijos prizmę? Šiuos klausimus svarstome kartu su Vilnius Tech Architektūros fakulteto tyrėja Egle Bazaraite.

    Ved. Paulius Gritėnas ir Donatas Puslys

    Tue, 05 Nov 2024
  • 48 - Ar radikalumo baimė ir inertiškas balsavimas už centristines idėjas nenaikina politikos?

    Rinkimai pakeičia valdančiuosius, bet ar galime įžvelgti ryškius politinių idėjų pokyčius? Kodėl pasigendame charizmatiškų ir kūrybingų politinių lyderių? Ar radikalumo baimė ir inertiškas balsavimas už centristines idėjas nenaikina mūsų politikos? Šią temą aptariame su filosofu, Vytauto Didžiojo Universiteto profesoriumi Gintautu Mažeikiu.

    Ved. Donatas Puslys ir Paulius Gritėnas

    Tue, 29 Oct 2024
Mostrar más episodios