Filtrar por gênero
- 1391 - #67 Трохи Мович - Чорна Пятниця
Чорна п’ятниця – апогей людського споживацтва,- констатує Сергій Трухімович і напередодні всеосяжного шопінгового буму присвячує цій темі авторський епізод подкасту «Трохи Мович». Тут можете дізнатись: ▪️ Навіщо існує чорна п’ятниця і чи вона найвигідніший день в році для покупок; ▪️ Чому п’ятниця чорна? Трохи міфів та правди щодо назви; ▪️ Чому українська п’ятниця не така чорна, як американська; ▪️ Як дурять в чорну п’ятницю, і загалом як готуватися до покупок в день розпродажу.
Wed, 06 Nov 2024 - 14min - 1390 - #66 Трохи Мович - Інна Чут
Де в Європі твориться краще?- береться з’ясовувати Сергій Трухімович, автор і ведучий продкасту «Трохи Мович». Його сьогодні гостя – Інна Чут, CEO онлайн-школи популярної культури SKVOT, після повномасштабного вторгнення опинилась за кордоном і там розгорнула свою справу – он-лайн школу креативних спеціальностей. І тепер розповідає: ▪️ Чому аж в чотирьох країнах Східної Європи заснувала свою школу; ▪️ Огляд країн з погляду роботи для креативника — Польща, Чехія, Румунія, Угорщина — плюси, мінуси; що від них беремо, чого їх навчаємо; ▪️ Чим Україна крутіша за східноєвропейські країни (попри війну та інші виклики); ▪️ Кому на 100% підійде релокація для життя та роботи в креативних індустріях.
Mon, 28 Oct 2024 - 44min - 1389 - #65 Трохи Мович - Сучасна Міфотворчість
Сучасна міфотвочість, зрештою, як і всі її попередниці, базується на прагненні підмінити критичне мислення індивіда готовими шаблонами і постулатами. Так колись з»являлись герої легенд і казок.; тепер – мемів і соцмереж. А що за цим не просто красиві історії, розповість наступний епізод подкасту "Трохи Мович". Його автор і ведучий Сергій Трухімович розповість, як: ✅ Юсуф Дікеч взяв срібло Паризької олімпіаді, але прославився більше, аніж золоті призери; ✅ Створено образ харизматичного стрільця, що на чилі і харизмі здобуває друге місце; ✅ Водночас забули про його партнерку Севвал Тархан, а по суті лідерку в ці змішаній парі; ✅ Працює “премія за красу”, коли більш привабливі люди отримують більше преференцій, також і фінансових.
Tue, 15 Oct 2024 - 08min - 1388 - #64 Трохи Мович - Рекламний Креатив
Ми любимо, коли дуже : Анна Гончарова та Олександр Хмиров, засновники креативної агенції “Drama Queen” завітали в гості до подкасту «Трохи Мович». І разом з автором Сергієм Трухімовичем: досліджують тему місця креативної реклами для прориву в бізнесі. Почуєте далі: ✅ Жодна проривна рекламна ідея нічого не варта без наступного супроводу; ✅ Критерії впізнати ще на етапі підготовки, що ідея справді проривна; ✅ Як об’єктивно порахувати “gut feeling” і чи готові креативні агентства нести відповідальність за свою інтуїцію; ✅ Хейт як невід’ємна частина прориву в бізнесі.
Sun, 06 Oct 2024 - 54min - 1386 - #63 Трохи Мович - Стимюлювання Творчості
Креатив теж потребує підживлення. Не обов’язково винаходити велосипед – люди витворили цілий арсенал засобів, які допомагають генерувати сили та ідеї. Що варто про них знати, аби в підсумку творити, а не натворити,- про це наступний епізод подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович склав своєрідний дайджест на тему стимулювання творчості і береться аргументовано розповісти: ✅ Чи існує чарівна пігулка, після якої творити стає легше та якісніше? ✅ Про вплив на творчість легальних психоактивних засобів: тютюн, кава, чай, алкоголь; ✅ Як впливають на творчість стимулятори, опіати та психоделіки; ✅ Ризики вживання: фізична та психологічна залежності.
Wed, 25 Sep 2024 - 17min - 1385 - #62 Трохи Мович - Гепатит
Ми живемо в нестерильному світі. А тому небезпека заразитись гепатитом С, зрештою, як і В, туберкульозом та Віл, стосується кожного. Що треба знати здоровим та інфікованим, аби мінімалізувати ризики,- про це наступний епізод подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович зібрав в студії фахівців - Галину Бойчук, лікарку-інфекціоністку І міської поліклініки Львова, Юрія Войналовича, керівника ГО “BCD” та Андрія Орфіна, координатора лікування ВГС у Львівському регіоні, щоб донести загалу експертну думку: ✅ Гепатит С стосується кожного, бо хвороба має безсимптомний перебіг, а ризики заразитися високі: у стоматолога, в тату і манікюрних салонах тощо; ✅ Рекомендації здоровим людям, як вберегтися від зараження гепатитом С; ✅ Покроковий алгоритм для тих, у кого виявлено гепатит С: аналізи, безоплатна державна програма тощо.
Thu, 12 Sep 2024 - 50min - 1384 - #61 Трохи Мович - Люлька
Як сталось, що Трухімович перестав курити цигарки і взявся за люльку,- так коротко про новий епізод «Трохи Мовича». Спитаєте, навіщо нам то знати? Почнем з того, що в автора за кожним спогадом - цікава розповідь і неабияка наука. Цього разу Сергій розповідає про: ✅ Перестати курити цигарки та почати курити люльку; ✅ Львівський клуб файкарів – найстаріший клуб в Україні; ✅ Чемпіонати з повільного паління люльки: як все відбувається і наскільки повільно треба курити, щоб перемогти у змаганні. Слухайте і дивіться на зручних майданчиках: https://youtu.be/QrtZDxkn07I
Thu, 05 Sep 2024 - 10min - 1383 - #60 Трохи Мович - Влодко Лучишин
Ви можете мужньо битись на фронті; день і ніч волонтерити в тилу, а водночас бути рукою москви. Це коли своїми дописами в соцмережах чи розмовами в ближньому колі розносите меседжі російської пропаганди. Бо слово - то зброя наймасовішого враження. Ворог це знає і продукує ІПСО не менш потужно, аніж боєприпаси. Не думайте, що ви особливі і не можете стати жертвою ворожого ІПСО, - застерігає Влодко Лучишин, програмний директор радіо «Львівська хвиля», і Сергій Трухімович - автор подкасту «Трохи Мович». В цьому епізоді знайдете поради, як цього уникнути. А також дізнаєтесь: ✅ Що таке ІПСО і навіщо його застосовують, особливо до цивільних; ✅ Ознаки того, що ІПСО має на мене суттєвий вплив; ✅ Що робити, щоб не вестися на ІПСО і не поширювати його.
Fri, 23 Aug 2024 - 45min - 1382 - #59 Трохи Мович - Про Мозок
Як 10 тисяч комп’ютерних мікропроцесорів одночасно – так працює головний мозок людини, стверджують вчені. Це лиш один із 13 шокуючих фактів про наш мозок, які зібрав Сергій Трухімович в цьому епізоді подкасту «Трохи Мович». Для чого нам знати ці факти? Принаймні, щоб підтримувати свій мисленнєвий центр в найкращому стані. А тому слухайте і дізнавайтесь: ✅ Що впливає на розвиток мозку і чи можна його тренувати; ✅ Як допомогти мозку прокинутися зранку і не заснути протягом дня; ✅ Чому мозок легше сприймає чоловічий голос і чи справді музика Моцарта робить дітей розумнішими; ✅ Скільки частин мозку потрібно задіяти, щоб зрозуміти жарт і посміятися з нього. Бачити цей епізод можна тут: https://youtu.be/512pBqXVN9w
Wed, 14 Aug 2024 - 10min - 1381 - Тримаю Небо - Зеник
На Марсовому полі у друга Зеника половина знайомих прізвищ – когось записував у списки на евакуацію, когось привозив до Львова сам. Серед тих сотень і сотень героїв найважче було везти знайомих – Богдана, з яким мобілізувався 24 лютого; Андрійка, що перейшов потім у розвідку 24 бригади; друга Хамера і друга Руфа, з якими перетинався на війні ще з 14-го. Тоді Зеник, приватний підприємець і будівельник, на волонтерських засадах започатковував службу «Евакуація 200». Спершу своїм бусом, згодом – волонтерським рефрежератором віз на схід всю необхідну допомогу, зі сходу – тіла полеглих захисників. Щоб на вічний спочинок герої таки повертались додому, у любові та пошані родини і вдячної громади. Волонтерська ініціатива давно трансформувалась в нормативну процедуру, якою опікується Центр забезпечення командування СВУ. В його лавах друг Зеник, уже як мобілізований військовослужбовець, продовжує возити додому полеглих. Яка вона, служба «На щиті», без пафосу розповів журналістці і волонтерці Ірині Вовк/Iryna Vovk.
