Filtrer par genre
Cześć! Bieganie.pl to największy polski portal o bieganiu tworzony przez biegaczy. Do wspólnych rozmów zapraszamy ciekawych i inspirujących ludzi z biegowego świata. W naszych podcastach znajdziesz merytorykę treningową, wywiady z inspirującymi ludźmi oraz cenne wskazówki. Nasz podcast jest idealny do biegania. Z nami pobiegniesz dalej i szybciej niż kiedykolwiek, gdziekolwiek teraz trenujesz.
- 302 - Krzysztof Bodurka: Z piłki nożnej do biegów górskich | Podcast Bieganie.pl Women
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościem jest Krzysztof Bodurka - Reprezentant Polski w biegach górskich, wykwalifikowany trener biegania i zawodnik Salomon Suunto Team. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada o swojej drodze od piłki nożnej do biegania, a także o swoich doświadczeniach związanych z treningiem i zdrowym stylem życia. Krzysztof zaczynał jako piłkarz w lokalnym klubie, jednak szybko zorientował się, że piłka nożna to nie jego droga. Po kontuzji w wieku 19 lat, która zakończyła jego karierę, przerzucił się na lekkoatletykę. Początkowo trenował samodzielnie, jednak szybko zdał sobie sprawę, że popełnia błędy i nie potrafi odpowiednio zarządzać swoim treningiem, co prowadziło do kontuzji. Z czasem, dzięki pracy z psychologiem i współpracy z trenerami, zrozumiał, jak ważna jest wyrozumiałość wobec siebie i umiejętność powiedzenia "stop", gdy to konieczne. W trakcie rozmowy Krzysztof dzieli się również swoimi doświadczeniami z dietą i treningiem. Początkowo miał trudności z utrzymaniem zdrowych nawyków żywieniowych, ale z pomocą dietetyka nauczył się, jak odpowiednio planować swoje posiłki i jak ważne są mikro- i makroskładniki w diecie sportowca. W szczególności wyeliminował z diety tłuszcze zwierzęce i ograniczył spożycie cukrów, co miało pozytywny wpływ na jego wydolność i wyniki. Rozmowa pokazuje, jak ważne jest podejście do zdrowia fizycznego i psychicznego w sporcie, a także jak samodyscyplina, zmiana nawyków i odpowiednia motywacja mogą pomóc w osiąganiu sukcesów. Krzysztof podkreśla, że największą wartością jest znalezienie równowagi i rozwój zarówno w sferze treningowej, jak i w życiu codziennym. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy! #bieganie #podcast #rozmowa #sport
Tue, 12 Nov 2024 - 1h 05min - 301 - Falkowski & Szost: TCS New York City Marathon - podsumowanie | Gościnnie: Asia Stodolna, Oliwia Predenkiewicz, Olga Kowalczyk | Podcast Bieganie.pl
W specjalnym odcinku podcastu Bieganie.pl Henryk Szost i Bartłomiej Falkowski w pomarańczowym morzu maratończyków dyskutują o przebiegu rywalizacji w nowojorskim maratonie, a także o jego specyfice. W odcinku wystąpiły też biegaczki, które w ramach kampanii New Balance - Run Your Way, wystartowały w Nowym Jorku. Są to Joanna Stodolna, Olga Kowalczyk i Oliwią Predenkiewicz.
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
Jak można porównać wyniki kobiet i mężczyzn? Czy nowy rekord świata kobiet w maratonie jest podejrzany? Jak przygotować się do startu na maratonie nowojorskim? W jaki sposób przetrwać godziny przed startem na Staten Island? Jak połączyć turystyczny i sportowy aspekt w jednym biegu? Na ile maraton w Nowym Jorku jest wydarzeniem sportowym, a na ile rozrywkowym?Zapraszamy do wysłuchania tej wyjątkowej rozmowy tuż po nowojorskim maratonie! :)
Fri, 08 Nov 2024 - 43min - 300 - Julia Maciuszek: Biegam z przeszkodami i zdobywam medale mistrzostw świata! | Podcast Bieganie.pl Women
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl gościmy biegaczkę przeszkodową, mistrzynię świata biegów OCR w swojej kategorii wiekowej - Julię Maciuszek!
Julia jest występującą wiele razy w Ninja Warrior wszechstronną sportsmenką, która sama mówi o sobie, że jest “hybrydowym sportowcem”, ponieważ jest zarówno tancerką, akrobatką [na linie, na trampolinie, na kole], karateką, crossfiterką jak i biegaczką OCR.
6 października zdobyła tytuł MISTRZYNI ŚWIATA na dystansie 15 km podczas Mistrzostw Świata OCR w Stanach Zjednoczonych. Jak tego dokonała?
Z rozmowy z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik dowiesz się m.in.:
- Jak wiele miejsca w Jej sercu zajmuje bieganie?
- Co bieganie zmieniło w jej życiu?
- Jaka była droga do zdobycia medali na Mistrzostwach Świata biegów OCR w USA?
- Jak „przeżyła” na Fiji w programie „Wyspa Przetrwania”?
- Jak wytłumaczy transformację z „Akrobatki z żelkami, nie rękami” w ręce z żelaza?
- Jak wyglądała jej kariera modelingu w Mediolanie i jej trudna wtedy relacja z odżywianiem?
- Jaki ma stosunek do biegów z przeszkodami vs biegów płaskich?
- Czy jest w pełni szczęśliwych sportowcem?
- Jak rodzice ukształtowali ją jako człowieka w sporcie?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo inspirującej rozmowy!
Tue, 05 Nov 2024 - 1h 14min - 299 - Olimpijczycy o maratonie. Henryk Szost i Angelika Mach | Podcast Bieganie.pl
W odcinku specjalnym podcastu Bieganie.pl, nagranym tuż przed wrześniowym Nationale - Nederlanden Maratonem Warszawskim rekordzista Szost rozmawiał z dwukrotną olimpijką Angeliką Mach o tym co za nią, a także o jej planach na najbliższy czas. Prowadzący, jak i jego rozmówczynią strasznie zmarzli, jednak możecie dzięki temu oglądać podcast w formie wideo z miejsca położonego tuż przy starcie i mecie maratonu w Warszawie.
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
- W jaki sposób ocenia swój start na Igrzyskach?
- Jaka była forma przygotowana na maraton olimpijski?
- Jak trenuje Angelika Mach?
- W jaki sposób przeprowadza roztrenowanie?
- Co dalej przed zawodniczką?
Partnerem rozmowy jest New Balance.
Fri, 01 Nov 2024 - 33min - 298 - Julita Ilczyszyn: Przebiegłam 6 pustyń po 250 km, ale to jeszcze nic... | Podcast Bieganie.pl Women
Julita Ilczyszyn przebiegła niedawno, jak twierdzi, swoją najtrudniejszą dotychczas pustynię, a na swoich koncie ma już ich sześć: Namib w Namibii, pustynny, górzysty teren w Gruzji, Atacama w Chile, Antarktyda, Gobi oraz Wadi Rum w Jordanii. Na każdej z tych pustyń pobiegła dystans 250 km. Czy było łatwo? O jej doświadczeniach z pierwszych biegów możecie posłuchać w naszej pierwszej rozmowie (link: https://youtu.be/7AF73W-WerM?si=0YwMg5rReo4qIfZ7 ), natomiast tu usłyszycie o tym, jak przyjęła ją pustynia Wadi Rum oraz z czym musiała się zmierzyć. Jest jedyną Polką, która tego dokonała i jedną z siedmiu kobiet na całym świecie z takim dorobkiem. W tym podcaście jednak zostawimy również dla Was przygodę Julity z programem „Siły Specjalne Polska”, które wymagały od Niej wejścia na zupełnie inny level ludzkiej wytrzymałości, odporności i fizycznego wysiłku. Jak sama twierdzi - to właśnie przebiegnięte pustynie pozwoliły Jej na to, żeby „przetrwać” ten program i dokonać w nim rzeczy, które na pierwszy rzut oka były dla Niej absolutnie niemożliwe do wykonania. Posłuchajcie o tym jak wypada się z helikoptera, jak to jest być zatapianym w jeziorze, ile godzin morsowania może znieść ludzki organizm oraz o wielu innych ekstremalnych wyzwaniach. Zapraszamy!
Tue, 29 Oct 2024 - 1h 19min - 297 - Lubelski Biegacz: Jak zaplanować sezon startowy? | Podcast Bieganie.pl
Sezon startowy powoli dobiega końca, a wielu biegaczy już teraz planuje swoje starty w kolejnym roku. Prawidłowe zaplanowanie całego sezonu startowego pozwoli cieszyć się formą i wynikami przez cały rok. O tym jak to zrobić porozmawialiśmy z Pawłem Wysockim znanym jako Lubelski Biegacz, który od wielu lat pracuje jako trener biegaczy amatorów.
W tym podkaście usłyszysz m.in. o tym:
Czy planowanie całego roku startów ma sens Jak ułożyć roczny plan startów Czy roztrenowanie jest dla każdego Czym charakteryzuje się skuteczny trening amatora Jak trenować prawidłowo W jaki sposób różnią się przygotowania do startu wiosną i jesienią Kiedy wprowadzić siłownię dla biegaczyRozmowę prowadzi Bartek Falkowski
Parterem rozmowy jest Under Armour
Fri, 25 Oct 2024 - 1h 14min - 296 - Marcin Kubica: Kiedyś usłyszałem, że nic ze mnie nie będzie... | Podcast Bieganie.pl Women
Startując w biegach górskich, wielu z nas zadaje sobie pytanie: jakim trzeba być zawodnikiem, by walczyć o podium? Co napędza nas do ciągłego rozwoju i dążenia do wyznaczonych celów? Jak ogromne znaczenie ma wsparcie bliskich w tej drodze?
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women naszym gościem jest Marcin Kubica, 25-letni biegacz górski z Bielska-Białej, najmłodszy członek Salomon Team. Marcin odniósł znaczące sukcesy w ramach Golden Trail World Series (GTWS), a w 2023 roku wyróżnił się w takich biegach jak kultowa Zagama, gdzie zdobył znakomite 12. miejsce, oraz na maratonie du Mont-Blanc, gdzie uplasował się na 14. pozycji. W tym roku zaskoczył wszystkich, wygrywając skrócony bieg podczas Tatra Sky Marathon w Zakopanem, a sezon zakończył na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej GTWS.
W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik Marcin dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami, poruszając również trudne tematy. Jako dziecko zmagał się z podejrzeniem białaczki. Lekarze orzekli: „z tego chłopaka już nic nie będzie…” Na szczęście, trafna diagnoza toksokarozy umożliwiła mu powrót do zdrowia.
Słuchając tej inspirującej rozmowy, odkryjesz jego sportowe początki, opowieści o szczęściu do ludzi, którzy pojawili się na jego drodze, oraz o niezłomnej sile i determinacji w dążeniu do celu. Marcin podkreśla również, jak ogromną rolę odgrywa w jego życiu rodzina i jak wiele wsparcia mu udziela.
Zapraszamy do wysłuchania podcastu!
Na koniec, nie mogło zabraknąć przepisu na pyszną szarlotkę, z której Marcin się szczyci.
Przepis na szarlotkę by Marcin Kubica:
Składniki :
mąka pszenna (około 500g) 1 jajko 3 żółtka 1 szklanka cyrku 2 łyżki kwaśnej śmietany lub jogurtu greckiego 250g masła/ margaryny 2 łyżeczki proszku do pieczenia NAJWAŻNIEJSZE około 800g owoców (jabłka) 🍎* Uwaga warto mieć więcej tych wszystkich składników, o tym dowiecie się w dalszej części
Wysypujemy na blat lub wsypujemy do miski większą część mąki, cukier i proszek do pieczenia (można dać więcej niż 2 łyżeczki), następnie dodajemy masło lub margarynę. Wszystko mieszamy. Margarynę najlepiej pociąć/posiekać nożem na malutkie kawałki. Wbijamy jajko, można dodać drugie, nic nie zaszkodzi, następnie żółtka. W przepisie są 3, ale też spokojnie można dać więcej 😁 tak właśnie jest u mnie ze składnikami, daje ich tyle na ile oczko chce dać. Wracając do ciasta 😀 został jeszcze jogurt lub śmietana, jej też dajemy na oko, nigdy nie wiem ile czego dokładnie dodaję 😂
Po czym dłońmi pięknie wyrabiamy ciasto kruche, gdy w trakcie się zbyt mocno lepi dodajemy odrobinę mąki i tak je wyrabiamy aż poczujemy że jest git 🙂
Ciastko dajemy do lodówki (zazwyczaj ja daje na czas przygotowania owoców).
W tym czasie szykujemy jabłka, około 800g, możemy je zetrzeć na tarce 😀 Gdy to zrobimy , wyciągamy ciasto z lodówki, następnie przygotowujemy sobie formę prostokątną, na której wyklejamy na dnie (oczywiście wcześniej na niej dajemy papier do pieczenia) 2/3 ciasta. Po czym rozsypujemy jabłka, które można później posypać resztą ciasta. Ja zazwyczaj robię to drobno takimi kuleczkami. Dodatkowo pozostałe białka można ubić i później polać jeszcze dodatkowo ciasto 😀
Wkładamy do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika ciasto na około 50’ w temperaturze, oczywiście góra dół.
Gdy już jest gotowe, można jeść na ciepło, chociaż dla mnie najlepiej smakuje gdy kilka godzin odczeka 😀
Tue, 22 Oct 2024 - 59min - 295 - W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak marka ASICS działa w świecie sportu | Podcast Bieganie.pl
Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, dziesiąta edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Od lat partnerem największych krakowskich wydarzeń biegowych jest ASICS. Z tej okazji porozmawialiśmy z przedstawicielem marki, Danielem Bogackim, który pełni funkcję PR & Sports Marketing Specialist. Głównym tematem rozmowy był krakowski półmaraton, jednak z naszym gościem wędrowaliśmy między Polską, Japonią a Europą, by przybliżyć, jak działa jedna z największych marek biegowych na świecie, która doskonale rozumie, że w zdrowym ciele kryje się zdrowy duch.
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:
Czy sportowiec to dobry pracownik? Jak przebiega współpraca z władzami Krakowa przy organizacji imprez biegowych? Skąd pomysł, by w pakietach startowych nie umieszczać obowiązkowej koszulki? Co wyróżnia projektantów marki ASICS? Dlaczego japoński producent przywiązuje tak wielką wagę do kwestii zdrowia psychicznego? Jak wyglądają relacje między ASICS a wspieranymi zawodnikami i Frontrunnerami?Thu, 17 Oct 2024 - 1h 03min - 294 - Oliwia Predenkiewicz, Olga Kowalczyk: Nasz pierwszy maraton i to... w Nowym Jorku! Podcast Bieganie.pl Women
Zastanawiasz się, czy zapisać się na maraton? Jak podejść do tego wyzwania? Czy warto trenować w grupie? Jakie korzyści niesie przynależność do biegowej społeczności?
W najnowszym podcaście Bieganie.pl Women rozmawiamy z Oliwią Predenkiewicz i Olgą Kowalczyk, biegaczkami z grupy biegowej Swords Athletics. Choć są zupełnie różne, łączy je jedna pasja – bieganie. Już wkrótce staną na linii startu swojego pierwszego maratonu. Gdzie? W NOWYM JORKU! Wraz z New Balance przebiegną trasę jednego z najbardziej popularnych maratonów na świecie. Czy to spełnienie marzeń? Oczywiście!
Z rozmowy dowiesz się, jak przygotowują się do maratońskiego debiutu, jak zareagowały na wieść o wyjeździe i jakie mają nastawienie na sam start. Podzielą się również swoimi doświadczeniami z przynależności do grupy biegowej Swords Athletics oraz tym, co można zyskać dzięki temu. Poruszymy tematy związane ze sportem kobiet, tatuażami, biegową modą… i wiele więcej!
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej rozmowy! Może zainspiruje Cię do zapisania się na swój pierwszy (a może i kolejny) maraton.
Partnerem podcastu jest New Balance w ramach kampanii Run Your Way.
Tue, 15 Oct 2024 - 57min - 293 - Mateusz Kałuża: Trening amatora i bieganie w społeczności | Podcast Bieganie.pl
Mateusz Kałuża to biegacz amator, który łączy pracę jako analityk inwestycyjny w zagranicznej firmie z bardzo szybkim bieganiem. Jego rekord życiowy w maratonie wynosi 2:28:11. We wrześniu tego roku ukończył kolejny maraton, tym razem w Berlinie. Podczas jubileuszowej 50. edycji BMW Berlin Marathon uzyskał czas 2:29:08. Z Mateuszem porozmawialiśmy o tegorocznej edycji maratonu, jego treningach oraz o tym, jak łączy intensywne przygotowania z rekreacyjnym bieganiem w ramach towarzyskich spotkań. W rozmowie dowiesz się m.in.: • Jak Mateusz zamieszkał w Hiszpanii • O jego starcie w maratonie • Jak ocenia organizację maratonu w Berlinie • Czym są Robota Robiona i Razze Club • Skąd Mateusz czerpie wiedzę na temat treningu • Jak trenuje na co dzień • Jakie znaczenie ma bieganie w grupie • O treningu na wysokości dla biegacza amatora Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski.
Fri, 11 Oct 2024 - 1h 07min - 292 - Moje demony. Bożydar Iwanow o zdrowiu psychicznym | Podcast Bieganie.pl
Niniejszy podcast został nagrany na okoliczność Międzynarodowego dnia zdrowia psychicznego, który wypada 10 października.
Jaki wpływ na zdrowie psychiczne ma aktywność fizyczna?Do czego może prowadzić nieleczona choroba dwubiegunowa, osobowość borderline, ADHD? Co może pomóc w walce z uzależnieniem?
Przed Wami wyjątkowy odcinek podcastu Bieganie.pl z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Do rozmowy o trudnych dla wielu tematach zaprosiliśmy Bożydara Iwanowa – popularnego dziennikarza i komentatora sportowego specjalizującego się w piłce nożnej, związanego z telewizją Polsat.
W 2016 roku Bożydar zniknął z anteny telewizji na 18 miesięcy. Dotychczas uśmiechnięty, energiczny i pełen życia dziennikarz nie dawał po sobie poznać, że dzieje się coś złego. Zmagał się z wahaniami nastroju, przechodząc od skrajnej euforii do głębokich stanów depresyjnych. Po okresie, w którym czuł się niezniszczalny, nadchodziły ogromne spadki nastroju. W końcu ta huśtawka zatrzymała się w najgorszej fazie, gdy Bożydar nie mógł już się podnieść. Wpadł w nałóg alkoholowy i spiralę pogłębiających się ruminacji.
