Filtrar por gênero
- 44 - Palju ja millised riided oleks beebile vaja enne sündi valmis varuda?
„Alguses ei ole vaja tohutult palju bodisid ja sipupükse, sest laps hakkab kiiresti kasvama,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti episoodis Maris Ottenson.
Thu, 07 Jan 2021 - 31min - 43 - Lastearst selgitab: mis juhtub kui lapsevanemad jätavad lapse vaktsineerimata?
„Ma saan aru vaktsiinivastaste hirmudest. Internetis on väga kerge sattuda lugema igasuguseid tekste. Ja see on inimloomusele omane, et kui lapsega midagi juhtub, siis mingi põhjuse peab leidma, isegi kui seda ei suuda tõestada,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna Sünnitusmaja lastearst Merle Areda.
Sun, 03 Jan 2021 - 34min - 42 - Kas tead, millised võivad olla tagajärjed, kui su beebi ei saa piisavalt D-vitamiini?
Laura Visnapuu räägib podcastis, millist rasket haigust põhjustab lastele madal D-vitamiini tase, millised on selle sümptomid ja kuidas seda ennetada.
Wed, 30 Dec 2020 - 24min - 41 - Verejooks, düstookia ja teised ootamatused, millest enne sünnitust teadlik olla võiksid
Kuigi me kõik loodame, et sünnitus kulgeb võimalikult hästi, on siiski ootamatusi, millest tasuks teadlik enne olla, et paremini nende saabudes reageerida osata. Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemand räägib omadest kogemustest ja tunnistab ka, et kuigi kodusünnitused lõppevad harva haiglas, jäävad raskemad juhtumid aastateks meelde.
Sun, 27 Dec 2020 - 39min - 40 - Pühad toovad kingiuputuse? Selgitame välja, millised lelud päriselt arendavad ja rõõmustavad
„Esimeste mänguasjade puhul tasuks keskenduda sellistele, mis aitaksid lapsevanemat – kiiged, mängumatid, kuhu hetkeks saab lapse käest ära panna,“ räägib uues podcasti „9 kuud“ osas Fisher-Price’i esindaja Kairit Parker.
Tue, 22 Dec 2020 - 39min - 39 - Ämmaemand: kui sünnitav naine on pähe võtnud mingid eid, saame vaid loota, et kõik läheb riskivabalt
„On hästi populaarne koostada sünnitusplaan. Kui see on tehtud mõistlikult ja arusaadavalt, on sellest palju kasu, aga teinekord on raseda kätte juhtunud mingid aastaid vanad raamatud ja ta on sealt kirjutanud välja palju asju, mida ta ei soovi, mida tänapäeval niikuinii ei tehta,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna vastutav ämmaemand Merit Tammela.
Sat, 19 Dec 2020 - 42min - 38 - Suur kokkuvõte: kõigest, mida peaksid teadma, et su lapsel oleks turvaline ning sul muretu!
„Lapse turvalisusele peaks hakkama mõtlema juba enne seda, kui ta sünnib,“ selgitab Karolina Erkmann ettevõttest Baltbaby uues „9 kuud“ podcasti osas. Tema sõnul võivad ohtlikud olukorrad tekkida juba enne, kui laps hakkab roomama või käputama.
Wed, 16 Dec 2020 - 31min - 37 - #8 Ämmaemand selgitab, kui palju kaalu rasedusega juurde koguda tohib
Mida teha, kui raseduse alguses sai rasedusest teadmata joodud alkoholi? Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemandad Mari-Liis Hunt ja Kersti Luha kinnitavad uues podcasti "9 kuud" osas, et selle küsimusega pöördutakse nende poole sageli.
Sun, 13 Dec 2020 - 23min - 36 - Teed trenni, pead dieeti, aga sünnituseelne kaal ei taastu kuidagi?
„Pärast sünnitust vormi minemisega kiirustada ei maksa,“ räägib kirurg Sven Troost uues „9 kuud“ podcasti osas. Meeleheitlikult vormi ajamist ta ei soovitagi, sest pärast lapse sündi on võiksid värskel emal olla teised prioriteedid.