Tue, 06 Aug 2024 - 34min - 1380 - #58 Трохи Мович - Наталія Улинець
Репутація – це як імунітет: не гарантує, що ваш бізнес не втрапить в халепу, але допомагає здолати важкий період інформаційних атак без відчутних втрат,- переконана Наталія Улинець, засновниця і керівниця агенції публічних комунікацій Perfect PR. Вона і Сергій Трухімович, ведучий подкасту «Трохи Мович», одностайні в тому, що репутацію можна та треба намазувати на хліб. А як робити це фахово, покроково розбирають в цьому епізоді: ✅ Щоденна медійна робота стає подушкою безпеки у випадку інформаційної атаки; ✅ Приклад розробки нішевої теми у межах певних проєктів впродовж шести років; ✅ Про небезпеки перебування в ілюзорних медійних бульбашках на кшталт «всі про нас все знають»; ✅ Навіщо компаніям і брендам писати про себе книжки, записувати подкасти та знімати фільми.
Tue, 06 Aug 2024 - 53min - 1379 - Тримаю Небо - Михайло
- Я дуже сумую за рідним Львовом. За дітьми, дружиною, за попереднім життям, за тою свободою, яка в мене була. Але я розумію, що ми не здобудемо перемоги, якщо кожен з нас не вийде із зони комфорту, не переступить через свій страх і не візьме на себе більше відповідальності,- з цим сьогодні Михайло, мобілізований в прикордонні війська підприємець, що зараз у відрядженні на посаді заступника голови ВОА впроваджує цифрову трансформацію Херсонщини. &Про хаос перших днів війни і пізнання своїх-чужих; &nро пластовий вишкіл і базові цінності громадянина; &nро свідому мобілізацію і кадрові ротації в сучасному війську слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Невигадані історії наших героїв для Львівського радіо пише журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk
Sat, 27 Jul 2024 - 38min - 1378 - #57 Трохи Мович - Любов до Брендів
Звідки береться любов… до брендів,- вчить в цьому епізоді подкасту його автор і ведучий Сергій Трухімович. Хоча відступ про любов в буквальному смислі теж буде повчальним. Бо вміння подати себе і отримати бажане теж набуваються через навчання і тренування. Тож слухайте і дивіться далі: ✅ Чому usage brands скоріше викличуть любов покупців, аніж purchase brands; ✅ Usage brands vs. purchase brands. Основні відмінності; ✅ Наявність у людей purpose, pride, partnership, protection, personalization у стосунку до вашого бренду свідчать про їхню до вас любов.
Tue, 23 Jul 2024 - 10min - 1377 - Тримаю Небо - Форест
Я зараз не бачу перемоги: вийти на кордони 91-го року в нас немає ресурсу. А зупинитись там, де зараз – це не буде перемогою,- гірко констатує друг Форест. Він оператор дронів 35 обрмп. На війну пішов не відразу – важко було відмовитись від налагодженого життя успішного тімліда в іт-сфері. Але коли донати перестали діяти, сказав собі « моє місце не тут» і пішов задовбувати військкомат… Він з тих комп’ютерних геніїв, що придумали і запустили наші перші бомбери. «Літає» на всіх типах бпла, проте не ставить все на технології. Щиро переконаний: в першу чергу йдеться про війну людей. І саме люди, їх сила, згуртованість й мотивація вирішать долю цього поєдинку. Про ворога сильного і більш оснащеного; Про втрати найближчих друзів; Про швидке вигорання і знов мотивацію воювати далі слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Історії справжніх героїв записує для Львівського радіо волонтерка і ведуча Ірина Вовк.
Tue, 16 Jul 2024 - 38min - 1376 - #56 Трохи Мович - Славко Нудик
У Славка Нудика немає межі між професійною діяльністю і хобі. Він робить тільки те, що подобається. Ну і за що береться, робить завжди досконало: «Пікардійська терція», радіопостановки книг, театр «Старенький трамвай». Власне, історія створення самобутнього театру спонукала Сергія Трухімовича запросити Нудика в гості, щоб розпитати: ✅ Чи страшно в 50 років з 30-ти літнім сценічним досвідом зіграти у п’єсі вперше; ✅ Яким чином зійшлися зорі і чому назвали театр “Старенький трамвай”; ✅ Чи мають різницю акторська й співоча сцени; ✅ Про яку роль мріє Славко Нудик.
Fri, 12 Jul 2024 - 27min - 1375 - #55 Трохи Мович - Креативне Мислення
Щоб генерувати проривні ідеї, потрібен не мозок, а мрії і фантазії,- так коротко про наступний епізод «Трохи Мовича». Його автор Сергій Трухімович пропонує ще один блискучий майстер-клас для тих, хто дбає про розвиток творчого мислення. Бо, переконаний наш ведучий… ✅ Щоб бути креативним у своїй професії не обов’язково бути поетом, письменником чи художником; ✅ Страх - це бар’єр для прояву творчості та генерації нових ідей; ✅ Для генерації ідей мозок не потрібний; ✅ Перетворюйте помилки та факапи на оригінальні інфоприводи.