Diagnoza: choroba dwubiegunowa, osobowość borderline, ADHD. Pomogła mu tylko wizyta u psychiatry. Sam twierdzi: „Gdyby nie to, nie wiem, co by się stało…”.
W tej rozmowie usłyszysz szczerość człowieka, który poradził sobie z postępującą chorobą i jej skutkami.
Mamy nadzieję, że dla wielu będzie ona pomocna i otworzy oczy na problemy, które mogą dotknąć każdego z nas.
Partnerem podcastu jest New Balance w ramach kampanii Mental Health Day.
Thu, 10 Oct 2024 - 1h 22min - 291 - Patec: Kolejny projekt - Antarktyda! | Podcast Bieganie.pl Women
W najnowszym odcinku naszego podcastu gościmy Jakuba Pateckiego – jednego z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce, który zasłynął dzięki swoim niezwykłym wyzwaniom. Jakub to człowiek, który nie boi się przekraczać granic, zarówno w sporcie, jak i w życiu. Przebiegł maraton w Walencji, ukończył pełnego Ironmana, zdobył szczyt Mount Everest, a teraz przygotowuje się do kolejnej spektakularnej przygody – wyprawy na Antarktydę, gdzie planuje zdobyć biegun południowy i Mount Vinson, a może nawet spotkać pingwiny cesarskie!
Jakub opowiada o swoich motywacjach, o tym, skąd czerpie siłę do podejmowania ekstremalnych wyzwań, oraz o swojej pasji do biegania i inspirowania młodych ludzi do aktywności fizycznej i odkrywania świata.
Jak wygląda jego przygotowanie do wyprawy na koniec świata? Jakie emocje towarzyszą mu przed kolejnym wyzwaniem? Posłuchajcie tej niesamowitej rozmowy i dajcie się porwać jego opowieściom!
Zapraszamy!
Tue, 08 Oct 2024 - 34min - 290 - Kuba Wiśniewski: W jakiej kondycji są polskie biegi? | Podcast Bieganie.pl
Jakub Wiśniewski to były wyczynowy biegacz z życiówką 8:35,05 na dystansie 3000 metrów z przeszkodami. Bieganie zna również jak trener amatorów oraz od strony organizacyjnej jako współorganizator biegów, obozów biegowych, a także działacz w KS Warszawianka Warszawa. To także były Redaktor Naczelny naszego portalu. Bieganie poznał z każdej strony i jest on idealnym gościem do rozmowy na temat kondycji polskiego biegania, a także o perspektywach na zmianę obecnej sytuacji.
Poza swoją szczerą diagnozą o stanie polskiego biegania, Kuba Wiśniewski opowiedział też, jakie recepty, ze swojej perspektywy, ma na zaistniały stan.
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.
Jak ocenia występ polskich biegaczy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu Od kogo w pierwszej kolejności zależy przyszłość polskiego biegania Czy wyszkolenie nowego rekordzisty polski jest drogie Co powinno się zmienić w strukturach polskiego sportu Jaki poziom należy prezentować by zarabiać na bieganiu Skąd zawodnik może czerpać finansowanie swoich przygotowań Czego brakuje polskim trenerom Jak dziennikarze mogliby pomóc polskiemu bieganiuPodcast prowadzi Bartłomiej Falkowski
Fri, 04 Oct 2024 - 1h 40min - 289 - Marek Plawgo: Sport wspiera zdrowie psychiczne | Podcast Bieganie.pl Women
Czy sport może pomóc w codziennym funkcjonowaniu? Czy rzeczywiście jest wsparciem leczenia depresji? Gościem naszego kolejnego podcastu Bieganie.pl Women jest Marek Plawgo – były lekkoatleta, który, jak sam mówi, „miał najlepszy zawód świata”. To multimedalista mistrzostw świata i Europy w biegu na 400 metrów przez płotki oraz w sztafecie 4 x 400 m. Po zakończeniu kariery sportowej ukończył studia dziennikarskie i podążył w tym kierunku zawodowym. Jako młody człowiek miał okazję spotkać się z wybitnym sportowcem, co wywarło na niego tak duży wpływ, że sam postanowił obrać podobną drogę. Dziś "spłaca dług" i z pełnym zaangażowaniem promuje sport wśród dzieci i młodzieży. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik dowiesz się m.in. o jego debiucie maratońskim, przygotowaniach i podejściu do biegu, wpływie sportu na zdrowie psychiczne oraz planach i wyzwaniach sportowych na przyszłość. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej inspirującej rozmowy! Partnerem podcastu jest marka New Balance w ramach kampanii Run Your Way. #zdrowiepsychiczne #bieganie #zdrowie #leczeniedepresji
Tue, 01 Oct 2024 - 51min - 288 - Jak biegać szybciej? Rady Fizjoterapeuty - Szymon Połednik | Podcast Bieganie.pl
Chcesz poprawić swoją szybkość w bieganiu? 🏃♂️ W dzisiejszym odcinku Szymon Połednik, doświadczony fizjoterapeuta, dzieli się z nami kluczowymi poradami, które pomogą Ci biegać szybciej i efektywniej! Dowiesz się o:
Prawidłowym ustawieniu stopy i miednicy, które jest fundamentem zdrowego biegania. Zbalansowanej pracy ciała, aby uniknąć kontuzji. Najczęstszych wadach postawy i ich wpływie na biegaczy. Które partie ciała warto wzmocnić, aby zwiększyć swoją wydajność.Nie przegap cennych wskazówek, które pomogą Ci w osiągnięciu lepszych wyników! 💪
Partnerem podcastu jest firma New Balance.
Sun, 29 Sep 2024 - 34min - 287 - Ostatnia prosta przed maratonem. Jakich błędów nie popełniać? - Szost, Jóźwik, Guzik | Podcast Bieganie.pl
Podcast Bieganie.pl tym razem wyjątkowo w formule live, prosto ze sklepu New Balance, który jest partnerem audycji. W tym odcinku propozmawiamy o tym, jakich błędów uniknąć na ostatniej prostej przed jesiennymi maratonami, jak pokonać ten dystans, ale także, co robić po maratonie. Gośćmi podcastu są osoby będące twarzami Bieganie.pl - Joanna Jóźwik, Aleksandra Guzik i Henryk Szost. Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski.
W tym odcinku dowiesz się m.in. o tym:
Jak spędzić ostatnie chwile przed startem; Jakich błędów uniknąć w ostatnich chwilach przed maratonem; W jaki sposób uniknąć błędów już w trakcie maratonu; O czym pamiętać podczas swoich jesiennych startów; Czy maraton to już koniec sezonu.Serdeczenie zapraszamy do wysłuchania podcastu!
Fri, 27 Sep 2024 - 58min - 286 - Marcin Szczurkiewicz: Zacząłem biegać, aby nie zdziadzieć | Podcast Bieganie.pl Women
Czy uprawianie sportu może sprawić, że dłużej będziesz czuł_a się młoda_y? Dlaczego bieganie jest tym sportem idealnym? Marcin Szczurkiewicz to dobrze znana postać ze sceny kabaretowej jako część drużyny Kabaretu Skeczów Męczących, ale również z nowych mediów jako "biegam i piję". Nie zaskoczymy Was zatem treścią rozmowy, która również jest bardzo humorystyczna i i ma charakter w wielu wątkach sarkastyczny. Marcin jak sam twierdzi, bieganie z piciem alkoholu w parze nie idzie, dlatego zdecydowanie częściej wybiera to pierwsze. Na początku sport był dla niego po to, "aby nie zdziadzieć". Z czasem jednak postanowił poświęcić temu więcej czasu po tym, jak ukończył swój pierwszy, zorganizowany bieg. Long story short - od dychy, do maratonu. Jak wygląda życie kabaretowego artysty? Czy da się rozmawiać z nim na poważnie? Jakie ma cele w bieganiu? Jak się do nich przygotowuje? Jakie biegi chciałby ukończyć? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy! Rozmowę prowadzi Joanna Józwik i Katarzyna Zawistowska. #podcast #rozmowa #bieganie #kabaret #biegamipije
Tue, 24 Sep 2024 - 1h 08min - 285 - Aleksandra Lisowska: Stawiam na słuchanie organizmu | Podcast Bieganie.pl
Aleksandra Lisowska, Mistrzyni Europy w maratonie po udziale w swoich drugich Igrzyskach Olimpijskich poinformowała kibiców, że dobiegła końca współpraca z jej wieloletnim trenerem Jackiem Wośkiem. Wśród kibiców rozgorzała dyskusja, kto będzie dalej prowadził karierę rekordzistki Polski.
Jak wyglądały badania wydolnościowe Aleksandry Lisowskiej? Skąd pomysł na wdrożenie takich badań? O tym jakiego trenera potrzebuje? Czym różnią się zagraniczni i polscy trenerzy? Jak zawodniczka ocenia swój wynik z Walencji, który jest rekordem Polski? W jakie wyniki celuje w przyszłości? Co sądzi o kwalifikacji do imprezy mistrzowskiej z rankingu? Gdzie zobaczymy ją w najbliższym czasie?
W naszym podcaście rozmawiamy m.in.:Rozmowę prowadzi Bartek Fałkowski. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Fri, 20 Sep 2024 - 48min - 284 - Justyna Święty-Ersetic: Jestem piekielnie uparta i niecierpliwa! | Podcast Bieganie.pl Women
Justyna Święty-Ersetic to wybitna polska lekkoatletka, czterokrotna olimpijka, która reprezentowała Polskę na igrzyskach w Londynie, Rio de Janeiro, Tokio i Paryżu. Najcieplej wspomina jednak igrzyska w Tokio, gdzie zdobyła dwa olimpijskie medale: złoty w sztafecie mieszanej 4x400 m oraz srebrny w sztafecie kobiecej 4x400 m. Ta niezwykła zawodniczka w zaledwie 90 minut zdobyła dwa medale podczas Mistrzostw Europy w Berlinie, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium – w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4x400 m. Choć jej kariera jest pełna sukcesów, nie obyło się bez trudnych momentów. Zmagała się z kontuzjami i otwarcie mówiła o walce z depresją. Mimo zdobycia najcenniejszego trofeum – złotego medalu olimpijskiego – oraz niemal 20-letniej kariery, nie planuje jeszcze zakończyć sportowej drogi. Jak sama mówi, jest niezwykle uparta i dąży do celu za wszelką cenę, a każdy nowy sezon stawia przed nią kolejne ambitne wyzwania. W rozmowie z Asią Jóźwik i Kasią Zawistowską opowiada m.in.: - Jakie zmiany wprowadziłaby w systemie szkolenia, by w przyszłości osiągać jeszcze więcej sukcesów w lekkoatletyce? - Jak przez lata zmieniło się podejście młodych zawodników do sportu zawodowego? - Jak radzi sobie ze stresem przed startem? - Jak biegać luźno i szybko? - Jak spędza czas wolny od treningów i zawodów? - Jak motywuje się do kolejnych wyzwań po zdobyciu złota olimpijskiego? - Czy lubi rywalizację? - Czy planuje kiedyś przebiec maraton? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Tue, 17 Sep 2024 - 1h 04min - 283 - Wanda Panfil i Jan Huruk: Dzisiaj mają wszystko, a biegają słabo - podcast Bieganie.pl
Wanda Panfil i Jan Huruk to legendy polskiego i światowego maratonu. W swoich czasach byli ścisłą, światową czołówką maratonu. Pani Wanda Panfil to Mistrzyni Świata z 1991 roku, zwyciężczyni maratonów m.in. w Nowym Jorku, Bostonie czy Londynie. Pan Jan Huruk to siódmy zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Rok wcześniej był czwarty na MŚ. Stawał też na podium maratonów w Tokio czy Londynie. Podczas odsłonięcia Alei Sław Polskiego Maratonu w Warszawie, spotkaliśmy się na rozmowie, która jest wstępem do dłuższych materiałem z udziałem tych wybitnych osób.Rondo Polskich Maratończyków i Aleja Sław Polskiego Maratonu to inicjatywy Fundacji Maraton Warszawski związane z obchodami setnej rocznicy pierwszego maratonu w Polsce. Dwa z dębów posadzonych w Rembertowie przypadły Wandzie Panfil i Janowi Hurukowi. Z jednymi z najlepszych maratończyków przełomu lat 80 i 90. na świecie porozmawialiśmy o przeszłości, ale i teraźniejszości polskiego biegania. Nie zabrakło też wskazówek dla amatorów.
Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:
- Czy Panfil i Huruk mają jakiś niedosyt po swoich karierach?
- Co musiała zrobić Wanda Panfil, by pojechać na igrzyska do Seulu?
- Dlaczego wg Jana Huruka wyczynowi biegacze są skazani na bieganie do końca życia?
- Jak legendy polskiego maratonu oceniają współczesnych biegaczy?
- Co zrobić, by być lepszym maratończykiem?
- Czy trzeba biegać bardzo długie treningi do maratonu?
- Jak się regenerować?
Podcast prowadzi Bartłomiej Falkowski
Fri, 13 Sep 2024 - 38min - 282 - Jak budować pewność siebie przez bieganie? Katarzyna Krupicka | Bieganie.pl Women
„Wszystko dzieje się po coś” – to maksyma, która towarzyszy Kasi od kilku lat. A jak było wcześniej?
Katarzyna Krupicka to biegaczka ultra, która swoją przygodę z biegami górskimi rozpoczęła 11 listopada 2021 roku, kiedy ukończyła swój pierwszy bieg i... przepadła bez reszty. Choć wciąż nie jest pewna, czy bardziej kocha biegi uliczne czy górskie, jej pasja do biegania nieustannie rośnie.
Kasia od dziecka była pełna energii, jednak żaden sport nie zainteresował jej na tyle, by poświęcić mu się na poważnie. Siłownię i sporadyczne biegi traktowała raczej jako sposób na utrzymanie sylwetki. Z czasem odkryła, że bieganie nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także wspiera proces terapii psychologicznej.
Po przeprowadzce z Krakowa do Wrocławia Kasia musiała podjąć się dodatkowej pracy – sprzątania, by móc finansować swoją biegową pasję. Dodatkowe środki pozwoliły jej na zakup odpowiedniego sprzętu biegowego, a jej zaangażowanie i determinacja doprowadziły do licznych sukcesów. Kasia triumfowała m.in. w Garmin Ultra Race w Myślenicach (78 km), ustanawiając rekord trasy, wygrała Vertical Bieg na Ślężę, Bieg Jaskiniowego Niedźwiedzia (40 km) oraz Maraton Sudeckiej 100. Zdobyła także miejsca na podium podczas takich wydarzeń jak Sowiogórski Festiwal Biegowy, Grand Prix Krakowa w biegach górskich (35 km), Bieg 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc czy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, gdzie zajęła III miejsce w swoim debiutanckim biegu na dystansie ponad 100 km.
Po wysłuchaniu tego podcastu, z pewnością zgodzicie się z nami – przed tą biegaczką jeszcze wiele sukcesów!
Z rozmowy dowiesz się m.in.:
Jak przygotować się do swojego pierwszego biegu górskiego? Jakie cechy pomogą w rozwoju przyszłego biegacza górskiego? Jak wygląda jej dzień treningowy? Jak radzi sobie z kontuzjami?To rozmowa szczera, pełna emocji i pozytywnej energii. Gwarantujemy, że po jej wysłuchaniu będziesz chciał założyć buty i wyjść pobiegać!
Piosenka, o której mowa w podcaście: Phoria - Loss
Tue, 10 Sep 2024 - 1h 25min - 281 - Jak zdobyć pakiet na maraton w Bostonie, Nowym Jorku czy Berlinie? Robert Szych, Marta Zadroga | Podcast Bieganie.pl
Twoją pasją jest bieganie? Chcesz pobiec maraton w ciekawym miejscu? Marzysz o tym, aby wystartować w największym maratonie świata? Mamy dla Ciebie podpowiedź, jak to zrobić!
Gośćmi dzisiejszego podcastu są Marta Zadroga i Robert Szych, touroperatorzy z firmy Raz Event Marathon, zajmującej się organizacją od A do Z wyjazdów na największe maratony świata i nie tylko.
Pomysł o założeniu biznesu urodził się jakieś 20 lat temu w trakcie wyjazdu na maraton do Nowego Jorku w czasie, kiedy amatorskie starty w maratonach za granicą popularne nie były. Pasja do biegania i stawania na linii startu biegów na całym świecie posłała ich do rozwinięcia swojej działalności na wszystkie kontynenty. W tym momencie razem z Raz Event Marathon można pojechać na maraton do: Nowego Jorku, Berlina, Bostonu, Paryża, Sidney, Kapsztadu, Walencji, Chicago, Rio de Janeiro, ale również polecieć do Honolulu!
Posłuchajcie jak wyglądały początki organizacji sportowych wyjazdów w czasach, gdy trudno było zdobyć visę, czy zieloną kartę do Stanów Zjednoczonych, jak wygląda to teraz, ile kosztuje wyjazd na maraton oraz dlaczego warto.
Link do strony Raz Event Marathon: https://razeventmarathon.pl/maratony/
#marathon #bieganie #touroperator
Sat, 07 Sep 2024 - 1h 07min - 280 - ZOJA SKUBIS - Teraz Manaslu, później maraton na Antarktydzie | Podcast Bieganie.pl Women
Jak to jest iść przez świat nieutartymi ścieżkami? Dlaczego warto zaufać sobie i zająć się w życiu tym, co ma się w sercu?
Zoja Skubis to podróżniczka, miłośniczka gór, biegaczka i ...rolkarka. Swoją popularność w sieci zdobyła poprzez kreatywność w tworzeniu materiałów ze swojego bardzo ciekawego i niestandardowego życia. Uczyła się w szkole w chmurze, zrealizowała wiele projektów i odwiedziła mnóstwo krajów, do których pomimo młodego wieku nie obawiała się pojechać sama.
W wieku 19 lat ma już na swoim koncie zdobycie wielu wysokich szczytów i planuje zdobywać te najwyższe. W tym momencie jest już na ostatniej prostej przed wyprawą na Manaslu, jej pierwszy ośmiotysięcznik.
Przebywa właśnie w Airzone- centrum wysokościowym, gdzie śpiąc i trenując przygotowuje swój organizm w kontrolowanych warunkach wysokogórskich do tych himalajskich.
Zoja kocha góry od zawsze. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik z sentymentem wspomina, jak mając kilka lat, wędrowała z rodziną po Bieszczadach i uciekała od nich, byleby szybciej być na górze. Teraz, wybierając dużo wyższe góry i mając już spore doświadczenie w turystyce wysokogórskiej, poświęca długie miesiące, aby odpowiednio się przygotować.
Jednak nie tylko góry w głowie Zoi. Pod koniec tego roku planuje przebiec maraton na Antarktydzie. Zanim jednak podjęła decyzję o starcie, postanowiła najpierw sprawdzić swój organizm, robiąc półmaraton na kole podbiegunowym przy -40 stopniach Celsjusza.
