Filtrer par genre

TOP ženy HN

TOP ženy HN

Hospodářské noviny

Podcast o ženách, které mění svět a zároveň umí žít.
Jak přemýšlejí úspěšné ženy? Jak kombinují práci, rodinu a své sny? A proč se často zdá, že jejich den má více než 24 hodin?

26 - Stále objevujeme nové příběhy pozoruhodných žen, říká Michaela Bakala o anketě Top ženy Česka. Má to smysl
0:00 / 0:00
1x
  • 26 - Stále objevujeme nové příběhy pozoruhodných žen, říká Michaela Bakala o anketě Top ženy Česka. Má to smysl

    Jak sama říká, celý její pracovní život se točí kolem komunikace a producentství. Působila jako vedoucí tiskového odboru ODS, vedla vlastní PR agenturu, založila a deset let organizovala soutěž krásy Česká Miss. Dnes se s manželem Zdeňkem Bakalou, byznysmenem a jedním z nejbohatších Čechů, věnuje hlavně dětem, filantropii a dobročinným aktivitám, které se týkají především vzdělávání talentovaných studentů, svobody médií, duševního zdraví nebo zachování hodnot Václava Havla. Ročně na své projekty v Česku, Americe a Jižní Africe věnují kolem 100 milionů korun, za posledních patnáct let rozdali kolem 1,5 miliardy korun. O penězích se ale v této souvislosti baví nerada. „Vždy můžete dát víc. Zkrátka se snažíme pomáhat tam, kde nám to přijde důležité. A reflektujeme změny, jimiž naše společnost prochází,“ říká v podcastu Michaela Bakala, která je i patronkou žebříčku Top ženy Česka. Ten oceňuje úspěšné ženy z byznysu a veřejného života a letos v březnu se vyhlašuje už po osmnácté. Je podle ní diskuse o postavení mužů a žen ve společnosti stále potřebná? Jak hodnotí prezidentskou kandidaturu Danuše Nerudové? Lákala by i ji samotnou? Jak prožívá slovní útoky politiků na svého manžela? Proč se po padesátce pouští do magisterského studia psychologie? A jak vychovává své čtyři děti, aby se uplatnily ve stále se měnícím světě?

    Thu, 16 Mar 2023
  • 25 - Obklopujte se lidmi, kteří přemýšlejí jinak než vy, mnohem víc vás to obohatí, říká šéfka Unileveru

    Hellmann’s, Dove, Rexona nebo Ben & Jerry‘s. To je jen pár značek z portfolia globální společnosti Unilever, jež v Česku a na Slovensku hospodaří s obratem přes 200 milionů euro a zaměstnává bezmála čtyři stovky lidí. Šéfuje jí Michaela Franeková, která má na starosti i divizi potravin pro celý region střední a východní Evropy.

    V podcastu Top ženy HN mluví o tom, proč Unilever uvádí na trh stále více veganských potravin i o nové továrně, která roste na Slovensku a jako jedna z prvních na světě bude ve velkých objemech vyrábět ekologické ingredience do čisticích prostředků, jež budou plně rozložitelné. „Asi nikdo z nás nemůže přehlížet, co se děje kolem nás. Udržitelnost v Unileveru řešíme intenzivně a považujeme se za lídra v celém odvětví. Do přepínání na nové suroviny u nás proudí velké investice,“ říká Michaela Franeková, pro kterou je právě udržitelnost jedním z důvodů, proč ve firmě pracuje už téměř dvacet let. „Tím druhým je firemní kultura. Jsme transparentní, hledáme pro každého zaměstnance poslání. Nic mě netáhne zkusit to jinde.“

    Jak se během let vypracovala z asistentky generálního ředitele sama v generální ředitelku? Jakými zásadami udržitelného života se osobně řídí? Na co se jí coby mentorky ptají studenti ekonomie? A v čem je podle ní byznys podobný sportu?

    Mon, 03 Oct 2022
  • 24 - Musíme se zaměřovat na budoucnost, největší průšvihy stejně přijdou nečekaně, říká Kadlecová

    Převzala jsem rodinnou firmu a pracuji na tom, abych ji předala ještě v lepším stavu. Takhle by měla fungovat i společnost obecně,“ říká v podcastu TOP ženy HN Kateřina Kadlecová, spolumajitelka české společnosti USSPA na výrobu prémiových vířivek, kterou před čtvrt stoletím založil její otec. Za covidu, kdy lidé s chutí investovali do svých domovů, její firma vyrostla o pětinu a překonala obrat čtvrt miliardy. A v růstu pokračuje i letos, i když přišla o silný ukrajinský trh. „Ukrajina nás zasáhla spíš osobně. Ale už v době, kdy Putin zabral Krym, jsme věděli, že se tam něco děje. Když to zastavilo náš byznys, brali jsme to jako podružnou věc.“
    Když to zastavilo náš byznys, brali jsme to jako podružnou věc.“

    Nebojí se, že s rostoucími cenami energií si lidé nebudou moci vířivky dovolit? Proč se zapojila do iniciativy druhé transformace země a proč podle ní Česku chybí brand země? Jak vytvořit inspirativní prostředí pro mladé lidi, kteří mají v rukou budoucnost? A jak bude život v Česku vypadat za pár let?

    Mon, 19 Sep 2022
  • 23 - Nadčasový šatník? Zohledněte životní styl, své přednosti a volte základní barvy, říká Kubíčková

    Ateliér jedné z nejvýraznějších tváří české módní scény Zuzany Kubíčkové letos slaví deset let na trhu. Ročně představuje dvě kolekce, svým zákaznicím šije i na míru. Absolventka UMPRUM a držitelka ceny Czech Grand Design v podcastu Top ženy HN mluví o tom, co všechno její byznys obnáší, jakou pozici dnes klasické krejčovské ateliéry na trhu zaujímají, proč hledá inspiraci v první republice, jak pracuje s materiály, i o tom, proč ji uchvátilo psí plemeno šeltie.

    Mon, 05 Sep 2022
  • 22 - Sabatikl mi po 20 letech ve Vodafonu pomohl změnit úhel pohledu na sebe i na život, říká Hoerová

    Najít odstup, odpočinout si, naučit se určovat si priority a přijmout, že o víkendu se pracovat nemusí, i když nás to baví sebevíc. To byla očekávání, která měla viceprezidentka pro péči o nefiremní zákazníky ve Vodafonu Anna Hoerová od svého sabatiklu. Splnila se jí?
    Na neplaceném volnu zůstala topmanažerka, která u červeného operátora pracuje přes dvě dekády, celkem tři čtvrtě roku. „Není to běžný standard a neznám moc manažerů, kteří by takové rozhodnutí uskutečnili. Ale rozhodně to stojí za to a měli bychom mít odvahu brát si ho častěji,“ říká v podcastu TOP ženy HN.
    Jak dlouhé volno trávila? Co jí na tohle rozhodnutí řekli nadřízení? Jaký byl návrat zpět do kanceláře? A jaké jsou aktuálně její pracovní výzvy v pozici, z které řídí 600 lidí včetně pracovníků zákaznických linek?

    Mon, 22 Aug 2022
Afficher plus d'épisodes