Mon, 01 Jul 2024 - 09min - 1374 - Тримаю Небо - Ірина
Чи не всі чоловіки Іриної родини – військові: батько, свекор, чоловік, старший син. Саме коли сина призвали в АТО у 2014-мі, Ірина вирішила: «Я теж можу. Я теж хочу». Склала валізу й прийшла у військкомат… Змогла і служила, хоча від стресу за перший місяць втратила понад 30 кг. Після поранення і протезування її більше не беруть на фронт, але жінка не полишає військової орбіти – зараз шиє для посестер однострій. &Про відступ перших днів вторгнення і оголене Запоріжжя; &Про батьків в окупації і допит 9-річного внука; &Про страх, який зовсім полишив з війною, і віру в неодмінну перемогу слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Справжні історії наших героїв для Львівського радіо документує волонтерка і журналістка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Mon, 01 Jul 2024 - 28min - 1373 - #54 Трохи Мович - Гордій Остапович
У Гордія Остаповича, гостя нинішнього епізоду «Трохи Мовича», незвичне хобі – спортивне запам’ятовування. Як воно знайшлось і що дає в цьому житті, він охоче розповів ведучому Сергію Трухімовичу. Ну і ,звісно, слухачам Львівського радіо. Ось короткий конспект їх студійної зустрічі: ✅ Запам’ятовування цілком собі спорт на рівні з іншими видами. Але не в Україні; ✅ Чи можна повноцінно заробляти на життя, займаючись спортивним запам’ятовуванням; ✅ За кулісами змагань: виклики, дисципліни, виснаження, нервові зриви, психологічний пресинг. "
Sun, 23 Jun 2024 - 39min - 1372 - Тримаю Небо - Художник
-Тут один не воює. Тут воює колектив. І якісна робота базується на підтримці один одного – психологічній, вогневій…Всякій, - ділиться своєю наукою війни друг Художник. Вони з Іриною Вовк\Iryna Vovk, волонтеркою і ведучою воєнного подкасту «Тримаю небо», ще рік тому разом возили машини на фронт. А потім дорогою на роботу його, дійсно художника, запросили на розмову в ТЦК. І в один день доля розвернулась на 180 градусів: навчальний центр, десантно-штурмовий підрозділ, пекельні позиції на Донецькому напрямку. За півроку пройшов різне. Тож не з розповідей інших знає про страх і зміну цінностей на війні; & nро силу молитви і відповідальність тих, хто поруч; & nро два дні в окопі з однією пляшкою води і банкою консерви на всю групу. Ще одну історію справжнього героя слухайте на наших платформах
Thu, 06 Jun 2024 - 28min - 1371 - #53 Трохи Мович - Найдовша Реклама
Найкоротший авторський епізод «Трохи Мовича» розповідає про найдовшу в світі рекламну кампанію. Заінтриговані? Сергій Трухімович розповідає далі: ✅ Absolut perfection — геніальна рекламна кампанія, що тривала 25 років; ✅ На ринок США виходив ноунейм зі столітньою історією; ✅ Звідки взялася культова пляшка, в якій й досі продають легендарний напій. Слухати і дивитись можна на зручних платформах: https://youtu.be/jaBXgpUs3Jc
Wed, 05 Jun 2024 - 05min - 1370 - #52 Трохи Мович - Наталія Карпенчук - Конопацька
Вона називає себе поганим магом, що розвінчує вічну людську мрію про диво. «Дива не станеться. Ми маємо діяти тихою невпинною працею. І маємо працювати за себе, і за ту людину, що загинула на війні», - спресовує Наталія Карпенчук-Конопацька свою програму про розвиток людського капіталу. Президентка Жіночої ділової палати України, вона опікується створенням мережі професійного навчання і перенавчання задля покращення якості підприємництва в нашій країні. Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує гостю: ✅ Коли і для чого була створена Жіноча Ділова Палата України; ✅ Що таке людський капітал і наскільки він розвинутий в Україні; ✅ Як кожен з нас може вплинути на розвиток людського капіталу в Україні. Слухати і дивитись цю розмову можете на зручних платформах: https://youtu.be/R76qUHr8Bvs
Wed, 05 Jun 2024 - 32min - 1369 - Тримаю Небо - Санта
Поза війною Санта пише книжки – такі собі гусарські історії, сповнені чоловічих пригод і любові. І немає війни. Бо на війні немає романтики. Взагалі. Тільки бруд і робота. Важка робота… Санта в цій темі експерт. Він воює десять років. Це було неспонтанне, виважене рішення, хоча коли «по блату» попав на лінію фронту, не знав, з якого боку брати до рук гранату. Нині вчить побратимів. Переконаний: військову справу може здолати кожен. Лиш треба це прийняти і тоді будеш успішно робити свою роботу. Про ворога професійного й лютого, що швидко вчиться і виправляє помилки; про наші злети і втрату переваги; про брак людей, техніки, а тому необхідність досягати технологічної переваги розповідав десь на прифронтових дорогах Ірині Вовк\Iryna Vovk, ведучій воєнного подкасту «Тримаю небо».
Fri, 31 May 2024 - 30min - 1368 - #51 Трохи Мович - Неочевидні Переваги
Очевидні речі не завжди помічні. Особливо, коли треба знайти покупця на свій товар. Звичні, правильні кроки, а фактично – шаблони швидше можуть відштовхнути потенційного клієнта, аніж збільшити бажаний результат. Як це працює, почуєте в новому епізоді свого подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович говорить далі: ✅ Чи мав би вродливий переважати над потворним? ✅ Три приклади, коли недолік ставав перевагою: Guinness, Buckley's, Dr. Martens; ✅ Як подолання перешкод і випробування зміцнюють лояльність до бренду.
Tue, 28 May 2024 - 08min - 1367 - Тримаю Небо - Кактус
Коли буде перемога - не знаю. Але вона буде. Або не буде нас, - спокійно каже мінометник 116 омбр Кактус. Він не уточнює, але його розповідь не залишає сумніву: «нас» - це всієї України, а не тільки нинішніх військових. Кактус набував цього усвідомлення буквально потом і кров’ю, бо на війні – з травня 2014-го. Нещодавно під Роботиним втратив ногу. Як отримає нову, знову збирається в стрій. А тим часом тримає інформаційний фронт. & Про рубікон Зеленопілля і війну як шанс для України бути; & про ворога сильного, жорстокого і підлого & та українську звитягу бити цю нечисть слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо» Справжні історії героїв документує для Львівського радіо журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Fri, 24 May 2024 - 32min - 1366 - #50 Трохи Мович - Влодко Лучишин
Радіоведучим бути легко. Просто коли ти надаєшся до цього і вмієш бути щирим, - щиро переконаний Влодко Лучишин, програмний директор радіо «Львівська хвиля» і гість нинішнього епізоду «Трохи Мовича». Його ведучий Сергій Трухімович пропонує колезі разом порозмірковувати… ✅ Без радіо не було би й подкастів. Але чому не варто виставляти подкасти на радіо; ✅ В чому магія радіо і зокрема “Львівської хвилі”; ✅ Чи легко бути радіоведучим і де навчають на радійника в Україні; ✅ Радіо підіймає інтелігентність чи опускається до рівня стереотипів?" Слухати і дивитись цю бесіду можна на зручних платформах: https://youtu.be/5gOw0N6x4ZQ
Mon, 20 May 2024 - 38min - 1364 - Тримаю Небо - Ракета
-Ніколи не можна знецінювати жінку. Жінка – це бойова одиниця,- переказує з фронту подруга Ракета, героїня цього епізоду воєнного подкасту «Тримаю небо». Психолог і медійниця, вона знала, що піде воювати ще в 2014-му. Але тоді був дуже малим син. Тож вчилась стрілецтву, такмеду, тримала добру фізичну форму. І в лютому 24-го відразу пішла в безнадійну чергу до військкомату. Ну бо тоді чоловіків не всіх брали, а жінкам заздалегідь казали «Не стійте, у вас шансів немає». Ракета буквально впросила взяти її на війну. Так потрапила в піхоту 103 ТРО, незабаром – під Київ, а далі – на схід… Два роки без ротації в окопах; брак зброї і людей, а ще тилові істерики довкола неминучої мобілізації не додають сил і мотивацій. Ракета не заперечує: стомлена. А часом - виснажена. Але не заглядає в майбутнє до перемоги. Справжні історії героїв для Львівського радіо документує волонтерка і журналістка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Wed, 15 May 2024 - 36min - 1363 - Тримаю Небо - Крим
- Ворог дуже підступний і воювати вміє. Його не можна недооцінювати,- каже із свого досвіду друг Крим. Він кадровий військовий, в армії з 18-ти років, тому не з чужих слів знає, що таке російська воєнщина. 10 років служив в Криму авіатором. З нечисленими побратимами вийшов звідти з бойовим прапором. Тому частину не розформували і вона прижилась на материковій Україні. Крим відтоді опанував навики десантника-штурмовика та пройшов гарячими точками через Донбас і Херсонщину, втратив руку під Кринками. Але не втрачає надії повернутись в стрій – не тільки до перемоги, а до самої пенсії. Ну бо військо – то його доля і все доросле життя. Справжні історії наших героїв пише для Львівського радіо волонтерка і ведуча воєнного подкасту Ірина Вовк\Iryna Vovk.
Wed, 08 May 2024 - 28min - 1362 - #49 Трохи Мович - Управління Гнівом
Одним ворогом менше – одним другом більше, - так стається щоразу, коли при конфліктах ми налаштовуємо себе стримувати негативні емоції. Бо якщо ми не керуємо гнівом, тоді гнів керує нами,- пригадує нам Сергій Трухімович, автор і ведучий подкасту «Трохи Мович». Щоб ми не були передбачуваними, а відтак легко маніпульованими, Сергій уклав своєрідну інструкцію, як управляти гнівом. Далі слухайте і дивіться: ✅ Чи варто гнівно відповідати на злісну, але об’єктивну критику; ✅ “Цей човен також порожній” — мантра, яка збереже вам нервові клітини; ✅ Праведний гнів у двобої зі супротивником; ✅ Правила управління гнівом також мають свої виключення.