Skąd Zoja bierze inspirację do stawiania sobie coraz to ciekawszych i bardziej odważnych celów? Jakie jeszcze marzenia chce spełnić?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Podcast Bieganie.pl Women to rozmowy z wybitnymi kobietami (i nie tylko) o tym, jak osiągają swoje sportowe cele, spełniają marzenia i pokonują granice, które dla wielu ludzi są nie do pokonania.
Zaobserwuj nasz profil po więcej i zainspiruj się do działania!
Tue, 27 Aug 2024 - 1h 25min - 279 - Jaki wybrać trening dla dzieci? Tomasz Wilczewski | Bieganie.pl
Dzieci to ogromny potencjał jaki powinniśmy wspierać w rozwoju. Z wielką ulgą odkryłem Tomasz Wilczewskiego i IMPEKSIS. Szukałem odpowiedzi na pytania w rozwoju moich dzieci odnalazłem znacznie więcej (Adam Kszczot). Ten podcast to przegląd najważniejszych treści i pytań jakie warto sobie zadać jako rodzic, trener i pedagog szkolny. Tomasz Wilczewski sam przeszedł przez system szkolenia jaki dziś określa jako niesprawny i generujący fatalne skutki. Naturalnie po zakończeniu kariery koszykarskiej rozpoczął pracę trenerską z sukcesami. Zmienił wszystko w swoim podejściu, dzięki śp. Prof. dr hab. Tadeuszowi Hucińskiemu. Z "Tresera" stał się Trenerem, Pedagogiem i Badaczem, a droga jaką pokonał to wielka nauka pokory.
Fri, 23 Aug 2024 - 1h 30min - 278 - Karolina Wierzchowiak - pasuję do świata biegów ultra | Podcast Bieganie.pl Women
Karolina Wierzchowiak to ultramaratonka, prawniczka i podróżniczka, która przebiegła już przez 66 krajów! Jest żoną Jara i opiekunką Tobisia – psa adoptowanego ze schroniska, który, podobnie jak ona, stał się zapalonym biegaczem. Karolina ma słabość do rogali pistacjowych, jak wielu z nas, ALE nie każdy wygląda jak słodka, drobna dziewczynka z nogami ze stali, która zdobywa biegowe szczyty szybciej niż niejeden mężczyzna 🙂W najbliższych miesiącach Karolina wraz z mężem i psem zamieszka w kamperze, by podbić każdy zakątek Europy – zarówno podróżniczo, jak i biegowo!Bieganie przyniosło Karolinie męża, przyjaciół, sposób na życie i, jak sama twierdzi, „świat, do którego pasuje”. Posłuchajcie historii biegaczki, która nie tylko inspiruje, ale także pokazuje, że sport może stać się drogą do CUDOWNEGO życia.
Tue, 20 Aug 2024 - 1h 18min - 277 - Cel: Igrzyska olimpijskie w 2028 roku - Nikodem Dworczak | Podcast Bieganie.pl
Nasz biegowy podcast tym razem gości Nikodema Dworczaka, biegacza, który żyjąc w USA w tym sezonie osiągnął najlepszy wynik na 10000 metrów w Polsce nie notowany od kilku sezonów (28:48,81). Biegacz w tym roku poprawił też własny, halowy rekord naszego kraju na 5000 metrów śrubując go do wyniku 13:51,92. W tym odcinku Podcastu Bieganie.pl porozmawialiśmy o tym jak dostać się na sportowe studia w USA, czym różni się polskie i amerykańskie podejście do biegania i jak wygląda trening Dworczaka w USA. Padła też ważna deklaracja dotycząca przyszłości zawodnika.
Fri, 16 Aug 2024 - 1h 46min - 276 - Sport daje pewność siebie - Aleksandra Sidorenko | PODCAST Bieganie.pl Women
Aleksandra Sidorenko to wybitna polska i ukraińska bokserka. Siedmiokrotna mistrzyni Ukrainy w boksie. W 2017 roku zdobyła pas mistrzyni Europy. Przez cały okres swojej kariery borykała się nie tylko ze stereotypem “męskości” tej dyscypliny, ale również z problemami wynikającymi ze zmianą kraju, ze zmianą swojego otoczenia oraz wielokrotnymi walkami o środki, które pozwolą jej na utrzymanie się i pozostanie dalej w treningu. Sasza w naszym podcaście porównała polskie i ukraińskie podejście do walk na ringu, opowiedziała jak ważna w życiu jest wolność i ile daje pewność siebie, którą niejednokrotnie jej podopieczni [jak i Ona sama] pozyskiwali właśnie na jej treningach. Z rozmowy dowiemy się również jak wyglądały początki Saszy w Polsce, jak poznała swojego obecnego męża, w jakim języku myśli i po jakiemu mówi do swojego 3-letniego synka. Asia z Kasią zapytały również o bieganie w treningu bokserskim - jak myślicie, ile biega Sasza i czy ten rodzaj treningu jest w jej życiu ważny? Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania tej bardzo ciekawej rozmowy z mistrzynią, która zostawiła w naszym studio OGROM motywacji oraz… zdradziła jaka nowa dyscyplina stanie na jej drodze już wkrótce. Posłuchajcie co to będzie! Rozmowę prowadzi Kasia Zawistowska i Asia Jóźwik
Tue, 13 Aug 2024 - 1h 05min - 275 - Igrzyska Olimpijskie: podsumowanie bieżni & zapowiedź maratonuSat, 10 Aug 2024 - 1h 12min
- 274 - Pierwsze złoto na Igrzyskach! Biegowy live prosto z Francji!Thu, 08 Aug 2024 - 1h 22min
- 273 - Igrzyska Olimpijskie - 5 dzień lekkiej atletyki - podsumowanie
W dzisiejszym live'ie opowiadamy o wielu ekscytujących wydarzeniach! Zaglądamy za ogrodzenie wioski olimpijskiej, omawiamy występy lekkoatletów z wczorajszych i dzisiejszych finałów, analizujemy starty Polaków i mówimy o POLSKIM, biegowym rekordzie świata. Bądźcie z nami, Wasze pytania i komentarze są mile widziane!
Tue, 06 Aug 2024 - 41min - 272 - Nie bójcie się ryzykować! Marcin Lewandowski | Podcast Bieganie.pl
Marcin Lewandowski przez lata dawał masę pozytywnych emocji polskim kibicom za sprawą swoich występów na bieżni. W dorobku ma m.in. brązowy medal mistrzostw świata na 1500 metrów, czyli w jednym z najbardziej konkurencyjnych dystansów w lekkiej atletyce. Po zakończonej karierze dalej jest blisko sportu. Daje się namówić na pobieganie z najlepszymi biegaczami na stadionie w Szwajcarii czy we Włoszech, ale także pracuje w branży sportowej. Jest pomysłodawcą marki Omni Running, która tworzy wysokiej jakości suplementy dla sportowców, występuje publicznie, prowadzi firmę zajmującą się ułatwianiem dostępu do hipoksji dla najlepszych sportowców.
W naszym podcaście opowiedział m.in. o tym, czy tęskni za bieganiem, jak to jest obserwować sport z perspektywy kibica i jak wygląda jego działalność biznesowa oraz co go motywuje do rozwoju.
Fri, 02 Aug 2024 - 49min - 271 - Jak tworzyć treści w nowych mediach? Tomek Tomanek, Łukasz Dulniak | Podcast Bieganie.pl
Dziś mamy dla Was wyjątkowy podcast! Igrzyska Olimpijskie trwają w pełni, a my wykorzystujemy ten czas, aby porozmawiać z czołowymi ekspertami w dziedzinie promocji sportu w nowych mediach. Naszym pierwszym gościem jest Tomasz Tomanek, najważniejszy twórca internetowy o koszykówce w Europie. Tomek może się pochwalić ogromnymi zasięgami na TikToku (888 tys. obserwujących) oraz jako jedyny polski influencer współpracuje z NBA i Superligą. Drugim naszym gościem jest Łukasz Dulniak, Head of Operations CEE w TikToku, specjalista współpracujący z największymi twórcami. W tym roku TikTok jest partnerem Domu Polskiego podczas igrzysk, zapraszając na to wydarzenie wiele gwiazd nowych mediów. Celem tej inicjatywy jest promocja sportu olimpijskiego oraz wzbudzenie zainteresowania zarówno samym wydarzeniem, jak i Domem Polskim, który po raz pierwszy w historii PKOL ma swoje miejsce. Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.: • Skąd wziął się pomysł i jaki jest cel zaproszenia na to wydarzenie osób niezwiązanych ze sportem. • Jak TikTok wspiera swoich twórców. • Jak tworzyć treści, aby były angażujące. • Jak Tomasz zdobył tak ogromną rzeszę fanów w tak krótkim czasie. Serdecznie zapraszamy do słuchania! Rozmowę przeprowadzili Joanna Jóźwik i Tomasz Koprowski.
Tue, 30 Jul 2024 - 26min - 270 - kieRUNek Paryż - Kuba Wiśniewski, Asia Jóźwik, Tomek Koprowski | Podcast Bieganie.plFri, 26 Jul 2024 - 1h 01min
- 269 - Bieganie pomogło mi wyjść z nałogu - Ela Rutkowska | Bieganie.pl Women
To nie ta Elżbieta - tak nazywa siebie na Instagramie, bo zmieniła swoje życie i stała się… Elą. Rzuciła stare życie, które kierowane było uzależnieniem od alkoholu i wszelkich innych destrukcyjnych używek. Problem pojawił się już, gdy była nastolatką. Czuła, że nie pasuje do tego świata i wtedy alkohol stał się lekiem i ucieczką. Przez wiele lat walczyła z nałogiem, niestety z różnym skutkiem. Odwiedziła w tym czasie kilka ośrodków uzależnień, od tych prywatnych po tych, na NFZ. Tam oprócz terapii i wielu prac, jedną z metod wychodzenia z nałogu było bieganie. Po latach prób ostatecznie przyszedł ten moment, w którym zdała sobie sprawę jak dużo straciła. Zapisała się na maraton, nie biegnąc wcześniej w żadnych innych zawodach. Przebiegnięcie tego trudnego dystansu było dla niej znakiem, że jest w stanie odwrócić bieg zdarzeń i powalczyć o lepszą siebie. Znalazła siłę, aby się zmienić i teraz jest inspirującą, pełną energii biegaczką ultra, która przebiegła maraton w Bostonie, Bieg Rzeźnika w duecie oraz wiele innych, bardzo wymagających biegów. Jest członkiem społeczności biegowej Asics FrontRunner. Na swoich kanałach otwarcie mówi o rosnącym problemie alkoholizmu u kobiet i zwraca uwagę na to, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu.
Tue, 23 Jul 2024 - 1h 14min - 268 - Bieganie jest proste, ale nie jest łatwe - Florian Pyszel | Podcast Bieganie.pl
Szybki maraton, trening i życiowe mądrości. To główne tematy tego odcinka podcastu bieganie.pl. Porozmawialiśmy z Florianem Pyszelem, który w grudniu 2023 roku zadebiutował w maratonie z fenomenalnym czasem 2:19. Z biegaczem, korepetytorem matematyki, trenerem i byłym podcasterem porozmawialiśmy o jego treningu, czy o wspomnieniach z nagrywania podcastów. Również o tym, jak wyglądał start w Wings for Life i jak wielką szansą wizerunkową był ten start. Chcesz wiedzieć jak trenować, by biegać szybko w górach i na ulicy? Ten podcast jest dla Ciebie!
Fri, 19 Jul 2024 - 1h 44min - 267 - "Zjem tartan, ale się nie poddam!" Marika Popowicz - Drapała | Podcast Bieganie.pl Women
Przed Wami rozmowa z fenomenalną lekkoatletką, Mariką Popowicz, którą udało nam się złapać na zgrupowaniu kadry narodowej w spalskim COSie. Tej zawodniczki w świecie biegaczy przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat staje na podium mistrzostw kraju. Zaczynała od 100m, ostatecznie przedłużyła się do jednego okrążenia i w tym momencie jest bardzo mocnym ogniwem damskiej sztafety 4x400m na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada kiedy zaczęła się jej przygoda z lekką atletyką. Wraca pamięcią do 13 - letniej Mariki, która była bardzo zawzięta i nastawiona na ciężką pracę. Nie potrafiła odpuszczać. Szybko wskoczyła do czołówki krajowej i jest w niej... do dziś! W tym roku poprawiła rekord życiowy na 400m wynikiem 51:42. W czasie swojej długiej i owocnej kariery podjęła decyzję o urodzeniu dziecka. Okres, w którym zderzyła się jej sportowa ambicja z macierzyństwem wspomina jako ekstremalnie trudny. Nie poddała się, jednak ten czas wiele zmienił w jej podejściu do życia. Z rozmowy dowiecie się ponad to: - Jakim człowiekiem jest Marika? - Jak wygląda łączenie roli matki z rolą zawodniczki? - Jak wygląda jej współpraca z trenerem? - Czym są dla niej już czwarte igrzyska olimpijskie? - Czego żałuje w życiu? - Czego nauczył ją sport? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Tue, 16 Jul 2024 - 1h 29min - 266 - Czy warto przebiec maraton nocą? Michał Piersiński | Podcast Bieganie.pl
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl rozmawiamy z Michałem Piersińskim o maratonie rozgrywanym NOCĄ.
Zastanawialiście się jak to jest biec w nocy? Zdecydowanie warto to sprawdzić!
27 lipca rusza 10. Nocny Maraton Szczeciński oraz 5. Nocny Półmaraton. Start biegu przewidziany jest na godzinę 23:00, a więc o palące słońce nie musicie się martwić. W tej rozmowie dowiecie się wszystkich najmniejszych szczegółów dotyczących tego biegu. Jedno możemy Wam zdradzić - trasa jest nietypowa i wymagająca oraz wiedzie przez kluczowe miejsce w Szczecinie i takie, do których trudno na co dzień wejść.
Ponadto, czy zastanawialiście się, kto stoi po drugiej stronie biegu, na który właśnie się zapisujecie?
Najczęściej są tam ludzie z ogromnym zamiłowaniem do sportu i misją w postaci spełniania Waszych sportowych marzeń.
Michał jest dyrektorem 10. Nocnego Maratonu Szczecińskiego. Wywodzi się z lekkoatletyki, gdzie biegał sprinty. Później stracił jednak głowę dla biegów długich. Przebiegł kilka maratonów, a w trakcie jednego z nich postanowił oświadczyć się swojej przyszłej żonie. Teraz, w trakcie swojego wydarzenia, stoi na mecie i gratuluje uczestnikom ukończenia biegu przybijając im piątki.
Stoi za imprezą, która nie poddała się nawet w najgorszym momencie pandemii. Jak to wyglądało?
Posłuchajcie i koniecznie zapiszcie się na kolejną edycję!
Rozmowę prowadzi Katarzyna Zawistowska i Joanna Józwik. Partnerem podcastu jest 10. Nocny Maraton Szczeciński.
Fri, 12 Jul 2024 - 54min - 265 - Trzeba być wariatem, by skakać o tyczce - Monika Pyrek - Rokita | Podcast Bieganie.pl Women
Monika Pyrek - Rokita to wybitna polska lekkoatletka, tyczkarka. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy. Przez cały okres trwania swojej kariery poprawiała rekord Polski aż 68 razy. Jej rekord życiowy wynosi 4.82 Czy zdajesz sobie sprawę jak to jest wysoko? Jeśli nie, to pomyśl, że to mniej więcej wysokość drugiego piętra budynku. Monika po zakończeniu swojej sportowej kariery podjęła się wielu ciekawych wyzwań, takich jak występ w Tańcu z Gwiazdami, czy prowadzenie poranków w radio. Z pomocą męża, managera, założyła fundację Moniki Pyrek, która z całym teamem prężnie działa, aby skutecznie zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Czasy, gdy była czynną zawodniczką wspomina z sentymentem. Nie jest to jednak wspomnienie przez pryzmat startów, czy najbardziej udanych skoków, jednak przez ludzi, których spotkała. To właśnie otoczenie i wspólne spędzanie czasu uważa za największą wartość, jaką wyniosła z zawodowego sportu. Wspomina również, że sport ją ukształtował. To dzięki niemu jest w stanie dużo lepiej rozwijać się w innych obszarach życia. Lepiej znosi niepowodzenia i z większą pokorą podchodzi do nauki nowych rzeczy. W rozmowie przybliża nam swoją koronną konkurencję, jaką jest skok o tyczce. Dowiesz się dlaczego ten sport warto obejrzeć na żywo, na stadionie? Dlaczego bywa tak, że zawodnicy nie są w stanie oddać skoku? Skąd wynika blokada? Jakie zagrożenia niesie za sobą ten sport oraz czego uczy? Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania tej bardzo ciekawej rozmowy z nasza mistrzynią, która teraz przygotowuje się do zupełnie nowej roli. Posłuchajcie jakiej! Fotografka przytoczona w 33:40 to Ludmiła Mitręga. Rozmowę prowadzi Katarzyna Zawistowska i Joanna Jóźwik.
Tue, 09 Jul 2024 - 1h 18min - 264 - Wyczynowe bieganie amatorki - Ela Glinka | Podcast Bieganie.pl
W jaki sposób porównać wyniki kobiet i mężczyzn Kiedy zdecydowała się na trenera Jak wyglądają treningi Która jednostka była przerażająca O godzeniu życia zawodowego i biegania Gdzie Ela zadebiutuje w maratonie
Elżbieta Glinka to zawodniczka, która w krótkim czasie z amatorskiego biegania weszła do polskiej czołówki. Jej wyniki 16:38 uzyskany podczas AR Mokotowskiej Piątki to czas, który w przypadku biegaczki wywodzącej się z amatorskiego świata jest wprost fenomenalny. Taki wynik podczas ostatnich Mistrzostw Polski w biegu na 5 kilometrów dawałby srebrny medal. O tym jak wygladała droga biegaczki od pierwszych treningów do tego rezultatu, jak układa się jej trening z Mikołajem Raczyńskim i co oznacza jej wynik porozmawialiśmy studio Bieganie.pl.
Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:
- Jak wyglądał rekordowy bieg Eli GlinkiFri, 05 Jul 2024 - 1h 11min - 263 - Ważniejsza jest droga, niż cel - Oswald Rodrigo Pereira | Podcast Bieganie.pl Women
W tym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościem jest Oswald Rodrigo Pereira. Tej osoby w świecie biegania i himalaizmu przedstawiać nie trzeba. To reporter i filmowiec górski, himalaista. Jest zdobywcą czterech 8-tysięczników. Człowiek maszyna, który imponuje swoją wytrzymałością i zdolnością do szybkiej regeneracji. Oswald przez wiele lat był dziennikarzem sportowym, który pracując przez wiele lat w polskiej telewizji postanowił porzucić tę pracę na rzecz podążania nieutartą jeszcze przez nikogo ścieżką. Dorwaliśmy go chwilę po ukończeniu popularnego projektu realizowanego przez grupę biegową Swords Athletics o nazwie Border to Hel. Oswald dodatkowo niedawno wrócił z ważnej wyprawy, podczas której razem z Bartkiem Ziemskim wszedł na Kanchenjungę oraz Makalu, z których to Bartek zjechał na nartach, a Oswald wszystko zarejestrował. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Józwik opowie przede wszystkim o tym: - Czym jest Bordel to Hel? - Jak się do niego przygotować pod względem sprzętu i żywienia? - Czy warto wziąć w nim udział? - Dlaczego droga jest ważniejsza od celu? - Czego uczą go wyprawy w wysokie góry? - Co najbardziej szokuje w himalaizmie? - Czy jest w stanie połączyć życie w związku i wyjeżdżać na wyprawy w góry? Posłuchajcie!
Tue, 02 Jul 2024 - 1h 18min - 262 - Ostatnia prosta przed igrzyskami - Angelika Mach | Podcast Bieganie.pl
Jak trenować do maratonu? Jak wybrać trenera? Jak rozpoznać dobrą intensywność treningu? To i wiele więcej usłyszysz w podkaście Bieganie.pl, gdzie Angelika Mach opowiada o swojej drodze do jej drugich Igrzysk Olimpijskich. Biegaczka opowiedziała nam także o wypaleniu, trudnych decyzjach dotyczących zmiany sponsora, poszukiwaniu najlepszego trenera i swoich marzeniach dotyczących startu w Paryżu.
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:
- Jak ocenia start w Mistrzostwach Europy w Rzymie?- Czy dobrze czuje się podczas wypełniania obowiązków zawodowego sportowca?
- Jak wyglądało wypalenie zawodowe?
- W jaki sposób trenuje do Igrzysk w Paryżu?
- O specyficznych treningach siły biegowej pod okiem trenera Jacka Wośka.
Fri, 28 Jun 2024 - 1h 12min - 261 - Jestem modelką, łamię 40 min na 10 km - Ola Ziemińska | Podcast Bieganie.pl Women
Ola Ziemińska to biegaczka amatorka. Z zawodu informatyk, choć od 17 roku życia pracuje jako modelka i łamie chyba wszystkie stereotypy tego zawodu. W 2010 roku wygrała prestiżowy konkurs Elite Model Look Polska, po którym jej kariera modelki międzynarodowej mocno rozkwitła. To nigdy by się nie wydarzyło, gdyby pewnego razu nie wyjechała z mamą na wakacje i nie spotkała tam pewnej osoby. W czasie swojej już długiej już kariery miała okazję pracować dla wielu topowych marek świata, chodzić po wybiegach podczas wielu Fashion Week’ów oraz pozować najwybitniejszym fotografom świata. Odwiedziła wiele miejsc, jednak to Szwajcaria okazała się tym miejscem, w którym postanowiła zamieszkać na stałe. To tam pracuje teraz w IT i na modeling, poświęca teraz tylko mały procent swojego czasu. Jej wielką pasją jest bieganie, choć początki nie były zbyt kolorowe. Gdy jednak złapała bakcyla, okazało się że bieganie to świetny sposób na „poranną kawę" i ułożenie sobie myśli w głowie. Osiągnęła fantastyczny rezultat poniżej 40 minut na 10 km, przebiegła wiele półmaratonów oraz jeden maraton w Warszawie. Często wybierając się na kontrakt do danego kraju, szukała, czy odbywa się tam jakiś bieg. W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada o tym, jak trafiła do świata modelingu, jakie miała ambicje jako nastolatka, jak wygląda życie modelki od kulis oraz jakie ma sportowe cele na przyszłość.
Tue, 25 Jun 2024 - 1h 09min - 260 - Czy biegi ultra trail są dla każdego? Grzegorz Kuczyński | Podcast Bieganie.pl
Grzegorz Kuczyński pochodzący z województwa podlaskiego przeszedł długą i ciekawą drogę od stanowisk menedżerskich do organizowania biegów na pełen etat. Dziś jego fundacja Białystok Biega organizuje największe wydarzenia biegowe w regionie włącznie z Bison Ultra Trail. Choć w Polsce Biegi ultra kojarzą się z górami, to Podlaski Bison jest wyjątkowym wydarzeniem i faktycznie można tam spotkać żubra. Rosnąca frekwencja nie jest przypadkowa, więc poznaj sekrety organizacji zawodów od kuchni. Z podcastu dowiesz się: - czy jesteś w stanie pokonać bieg ultra? - ile kosztuje organizacja zawodów? - co zrobić gdy spotkasz żubra w lesie? - poznasz największe wpadki oraz nietuzinkowe anegdoty - poznasz historię zawodową Grzegorza Kuczyńskiego - dowiesz się jak przygotować się do biegu Bison Ultra Trail - od kulis poznasz organizację zawodów Ultra Trail 🦬Partnerem podcastu jest województwo podlaskie. 🙏🏻
Fri, 21 Jun 2024 - 1h 43min - 259 - Jak nie odpuścić pomimo kontuzji - Marcelina Kopka | Podcast Bieganie.pl Women
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościmy Marcelinę Kopkę, biegaczkę i wielką miłośniczkę gór.
Pasja do biegania narodziła się już w szkole, kiedy to nauczycielka WF zaprowadziła ją ja pierwsze zawody. Wtedy nie zwracała kompletnie uwagi na to, że jest w spodenkach jeansowych. Teraz jest trenerką adidas Runners Warsaw, gdzie swoją charyzmą i ogromną, trenerską wiedzą, zaraża innych do uprawiania sportu. Jej serce najbliżej jest biegów średnich, choć w swoim biegowym dorobku ma wiele ukończonych półmaratonów i maraton.
Swoje urlopy zawsze planuje tak, aby w danym miejscu wystartować w zawodach i tak podczas pobytu w Tajlandii przebiegła półmaraton na wyspie Krabi. Jesteście ciekawi jak wygląda taki bieg?
Oprócz klasycznych biegów ma również zaliczone starty w dość niecodziennych aktywnościach, jak np. EVEREST RUN, czyli 24h bieg po schodach!
Jeśli nie biega to… chodzi po górach. Weszła na Kazbek i już planuje kolejne zdobywanie szczytów.
O swojej biegowej zajawce opowiada jednak słodko - gorzkimi słowami, gdyż od dłuższego czasu trapią ją kontuzje. Jako psycholog i trener opowiada o tym, jak sobie z nimi radzi oraz czy da się jakoś przygotować mentalnie na przerwę od sportu.
Marcelina została wypytana przez Kasię Zawistowską i Asię Józwik o to, jak poradzić sobie z pojawiającymi się kontuzjami, jak planować trening zastępczy, dlaczego warto biegać w grupie oraz co zrobić, aby kobiety podczas uprawiania sportu, czuły się komfortowo i bezpiecznie.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy.
Tue, 18 Jun 2024 - 1h 12min - 258 - Trening do maratonu. Powrót do biegania - Jakub Gorzelańczyk | Podcast Bieganie.pl
Trening do maratonu to temat, który rozpala wyobraźnię biegaczy. Jak trenować do maratonu opowiada jeden z najlepszych w Polsce biegaczy amatorów. Jakub Gorzelańczyk to zawodnik, który w czasach juniorskich był czołowym, polskim średniakiem. O tym jak wrócił do biegania po po tym, gdy doznał wypalenia zawodowego w sporcie, jak łączyć biegi górskie i uliczne oraz, jak mieć z tego radość, usłyszycie w tym odcinku podcastu Bieganie.pl.
Fri, 14 Jun 2024 - 56min - 257 - Nasz sposób na zdrowe i sprawne ciało - Kasia Żbikowska, Marcin Sałata | Podcast Bieganie.pl Women
Czy zastanawiasz się jak żyć, aby być zdrowym i mieć sprawne ciało? Czy warto ćwiczyć i dbać o swoją dietę? W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women rozmawiamy z Kasią Żbikowska i Marcinem Sałatą, parą, która dzieli pasję do sportu i zdrowego stylu życia. Oboje są trenerami, jednak wywodzą się z zupełnie innych sportów. Kasia od najmłodszych lat była związana z gimnastyką oraz capoeirą, niepopularną dyscypliną sportową łączącą sztuki walki z tańcem. Nikogo zatem nie zdziwi fakt, że Kasia teraz jest ekspertką z dziedziny mobilności ciała. Jest twórcą metody "Animal Movement". Marcin zaś jest zawodnikiem biegów OCR, czyli biegów z przeszkodami. Są dla siebie wielkim wsparciem, uczą się od siebie nowych ruchów i nakręcają do nowych, sportowych wyzwań. Do takich należy m.in. start w triathlonie, gdzie Marcin ukończył dystans Ironmana. Co tu dużo mówić - do sportowych challengów nie trzeba ich długo namawiać. Na co dzień są trenerami personalnymi oraz trenerami New Balance Run Club. Przez swoją charyzmę i ogromną wiedzę pomagają wielu ludziom złapać lepszą sprawność, poprawić wyniki w sporcie jak i wyplewić złe nawyki dnia codziennego.
W rozmowie z Asią Jóźwik i Kasią Zawistowską opowiedzieli o tym, czym jest mobilność i dlaczego warto poświęcić więcej czasu, aby ją trenować, czy i kiedy powinnyśmy się rozciągać oraz jak poprawnie wykonać przysiad. Wiesz? Daj nam znać w komentarzu :)
Tue, 11 Jun 2024 - 1h 06min - 256 - Trening biegowy. Jak biegać tempo? 3 złote zasady - Piotr Rostkowski | Podcast Bieganie.pl
Poznaj trzy złote zasady treningu tempowego, które pomogą Ci uchronić się przed błędami i zrozumieć jak ważna jest to jednostka treningowa. Z Piotrem Rostkowskim rozmawiamy o najcięższym składniku planu treningowego biegacza.
Treningi tempowe są najrzadziej stosowane w całych przygotowaniach do upragnionego startu. Jednocześnie to właśnie po tej jednostce treningowej powinniśmy czuć największe zmęczenie, a dodatkowo przynoszą one największe rezultaty w podnoszeniu formy na wyższy poziom.
Wszystko to nie może odbyć się bez prawidłowego przygotowania zarówno do samego treningu, jak i zbudowania bazy przygotowującej do tego wysiłku. Choć może wydawać się to banalnie proste, warto zastosować się do trzech złotych zasad treningu tempowego, którymi podzielił się z nami Piotr Rostkowski, trener z wieloletnim doświadczeniem, rodowity Podlasianin. Dziękujemy za potężną dawkę wiedzy.Z podcastu dowiesz się między innymi:
• Czym jest trening tempowy?
• Ile potrzebujemy treningu tempowego?
• Jak szybko biegać trening tempowy?
• Jak często robić trening tempowy?
• Metoda startowa w treningu
• Jak głęboko zmęczyć się treningiem tempowym
• 3 złote zasady treningu tempowego
Partnerem podcastu jest województwo podlaskie.
Fri, 07 Jun 2024 - 34min - 255 - Bieganie jest dla mnie odskocznią - Krzysztof Iwaneczko | Podcast Bieganie.pl Women
Gościem kolejnego podcastu Bieganie.pl Women jest Krzysztof Iwaneczko - pianista, muzyk i wokalista. Swoją popularność zyskał wygrywając szóstą edycję programu „The Voice of Poland”. W tym roku wydał już drugą solową płytę pt. „Millenium”, która opowiada dużo o tym, jakim jest człowiekiem.
Dzięki swojej wrażliwości o pasji sportowej opowiada nieco inaczej. Sport nigdy nie był dla niego pogonią za wynikami, szukaniem dodatkowej adrenaliny czy chęcią wygrywania, mimo tego, że jako dzieciak skakał na nartach i bardzo chciał rozwijać tę zajawkę. Niestety ta droga szybko się zamknęła na rzecz szkoły muzycznej. Krzysiek dziś wyprzedaje pełne hale na swoje koncerty a sportowo pozostał przy …bieganiu. Dla niego to odskocznia, odświeżenie głowy, czas na rozwój intelektualny ale i jak sam mówi „odmóżdżenie”. Wydaje się, że to dla muzyka sport idealny, gdyż jest go w stanie uprawiać w każdym miejscu na świecie, pomiędzy koncertami, wykładami i spotkaniami ze swoimi fanami.
W rozmowie z Asią Józwik i Kasią Zawistowską opowiada o tym, dlaczego nie chce poprawiać swoich biegowych życiówek, jak motywuje się do biegania i jaki ma sposób na łapanie inspiracji.
Opowie również jakim jest człowiekiem, jak podchodzi do muzyki oraz czym charakteryzuje się jego najnowsza płyta.
Koncert premierowo - urodzinowy już 13 czerwca w kultowym klubie Stodoła w Warszawie.
Tue, 04 Jun 2024 - 1h 02min - 254 - Jak biegać dłużej i wygrywać? - Dominika Stelmach | Podcast Bieganie.pl
Ten odcinek podcastu bieganie.pl poświęcony jest jednej z najbardziej wszechstronnych biegaczek w Polsce - Dominice Stelmach. Rozmawiamy z nią niedługo po jej globalnym zwycięstwie w biegu charytatywnym Wings for Life. Biegaczka jest na ostatniej prostej przygotowań do Comrades Marathon - najbardziej prestiżowego ultramaratonu na świecie.
Przebiegu rywalizacji podczas Wings for Life Przygotowaniach do tego biegu Dlaczego Comrades Marathon jest najbardziej prestiżowym biegiem ultra na świecie Jak wyglądało jej przejście do nowego sponsora - On Czym dla Dominiki Stelmach jest bieganie Jak radziła sobie w trudnych chwilach i w jaki sposób pomagało jej w tym bieganie Jaki jest obraz zawodniczki w oczach wielu biegaczy i kibiców Jakie rady dla biegaczy ma utytułowana biegaczka
W tym, żywiołowym jak Dominika, odcinku usłyszycie m.in. o:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Podcast sponsorowany jest przez On
Fri, 31 May 2024 - 1h 07min - 253 - Jak powinna wyglądać dieta biegacza? Michał Wrzosek | Podcast Bieganie.pl Women
Bieganie i dieta biegacza: Jak zacząć? Jak powinna wyglądać Twoja dieta, jeśli zaczynasz biegać? Dlaczego tak ważne jest żywienie podczas biegu? Co suplementować? Michał Wrzosek to ekspert w dziedzinie dietetyki, który pomógł dziesiątkom tysięcy ludzi zrzucić wagę i zmienić nawyki żywieniowe. Jego autorska metoda Respo, oparta na holistycznym podejściu i motywacji, jest niezwykle skuteczna. Już jako nastolatek wiedział, czym chce się zajmować. Zmienił swoje życie, kiedy osiągnął wagę 99 kg i spotkał się z drwiną kolegów. Od tego momentu rozpoczął zdrowy, zrównoważony tryb życia, budując dobre nawyki i pewność siebie. Teraz, wraz ze swoją żoną, inspiruje innych do zdrowego życia. Michał, doktor dietetyki, przedsiębiorca i influencer, rozpoczął przygodę z bieganiem w środku pandemii. Kupił dobre buty do biegania i ma już na swoim koncie dwa maratony, a kolejne plany obejmują bieg na Grenlandii! Uwielbia biegać w ciekawych destynacjach, co jest także jego sposobem na zwiedzanie świata. W swoim podcaście opowiada o początkowych treningach, dostosowaniu diety do biegania oraz nauce nowych umiejętności. Dowiesz się również, jaką osobą jest Michał: młodym, energicznym i pełnym zapału biznesmenem, który prowadzi firmę zatrudniającą ponad 70 osób. O tym wszystkim usłyszysz w podcaście BIEGANIE.PL WOMEN, prowadzonym przez Joannę Józwik i Katarzynę Zawistowską.
Tue, 28 May 2024 - 1h 22min - 252 - Ile kilometrów biegać i jak szybko biegać? - Piotr Rostkowski - Bieganie.pl
Ile biegać kilometrów? Jak szybko biegać? Tak brzmi często zadawane pytanie aktywnych ruchowo. Odpowiedź wydaje się trudna i faktycznie wszystko zależy od wielu czynników takich jak między innymi wiek, uprawiany sport, stopień zaawansowania. Odkrywajmy zatem karty tej zagadki. Zarówno początkujący jak już weterani ruchu nie powinni zapominać o odpowiednich proporcjach zarówno treningu jak i regeneracji. Bardzo łatwo przesadzić, a znacznie trudniej powściągnąć, wszak dobre chęci, do uczciwego treningu i jego realizacji. Te dwa czynniki są jak Jing Jang, ciągle walczące ze sobą, a jednak jedno bez drugiego istnieć nie może. Piotr Rostkowski Trener z wieloletnim doświadczeniem, rodowity Podlasianin, odpowie na najbardziej nurtujące pytania. W tym podcaście dowiesz się co jest istotne w treningu biegacza: jakość czy trening bazowy. Wyjawi receptę na udany trening i przedstawi koncepcję dla trenujących 3 oraz 5 razy w tygodniu. Dziękujemy za potężną dawkę wiedzy. 🦬Partnerem podcastu jest województwo podlaskie.
Mon, 27 May 2024 - 34min - 251 - Kocham swojego trenera - Kamil Jastrzębski | Podcast Bieganie.pl
Kamil Jastrzębski to jeden z najlepszych, polskich maratończyków ostatnich lat. Ma na swoim koncie tytuł Mistrza Polski wywalczony w 2020 roku w Olesnie. Rok później, w Walencji ustanowił swój obecny rekord życiowy 2:11:08. Jego kariera przeplatana była też niestety poważnymi kontuzjami. Naszą szczerą rozmowę odbyliśmy niedługo po nieudanym starcie w Mistrzostwach Polski w maratonie, które odbywały się w Łodzi. Zawodnik Ducla Academy, podopieczny trenera Huberta Duklanowskiego opowiedział m.in.: - Jak trenował podczas swojego najdłuższego obozu wysokogórskiego? - Swoim doświadczeniu z udziału w najlepszych maratonach na świecie - Jak wygląda model pracy na linii Duklanowski - Jastrzębski? - Jaką relację wypracowali zawodnik i trener? - Co stanęło na przeszkodzie jeszcze lepszego postępu Jastrzębskiego? - Jak wyglądał maraton w Łodzi? - W jaki sposób zareagował i jak ocenił swój występ? - Jak radzi sobie w trudnych sytuacjach? Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski.