Wed, 09 Dec 2020 - 20min - 35 - 7. kuu - Lapsesaamise ametlik osa: seadused, vanemapuhkus ja rahad ehk mida teadma peaksid!
„Korraga saab olla ainult üks vanem lapsehoolduspuhkusel, seda ka sel juhul, kui peres on mitu väikest last,“ selgitab Pelgulinna Sünnitusmaja sotsiaaltöötaja Marita Ilmoja uues podcasti "9 kuud" episoodis. „Kui isa jääb lapsehoolduspuhkusele ja ema ei soovi naasta tööle, siis ta peab oma töölepingu lõpetama. Sellisel juhul kaotab ta ka haigekassa.“
Mon, 07 Dec 2020 - 31min - 34 - Carmeni sünnituskogemus: sünnitus ei ole spaaskäik, kuid leidsime viisi, mis päästis hirmust
„Ma arvasin esialgu, et hüpnosünnitus on mingi voodoo-värk. Siis aga käisime tutvustustunnis ja saime aru, et see kõnetab meid,“ räägib Carmen uues „9 kuud“ podcasti osas, kuidas otsustas proovida hüpnosünnituse tehnikaid oma esimesel sünnitusel. Carmenile sümpatiseeris eriti see, et hüpnosünnitus ei vastanda end tavameditsiinile, pigem täiendab seda ja ka ämmaemand võttis pere otsuse seda praktiseerida positiivselt ja toetavalt vastu.
Thu, 03 Dec 2020 - 37min - 33 - 6.kuu - Kliiniline psühholoog: on ka patsiente, kel on raseduse ajal diagnoositud rinnavähk
„See on suur koormus, kui naine peab tegelema korraga kahe nii suure teemaga - üks on elu algus ja teine on hirm elu lõpu ees,“ räägib Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku kliiniline psühholoog Ada Alliksoo vähidiagnoosi saamisest raseduse ajal. Ta soovitab sellisel puhul kindlasti pöörduda psühholoogi juurde. Tema juurde tullakse aga ka hoopis teistsuguste rasedusaegsete muredega.
Fri, 27 Nov 2020 - 44min - 32 - Mis ikkagi põhjustab mähkmelöövet ja kuidas seda vältida?
„Naha sügelus on mitmete aspektide kokku langemine. Siin võib esimese asjana vaatama, et mähe oleks sobiva suurusega ja et seda vahetataks piisavalt sagedasti,“ räägib Muumi Baby mähkmete tootjuht Maris Varblane uues „9 kuud“ podcasti osas.
Wed, 25 Nov 2020 - 16min - 31 - 5.kuu | Igal kolmandal sünnitanud naisel on probleeme vaagnapõhjaga. Seda saab aga ennetada!
„On hea teada, et naine saab juba raseduse ajal alustada harjutustega, mis ennetavad seda, et pärast sünnitus on köhatades pissitilgad püksis,“ räägib Pelgulinna sünnitusmaja perekeskuse juhataja Meelike Reimer uues „9 kuud“ podcasti osas. Ta tõdeb, et uuringute järgi kurdab ebakindlust vaagnapõhjas iga kolmas sünnitanud naine.
Fri, 20 Nov 2020 - 38min - 30 - Kuidas valida bandaaži? Aga imetamisrinnahoidjat või rasedariideid? Siit saad väärt nõuandeid!
„Bandaaži peale võib mõtlema hakata siis, kui rasedust on täitunud 4 kuud,“ räägib Relaxmom kaupluse omanik Jane Kaljumäe uues „9 kuud“ podcasti osas.
Wed, 18 Nov 2020 - 33min - 29 - 4. kuu - Naistearsti soovitus: kui mees ei taha arsti juurde kaasa tulla, ärge sundige teda!
„Oma 15 aastase töökogemuse pealt tean, et ühel hetkel tahab mees ise tulla. Näiteks ultrahelis on isad alati hea meelega kaasas,“ räägib Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst Konstantis Ridnõi. Ridnõi tõdeb rõõmuga, et üle 80% sünnitustest Eestis on peresünnitused. Tema sõnul võib isadest lapse sünni juures väga palju abi olla.