Fri, 03 May 2024 - 10min - 1361 - #48 Трохи Мович - Ельза Сагура
Навіть якщо ви самі не творите свого образу, він у вас все одно є. Бо його неодмінно створить клієнт. І не завжди так, як це сприятиме вашому бізнесу. А тому варто завчасно сформулювати і собі, і людям: хто ви, що робите і для кого, - так коротко про новий епізод подкасту епізоді «Трохи Мовича». Його автор Сергій Трухімович та Ельза Сагура, креативна директорка Bloom Büro, говорять, зокрема про те: ✅ Що таке бренд-стратегія, чи кожному вона потрібна, хто її розробляє і де тут, власне, креатив. ✅ Етапи створення бренд-стратегії і взаємодії з креативними агенствами. ✅ Складові бренд-стратегії як документу для практичної роботи. Як користуватися бренд-стратегією після її створення. Слухати і дивитись тут: https://youtu.be/zIIjxIklJVw
Thu, 25 Apr 2024 - 1h 02min - 1360 - Тримаю Небо - Гастролер
«Ми не перемогли, але ми знищили ворога»,- скаже наприкінці цього епізоду друг Гастролер. Він подає себе на війні як снайпер-фрілансер. Воює з 14-го, але не затримується надовго в жодному підрозділі. Бо не терпить армійщини з її в’язкою бюрократією, невмотивованими наказами і покаранням за спроби думати. Очевидний скепсис не є ширмою одягнути біле пальто і ображено стати осторонь подій. З кожним витком ескалації Гастролер повертається на фронт ще більш оснащеним і навченим. Й інших весь час настановляє: зніміть рожеві окуляри. Гаруйте-вчіться-готуйтесь стати в стрій…. Найбільш жорсткий з усіх випусків воєнного подкасту «Тримаю небо» записала десь у прифронтовій кав’ярні журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk.
Sun, 21 Apr 2024 - 39min - 1359 - #44 Трохи Мович - Олександра Грудзевич
Ви думаєте, що вам не вистачає коштів на життя? Можливо, ви не бачите своїх грошей ? Чи не вмієте правильно ними розпоряджатись? Як з грошей, які маємо, зробити ще більші гроші? Про це слухайте у новому епізоді подкасту «Трохи Мович». Його автор Сергій Трухімович та гостя, фінансова радниця Олександра Грудзевич говорять про: ✅ Простий облік власних прибутків та видатків; ✅ Чи існують інвестиції для швидкого збагачення. На скільки вони ризиковані? І чи ми готові до великих грошей?; ✅ Що робити, коли немає часу для управління власними фінансами; ✅ Як не помилитися з фінансовим радником. Слухати і дивитись тут: https://bit.ly/3TwEYLg
Fri, 15 Mar 2024 - 41min - 1358 - #43 Трохи Мович - Ефект Пігмаліона
Хочеш-робиш-маєш. Цю закономірність залишили нам ще древні греки в переказах про царя Пігмаліона. А Сергій Трухімович в цьому епізоді авторського подкасту «Трохи Мович» пропонує покрокову інструкцію, як втілювати в життя самонавіюване пророцтво. Отже, далі мова про: ✅ Про Пігмаліона, розумного Ганса, лабораторних мишей та учнів з вигаданим IQ; ✅ Що таке самоздійснюване пророцтво і як воно працює в нашому житті; ✅ Fake it until make it. Самоздійснюване пророцтво на персональному рівні. Слухати й дивитись можна тут: https://youtu.be/-RAint-zbNc
Wed, 06 Mar 2024 - 19min - 1357 - Подкаст - Психолог - Як “віднайти” вихідний день
Трудоголізм чи пірнути в роботу та забути про вихідні, – саме про це у новому випуску “Подкаст-психолог”. Психологи кажуть, люди мають дотримуватись правила “ ВОСЬМИ ГОДИН”. Для того, щоб працювати без виснаження та зберігати свою життєву ефективність необхідно розподілити час доби за таким принципом: 8 годин – для роботи; 8 годин – для відпочинку та особистих справ; 8 годин – для сну. Пригадайте, коли востаннє дотримувались такого правила? У цьому випуску подкасту почуєте, що допоможе вам зупинитись в рутині та стабілізуватись. Ведуча: Марта Байдака Психологиня: Галина Карпук
Tue, 05 Mar 2024 - 12min - 1356 - Подкаст - Психолог - Чому страх мобілізації не зникає
В Україні й надалі триває загальна мобілізація…змінюються закони, але страхи не зникають. Хвилі тривожності “накривають” кожного українця. Та як поводитися дружині чоловіка, якого мобілізують до війська, як підготуватися самому військовому та стабілізувати свій психоемоційний стан. Про це і не тільки поговорили у новому випуску подкасту з психологинею Галиною Карпук. – Чому страх мобілізації не зникає – Які методи мобілізації негативно впливають на військовозобов'язаних – Чому нормально боятися та до чого тут Telegram канали Ведуча: Марта Байдака
Tue, 05 Mar 2024 - 16min - 1355 - Тримаю Небо - Шкіпер
- Перемогти. Вижити. А потім розберемось, - такі плани на майбутнє у друга Шкіпера, командира групи контролю військового стресу 80 окремої десантно-штурмової бригади. Раніше він був маркетологом в ІТ. Активно волонтерив з 2014-го. Зрештою подався у військо, де потрапив на евакуацію 200-х. Дах не поїхав (знов цитата), тож коли створювався цей підрозділ, Шкіперу запропонували стати військовим психологом. Про майдфулнес на війні і рятівну силу приємних справ; город під Кліщіївкою і флотилію яхт, що вже гуртується в мандри грецьким узбережжям, говорили з Іриною Вовк/Iryna Vovk в прифронтовій кав’ярні десь на Донеччині.
Mon, 04 Mar 2024 - 30min - 1354 - #42 Трохи Мович - Володимир Бєглов
Правопросвітник – виділяє з численних своїх регалій Володимир Бєглов, сьогодні – гість авторського подкасту Сергія Трухімовича «Трохи Мович». Цього епізоду йдеться про queer – рівність, без якої, каже Бєглов, наше суспільство стане росією. Маєте нагоду долучитись до розмови про те, ✅ Що таке “queer” і чому він не дорівнює ЛГБТІ; як кожен з нас може бути (чи вже є) queer; ✅ Queer по-українськи: від Григорія Сковороди до Вєрки Сердючки і далі; ✅ Queer з’явився для того, щоб зникнути, коли він перестане бути потрібним. "
Fri, 23 Feb 2024 - 43min - 1353 - Тримаю Небо - Пепел
На війні перемагають тили, - нагадує нам з фронту розвідник Пепел. Його війна розпочалась 2016-го у добробаті під Широкиним. Без зарплатні, зате з автоматом. Із друзями, що, як і ти, облишили все і пішли воювати, бо напав ворог. І війна, і ворог за ті роки стали лютішими. Пепел має що розповісти про те, -як тиждень виходили з побратимами з-під Маріуполя – без води і спальників, коли вночі стійкий мінус; – як застали ще живою Мар»їнку. Але засилля ворожих fpv-дронів і арти дім за домом стерли місто; - чому любить воювати влітку, але терпіти не може форсувати воду. Проте форсує і воює за всякої погоди. А ще вчить мову і після війни збирається на курси, щоб не тільки добре говорити, а й думати українською. Бо Пепел – з тих справжніх мотивованих добровольців,- каже про свого гостя журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Mon, 19 Feb 2024 - 32min - 1352 - #41 Трохи Мович - Львівський Цвібак
Легенди теж можуть бути сувеніром, який гості охоче візьмуть з собою на згадку про цікаву подорож. Ну і як кожен мерч, приносять незлецький прибуток самим продавцям такого краму. Не знаєте подібних історій і вагаєтесь, де їх шукати? Не спішіть. Послухайте Сергія Трухімовича, його авторську оповідь, звідкіля взялась легенда про цісаря і львівський цвібак. Отже: ✅ В 1880-му році цісар Франц Йосиф І приїздив до Львова і подарував одній пані золотий перстень; ✅ Ця подія справді мала місце, але те, що цісар дякував золотом за цвібак — вигадана легенда для сімейної кав’ярні “Цвібак”. ✅ Кав’ярні вже немає, а от легенда й далі існує. Слухати і дивитись новий епізод подкасту «Трохи Мович» тут: https://www.youtube.com/watch?v=s0Z7eDMtY3M
Thu, 15 Feb 2024 - 07min - 1351 - Тримаю Небо - Левко
-Я людина, яка взяла естафету,- каже про свою мотивацію стати на захист України Левко, аеророзвідник 58 ОМбр. В цивільному житті він успішний архітектор з гідним заробітком. Перший рік вторгнення щедро донатив і в тому бачив свою найкращу роль в обороні країни. Та в якийсь момент прийняв свідоме рішення йти у військо. Щоб завершити справу чотирьох своїх предків, які воювали за свободу. І щоб могти дивитись у вічі тим, хто повернеться згодом з війни. Про страх і рішучість; ілюзії і реалії фронту, армійські «університети» і …класичну латину говорили за кавою десь на півдні Донбасу з ведучою нашого воєнного подкасту Іриною Вовк\Iryna Vovk.