Fri, 24 May 2024 - 1h 03min - 250 - Lubię wyzwania, przebiegnę ultramaraton! Mikołaj Sondej | Podcast Bieganie.pl Women
Mikołaj Sondej to pochodzący z trójmiasta marynarz i drwal, miłośnik podróży i poszukiwacz przygód. Zainspirowany przez swojego ojca i wujka, którzy spędzali dużo czasu na morzu, wie, że cały świat stoi przed nim otworem. Gdy w wieku 18 lat pierwszy raz wyjeżdżał do Norwegii z namiotem poklejonym taśmą i nieodpowiednim sprzętem jeszcze nie wiedział, że w pewnym momencie stanie się popularnym influencerem i zacznie czerpać z tego profity. Ma na swoim koncie m.in. przepłynięcie pacraftem najdłuższego fiordu w Europie, którego nazwa łudząco przypomina jego nazwisko (Sondej – Sognefjorden), przejechanie prawie całej Sachary rowerem czy trawers największego płaskowyżu Norwegii za kołem podbiegunowym z południa na północ.Jest świeżo po przepłynięciu rzeki Vjosa i kanionu Osumi w Albanii. Nie ma jednak czasu na odpoczynek, ponieważ już za dwa miesiące czeka go kolejne wyzwanie, tym razem biegowe. 19 lipca razem z marką eobuwie i Salomon wystartuje podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w biegu na 110km! Czy wcześniej miał do czynienia z tym sportem? W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Józwik opowiada m.in. jak podchodzi do tego startu, jak przebiegają przygotowania oraz... czego obawia się najbardziej. Usłyszycie również wiele ciekawych anegdotek z wypraw. Opowie jak przygotowuje się na wyprawę, podczas której nocą temperatura spada do -50 stopni Celsjusza. Dowiecie się również z czego czerpie najwięcej przyjemności oraz co daje mu szczęście. Chcesz wybrać się z Mikołajem na wyprawę? Oj nie będzie łatwo :) Kolejka jest długa! Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Partnerem podcastu jest marka eobuwie.pl oraz Salomon Running.
Tue, 21 May 2024 - 1h 13min - 249 - Czy biegacze powinni się rozciągać? Piotr Rostkowski - Bieganie.pl
W nowej serii podcastów podnosimy merytorykę na nowy poziom. Rozmawiamy z jednym z najlepszych Trenerów w Europie o najważniejszych składnikach treningu. Piotr Rostkowski pochodzi z województwa podlaskiego, a w swojej karierz wspiął się na szczyt jako zawodnik, ale również i Trener. Sam doprowadził się do popełnienia rekordu Polski na 1500m, a w ostatnich latach tą ścieżką poprowadził Marcina Lewandowskiego. Trenował z nim również Adam Kszczot oraz Angelika Cichocka. Fundamentalne pytania w tej serii podcastów to: - Jak nie dopuścić do przetrenowania? Już dostępny: https://youtu.be/vZrnE9AHJ4s - Czy Biegacze powinni się rozciągać? - Ile i jak biegać? Jakość czy objętość kilometrów? - Żelazne zasady treningu tempowego? Spis treści: 00:00 Wstęp 00:55 Czy Biegacze rozciągają się ? 02:28 Ile i kiedy powinniśmy się rozciągać? 03:47 Jak łączyć rozciąganie z treningiem? 06:19 Rozciąganie statyczne i dynamiczne, jak stosować? 08:45 Z jaki mięśniami biegacze mają zazwyczaj problem? 10:30 W czym pomaga rozciąganie? 14:15 Test na rozciągnięcie? 15:05 Rozciągać bolesne miejsce? 18:06 Czy rozciąganie powinno być bolesne? 20:30 Czy za duży zakres ruchu przeszkadza? 21:50 Wady rozciągania 24:01 Czy rozciąganie może powodować kontuzję? 30:01 Czy dzięki treningowi będę biegać bez kontuzji i szybciej? 32:47 Podsumowanie
Fri, 17 May 2024 - 33min - 248 - Czego nauczył mnie maraton? Henryk Szost, Asia Jóźwik, Ola Guzik | Podcast Bieganie.pl
Podcast inny niż wszystkie! Przy okazji 50. Ampanel Maratonu Dębno postanowiliśmy wyjść ze studia i nagrać dla Was rozmowę w pięknych okolicznościach przyrody.
Możecie w tle usłyszeć świerkające ptaki, szum wiatru, śmiech oraz zabawę dzieci, zatem pełen eksperience!
Jest to rozmowa trójki naszych maratończyków: Henryka Szosta, Asi Józwik oraz Oli Guzik. Każdy z nich ma zupełnie inne doświadczenie, staż treningowy oraz przede wszystkim cel na przyszłość.
Asia i Ola 3 tygodnie temu przebiegły maraton w Londynie. Na łamach naszego portalu mogliście przez 3 miesiące śledzić ich poczynania, a następnie sam start. Wróciły do domu z fantastycznymi wynikami, które mocno zaskoczyły nas wszystkich.
Opowiedzą o tym, jak przebiega regeneracja ich organizmów po przebiegnięciu takiego dystansu w czasie poniżej 3h oraz jakie mają cele na kolejne starty.
Henryk zaś ma w swoim dorobku niezliczoną ilość przebiegniętych maratonów, co oznacza, że jest swego rodzaju „kopalnią wiedzy”. Postanowił zakończyć swoją karierę zawodniczą w miejscu, gdzie pierwszy raz wystartował na swoim koronnym dystansie. Tym miejscem jest oczywiście Dębno.
Opowie o tym, czym dla niego jest sam maraton oraz czego dzięki niemu się nauczył. Po tylu latach trenowania daży ten dystans ogromnym szacunkiem i jak mówi „raz jest jego przyjacielem, a raz wrogiem”. Chce pożegnać się w stylu, w jakim przystało na maratończyka, choć nie narzuca na siebie presji.
Posłuchacie o tym, jak wyglądały jego początki z maratonem, co najmilej wspomina, czym się teraz zajmuje. Nie zabraknie również wskazówek dla początkującego maratończyka odnośnie treningu, motywacji oraz doboru butów, ponieważ nasz rekordzista Polski w maratonie jest w tym ekspertem.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej i inspirującej rozmowy!
Tue, 14 May 2024 - 50min - 247 - Złapałam zajawkę na bieganie! Agata Sacewicz | Podcast Bieganie.pl Women
Agata Sacewicz jest aktorką, influencerką i od niedawna również… biegaczką.
Na swoich profilach dzieli się swoim barwnym i intensywnym życiem w którym dużo podróżuje i doświadcza. Pomimo profesji, jaką się zajmuje, zdradza, że ma ogromny lęk przed… wywiadami.
Okazuje się, że codzienna praca z kamerą, nauka i odgrywanie roli stała się dla niej bezpieczną bańką, z której jednak postanowiła uciec i tym samym postawić sobie wiele wyzwań. Jednym z tych wyzwań jest również ta szczera rozmowa z Asią Jóźwik i Kasią Zawistowską.
Mniej więcej 2 lata temu jej życie zmieniło się o 180 stopni. Wszystkie plany legły w gruzach. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i jak mówi „zacząć przeżywać życie i czerpać z niego jak najwięcej”.
Na jej profilach znajdziemy dużo materiałów z podróży po całym świecie oraz z wielu ciekawych, sportowych wyzwań. Inspiruje swoich odbiorców i swoim działami pokazuje, że warto spełniać marzenia, stawiać sobie cele i je realizować.
Jej przygoda z bieganiem trwa od kilku miesięcy, a już ma na swoim koncie start w półmaratonie warszawskim oraz Wings for Life World Run w Poznaniu.
Z rozmowy dowiecie się m.in.:
Kiedy w jej życiu doszło do mocnych zmian i jak na nią wpłynęły? Co daje jej bieganie? Jak wyglądały jej sportowe wyzwania? Jakie ma plany podróżnicze? Jak realizuje swoje cele mając psa?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo miłej i inspirującej rozmowy.
Tue, 07 May 2024 - 56min - 246 - Wpadłam w triathlon - Martyna Lewandowska | Podcast Bieganie.pl
Martyna Lewandowska to zawodniczka, która łączy triathlon, bieganie, pracę w korporacji i dodatkowo zajmuje się własnym biznesem. Na Instagramie możecie kojarzyć ją jako Dream Of Tomorrow. Martyna wywodzi się z czysto amatorskiego sportu i doszła do wyniku m.in. 2:58 w maratonie. Z naszej rozmowy dowiecie się jaką drogę przeszła, jak trenuje i jak łączy sport z pracą.
Z odcinka dowiesz się m.in.:
Jak rozpoczęła się sportowa przygoda Martyny; W jaki sposób trenuje w trakcie przygotowań; maratońskich i triathlonowych Jak wyglądały starty i czego się nauczyła; Ile trzeba jeść startując w triathlonie; Czy sport jest ważniejszy niż praca; Jak rozwinąć własny biznes sportowy i czy warto.Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Rozmowę prowadzi Bartek Fałkowski .
Fri, 03 May 2024 - 1h 04min - 245 - Świat hormonów vs. sport - dr n. med. Katarzyna Skórzewska | Podcast Bieganie.pl Women
W tym odcinku podcastu Bieganie.pl Women rozmawiamy z ginekologiem, endokrynologiem, panią dr n. med. Katarzyną Skórzewską. Rozmowa nabrała delikatny charakter konsultacji pacjenta z lekarzem. Nasze prowadzące, Kasia Zawistowska oraz Asia Józwik, postanowiły omówić najczęściej występujące zaburzenia hormonalne w naszym społeczeństwie oraz dowiedzieć się, jaki mają wpływ na uprawianie sportu. Świat hormonów rządzi naszym życiem, a więc co zrobić, aby rządziły prawidłowo? Z rozmowy dowiesz się m.in.: - Jaki sport uprawiać, aby zmniejszyć kortyzol? - Jak postępować z Hashimoto? - Jaki gruczołem jest tarczyca i jakie zaburzenia są z nią związane? - Czym charakteryzuje się nadczynność oraz niedoczynność tarczycy? - Kiedy powinniśmy robić badania? - Dlaczego coraz częściej pojawiają się nowotwory tarczycy? - Czym jest PCOS, jakie są jego przyczyny oraz jakie niesie za sobą skutki? - Jak zmiana cywilizacyjna wpływa na organizm człowieka? - Czym jest triada atletek i jak w nią nie wpaść uprawiając sport? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Tue, 30 Apr 2024 - 1h 01min - 244 - Rynek biegowy wrócił do normy! Piotr Jakóbik | Podcast Bieganie.pl
Piotr Jakóbik to Rzecznik Prasowy PKO Gdynia Półmaratonu, który wraca po kilku latach przerwy na biegową mapę Polski. W naszej rozmowie przybliżymy kulisy organizacji imprez sportowych, obraz tego rynku w Polsce i jego perspektywy. Przy okazji powrotu największej, trójmiejskiej imprezy biegowej nie mogło zabraknąć pytań związanych z trudną przeszłością w czasach pandemii, gdzie organizatorzy musili podejmować ciężkie decyzje.
spojrzeniu z perspektywy czasu na decyzje związane z organizowaniem Mistrzostw Świata w Gdyni; Stanie polskiego rynku imprez biegowych; Kwotach jakie wiążą się z przeprowadzeniem wydarzenia jakim jest PKO Gdynia Półmaraton; Procesie organizacji biegów; Porównaniu zagranicznych i polskich wydarzeń biegowych; Nowościach jakie czekają na uczestników PKO Gdynia Półmaratonu.
W naszym podkaście usłyszysz o m.in.:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski.
Partnerem odcinka jest Sport Evolution, organizator PKO Gdynia Półmaratonu.
Fri, 26 Apr 2024 - 1h 18min - 243 - Jak wygrałam Wings For Life World Run? Katarzyna Szkoda | Podcast Bieganie.pl Women
W tym odcinku podcastu Bieganie.pl Women rozmawiamy z globalną zwyciężczynią Wings For Life World Run z 2023 roku - Katarzyną Szkodą. Kapitan Wąs dogonił naszą rozmówczynię dopiero na 55 kilometrze! Kasia wspomina ten moment ze wzruszeniem na twarzy. Chwile, kiedy wszystkie oczy były zwrócone w jej stronę są nie do zapomnienia.
Kasia okazuje się być niebywale skromną kobietą. Wychowała się, jak sama twierdzi, „na blokach” w Poznaniu i już jako dzieciak brała udział w różnych zawodach sportowych, np. z okazji dnia dziecka. Systematyczne bieganie pojawiło się stosunkowo późno. Zachęcona i zmotywowana przez swoich znajomych ze studiów postanowiła zapisać się na pierwsze zawody biegowe. Szybko okazało się, że ten sport ma we krwi. Na co dzień pracuje jako specjalistka do spraw ochrony przeciwpożarowej, a po pracy - ambitna i bardzo zdolna biegaczka.
W rozmowie z Asią Józwik i Kasią Zawistowską opowiada o tym, jak sport znalazł się w jej życiu, kiedy pojawiło się bieganie, co daje jej uprawianie tego sportu i czym dla niej jest.Ze wzruszeniem wspomina o swoim starcie w WFL World Run w 2023 roku, jak się do niego przygotowywała oraz tłumaczy, dlaczego w tym roku nie powalczy o obronę tytułu.
Rozmowa jest bardzo szczera i intymna, ponieważ pojawia się dużo wątków psychologicznych i osobistych przemyśleń Kasi. Jesteśmy przekonani, że wiele dobrego wyciągniecie dla siebie po wysłuchaniu tej rozmowy.
Serdecznie zapraszamy!
Tue, 23 Apr 2024 - 1h 22min - 242 - Nie potrafiłam wypowiedzieć zdania "To już koniec!" - Angelika Cichocka | Podcast Bieganie.pl Women
Angelika Cichocka to już niestety była lekkoatletka, ponieważ kilka dni temu oficjalnie ogłosiła pożegnanie z zawodowym sportem. Jest mistrzynią Europy na 1500m z Amsterdamu, wicemistrzynią świata na 800m z Sopotu, wielokrotną mistrzynią Polski na obu dystansach, a przede wszystkim wspaniałą osobowością polskiej lekkiej atletyki. Przez całą swoją karierę biegaczki musiała borykać się z wieloma kontuzjami i chorobami, które nie raz komplikowały jej drogę do osiągnięcia celu.
Zawodniczka SKLA Sopot w rozmowie z Asią Józwik i Kasią Zawistowską opowiada m.in. o trudnych związanych ze zmianą życia, o planach na przyszłość, emocjach związanych ze zdobywaniem medali oraz o tym, jakie grzechy popełniała podczas zgrupowań!
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy oraz podzielenia się z nami waszą opinią!
Jeśli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zaobserwuj po więcej!
Tue, 16 Apr 2024 - 1h 09min - 241 - Jak biega Warszawski Koks? Michał Owczarzak | Podcast Bieganie.pl
OwcaWK wstrząsnął środowiskiem biegowym dzieląc ludzi na zwolenników i przeciwników. Skąd wzięła się tak silna polaryzacja zdań?
Jak zwykle chodzi o osiągnięty wynik sportowy. Michał Owczarzak dla większości znany jako OwcaWK, zaczynał projekt Warszawskich Koksów zafascynowany luźnym sposobem żywienia rodem ze Stanów Zjednoczonych. Jak sam mówi dla beki zaczęli dzielić się swoim życiem w internecie, nie wiedział jednak jak daleko poniesie ten projekt.
Otworzył kanał youtube w 2012 roku, który urósł do 1,22mln subskrybentów . Tak zwane Warszawskie Koksy nie boją się podejmować kolejnych wyzwań sportowych. Zaczynali od kulturystyki, a dziś trenują do maratonu. Bieganie z taką masą mięśniową nie może być proste, ale daje mnóstwo benefitów. Zastanawiasz się jakich ?
Oto lista niektorych tematów jakie poruszyliśmy:
- Czy OwcaWK pobije Adama Kszczota w Maratonie?
- Jak pobiec półmaraton w 1:21?
- Skąd czerpać wiedzę o bieganiu?
- Jakie suplementy Owca poleca?
- Jak zrobić 200mln obrotu z marką Dzik?
- Czy Owca zażywa doping?
- Najważniejszy trening w przygotowaniu do półmaratonu?
- Gdzie jeszcze wystartuje OwcaWK?
- Jakiej techniki biegu używa Owca?
- W jakich butach biega?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu.
Fri, 12 Apr 2024 - 1h 24min - 240 - Jak zakochać się w biegach górskich? - Natalia Tomasiak | Podcast Bieganie.pl Women
Do dzisiejszej rozmowy zaprosiliśmy kobietę, która góry pokochała najmocniej na świecie. To właśnie w nich postanowiła realizować swoje sportowe pasje, które bardzo szybko przerodziły się również w pracę. Natalia Tomasiak jest biegaczką górską, trenerką biegową, która oprócz samego biegania kocha m.in. ski toury i wspinanie. Jest autorką książki „Babskie góry - kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitoury oraz rower”. Nie jest to jedyna jej publikacja, ponieważ jest jeszcze współautorką przewodnika dla biegaczy “Po polskich górach”, którą napisała razem ze swoim trenerem, Marcinem Świercem.
Ponadto jest szczęśliwą mamą. Należy do grupy sportowej Salomon Team i jednocześnie… pracuje w firmie Salomon. Jak to łączy?
W rozmowie z Kasią Zawistowską oraz Asią Józwik opowiada m.in.:
Kiedy zakochała się w górach? Jak godzi rolę matki z byciem sportowym trikiem? Skąd u niej zamiłowanie do sportów górskich? Jak łączy pracę zawodową z byciem zawodniczką w Salomon Team? Jak rozpoczęła pracę w Amer Sport? Jak po ukończeniu bibliotekoznawstwa trafiła do pracy w sportowej branży? jak rozpocząć bieganie w górach, aby się nie zrazić?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo przyjemnej i ciekawej rozmowy. Jesteśmy przekonani, że jeśli jeszcze wahacie się, czy warto wybrać się na bieg w górach - po wysłuchaniu tego podcastu zostaniecie przekonani i mocno zachęceni do uprawiania tej aktywności fizycznej.
Tue, 02 Apr 2024 - 1h 10min - 239 - Czego można się uczyć od biegaczy górskich? - Bartłomiej Przedwojewski, Marcin Rzeszótko | Podcast Bieganie.pl
W odcinku z zawodnikami Salomon Team porozmawialiśmy o treningu biegaczy górskich, ich otwartym podejściu do życia i samego treningu. Zastanawialiśmy się co mogą wyciągnąć od górali biegacze startujący na ulicy, czy stadionie. Czy lepsze jest bieganie w górach, czy na ulicy? Sprawdź naszą rozmowę.
Z tego odcinka dowiesz się:- W czym Bartek i Marcin są podobni do znanego, drogiego garnka?