Sun, 15 Nov 2020 - 20min - 28 - Kui palju läheb raha mähkmete peale ja kuidas saaks seda kulu oluliselt vähendada?
„Ühekordsed mähkmed sisaldavad palju plastikut ja üks mähe laguneb looduses umbes 500 aastat,“ kinnitavad Sandra Vallik ja Triin Kullisaar ettevõttest Lumman. Naised pakuvad ühekordsete mähkmete asemel mitmel põhjusel hulga paremat alternatiivi – riidest mähkmed. Kui palju on võimalik nii kokku hoida raha ja mida korduvkasutatavad mähkmed tänapäeval endast kujutavad? Vii end kurssi!
Mon, 09 Nov 2020 - 29min - 27 - 3. raseduskuu - mis seal selgub ja mida saab ette võtta, kui kõik ei lähe nii, nagu plaanitud?
„Kõik loodavad, et rasedusega läheb kõik kenasti, aga kui mingis etapis midagi peaks valesti minema, saame naise suunata kriisinõustaja juurde,“ räägib uues „9 kuud“ podcasti osas Lääne-Tallinna Keskhaigla naistearst Jaanika Regonen.
Mon, 02 Nov 2020 - 36min - 26 - Milline lapsevanker on ideaalne ja just teie vajadustele vastav?
„Kõigepealt tuleks käru valimisel lähtuda elukeskkonnast – kas elatakse era- või kortermajas, kui mitmendal korrusel. Edasi tuleks mõelda, kui lihtne on vankriga toimetada jalutama minekul, kas käiakse metsas, kui palju sõidetakse autoga jne,“ selgitab Nordbaby esindaja Ats Piirmets.
Wed, 28 Oct 2020 - 41min - 25 - 2. kuu - mida oodata esimestel raseduskuudel?
Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemandad Aet Leesment ja Hedi Pajuste räägivad uues „9 kuud“ pocasti osas sellest, kuidas toimida, kui naine avastab rasedustestil kaks triipu, ja mida on esimestel raseduskuudel oodata.
Mon, 26 Oct 2020 - 24min - 24 - Kuidas täita väikse lapse kõrvalt enda tassi?
Mariliis Luki arvates tekitavad meedia ja reklaamid naises tunde, et ta peab olema ideaalne ema. „Meie ühiskonnas ei ole väga tolereeritud see, et võiksime välja näidata oma eksimusi või rääkida oma hirmudest,“ on Mariliis murelik. Tema sõnul ei õpetata koolis ka enesejuhtimisoskusi ega oma tunnetega toimetulekut, mis võiksid osutuda hilisemas elus väga vajalikuks. „Meil ei ole kuigi lapsesõbralik ühiskond,“ tõdeb Lukk.
Fri, 23 Oct 2020 - 44min - 23 - Mida peaksite partneriga muutma oma elustiilis, kui püüate rasedustestil kahte triipu?
"Ka mehe suitsetamine võib mõjuda tulevasele lootele halvasti,“ paneb rasedust planeerivatele vanematele südamele Lääne-Tallinna Keskhaigla naistearst Marit Kõre. Suitsetamisest, alkoholist ja muidugi narkootikumidest soovitab ta loobuda mõlemal vanemal, kui soovitakse rasestuda, räägib ta uue podcasti "9 kuud" avaosas "1. kuu - rasestumine, viljatsuravi ja kunstlik viljastumine".
Thu, 22 Oct 2020 - 26min
Podcasts semelhantes a 9 kuud
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- DJ KYM NICKDEE MIXES DJ KYM NICKDEE
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Learn Japanese Help Me Learn
- Bible-Reading Coach Karl Vaters
- Dateline NBC NBC News
- Más de uno OndaCero
- The Mindset Mentor Rob Dial
- Kortom RSG
- Middagvervolgverhaal RSG
- Vers en Klank RSG
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- Japanese Grammar for Speaking Song Won
- 大久保佳代子とらぶぶらLOVE TBS RADIO
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送