Sun, 11 Feb 2024 - 34min - 1350 - #40 Трохи Мович - Данило Судин
Технології, які нас відволікають, є і будуть розвиватись. Але читання не зникне,- переконаний Данило Судин, соціолог-викладач УКУ, автор подкасту "Правила гри" і учасник нинішнього епізоду «Трохи Мовича». Його ведучий Сергій Трухімович пропонує гостеві разом порозмірковувати, ✅ Якою є роль читання у нашому житті? Читати самому чи хай замість нас читає шутчний інтелект? ✅ Як безкінечна стрічка новин у смартфоні послаблює нашу увагу та вміння читати; ✅ Скільки читати і як зрозуміти, що читання є якісним; ✅ Читання як ескапізм — фантазійні мандри у власній уяві в інші смислові реальності; ✅ Прогноз на майбутнє щодо читання. Дивитись цю бесіду можна на тут: https://www.youtube.com/watch?v=FAbDWsGSgTQ
Thu, 08 Feb 2024 - 53min - 1349 - #39 Трохи Мович - Корови Не Винні
Як правильно продавати хвору худу корову,- вчить в цьому епізоді подкасту його автор і ведучий Сергій Трухімович. Вам нема діла ні до якої корови? Ви нічого не купуєте і не продаєте? Все ж не беріться казати, що ця вистава-тренінг не для вас. Адже грамотно складене рекламне повідомлення, як то кажуть, за спиною не носити. Отже слухайте і дивіться далі: ✅ Коротку історія у віршах, як рекламували та продавали хвору і худу корову. Двічі. ✅ Розбір помилок рекламної кампанії хворої і худої корови. ✅ Науку, як же ж продати хвору і худу корову так, щоб потім не було соромно.
Tue, 23 Jan 2024 - 07min - 1348 - Подкаст Антарктичний - #4 Навіщо Україні Антарктида
Ця війна – за всі прояви України. І за станцію Академік Вернадський теж,- підсумовують нинішній сезон подкасту «Антаркничний» його співавтори Маркіян Прохасько і Сергій Трухімович. В останньому епізоді мова йде про емоційні прибутки України від присутності в Антарктиді. Зокрема: - Велика частина науковців досліджує те, що їх дійсно цікавить. - Без української станції інформації з континенту було б у рази менше. - Присутність України в Антарктиді робить нашу державу більш різноманітною і багатогранною. - Станція «Академік Вернадський» забезпечує українське суспільство враженнями та знаннями про Антарктиду «з перших рук» українських дослідників. Про все дивитись тут :https://youtu.be/jb9CrLNdS9Q Дякуємо, що залишаєтесь з нами. До наступних сезонів!
Mon, 22 Jan 2024 - 10min - 1347 - Подкаст Антарктичний - #3 Навіщо Україні Антарктида
Неабиякі інтелектуальні надбання отримує Україна від своєї присутності в Антарктиді. Про цей аспект ведуть далі мову співведучі нашого Антарктичного подкасту Маркіян Прохасько і Сергій Трухімович. Отже, за коротким визначенням маємо: - Антарктида - останній відкритий континент, де видно планету майже у первозданному вигляді. - Антарктида - найбільша база даних з історії клімату планети. - Антарктида - це цікава чернетка історії інтеракції людства і планети. - Південний полюс - найоптимальніше місце для деяких видів спостереження за небом, для досліджень космосу. - Якими дослідженнями «щоденного вжитку» і глобального характеру займаються українські науковці в Антарктиді. - Як дослідження в Антарктиді пов’язані з технічним розвитком і навіть рятують світ. Про все дивитись тут: https://youtu.be/Rd83NG4oJPs
Fri, 19 Jan 2024 - 12min - 1346 - Тримаю Небо - Еней
Еней постійно усміхається. В нього така реакція на стрес. А про стрес чи треба питати в чоловіка, що скоро два роки як на війні? Еней - командир аеророзвідки 125 Обр, кадрового львівського формування тероборони, куди прийшов відразу, як переправив сім’ю за кордон. - Про силу і міфи бпла; - відкладену до перемоги заповідь «не убий», - Закон про мобілізацію і повоєнні плани говорили з Іриною Вовк під час короткої відпустки до Львова.
Thu, 18 Jan 2024 - 21min - 1345 - #38 Трохи Мович - Надія Дубченко
Якщо не бачиш комфортної школи для своїх дітей – створи її! – має таку життєву позицію Надія Дубченко, спів засновниця і СЕО львівського приватного інноваційного ліцею Pipl Lyceum. Власне, цей ліцей і виник внаслідок активного пошуку сучасного освітнього закладу для сина. І тепер в гостях у Сергія Трухімовича, автора подкасту «Трохи Мович», Надія Дубченко охоче ділиться своєю історією, як і навіщо виникають приватні освітні проєкти. Почуєте далі про: ✅ Українські приватні школи, створені батьками для своїх дітей, чому вони стають успішними і якою є їхня користь для держави. ✅ Учні – це клієнти, які отримують освітні послуги. Як такий погляд змінює навчальний процес? ✅ Найбільший біль і головне досягнення амбасадорки освітніх змін. Відеоверсію цього епізоду дивіться тут: https://youtu.be/lufSPVdOG3c
Tue, 16 Jan 2024 - 25min - 1344 - Подкаст Антарктичний - #2 Навіщо Україні Антарктида
Навіщо Україні Антарктида? Сьогоднішній епізод - про репутаційні прибутки. Мандрівний письменник Маркіян Прохасько і креативний провокатор Сергій Трухімович обговорюють далі: - Списки провідних країн світу і країн, які мають станції в Антарктиді; - Як українські науковці включені у глобальні наукові процеси; - Як люди дізнаються про країни світу і чому треба бути присутнім всюди. …. Про важливість алкоголю для промоції. Про все слухати і дивитись тут: https://youtu.be/3TSz9lpabQQ А попереду ще два види користі України від Антарктиди.