- Jak wygląda rozwój biegów górskich w Polsce i na świecie?
- Czym różni się młode pokolenie biegaczy, od zawodników, którzy przecierali szlaki?
- Czy do biegów górskich naprawdę idą słabsi?
- Skąd może płynąć otwarte podejście biegaczy górskich?
- Co poza bieganiem robią zawodnicy startujący w górach?
- Jak wygląda organizacja wydarzeń w tej dyscyplinie?
- Jakie elementy treningowe górali mogą zaadoptować biegacze uliczni?
Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Partnerem odcinka jest Salomon
Fri, 29 Mar 2024 - 1h 11min - 238 - Czy górskie biegi ultra są dla każdego? - Katarzyna Wilk | Podcast Bieganie.pl Women
"Kasia jestem, witam ciepło i z gestem!"
Przed Wami rozmowa z wulkanem energii - Katarzyną Wilk, górską biegaczką ultra, członkinią sportowej drużyny Salomon Team. Kasia jest biegaczką, która swoją pasję do tego sportu odkryła dosyć późno, bo po ukończeniu 30 roku życia. Nie przeszkodziło jej to jednak osiągnąć rewelacyjnych wyników i sięgnąć nie raz po wygraną w wielu wysokiej rangi zawodach. W roku 2021 wygrała bieg na 100km podczas Europejskiego Festiwalu Biegowego, wygrywając tym samym 100 tys. zł. W 2022 roku była najszybszą Polką podczas rozgrywanych w Tajlandii Mistrzostw Świata w biegach górskich i trailowych. Jest zawodniczką z bardzo wysoką ambicją i ogromną chęcią startowania w zawodach. Jak sama w rozmowie mówi: "W jednym miesiącu wystartowałam w trzech biegach ultra". Czy to dużo?
Duża część jej serca należy do piłki ręcznej, jednak teraz zdecydowanie więcej uwagi poświęca bieganiu.
W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Józwik opowiada m.in.:
- Który sport kocha bardziej?
- Który sport jest bardziej kontuzjogenny?
- Jakich sportów chciałaby spróbować?
- Co jest najtrudniejsze w biegach górskich oraz dlaczego warto brać w nich udział?
- Jak podchodzi do biegu na 100 km?
- Jakie ma plany na nadchodzący sezon?
- Ile miała najwięcej startów w roku?
- Skąd jej zamiłowanie do mody?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy i podzielenia się z nami Waszą opinią.
Tue, 26 Mar 2024 - 56min - 237 - Jeśli chcę biegać szybko, to muszę trenować mocno - Bartek Falkowski | Podcast Bieganie.pl
Nie poprawiajcie odbiorników. Wszystko jest planowo! Postanowiliśmy przesiąść naszego redaktora na drugi koniec stołu i tym razem to jego wziąć pod włos i zadać mu kilka pytań!
Bartłomiej Falkowski oprócz pracy w szkole, bycia genialnym redaktorem i podcasterem w naszej redakcji, jest przede wszystkim świetnym biegaczem! Poznał sport poprzez grę w piłkę ręczną, jednak jak sam mówi, aby zagrać, trzeba zgromadzić całą drużynę, a z tym czasem bywał problem. Postanowił zająć się sportem, którego uprawnianie zależy tylko od niego. Takim sposobem zaczął biegać. Przez długi czas był sam dla siebie trenerem. Nie potrafił nikomu zaufać na tyle, aby oddać tę rolę komuś innemu. Kiedy to się zmieniło?
W tym momencie biega 30:22 na 10 km, półmaraton pokonuje w 67:31, a maraton w 2:22:42.
Jak osiągnąć takie wyniki mając na głowie mnóstwo innych zajęć?
W rozmowie z Olą Guzik oraz Stanisławem Śmietaną, oprócz odpowiedzi na powyższe pytania, usłyszycie również:
Kiedy rozpoczął przygodę z bieganiem? Jak poradził sobie z kryzysem? Czy wg niego ciężko trenuje? Kiedy postanowił podjąć współpracę z trenerem? Jak podchodzi do regeneracji? Jak rozpoczął współpracę z psychologiem? Jakie widzi rezerwy w swoich wynikach? Jak godzi trening z życiem prywatnym? Czy otrzymuje wsparcie od żony?Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania tej bardzo ciekawej rozmowy!
Fri, 22 Mar 2024 - 57min - 236 - Biegałam po życiówki, jednak dostałam diagnozę - Joanna Dorociak | Podcast Bieganie.pl Women
W tym odcinku podcastu Bieganie.pl Women powiemy o tym, jak nie poddać się wszelkim przeciwnościom, jakie życie rzuca nam pod nogi. Rozmawiamy z Asią Dorociak, która jest związana ze sportem praktycznie od zawsze. Zaczynała swoją przygodę od wioślarstwa. Zdobyła 3 medale mistrzostw Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Niestety nie wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Zatrzymała ją zakrzepica. Po zakończeniu sportu zawodowego, postanowiła rozpocząć przygodę z bieganiem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w nowy sport osiągnęła świetny wynik - 2:59:16 w maratonie. W zeszłym roku miała wystartować w maratonie w Nowym Jorku, jednak coś ją zatrzymało. W rozmowie z Asią Józwik i Kasią Zawistowską mówi o tym, że wykryto u niej stwardnienie rozsiane. Z podcastu dowiesz się o tym:
- Kiedy dowiedziała się, że choruje na stwardnienie rozsiane? - Jak wygląda leczenie choroby? - Czy musiała zmienić styl życia? - Jak poradziła sobie z tą informacją? - Czy może podróżować z tą chorobą? - Jak zmieniła podejście do życia po diagnozie? - Jaką osobą jest jej mama? - Czym dla niej jest społeczność New Balance Run Club? - Czy można trenować bieganie chorując na stwardnienie rozsiane? - Czy wystartuje jeszcze w maratonie? Podcast Bieganie.pl Women napędza New Balance. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu!
Tue, 19 Mar 2024 - 1h 13min - 235 - Przebiegłem wszystkie Półmaratony Warszawskie - Emanuel Zimny | Podcast Bieganie.pl
Na nieco ponad tydzień przed startem 18. Nationale - Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego gościem podcastu Bieganie.pl jest Emanuel Zimny, biegacz, który uczestniczył we wszyskich minionych edycjach oraz wystartuje w najbliższej, również jako uczestnik Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Zimny jest biegaczem, który startuje zarówno na ulicy, stadionie, hali i w górach. Po wyczynowej przeszłości w wieku juniora i młodzieżowca obecnie bawi się bieganiem, a pasją zaraża swoich uczniów i wychowanków pracując w SP nr 8 i ZS Iwaszkiewicza w Sochaczewie oraz w Klubie Maratończyka „Aktywni” Sochaczew.
Jak wyglądały biegowe początku Emanuela W jaki sposób zmieniło się bieganie na przestrzeni lat Dlaczego nie został zawodowym biegaczem Jak jego doświadczenie pomaga w pracy z młodzieżą W jaki sposób rozpoznać dobrego trenera dla młodych zawodników Jak zmieniał się Półmaraton Warszawski na przestrzeni lat
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Fri, 15 Mar 2024 - 1h 10min - 234 - Czy bieganie w sztafecie jest opłacalne? - Iga Baumgart - Witan, Iwona Baumgart | Podcast Bieganie.pl Women
Ten odcinek podcastu Bieganie.pl Women napędzany przez New Balance jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz gościmy dwie, bardzo energetyczne Panie!
Mama i córka, ale też trenerka i córka… takich współprac w polskim sporcie jest bardzo mało. Przy naszych mikrofonach usiadła dziś Iga Baumgart - Witan, lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400m, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400m, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie 4x400m, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy oraz Iwona Baumgart - mama Igi, trenerka kadry narodowej biegów sprinterskich, która oprócz samej Igi, ma pod swoją opieką wiele młodych, biegowych talentów.
Jedna jest wulkanem energii, druga zdecydowanie bardziej cicha i spokojna. Tworzą wspaniały duet kobiet osiągających świetne wyniki w sporcie, ale czy było tak od początku? Jak osiągnęły sukces w tej jednak trudnej relacji na linii matka - córka?
Na horyzoncie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Dla Igi może to być już czwarty start. Jakie ma szanse, aby dostać się do reprezentacji? Jakie ma plany na ten sezon?
Oprócz odpowiedzi na powyższe pytania, dowiecie się również:
Jak wyglądały początki ich współpracy? Czy są dla siebie przyjaciółkami? Jak radzą sobie z porażkami? Czy Iga oraz inni zawodnicy z grupy porównują się z innymi zawodnikami? Czy ambicja pomaga Idze być z siebie zadowolonej? Czy sukces sztafety to sukces każdej z startujących zawodniczek? Co najbardziej Iga lubi w bieganiu? Jakie są trudy bycia trenerką? Jak trenować zawodniczki, które ze sobą rywalizują? Czego Igę nauczyło wojsko? Jak pogodzić życie małżeńskie, gdy dwójka jest sportowcami?Gwarantujemy, że ta rozmowa dostarczy Wam niebywale dużej dawki pozytywnej energii! Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu, który znajdziecie na wszystkich kanałach podcastowych.
Rozmowę prowadzą Kasia Zawistowska oraz Asia Józwik.
Po wysłuchaniu koniecznie dajcie nam znać, czy podobają Wam się tworzone przez nas treści.
Z biegowym pozdrowieniem!
Tue, 12 Mar 2024 - 1h 17min - 233 - Jak zadbać o zdrowie psychiczne w życiu i sporcie - Monika Świątek | Podcast Bieganie.pl
Coraz częściej temat zdrowia psychicznego i samopoczucia mentalnego jest na tapecie. Oznacza to wzrost świadomości na temat dbania o siebie, innych oraz jak reagować, gdy pojawiają się niepokojące sygnały.
Tym razem porozmawialiśmy z Moniką Świątek, która oprócz bycia ogromną wielbicielką biegania oraz sportowego trybu życia przez co należy do grupy Asics Frontrunner, jest przede wszystkim psycholożką sportową.
Z rozmowy z Bartkiem Falkowskim dowiesz się głównie:
• Jak być pewnym siebie kiedy nam często nie wychodzi?
• Jak być zwycięzcą dla samego siebie?
• Dlaczego w ostatnim czasie psycholog sportu stał się tak popularny?
• Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu a kiedy warto odpuścić?
• Jak zmotywować się podczas kryzysu?
• Dlaczego posiadanie celu jest ważne w treningu biegowym?
• Na czym polega trening „wyobrażeniowy” przed startem?
• Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Sponsorem odcinka jest Sportano.pl - multibrandowy sklep sportowy, gdzie znajdziesz szeroki asortyment butów, akcesoriów i odzieży do biegania.
Fri, 08 Mar 2024 - 1h 13min - 232 - Bieganie było moją terapią, a teraz... - Joanna Jabłczyńska | Podcast Bieganie.pl Women
Asia jest kobietą wielu talentów. Poza zawodem aktorki jest również radcą prawnym, aktorką dubbingową, prezenterka, triathlonistką, kolarką, pływaczka, autorką książek, ambasadorka wielu akcji charytatywnych - i to nie wszystko.
Szczerze, bezkompromisowo i prawdziwie opowiada o swoich przeżyciach z bieganiem, przeżyciach dookoła biegania oraz o... udziale w jednym z najbardziej ekstremalnych triathlonów w Polsce!
Warszawianka, ale z zamiłowaniem do wsi. Podczas podcastu mianowana "ambasadorką wsi" - gdyż z niezwykłą pasją opowiada o życiu poza miejskim szumem, bieganiu po lesie "po śladach zwierząt" oraz o tym jak na wjeździe do tej miejscowości witają ją... bociany.
Asia wspomina czasy kiedy była niezwykle "zero-jedynkowa", np. podczas wbiegnięcia na Śnieżkę trzymała się na tyle ściśle swojej diety, że wolała o "suchy pysku" zbiec z góry, niż zjeść coś, co znajduje się poza ustaloną dietą. Dziś bieganie traktuje jako swoiste catharsis, jako coś co uruchamia nasze pierwotne instynkty.
Z rozmowy również dowiesz się m.in:
• Jakie były Asi początki w bieganiu?
• Jak przygotowywała się [lub nie] do maratonu w Nowym Jorku?
• Jakie były zalecenia lekarskie w sprawie aktywności fizycznej w życiu Asi?
• Czy początkowo bieganie było dla Asi wrogiem?
• Jakie granice przesunęła w życiu Asia?
• Czy wystartuje jeszcze w Diablaku?
• Jak rozliczyła się ze swoimi błędami z przeszłości?
• Gdzie znalazła SWOJE miejsce na ziemi?
• Czy da radę cały czas na pełnej...?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej niezwykle inspirującej i pełnej wrażeń rozmowy.
Rozmowę prowadzą Kasia Zawistowska oraz Asia Jóźwik.
Pamiętaj, że niezmiennie czekamy na Twoją opinię! Jeśli cenisz tworzone przez nas treści, koniecznie daj nam o tym znać!
Tue, 05 Mar 2024 - 1h 37min - 231 - Jak jeść, by biegać szybciej - Michał Płecha | Podcast Bieganie.pl
Michał Płecha to absolwent dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Pracuje ze sportowcami zawodowymi będąc specjalistą w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, ale pomaga także amatorom biegania. Sam jest biegaczem z życiówkami 32:31 na 10 kilometrów i 15:46 na piątkę. W naszej rozmowie poruszyliśmy wątki odżywiania okołostartowego, mity dietetyczne, gorący temat diety keto, czy suplementacji i masy startowej. Michał opowiedział też jak podchodzić do badań naukowych.
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:
- Czym jest dieta keto i jak może wpływać na biegaczy?- Jak odżywiać się po wieczornych, trudnych treningach? - W jaki sposób zaplanować odżywianie przedstartowe? - Czy w trakcie treningu należy uzupełniać węglowodany?
- Jakie ryzyko niesie trening z niską dostępnością węglowodanów? - Czy można przesadzić z suplementacją witaminą C? - Jak kontrolować masę ciała? - W jaki sposób dbać o gospodarkę żelazem?
Rozmowę prowadzi Bartłomiej FalkowskiFri, 01 Mar 2024 - 1h 30min - 230 - Jak zmotywować dziecko do uprawiania sportu - Julia Badowska | Podcast Bieganie.pl Women
Do kolejnego odcinka podcastu Bieganie.pl Women napędzanego przez markę New Balance, zaprosiliśmy ekspertkę z dziedziny psychologii sportu najmłodszych, Julię Badowską.
Julka jest psycholożką sportową pracującą na co dzień z młodymi zawodnikami oraz wspierającymi ich trenerami oraz rodzicami. Jest absolwentką psychologii społecznej na SWPS oraz wychowania fizycznego na AWF. Ukończyła również szkołę trenerów mentalnych „Intra” oraz studia podyplomowe z „Pozytywnej Psychologii Sportu”. Jej sportowe początki, ogromna wiedza oraz doświadczenie zdobyte we współpracy ze sportową młodzieżą sprawia, że dzisiejsza rozmowa wypełniona jest ogromną ilością wskazówek jak wprowadzić nasze dzieci do sportu, aby mogły się nim cieszyć przez długi czas i osiągać sukcesy.
Z rozmowy również dowiesz się m.in:
czym Julka zajmuje się na co dzień? Skąd wybór tej specjalizacji? Czym jest superwizja i dlaczego jest ważna w pracy psychologa? Z jakimi problemami nieletnich się spotyka? Kiedy powinien pojawić się sport zawodowy? Co wnosi psychologia sportu w życie młodych zawodników? Jak rozmawiać z dzieckiem, które odniosło porażkę? Jak opanować swoje emocje względem dziecka? Jak motywować dziecko do uprawiania sportu?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy, która dla wielu rodziców może być mocno pouczająca i zwracająca uwagę na wiele błędów, jakie popełniają.
Rozmowę prowadzą Kasia Zawistowska oraz Asia Jóźwik.
Pamiętaj, że niezmiennie czekamy na Twoją opinię! Jeśli cenisz tworzone przez nas treści, koniecznie daj nam o tym znać.
Tue, 27 Feb 2024 - 1h 16min - 229 - Jak trenuje zwycięzca Biegu Niepodległości - Szymon Gumkowski | Podcast Bieganie.pl
Odcinek podcastu bieganie.pl, w którym gości Szymon Gumkowski, jest naszpikowany dużą dawką wiedzy treningowej, przemyśleń na temat skuteczności poszczególnych jednostek i rozwiązań, które mogą przydać się biegaczom na każdym etapie rozwoju. Szymon to biegacz, który na swoim koncie ma m.in. wygrany Bieg Niepodległości w Warszawie, czy Bieg Westerplatte. Jest także trenerem biegaczy amatorów. Z tej rozmowy dowiesz się m.in.: - Jak zaczęła się przygoda Szymona z bieganiem? - Kto namawiał go do zostawienia książek i wyjścia na trening? - Czy bieganie dwóch drugich zakresów jednego dnia to dobry pomysł? - Jak trenuje obecnie? - Czy warto robić treningi, których się nie lubi? - W jaki sposób Szymon trenuje swoich zawodników? - Co daje mu mierzenie mleczanu na treningu? - Jak łączy piwo i bieganie? - Kto jest dla niego największym wsparciem? Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Fri, 23 Feb 2024 - 1h 01min - 228 - Moją supermocą jest głód - Ola Mirosław | Podcast Bieganie.pl Women
Do kolejnego podcastu Bieganie.pl Women, napędzanego przez New Balance Running zaprosiliśmy Aleksandrę Mirosław - rekordzistkę świata we wspinaczce na szybkość. Chciałoby się rzec „kobieta Spiderman”! Ola do tej pory poprawiła swój rekord już 8-krotnie. Jest w tej konkurencji Mistrzynią Świata i medalistka Mistrzostw Europy w kilku kategoriach wiekowych, jednak ten najważniejszy tytuł nadal przed Nią. Posiada już kwalifikację olimpijską i w związku z tym już w sierpniu tego roku zawalczy o medal olimpijski w Paryżu! Z rozmowy dowiesz się m.in.: - Skąd wzięła motywację do wspinania? - Jak radzi sobie z brakiem cierpliwości? - Jaki ma cel w życiu? - Co we wspinaczce kocha najbardziej? - Jak radzi sobie ze stresem? - Czy jest perfekcjonistką? - Czy lubi jeść słodycze? - Jak radzi sobie z presją? - Jak wygląda jej cykl treningowy i regeneracja? - Jak poznała się ze swoim mężem? Oprócz powyższych dowiecie się również wielu ciekawostek i anegdot z życia zawodniczki. Serdecznie zapraszamy do wysłuchanie tej bardzo ciekawej rozmowy. Prowadzącymi podcast są niezmiennie: Kasia Zawistowska i Asia Jóźwik. Jeśli doceniasz treści, które dla Ciebie tworzymy, koniecznie daj nam znać! Czekamy na Twoją opinię. Wszystko co tworzymy jest z myślą o Tobie!