Mon, 15 Jan 2024 - 13min - 1343 - #37 Трохи Мович - Хобі і заробітки
Сьогодні Сергій Трухімович береться школити нас, як правильно байдикувати. Щось на кшалт поради «знайди справу до душі і ні дня не працюватимеш». Настанова дійсно дієва, якщо застосовувати її методично. А тому слухайте і дивіться в наступному епізоді подкасту «Трохи Мович»: ✅ Що таке хобі, навіщо воно нам і чим відрізняється від роботи. ✅ Хобі, яке схоже на роботу і яке відмінне від неї. ✅ Якщо хобі перетворити на роботу, то у нас з’явиться інше хобі. ✅ Одна порада як правильно байдикувати. Дивитись тут: https://youtu.be/EldXR5sSbT0
Wed, 10 Jan 2024 - 06min - 1342 - Подкаст Антарктичний - #1 Навіщо Україні Антарктида
Подкаст «Антарктичний» повертається з відповіддю на найбільш часте запитання слухачів : навіщо Україні Антарктида, особливо в час війни? Співведучі проекту Сергій Трухімович та Маркіян Прохасько пригадують розповідь з першого сезону про зусилля країни-агресорки, аби Україна після розпаду Союзу не потрапила до Антарктичного клубу. Тож збереження досліджень на станції Вернадського – це теж питання війни з росією і нашої перемоги в ній. А крім того є цілком матеріальна вигода від нашої присутності на Південному континенті. І про це якраз мова в першому епізоді нового сезону. Тож слухайте: Чому не варто і категорично не можна призупиняти дослідження на континенті? Кому належить (і чи взагалі належить) Антарктида? Якщо закінчиться мораторій на видобуток корисних копалин у Антарктиді, то країни-учасники договору, серед яких і Україна, вирішуватимуть, як розпоряджатися цими покладами. Україна має квоти на вилов морепродуктів у навколоантарктичних водах. Найцінніший ресурс Антарктиди - найбільший у світі запас прісної води. Розвиток українського антарктичного туризму також приносить/приноситиме прибуток країні. Наукові дослідження сприяють розвитку технологій. Отримувати матеріальну вигоду можна і внаслідок Антарктичної логістики. Стежте за наступними епізодами, адже попереду - ще три складові користі Україні від Антарктиди.
Thu, 04 Jan 2024 - 16min - 1341 - Тримаю Небо - Домінік
Кожен може стати воїном. Треба тільки над собою попрацювати,- передає з фронту друг Домінік, командир снайперів морських піхотинців. Він для себе знав зі школи: в разі війни піде воювати. В совкову армію не рвався, але про добрий військовий вишкіл подбав. Бо свій дім і свою землю чоловік має вміти захищати. Про недолугу пропаганду і випадкове командирство; про війну, якої вистачить ще для багатьох, і обов’язок вчитись воювати – слухайте в новому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Історії справжніх героїв записує журналістка і волонтерка Ірина Вовк
Wed, 03 Jan 2024 - 37min - 1340 - #36 Трохи Мович - Володимир Блажівський
Не треба боротьби і змін, щоб позбутись проблем і труднощів. Варто усвідомити, хто я, який/яка я. Далі не оцінювати, а прийняти себе. І з часом все стане на свої місця. Так коротко можна окреслити суть майндфулнесу або ж усвідомленості, про який мова в цьому епізоді подкасту «Трохи Мович» . Ведучий проєкту Сергій Трухімович розпитує свого гостя Володимира Блажівського, засновника студії майндфулнес Sensa про: ✅ Життя без майндфулнесу: виснаження, брак часу і боротьба. ✅ В чому крутість майндфулнес, як він працює і чим відрізняється від психотерапії. ✅ Інструменти майндфулнесу на практичних прикладах. ✅ Sensa — майндфулнес без езотерики для прагматичних людей. Слухати цю розмову можете на зручних платформах: Дивитись тут: https://www.youtube.com/watch?v=rPMn88U1cwM
Fri, 29 Dec 2023 - 45min - 1339 - Подкаст-Психолог - Вікторія Зайдова
В Україні розпочався новорічно-різдвяний період – довгоочікуваний і один з найулюбленіших періодів зими. Ми розуміємо, що святкові дні затьмарені війною та трагічними подіями. У багатьох родин виникає закономірне питання – чи варто святкувати Різдво та Новий Рік в умовах війни? Чи можливо радіти та влаштовувати застілля, коли в країні гинуть люди? Чи доречно відчувати й демонструвати радість, коли навколо біда? Психологиня Вікторія Зайдова наголошує, що особливо це важливо для діток, адже вони на даний момент потребують вдвічі більше нашої турботи та уваги. Тому, навіть в умовах війни, необхідно влаштовувати маленькі свята та святкування, якщо є така можливість. Чому не можна забувати радіти та як стабілізувати своє ментальне здоров'я під час свят слухайте у нашому подкасті
Wed, 27 Dec 2023 - 16min - 1338 - Тримаю Небо - Кава
Українські військові як кава – міцні і заварні,- сипле жартами про себе і побратимів штурмовик львівської 80-ки з позивним Кава. Кава на позиціях 20 місяців. Загалом на війні – десятий рік. Багато перейшов, бачив і втрачав. І коли стверджує, що на загал цивільні мало переймаються фронтом, маємо то почути і приміряти до себе. Бо просто зичити на свята Перемоги наразі не працює: ворог перегрупувався і відступати не збирається… Розповідь з «нуля» щойно привезла волонтерка і ведуча воєнного подкасту Ірина Вовк.
Wed, 20 Dec 2023 - 28min - 1337 - #35 Трохи Мович - Гонські Вірші
Сім гонських віршів на річницю подкасту. У різдвяно-новорічне міжсвяття виповнюється рік, як щодесять днів ви слухаєте, а віднедавна – і дивитесь новий епізод Трохи Мовича. Цей знаковий рубіж автор і ведучий Сергій Трухімович позначив добіркою віршів від Степана Піпи. Хто з нами від початку, вже здогадався, до чого тут Трухімович. А новим шанувальникам – набратись терпцю і дослухати добірку до кінця. Стежте за змістом: ✅ Про закопування і викопування картоплі ✅ Колгосп тварин. Майже по Орвелу ✅ Бабки. Бабло. Бабоси. Бабосікі. ✅ Чогось комусь кудись до когось ✅ Черпи, Черепахо! Черпай до черпання! ✅ Оголошення про роботу ✅ Спинався Тихень над Лісами
Fri, 15 Dec 2023 - 10min - 1336 - Тримаю Небо - Борода
А хто, крім нас?- відповідає запитанням на запитання про півтора роки на фронті друг Борода, мінометник із Полтавської ТрО. Він зізнається: звісно, добре було б перепочити – підтягнути бізнес, поправити здоров’я, набутись з рідними. І десь за рік, якщо ще не здолаємо ворога, знов повернутись в стрій. Але поки воює, як є. Про зачинені полтавські військкомати в перші дні вторгнення, імпровізовані броники і коктейлі замість зброї; про великі втрати під Соледаром та про власний вибір воювати на цій випаленій землі, слухайте в новому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Його веде журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk.
Wed, 13 Dec 2023 - 27min - 1335 - #34 Трохи Мович - Дмитро Машталір
Досліджуйте себе. Не бійтесь ставити собі запитання «що я роблю на цій планеті?» Відповіді обов’язково прийдуть,- на цьому погодились з гість нового епізоду Трохи Мовича Дмитро Машталір і ведучий подкасту Сергій Трухімович. ✅ Місія як завдання у щоденній роботі. Чи доречно застосовувати в бізнесі? ✅ Персональні місії пересічних людей. Навіщо з цим заморочуватися. ✅ Місія як важлива мета чи глобальна ціль на тривалий період часу. ✅ Покликання і візія. Чим вони відрізняються від місії. ✅ “Why? How? What?” Як це працює і навіщо.
Fri, 08 Dec 2023 - 39min - 1334 - Тримаю Небо - Роман Якубишин
День волонтера не випадково сусідить в календарі з Днем ЗСУ. Волонтери буквально підпирають військо всім, чого бракує фронту: ліки-еваки-джипи-дрони-теплаки…Пам’ятаєте начебто жарт про ядерну бомбу, якої в України немає, доки її хтось не замовить волонтерам? Сьогодні їх День. З цієї нагоди наша ведуча і десятий рік волонтерка Ірина Вовк\ Iryna Vovk згадує з колегою Романом Якубишинимспільні пригоди, як тричі ремонтували дорогою свого першого джипа на фронт; як виявили, що той Ігор, кому підписані були всі пакунки в кількох машинах, має позивний Куркуль; що спільне гасло українських волонтерів «Сядуть всі». І відразу вибухають реготом: «Бажано в одну колонію, щоб веселіше було». За цими жартами проступає справжня суть нашого волонтерства: з усіх сил їдуть-везуть-тримають живий ланцюг з військом, доки дорослішає держава і її громадяни. Бо перемога настане, коли на неї працюватимуть всі. Про це наступний епізод воєнного подкасту «Тримаю небо».