Tue, 20 Feb 2024 - 1h 14min - 227 - Maja Makowska - KieRUNek Barcelona | podcast bieganie.pl
Na trzy tygodnie przed startem KieRUNku Barcelona macie możliwość wysłuchania podcastu z osobą, która jest główną bohaterką tego wyjazdu. Maja Makowska - Sugar Woman, to biegaczka i triathlonistka, ale przede wszystkim osoba, która pokazuje, że z cukrzycą można żyć na sportowo. Szczerze, otwarcie i bez owijania w bawełnę Maja opowiedziała nam swoją historię.
Z naszego podcastu dowiesz się m.in.:
- Skąd pomysł na Barcelonę?
- Jak wyglądają przygotowania do maratonu?
- W jaki sposób Maja walczyła z zaburzeniami odżywiania?
- Jak wyglądają treningi osoby chorej na cukrzycę?
- O czym musi pamiętać cukrzyk podczas uprawiania sportu?
- Ile żeli je cukrzyk, a ile prowadzący podcast?
Partnerem podcastu i projektu KieRUNek Barcelona jest On.
Fri, 16 Feb 2024 - 58min - 226 - Jak czerpać motywację z codzienności - Joanna Jędrzejczyk | Podcast Bieganie.pl Women
W kolejnym odcinku podcastu Bieganie.pl Women napędzanym przez New Balance, gościmy Joannę Jędrzejczyk, pierwszą Polkę w organizacji MMA - UFC, mistrzyni tejże organizacji w latach 2015-2017.
Asia jest niezwykle popularną zawodniczką, która przez cały okres swojej kariery, oraz teraz już po, inspiruje wielu ludzi do wychodzenia ze swojej strefy komfortu i walki o swoje marzenia. W rozmowie z Asią Jóźwik i Kasią Zawistowską opowiada m.in. o tym:
Czy ma w planach przebiec półmaraton oraz maraton? Czy potrafi odpoczywać? Jak nauczyła się cierpliwości? Jakie ma cele po zakończonej karierze zawodniczej? Jakie ma lęki? Co zrobić, aby osiągnąć swój cel? Czy jako zawodniczka nagradzała się za sukces? Jakie wartości są dla niej najważniejsze? Czy użyła kiedyś swojej broni?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo inspirującej i skłaniającej do refleksji rozmowy!
Podcast dostępny na kanale bieganie.pl na wszystkich platformach podcastowych oraz na YouTube w formie wideo.
Podzielcie się z nami Waszą opinią!
Jest dla nas niezwykle ważna, aby móc kreować dla Was odpowiedni kontent oraz spełniać Wasze oczekiwania. Wszystko, co dla Was tworzymy, jest z myślą o Was:)
Tue, 13 Feb 2024 - 1h 27min - 225 - Świadomość i profesjonalizm od początku kariery - Anastazja Kuś - Bieganie.pl
W kolejnym odcinku podcastu Bieganie.pl Women napędzanego przez @newbalancerunning, gościmy wschodzącą gwiazdę lekkiej atletyki, Anastazję Kuś.
Anastazja jest niezwykle utalentowaną biegaczką. W zeszłym roku, mając 16 lat zdobyła złoty medal na 400m podczas EYOF w Mariborze. Z wynikiem 53:18 zajmuje wysokie miejsce w światowej czołówce pośród juniorek biegających na tym dystansie.
Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od tenisa, jednak bardzo szybko zakochała się w lekkiej atletyce i to w niej chce się spełniać. Na co dzień trenuje w Olsztynie pod okiem trenerki Bronisławy Ludwichowskiej.
O co zapytały ją nasze prowadzące?
Z rozmowy dowiecie się m.in. o tym:
* Dlaczego wybrała bieganie?
* Jak godzi edukację z wyczynowym sportem?
* Jak wygląda jej codzienność?
* Jak wspomina swojego pierwszego trenera Zbigniewa Ludwichowskiego?
* Jakie ma relacje z mamą?
* Jakie ma cele sportowe?
* Jak przygotowuje się do startu?
* Jak wygląda jej dieta i regeneracja?
* Czy pozwala sobie na szaleństwa?
* Jak buduje wizerunek w SM?
* Jak motywuje swoich rówieśników do uprawiania sportu?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo ciekawej rozmowy!
Podcast dostępny na kanale bieganie.pl na wszystkich platformach podcastowych oraz na YouTube w formie wideo.
Rozmowę prowadzi Joanna Jóźwik oraz Katarzyna Zawistowska.
Podzielcie się z nami Waszą opinią!
Jest dla nas niezwykle ważna, aby móc kreować dla Was odpowiedni kontent oraz spełniać Wasze oczekiwania. Wszystko, co dla Was tworzymy, jest z myślą o Was ☺️
Tue, 06 Feb 2024 - 1h 04min - 224 - od 10km do górskiego ultramaratonu - Zuzanna Bieńczak - Bieganie Women Podcast
W najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościnią jest Zuzanna Bieńczak, ultramaratonka, managerka społeczności Asics Frontrunner. Zuzia jeszcze 8 lat temu ze sportem miała niewiele wspólnego, jednak po swoim pierwszym starcie na 10 km wpadła jak śliwka w kompot. Bieganie stało się jej pasją i zapragnęła go jeszcze więcej. W tym momencie startuje na dystansie 100 km w górach. Czy na tym się skończy? Cytując jej wypowiedź: „Ultra to taka biała kartka, która za każdym razem zapisuje się innymi słowami. Czasem coś dodatkowo namaluje, czasem napisze niewyraźnie, czasem porwie się strona. Dlatego jest takie wyjątkowe, dlatego zawsze warto walczyć, aby zapisać kartkę w całości. Aby zobaczyć, co kryje w sobie tym razem”. - mamy pewne wątpliwości!
Jako managerka i dobra dusza społeczności Asics Frontrunner mocno zachęca do dołączenia do teamu, który przede wszystkim skierowany jest do biegaczy amatorów. „Nie ważny jest Twój wynik, nie ważna jest ilość followersów na instagramie. Ważne jest, że Twoją pasją jest bieganie!”
W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada m.in.:
Jak zakochała się w bieganiu?
Co sprawiło, że została w świecie sportu?
Jakie ma rady dla początkujących?
Czy ma wsparcie od partnera?
Jak wspomina swój pierwszy bieg rzeźnika?
Co sprawia, że wraca do biegów ultra?
Jak przebiega sam start w górskim ultramaratonie?
Czym dla niej jest bieganie z psem?
Czym jest ekipa Asics Frontrunners i jak się do niej dostać?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej niezwykle motywującej oraz inspirującej rozmowy! Mamy nadzieję, że porwie Was do biegania 🙂
Tue, 30 Jan 2024 - 1h 13min - 223 - Staram się być wzorem dla swoich dzieci - Julita Kotecka - Nerek | Podcast Bieganie.pl Women
Julita swoją sportową ścieżkę obrała już od najmłodszych lat. Jako zawodniczka startowała na bieżni na średnich dystansach. Szybko jednak porzuciła życie zawodniczki. Po ukończeniu fizjoterapii postanowiła zostać trenerką. Razem ze swoim mężem prowadzi sportową działalność Fit Bodies, z którym od wielu lat organizuje m.in. wyjazdy sportowe. Jest cenioną w świecie biegowym personą, która prowadzi zawodników, motywuje oraz inspiruje poprzez swoje kanały Social Media.
W rozmowie z Joanną Jóźwik i Katarzyną Zawistowską opowiada m.in. o:
Otwarciu nowego studia treningowego ze swoim mężem; Swoich priorytetach w życiu; Byciu mamą i budowaniu relacji na odległość; Utrzymywaniu postanowień noworocznych; Byciu wzorem dla swoich dzieci; Swoim biegu maratońskim; Jak biegać zimą; Dlaczego rozgrzewka jest tak istotna?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Tue, 23 Jan 2024 - 1h 09min - 222 - Od zrzucania kilogramów do 14:50 na 5KM w trzy lata - Michał Żuchowski | Podcast Bieganie.pl
Michał Żuchowski to zawodnik klubu RLTL Optima Radom, który w ostatnim czasie osiągnął gigantyczny postęp na dystansie pięciu kilometrów. Jeszcze w czerwcu 2021 roku jego rekord wynosił 19:33. W listopadzie 2023 roku wygrał niepodległościowy bieg w Rykach z czasem 14:50. O tym jak notuje się taki progres, jak trenuje się z jednym z największych specjalistów w Polsce, trenerem Leszkiem Trzosem i jak łączy pracę lekarza z treningiem opowiedział w naszym podcaście.
Kto i w jakich słowach zmotywował Michała do biegania; W jaki sposób trenował na początku przygody z treningiem; Jak trafił do trenera Trzosa; Czy można trenować na tym poziomie na odległość; Jak ułożony jest plan treningowy Michała; Czy siła biegowa daje dobre napięcie mięśniowe przed zawodami.
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Serdecznie zaproaszamy do wysłuchania rozmowy!
Fri, 12 Jan 2024 - 1h 06min - 221 - Fizjoterapia uroginekologiczna od kuchni - Natalia Toropolska | Bieganie.pl Women
Rozpoczynamy nową serię podcastów Bieganie.pl Women!
Na pierwszy ogień zapraszamy Was na rozmowę z Natalią Toropolską - fizjoterapeutką uroginekologiczną.
Natalia pracuje w zawodzie ponad 5 lat i miała do czynienia z wieloma różnymi przypadkami, którym można było zapobiec. Na swoich kanałach chętnie dzieli się wiedzą i przekonuje, że fizjoterapia uroginekologiczna nie jest taka straszna!
W rozmowie z Joanna Jóźwik i Kasią Zawistowską opowiada m.in. o tym:
Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna? Jak pokonać lęk przed wizytą? Co wpływa na zbyt duże napięcie mięśni dna miednicy i jak jemu przeciwdziałać? Czy warto biegać przy PCOS? Z czym przychodzą do niej panowie? Jaki sport warto uprawiać w ciąży? Jak się do niej przygotować? Dlaczego warto ją odwiedzić prezencyjnie?W poniższym linku znajdziecie przykład, jak poprawnie wykonać ćwiczenie rozluźniające mięśnie dna miednicy: https://www.youtube.com/watch?v=K5M-5WI7VYQ
Dajcie nam znać w komentarzu, czy takie treści są dla Was istotne!
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy. Podcast znajdziecie również na YouTube w formie wideo.
Wed, 10 Jan 2024 - 1h 08min - 220 - Jak nie dopuścić do przetrenowania - Piotr Rostkowski | Podcast Bieganie.pl
W dzisiejszej odsłonie podcastu Bieganie.pl, Adam Kszczot postanowił porozmawiać z trenerem lekkiej atletyki - Piotrem Rostkowskim.
Piotr jest byłym średniodystansowcem, wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Po zakończonej karierze biegowej postanowił spróbować swoich sił jako trener. Pod jego skrzydłami trenowała znakomita biegaczka, prywatnie żona Piotra - Anna Zagórska -Rostkowska, oraz tacy zawodnicy jak Adam Kszczot, Angelika Cichocka, czy Marcin Lewandowski.
Z dzisiejszej rozmowy dowiecie się m.in.:
Jak rozpoznać, że trening jest zbyt ciężki? Kiedy przerwać trening? Czym jest double treshold? Jak modyfikować trening, gdy pojawia się przemęczenie? Dlaczego warto mierzyć tętno o poranku? Z jaką intensywnością trenować?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy i podzielenia się z nami Waszą opinią!
Wed, 03 Jan 2024 - 35min - 219 - Studia i bieganie w USA - Monika Gębarzewska | Podcast Bieganie.pl
Monika Gębarzewska pracuje przy organizacji dwóch dużych imprez biegowych w Stanach Zjednoczonych. Są nimi maraton w San Francisco i kilka towarzyszących mu biegów, a także Berkeley Half marathon. Monika Gębarzewska to m.in. Mistrzyni Polski Juniorek w przełaju z 2014 roku. Po szkole średniej postanowiła wyjechać na studia do USA i tam rozwijać się zarówno sportowo jak i naukowo. W naszej rozmowie przybliżyliśmy m.in. świat akademickich biegów w lidze NCAA jak i omówiliśmy sposób aplikacji na uczelnię w USA.
Jak wyglądała biegowa kariera Moniki w Polsce; Dlaczego zdecydowała się na studia w USA; W jaki sposób należy składać dokumenty chcąc studiować w Stanach Zjednoczonych; Czy amerykański sport uczelniany jest naprawdę tak dobrze zorganizowany; Jakie są różnice między sportem młodzieżowym w Polsce, a USA; Jak znaleźć pracę po studiach w USA; Czym zajmuje się nasza rozmówczyni; O aspektach organizacji imprez biegowych w Stanach.
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Fri, 29 Dec 2023 - 1h 06min - 218 - Podcast świąteczny 2023 - podsumowanie roku | Podcast Bieganie.pl
Zapraszamy Was do wysłuchania podcastu, w którym spotkała się część naszej redakcji, aby podsumować wydarzenia, które razem z Wami przeżyliśmy w 2023 roku.
Opowiemy o zrealizowanych projektach oraz kulisach ich powstawania, naszych celach i marzeniach na przyszły rok. Opowiemy również o tym, co wydarzyło się w świecie biegów górskich, ulicznych oraz na stadionie lekkoatletycznym. Przypomnimy Wam o najważnijeszych momentach bicia rekordów Polski, ustanawiania nowych rekordów życiowych, ale również o tym, czego nie udało się dokonać!
Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszego świątecznego spotkania!
Rozmawiali Artur Kozłowski, Karolina Obstój, Adam Kszczot, Joanna Jóźwik, Henryk Szost oraz Tomasz Koprowski.
Sat, 23 Dec 2023 - 1h 21min - 217 - Dawid Borowski - rozumiem zdanie osób skrzywdzonych wcześniej - Bieganie.pl
Tym razem odcinek, na który czekali wszyscy, poza pracownikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gościem podcastu bieganie.pl jest Dawid Borowski. Jest to zawodnik młodego pokolenia, który już drugi rok z rzędu nie miał sobie równych podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych na krótkim dystansie. Drugie złoto w seniorskich zmaganiach przyćmione zostało kontrowersyjną decyzją PZLA dotyczącą braku powołania Mistrza Polski na Mistrzostwa Europy w Brukseli. Z tej rozmowy dowiesz się m.in.: - Jak wyglądały początki przyszłego mistrza Polski - W jaki sposób trenował jako junior - Co zmieniło się po przejściu pod skrzydła Jacka Wośka - Dlaczego warto biegać przełaje - Czy Dawid to specjalista od przełajów - W jaki sposób przygotowywał się do Mistrzostw Polski - Jak, z jego perspektywy, wyglądała rywalizacja - Co, jak i kiedy zostało mu zakomunikowane przez trenera PZLA Zbigniewa Rolbieckiego - Czy rozmawiał o braku powołania z zawodnikami, którzy to powołanie otrzymali - Jakie plany na przyszłość ma ten perspektywiczny zawodnik Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Thu, 21 Dec 2023 - 53min - 216 - Pozbyłem się blokad, nic mnie nie powstrzymuje - Filip Ostrowski | Podcast Bieganie.pl
Filip Ostrowski jest młodym zawodnikiem, biegaczem średniodystansowym, członkiem New Balance Team Elite, który swoimi występami na zawodach pokazuje, że ma ogromny talent do tego sportu. W 2023 roku ustanowił dwa rekordy życiowe: 1:45,30 na 800m oraz 3:36,03 na 1500m. Ten pierwszy, podczas fantastycznego występu na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Jest podopiecznym trenera Stanisława Jaszczaka, który wypuścił spod swoich skrzydeł wielu wybitnych średniodystansowców.
W tym odcinku podcastu spotkał się z Adamem Kszczotem, byłym 800 - metrowcem, z którym porozmawiał m.in. o tym:
- Co studiuje?
- Jak wyglądały jego początki przygody ze sportem?
- Jakie ma podejście do uprawiania sportu?
- Jakim jest zawodnikiem?
- Dlaczego warto biegać wolno?
- Jak wygląda jego trening siłowy oraz wytrzymałościowy?
- Jak trenują polscy zawodnicy?
- Jakie są zalety trenowania w grupie?
- Jakie ma cele na przyszły sezon?
Oprócz odpowiedzi na powyższe pytania usłyszycie bardzo ciekawą rozmowę niezwykle utytułowanego biegacza jakim jest Adam Kszczot, z młodym, równie zdolnym lekkoatletą, który dopiero wchodzi do świata seniorskiego sportu i nadal go odkrywa.
Koniecznie posłuchajcie!
Mon, 18 Dec 2023 - 1h 13min - 215 - Prawo rezonansu w biegu - Adrian Przybyła | Podcast Bieganie.pl
Adrian Przybyła to zwycięzca maratonu w Dębnie w 2023 roku. Zawodnik, który wywodzi się z amatorskiego biegania doszedł do wyników takich jak m.in. półmaraton w 1:06:16, czy maraton w czasie 2:22:01. Zwyciężył w legendarnym maratonie w Dębnie, ale też w wielu innych, mocnych biegach, jak np. PKO Nocny Bieg na 5 w Białymstoku. W naszej rozmowie dyskutowaliśmy o treningu, zarobkach z biegania, a także o mindfulness.
W jaki sposób zaczynał treningi Jaki duet tworzą z trenerem Wojciechem Kopciem Kiedy pomyślał, że może zarabiać na bieganiu Jak planuje starty Jakie ma sposoby na regenerację Dlaczego nie ogląda telewizji Co robi o 5:55 Jak zareagował gdy dowiedział się o niepełnosprawności syna Gdzie będzie przygotowywać się do nowego sezonu i co planuje
Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:
- Jak zaczęła się przygoda Adriana z bieganiemRozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Fri, 15 Dec 2023 - 1h 34min - 214 - Dominik Tabor - Czy można być fizjoterapeutą dla siebie | podcast bieganie.pl
W tym odcinku waszego ulubionego podcastu w jednej osobie występuje dwójka gości. Dominik Tabor to jeden z najlepszych polskich biegaczy górskich i jednocześnie prężnie działający fizjoterapeuta. Całą, długą rozmowę podzieliliśmy na dwie części. W pierwszej z nich Dominik występuje w roli biegacza górskiego, który może pochwalić się sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. W drugiej roli pan fizjoterapeuta Tabor opowiada o kontuzjach, wpływie rodzaju obuwia na kontuzje i wyjaśnia czym zajmuje się osteopata.