Mon, 04 Dec 2023 - 32min - 1333 - #33 Трохи Мович - Реклама - Попурі
Ви задумувались над тим, що наше життя наскрізь зіткане з реклами? І йдеться не тільки про спроби щось комусь продати. А передусім про повсякденну практику якнайкраще подати себе та вигідно набути бажане. 7 фактів, історій та анекдотів про рекламу, що допоможуть вам бути з нею «на ти», зібрав цьому епізоді Трохи Мовича його автор і ведучий Сергій Трухімович. Тож беріть на замітку: ✅ Історія про незрячого та рекламіста. ✅ Найбрудніша рекламна кампанія евер. ✅ Як рекламіст робив пропозицію одружитися. ✅ Про рекламу в туалетах. ✅ Вплив реклами на систему каналізації. ✅ Цидулка від Томаса Сміта. ✅ Реклама, що не прикрашає життя.
Mon, 27 Nov 2023 - 14min - 1332 - Тримакю Небо - Гуцул
- Чотири турнікети та саперна лопатка при собі – це на війні не менш важливо, ніж автомат,- ділиться своїм набутком виживання друг Гуцул. У відкритих боях він з 2014 — го; в активному поході за нашу свободу – з 2001-го, коли після справи Гонгадзе вийшов на акцію «Україна без Кучми» і більше не полишав боротьби. «Завдяки Кучмі,- жартує Гуцул, - здобув друзів, кума, а потім побратимів.» За освітою – політолог, у цивільному житті — менеджер культури, він багато жартує і про все розповідає ствердно та світло. Це ще одне його переконання: почуття гумору на війні важливіше навіть за фізичну підготовку. Про красу на війні, естетику зла, два шляхи для українців і новий мистецький проєкт під егідою ООН слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Справжні історії героїв для Львівського радіо документує волонтерка і журналістка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Mon, 27 Nov 2023 - 42min - 1331 - Радіо Афіша - Як Львів виборював титул молодіжної столиці Європи 2025
“Молодіжна столиця - це не про вік, а про бажання людини активно діяти” Минулого року, 23 листопада в Тірані Львів оголосили переможцем конкурсу “Молодіжна столиця Європи 2025”. Як Львів виборював титул молодіжної столиці Європи 2025 Чому здобули титул з четвертого разу З якими труднощами зіткнулись На досвід яких країн опирались Та як під час повномасштабне вторгнення вдається розробляти стратегії розвитку До чого тут креативність та неформальна освіта І звісно, яку місію виконуватиме Львів як молодіжна столиця Європи 2025 Про це і не тільки поговорили у з командою офісу “Молодіжна столиця Європи 2025” Юлією Мартинюк та Марією Пігурою Ведуча: Марта Байдака
Wed, 15 Nov 2023 - 35min - 1330 - Темники на Львівському - Тарас Радь
Вибори під час війни не на часі, й у цьому немає жодних плюсів, зате є суцільні мінуси, пояснює політолог, координатор Громадянської мережі "Опора" Тарас Радь У цьому епізоді Темників ви почуєте про те, чому демократичні легітимні безпечні вибори неможливі в період воєнного стану в країні, чи справді зараз варто змінювати владу та які наслідки це може мати, а ще про ситуацію у місцевому самоврядуванні Львова та області та за яких умов у нас можуть відбутися президентські, парламентські та місцеві вибори Ведуча Юлія Осим
Tue, 14 Nov 2023 - 35min - 1329 - #32 Трохи Мович - Маркіян Прохасько
Чим різняться, а де пересікаються письменництво і копірайтинг? – зійшлись обговорити в цьому епізоді Трохи Мовича співведучі, а заодно часом - письменники, а часом - копірайтери Сергій Трухімович і Маркіян Прохасько. Відкриєте для тебе чимало цікавого, навіть якщо ні тим, ні іншим не заробляєте хліб насущний. Отож слухайте: ✅ Хто такий копірайтер? Хто такий письменник? Хто такий автор? ✅ Про поєднання копірайтингу і письменництва. ✅ Звідки береться міф “шляхетний письменник VS галімий копірайтинг”. ✅ Чим копірайтинг допомагає письменництву і як письменництво розвиває копірайтинг. ✅ Спільне письменництва з копірайтингом. ✅ Відмінності між письменництвом та копірайтингом. Коли письменництво заважає роботі в рекламі. ✅ І насамкінець універсальна формула ікіґаю, як знайти свій шлях в морі житейський спокус і пропозицій.
Tue, 14 Nov 2023 - 44min - 1328 - Тримаю Небо - Сантьяга
У нас спільна зараз задача – зберегти Україну,- підсумовує свою розповідь «на нулі» друг Сантьяга. Він командир підрозділу піхотинців бригади швидкого реагування «Рубіж» НГУ. На війні з березня 2014, коли добровольцем прийшов у військкомат. Він знає, чому ми проходимо це випробовування вогнем, і якою буде наша перемога. Його ратна дорога переконує і мотивує інших. Бо за нас цю роботу ніхто не зробить. Невигадані історії наших героїв для воєнного подкасту Львівського радіо пише журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk
Wed, 08 Nov 2023 - 32min - 1327 - #31 Трохи Мович - Письмо Від Руки
На відміну від друку клавіатурою, під час письма ручкою мозок накопичує. Більше спойлерів не буде в цьому анонсі наступного епізоду подкасту «Трохи Мович». Слухайте далі Сергія Трухімовича про те, чому важливе писання від руки: ✅ Знаряддя письма впливають на наші думки. Так сказав Ніцше. ✅ Куди зникає писання ручкою на папері. ✅ У чому різниця між аркушем паперу та монітором комп’ютера і як це впливає на наш мозок. ✅ 8 аргументів на користь писання від руки.
Wed, 08 Nov 2023 - 09min - 1326 - Подкаст Антарктичний 5 сезон - #4 Інститут Геодезії
Сьогодні немає жодної сфери людської діяльності, де б не було геодезії, - констатує Ігор Савчин, докторант Інституту геодезії ЛНУ «Львівська Політехніка». І гість нинішнього сезону подкасту «Антарктичний». В Антарктиду Ігоря завела робота, тож автор і ведучий проекту Маркіян Прохасько запросив вченого розповісти, як пов»язані геодезія, а також супутники, Антарктида і наука загалом. У четвертому епізоді колаборації почуєте: - Геодезія - це вже не у чоботах по болоті ходити. Геодезія «злетіла у космос» разом із першими супутниками. - Зараз геодезія - це будівництво, сполучення, навігація, супутники, телекомунікації, доставка їжі, військові цілі тощо. - Мова також про супутники Starlink, різні національні системи супутників. - Як військові випадково вимкнули супутниковий інтернет на всій планеті? - Як супутники використовують у військових та політичних цілях? - Про великий попит на послуги геодезії під час війни. - Як геодезія може зберегти минуле для майбутнього.
Fri, 03 Nov 2023 - 12min - 1325 - Тримаю Небо - Румун
В мене було все – гарна робота, дім, родина. Але в дім ввалились непрохані гості. Тому я тут,- каже про свій вибір морпіх з позивним Румун. Він і є етнічним румуном. Але має Україну своєю Батьківщиною. А захищати Батьківщину – обов’язок кожного,- переконаний наш герой. З воїном на передовій зустрічалась волонтерка і ведуча воєнного подкасту Ірина Вовк.