Jak Dominik trafił do biegów górskich W jaki sposób trenował na początku tej drogi Z jakiego powodu trafił do najbardziej rozchwytywanego trenera w biegach górskich Co, jak i kiedy jeść na biegu górskim Czy karbonowe buty pomagają w górach Czym zajmuje się osteopata Jak przeciwdziałać kontuzjom Czy można być swoim własnym fizjoterapeutą
Z tego odcinka dowiesz się m.in.:Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Mon, 11 Dec 2023 - 1h 37min - 213 - Kraków atrakcyjnym miastem dla biegaczy z całego świata | Bieganie.pl Podcast
W pierwszym w historii bieganie.pl podcaście zdalnym, rozmawialiśmy o imprezach biegowych w Krakowie należących do Królewskiej Triady Biegowej. Głównym tematem był Cracovia Maraton, który wystartuje 21 kwietnia 2024 roku. O bieganiu w dawnej Stolicy Polski rozmawialiśmy z Panią Katarzyną Stępniewską - Walaszczyk Zastępczynią Dyrektora ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie, oraz Kacprem Piechem, biegaczem i trenerem od lat związanym z krakowskimi biegami. Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.: Dlaczego Cracovia Maraton oraz Cracovia Półmaraton Królewski przyciągają zagranicznych biegaczy Gdzie najlepiej trenować w Grodzie Kraka Jak wygląda organizacja biegu w tak dużym mieście Jakie atrakcje czekają na biegaczy oraz kibiców W jaki sposób przygotować się do zbliżającego się Cracovia Maratonu Jakie najważniejsze organizacyjne i treningowe rady mieli nasi goście Strona internetowa maratonu https://cracoviamaraton.pl Bieganie.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.
Fri, 08 Dec 2023 - 59min - 212 - Jak sie zmotywować, aby osiagnąć cel w sporcie - Aleksandra Pogorzelska | Podcast "O co chodzi?"
Gościem kolejnego odcinka podcastu „O co chodzi?” jest Aleksandra Pogorzelska - psycholożka, pracująca w sporcie i biznesie, triathlonistka.
W oparciu o swoje doświadczenia sportowe i biznesowe stworzyła prestiżowe programy: Business Champion Development z udziałem Mistrzów Olimpijskich i sportu oraz Business Strategy Program optymalizujący funkcjonowanie organizacji na wszystkich poziomach. W rozmowie z ekspertem sportowym marki eobuwie.pl, Robertem Korzeniowskim, opowiada jak psychologicznie podejść do osiągania sportowych celów w zależności od pełnionej roli w życiu.
Z rozmowy dowiesz się m.in.:
Skąd się bierze motywacja? Jak ją budować? Co to znaczy stawać się lepszym? Jak powinna wyglądać współpraca z trenerem? Jak utrzymać motywację, gdy nasza grupa społeczna ma inne priorytety? Ile czasu poświęcać na sport, aby utrzymać zdrowe relacje z bliskimi? Czym jest pozytywne wzmocnienie w związku? Jak motywować dzieci do sportu?Oprócz odpowiedzi na powyższe pytania gwarantujemy, że nabierzesz dużo motywacji do spełniania swoich sportowych marzeń i złapiesz mnóstwo pozytywnej energii.
Materiał powstał we współpracy z marką eobuwie.pl
Wed, 06 Dec 2023 - 1h 10min - 211 - Jak jeść z głową uprawiając sport - Andrea Dylong | Podcast "O co chodzi?"
Gościem kolejnego odcinka podcastu „O co chodzi?”, którego gospodarzem jest Robert Korzeniowski, ekspert sportowy marki eobuwie.pl jest Andrea Dylong - dietetyczka, interesująca się głównie żywieniem podczas biegów ultra. Jest początkującą biegaczką, sama jeszcze nie spróbowała tak długich biegów, ale mocno do nich dąży. Prowadzi również swój podcast o nazwie „Głodna ultra”.
Z rozmowy dowiesz się:
Jakie żywienie stosować podczas górskich wycieczek? Jaką strategię żywieniową obrać podczas biegów ultra? Jak odżywiać się przed startem? Jak odżywiać się w trakcie wysiłku biorąc pod uwagę intensywność? Przy jakiej intensywności spada tkanka tłuszczowa? Jak odpowiednio podejść do odchudzania? Kiedy post przerywany jest dla nas dobry? Jak nie dopuścić do zaburzeń odżywiania?Oprócz odpowiedzi na powyższe pytania usłyszysz wiele ciekawostek ze świata dietetyki sportowców wyczynowych i amatorów. Gwarantujemy, że wyciągniesz dla siebie mnóstwo bardzo przydatnych informacji. Zapraszamy do wysłuchania i podzielenia się z nami Twoją opinią!
Materiał powstał we współpracy z marką eobuwie.pl
Wed, 29 Nov 2023 - 1h 13min - 210 - Jak smakuje debiut maratoński - Joanna Jóźwik, Adam Kszczot, Henryk Szost | Podcast Bieganie.pl
Zapraszamy Was serdecznie do wysłuchania wyjątkowego wydania podcastu Bieganie.pl. W tym odcinku spotkali się nasi debiutanci, którzy 5 listopada w Nowym Jorku pokonali pierwszy raz dystans maratoński, czyli Asia Jóźwik i Adam Kszczot oraz doświadczony maratończyk, rekordzista Polski na tym dystansie - Henryk Szost.
W bardzo luźnej atmosferze z ogromną dawką humoru opowiadają m.in. o tym:
Jak dostać się na NYC Marathon? Jak wygląda trasa maratonu? Jaka panowała atmosfera na trasie? Czy osiągneli swoje cele? Jak wygląda logistyka tak wielkiej, biegowej imprezy? Czy planują kolejny start w maratonie? Jak spędzili czas w Nowym Jorku? Jak Henryk ocenia starty naszych byłych 800-metrowców?Zapewniamy Was, że ta rozmowa dostarczy Wam dużo pozytywnej, biegowej energii.
Życzymy miłego słuchania!
Materiał powstał we współpracy z New Balance Running.
Sat, 25 Nov 2023 - 1h 19min - 209 - Rola medycyny sportowej w sporcie zawodowym i amatorskim - Hubert Krysztofiak | Podcast "O co chodzi?"
W kolejnym, czwartym odcinku podcastu „O co chodzi?”, którego gospodarzem jest Robert Korzeniowski, ekspert sportowy eobuwie.pl gościmy dr hab. n. med. Huberta Krysztofiaka, lekarza specjalistę medycyny sportowej, który od wielu lat jest dyrektorem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.
Jest również wielokrotnym uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich jako głowa medycznego teamu.
W bardzo ciekawej rozmowie z Robertem opowiada m.in. o tym:
Na czym polega opieka lekarza medycyny sportowej nad sportowcem? Czym jest Wingate test i w jakim celu się go wykonuje? Czym zajmuje się medycyna sportowa w sporcie zawodowym? Jakie parametry wpływają na sukces sportowy Czy możemy trenować się sami? Jak rozpocząć uprawianie sportu? Jak wrócić do sportu po przerwie?Serdecznie zapraszamy Was do wysłuchania rozmowy!
Podcast powstaje we współpracy z marką eobuwie.pl.
Wed, 22 Nov 2023 - 1h 05min - 208 - Na trasie sukcesu - Budowanie społeczności wokół biegów - Marek Tronina - Podcast O Co Chodzi.
W trzeciej odsłonie podcastu „O co chodzi”, który powstaje we współpracy z marką eobuwie.pl, Robert Korzeniowski - ekspert sportowy eobuwie.pl, zaprasza Was na niezwykłe spotkanie z Markiem Troniną - postacią, którą sam określa jako "Ojciec Dyrektor polskich maratonów.” Marek Tronina, będąc dyrektorem Maratonu Warszawskiego, od lat wpływa na krajobraz biegowy w Polsce.
W tym odcinku skupiamy się na filozofii i przyszłości biegów ulicznych. Marek opowiedział nam o tym, jak to jest być liderem w świecie sportu, jakie wyzwania napotkał jako organizator i jakie są kluczowe cechy przywódcze w tej roli. Poruszymy także tematykę fan experience w biegach, omówimy, jak ważne jest angażowanie uczestników oraz kibiców w wydarzenia biegowe.
Z tej rozmowy dowiesz się o:
Zarządzaniu odpowiedzialnością przy organizacji biegów. Błędach, które Marek Tronina popełnił jako organizator i jak z nich wyciągnął lekcje. Cechach przywódczych, które są kluczowe w świecie sportu. Wsparciu potrzebnym sportowcom, szczególnie po osiągnięciu sukcesu. Budowaniu społeczności wokół biegów i znaczeniu tego procesu. Wizji Marka dotyczącej przyszłości biegów ulicznych w Polsce - czy jest możliwe, aby w jednym z biegów wzięło udział 25 tysięcy biegaczy przy wsparciu 250 tysięcy kibiców? Debiucie maratońskim Marka Troniny oraz doświadczeniu Roberta Korzeniowskiego jako organizatora maratonu.Przygotujcie się na pasjonującą rozmowę, która pokaże Wam od kulis świat organizacji biegów, liderów i niesamowitych wyzwań organizacyjnych. To będzie odcinek pełen inspiracji i praktycznych wskazówek dla każdego, kto kocha biegi i sportowy duch rywalizacji. Nie przegapcie!
Wed, 15 Nov 2023 - 58min - 207 - Nurkuję bez sprzętu na głębokość 86m - Maria Bobela | Podcast Bieganie.pl Women
W naszym najnowszym odcinku podcastu Bieganie.pl Women gościnią jest Maria Bobela.
Swoją przygodę ze sportem wodnym rozpoczęła od nurkowania z butlą. W czasie pandemii postanowiła jednak coś zmienić i… zrzucić z siebie ciężki sprzęt do nurkowania. Marysia jest kobietą, która w niespełna 3 lata poprawiła 22 rekordy Polski we freedivingu. Jej rekord to 86m głębokości.
W rozmowie z Kasią Zawistowską i Asią Jóźwik opowiada m.in.:
Czym jest freediving? Jak wyglądały jej początki z freedivingiem? Jak wygląda ostatni wdech przed nurkowaniem? Jak przygotowuje się do startu w zawodach? Jakie są konkurencje we freedivingu? Co czuje pod wodą? Czy freediving jest dla każdego? Jak wygląda jej trening? Dlaczego pies odegrał tak ważną rolę w jej życiu?Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Aby choć troszkę poczuć, co Marysia może czuć przed i podczas nurkowania, serdecznie polecamy posłuchać utwór, o którym wspomina w podcascie: Deep Blue Sea - Yehezkel Raz, Sivan Talmor.
Podcast do odsłuchania na wszystkich platformach podcastowych oraz do obejrzenia na Youtube.
Tue, 14 Nov 2023 - 1h 17min - 206 - Różnica między bieganiem, a trenowaniem? Aleksandra Guzik - Podcast Bieganie.pl
Aleksandra Guzik to trenerka personalna, pływaczka i biegaczka, która po latach zwykłego biegania, w tym roku zaczęła trenować. Naszą rozmowę przeprowadziliśmy dzień przed jej startem w 33. Biegu Niepodległości. Podcast publikujemy kilka godzin po tym, gdy podczas tych zawodów uzyskała nową życiówkę - 39:44. Znana z Instagrama jako @_olakarolina, biegaczka opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda ze sportem i w jaki sposób doszła do tego, że teraz sport jest jej pracą. Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.: Na jakie zawody była powoływana w szkole, Jak wyglądał jej pierwszy bieg, W jaki sposób dostarczyła zaproszenia na swoją osiemnastkę, Dlaczego wybrała sport jako ścieżkę swojej kariery, Jak zbudowała pokaźną grupę odbiorców w mediach społecznościowych, Czy plecy pomogły w rozwoju konta na Instagramie, Dlaczego wybrała warszawski Bieg Niepodległości, W jaki sposób pracuje ze swoimi podopiecznymi, Czy widzi jakieś różnice w treningu kobiet i mężczyzn, Jakie rady ma dla osób, które chcą czerpać radość z uprawiania sportu. Rozmowę prowadzi Bartek Falkowski. PS. Do wygrania jest tort, warto zaobserwować konto Oli na Instagramie
Sat, 11 Nov 2023 - 57min - 205 - Czy ruch należy traktować jako lekarstwo? Ernest Kuchar - Podcast O Co Chodzi?
Drugim gościem Roberta Korzeniowskiego w serii podcastów „O co chodzi” napędzanego przez eobuwie.pl jest dr hab. Ernest Kuchar – lekarz, pediatra, dr hab. nauk medycznych, który pomaga swoim pacjentom już od ponad 20 lat. W tym czasie doktor Kuchar uzyskał między innymi specjalizację z medycyny sportowej, która pozostaje jego pasją, oraz chorób zakaźnych, którymi zajmuje się naukowo. Zawodowo jest aktywny w obu tych dziedzinach, na co dzień będąc kierownikiem Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i pomagając najlepszym polskim sportowcom w ich zmaganiach z problemami zdrowotnymi.
Z odcinka dowiecie się m.in.:
- Jak dozować ruch, aby było to bezpiecznie i przyjemne?
- Jak zacząć mądrze trenować?
- Jak trenował Herkules?
- Czy ruch powinien być przepisywany na receptę?
- Jak zmieniła się długość życia w ostatnich latach i jak powinniśmy się do tego dostosować?
- Jakie choroby cywilizacyjne są spowodowane brakiem ruchu?
- Jaka jest bezpieczna i polecana dawka aktywności fizycznej?
- Jak bezpiecznie trenować na siłowni?
- Jakie są przeciwskazania do wysiłku fizycznego?
- Jak wyznaczać sobie odpowiednie cele?
- Na jakie „nagrody” możemy liczyć dzięki aktywności fizycznej?
- Co daje posiadanie psa?
- Jak znaleźć złoty środek w ilości aktywności fizycznej?
- Dlaczego społeczeństwo się źle starzeje?
- Dlaczego aktywność należy dozować?
- Jaki wpływ na nasze zdrowie ma regularny trening?
- Jak wrócić do regularnego treningu po latach pauzy?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy lub obejrzenia oraz podzielenia się z nami opinią! Partnerem cyklu jest eobuwie.pl. Podcast powstaje we współpracy i na zlecenie marki.
Wed, 08 Nov 2023 - 56min - 204 - Niepodległa Piątka wyznacza trendy - Jakub Nowak
Na kilkadziesiąt godzin przed Otwartymi Mistrzostwami Polski w biegu na 5 kilometrów porozmawialiśmy z Jakubem Nowakiem, biegaczem i organizatorem biegu Niepodległa Piątka na PGE Narodowym. Zawodnik podzielił się z nami tym jak wygląda organizacja imprezy na takim poziomie, a także patentami na szybkie bieganie na pięć kilometrów. Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.: * Czy Jakub Nowak zamierza jeszcze powalczyć na wyczynowej arenie * Jak wyglądała jego zawodnicza przeszłość * Dlaczego Rysiek z serialu "Klan" mógłby być z niego dumny * Jak łączyć pracę, naukę i sport * Z czym wiąże się organizacja dużego biegu * Jakie trudności napotykają organizatorzy * Czego brakuje w polskim bieganiu * Jaką wędkę, a nie rybę, przygotowali organizatorzy i sponsor Niepodległej Piątki dla najlepszych * Jak trenować do pięciu kilometrów * Jakie są ulubione chipsy Kuby Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski
Sat, 04 Nov 2023 - 1h 22min - 203 - Ile kroków dziennie trzeba przejść żeby być zdrowym? Ryszard Szul - Podcast O Co Chodzi.
Przed Państwem pierwszy odcinek podcastu „O co chodzi?” napędzanego przez markę eobuwie.pl, którego prowadzącym jest wielokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, Robert Korzeniowski. Na dzień dobry gościem Roberta jest Ryszard Szul - trener lekkiej atletyki I klasy, ekspert w dziedzinie fizjologii wysiłku sportowego oraz wieloletni przyjaciel naszego mistrza. Z rozmowy dowiesz się m.in.: - Dlaczego warto chodzić? - Czy chodzenie obniża wiek biologiczny? - Z jaką intensywnością chodzić, aby budować wytrzymałość? - Jak codzienne czynności domowe wpływają na nasz organizm? - Ile kroków dziennie wykonać oraz w jakiej intensywności? - Jak robić cardio na siłowni? - Z jaką intensywnością chodzić, aby redukować tkankę tłuszczową? - Jakie treningi i jak często wykonywać? - W jakich butach chodzić? - Dlaczego monitorowanie tętna jest tak ważne? Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy oraz podzielenia się z nami waszą opinią! #WspółpracaReklamowa z @eobuwiepl
Wed, 01 Nov 2023 - 53min
Podcasts similaires à Bieganie.pl
- BBC Inside Science BBC Radio 4
- Business Daily BBC World Service
- Global News Podcast BBC World Service
- Good Bad Billionaire BBC World Service
- Gość Radia ZET Beata Lubecka
- Historia Jakiej Nie Znacie Cezary Korycki
- Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka Dariusz Rosiak
- Podcast Wojenne Historie Historia II wojny światowej
- WojewódzkiKędzierski Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
- Mellina Marcin MELLER
- Kryminatorium Marcin Myszka
- ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara Marta Kiermasz
- Opowiadania erotyczne. Opowiadania Erotyczne
- Przemek Górczyk Podcast Przemek Górczyk
- Radio Naukowe Radio Naukowe - Karolina Głowacka
- Radio Wnet Radio Wnet
- Podcast Historyczny Rafał Sadowski
- Dorwać bestię RMF FM
- Misja specjalna RMF FM
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Sceny zbrodni RMF FM
- Nauka To Lubię Tomasz Rożek
Autres podcasts de Sports et Loisirs
- Nosel wkręca Kamil Nosel
- Mówi się żużel Jacek Dreczka
- London Visited Steve Atkins-Linnell
- Kopalnia Cafe Kopalnia
- TurDeTur TurDeTur
- Zachodny do Tablicy Michał Zachodny
- El Partidazo de COPE COPE
- El Larguero SER Podcast
- Szkoda czasu na złe seriale - Radio TOK FM TOK FM - Zuzanna Piechowicz, Anna Piekutowska
- Biegowe Podcasty Biegowe.pl - wszystko o bieganiu
- El Cartel de La Mega RCN Radio
- Radio Radio Radio Radio
- The C64 Take-away podcast Jan Lund Thomsen
- Bird Banter Dr. Ed Pullen
- Tiempo de Juego COPE
- DESPIERTA SAN FRANCISCO con David Sánchez Radio MARCA
- SER Deportivos Cadena SER
- Legia Warszawa Legia Warszawa
- DEEP HOUSE SELECTIONS Eugene Levchenko
- RACE PACE - podcasty o bieganiu Kuba Pawlak