Thu, 02 Nov 2023 - 32min - 1324 - Подкаст Антарктичний 5 сезон - #3 Інститут Геодезії
Навіщо людям знати, що було і що буде 100 мільйонів років тому?,- розкаже в цьому епізоді подкасту «Антарктичого» Ігор Савчин, докторант інституту геодезії у «Львівській політехніці». В Антарктиду Ігоря завела робота, і зараз ви дізнаєтеся, як пов’язана його професія, тобто геодезія, а також супутники, Антарктида і наука загалом. Ведучий подкасту, письменник і мандрівник Маркіян Прохасько веде з вченим мову про: - Доцільність довготермінових прогнозів; - Землетрус у Туреччині: очікуваний і спрогнозований. Наука впоралася, не впоралася, ймовірно, влада; - Фундаментальну і прикладну геодезію; - Що таке Антарктида для України? Три складові; - На якому місці в Антарктиді була колись / є тепер наука? - Як у сучасному світі зробити нове відкриття / провадити дослідження? - Про що мріють дослідники Антарктиди? - Чи потрібна Україні ще одна станція в Антарктиді? - Про потенціал співпраці між різними країнами в Антарктиді. - Про недослідженість центральної Антарктиди.
Fri, 27 Oct 2023 - 17min - 1323 - Подкаст Антарктичний 5 Сезон - Інститут Геодезії
Навіщо людям знати, що було і що буде 100 мільйонів років тому?,- розкаже в цьому епізоді подкасту «Антарктичого» Ігор Савчин, докторант інституту геодезії у «Львівській політехніці». В Антарктиду Ігоря завела робота, і зараз ви дізнаєтеся, як пов’язана його професія, тобто геодезія, а також супутники, Антарктида і наука загалом. Ведучий подкасту, письменник і мандрівник Маркіян Прохасько веде з вченим мову про: - Доцільність довготермінових прогнозів; - Землетрус у Туреччині: очікуваний і спрогнозований. Наука впоралася, не впоралася, ймовірно, влада; - Фундаментальну і прикладну геодезію; - Що таке Антарктида для України? Три складові; - На якому місці в Антарктиді була колись / є тепер наука? - Як у сучасному світі зробити нове відкриття / провадити дослідження? - Про що мріють дослідники Антарктиди? - Чи потрібна Україні ще одна станція в Антарктиді? - Про потенціал співпраці між різними країнами в Антарктиді. - Про недослідженість центральної Антарктиди.
Fri, 27 Oct 2023 - 17min - 1322 - #30 Трохи Мович - Спортивна Стрільба
Ви перестанете боятись зброю, щойно послухаєте наступний епізод Трохи Мовича. В професійному житті музиканти Віра-Вікторія Папа та Олексій Шатєєв прийшли в гості до Сергія Трухімовича саме як члени стрілецького клубу «Практика». Нині кожен має знати, що робити, коли раптом доведеться взяти в руки зброю,- переконані всі учасники цієї розмови. Отож слухайте: ✅ Як страх до зброї змінився на азартне захоплення спортивною стрільбою; ✅ Відповідальне та адекватне володіння зброєю дисциплінує, “збирає до купки” і тренує терпіння; ✅ Що потрібно для стрілецтва: документи, дозволи, кошти; ✅ Про найбільш титулований спортивний стрілецький клуб України “Практика”: безпека, спільнота, кодекс стрільця; ✅ Освіта з питань зброї на часі, бо якщо вмієш стріляти, то захистиш себе, свою родину і Україну.
Fri, 27 Oct 2023 - 38min - 1321 - Темники На Львівському - Марія Петришин
Війна триває, хлопці і дівчата воюють на фронті, а ми не маємо втомлюватися працювати і допомагати їм, каже Марія Петришин. Варто бути відвертими з собою та з іншими. Треба говорити про наших військових та підтримувати їхні родини - хтось шукає свого безвісти зниклого чоловіка, сина, брата, а хтось чекає його з полону, тоді як сотні сімей втратили свою рідну людину на війні.... Як і чому ми маємо надалі підтримувати військо, як говорити з тими, у кого близькі загинули чи перебувають у ворожому полоні, як живе у Львові особливий Будинок воїна, що на вул. Юрія Руфа, як розповідають про війну та допомагають захисникам і ветеранам, слухайте у цьому епізоді Темників. Відверта розмова ведучої Юлія Осим з директоркою Будинку воїна, колишньою представницею уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, психологинею та волонтеркою Марією Петришин
Tue, 24 Oct 2023 - 28min - 1320 - Подкаст Антарктичний 5 сезон - #2 Інститут Геодезії
Африка розходиться і неодмінно розділиться на два континенти, - дізнаєтесь в цьому епізоді подкасту «Антарктичний» від Ігоря Савчина - докторанта Інституту геодезії ЛНУ«Львівська політехніка». Ви пам’ятаєте, подкаст цього сезону виходить в колаборації з Інститутом. А до чого тут Антарктика, слухайте далі. Автор і ведучий Маркіян Прохасько зробив для цього ретельний конспект розмови: Отже, в другому епізоді колаборації: - Як організований зв’язок у Антарктиді? - Кожна велика країна з амбіціями прагне мати свою супутникову систему зв’язку. - Чому смартфон має коштувати понад 10 000 доларів, щоб визначати точне місце розташування? - Як «Ноосфера» - український криголам - полегшує життя науковцям; - Про добирання в Антарктиду, коли у тебе багато десятків кілограм обладнання; - Як науковці можуть зекономити на обладнанні зі своїм кораблем; - Як підготуватися до моря, щоб уникнути морської хвороби; - Про мрії і плани на вихід в море на «Ноосфері». - Про історію українських геодезичних досліджень в Україні. - Чому геодезичні GNSS станції важливі для Антарктиди? - Що станеться з Африкою у недосяжному для людини майбутньому? (А навіщо про це знати - у третьому епізоді).
Fri, 20 Oct 2023 - 19min - 1319 - #29 Трохи Мович - Профреалізація
Завжди є свій власний шлях. Він не є легким, але він природній. А тому допомагає вам рухатись в житті, - стверджує Сергій Трухімович, автор подкасту «Трохи Мович». Цей епізод нашого спільного проекту Сергій присвятив професійній самореалізації. Ну бо з власного досвіду чоловік вивів для загалу одинадцяту заповідь: ніколи не заривайте свій талант! І з неї розпочинає свою науку. Отож слухайте про: ✅ Добровільні походи до практичного психолога, щоб викопати таланти; ✅ Копірайтерський старт на студії звукозапису “Люксен”; ✅ Другі університети на радіо “Львівська хвиля”; ✅ Звідки взявся практичний посібник “Реклама. Конспекти копірайтера”.
Wed, 18 Oct 2023 - 09min - 1318 - Подкаст Антарктичний 5 сезон - #1 Геодезія
Заходить на холод. І до нас повертається подкаст «Антарктичний». Його п’ятий сезон здійснив колаборацію з Інститутом геодезії НУ «Львівська політехніка». У гостях у ведучого Маркіяна Прохаська Ігор Савчин - докторант інституту геодезії у «Львівській політехніці». В Антарктиду Ігоря завела робота, і зараз ви дізнаєтеся, як пов’язана його професія, тобто геодезія, а також супутники, Антарктида і наука загалом. У першому епізоді колаборації: Чи втомлює Антарктида? Щоб зрозуміти Антарктиду - десяти днів точно замало. Про застосування антарктичного досвіду у повсякденному і науковому житті у Львові. Зміна епох! Як змінився доступ до інтернету на станції «Академік Вернадський». З перших уст. Чому зв’язок з близькими може навіть мати свої виклики. Як минає звичайний день дослідника Антарктиди? Як пінгвіни заважають дослідникам проводити дослідження? Навіщо проводити геодезичні дослідження в Антарктиді? Для чого взагалі геодезичні дослідження? Які технології виробляє і продає Україна, які випробовуються в Антарктиді? Про труднощі використання техніки в Антарктиді.
Fri, 13 Oct 2023 - 19min - 1317 - Дизаріум - «Дизайн у складні часи»
Дизаріум – це головна некомерційна конференція з дизайну у Львові та Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тема цьогорічного заходу «Дизайн у складні часи» має на меті розкрити питання як за допомогою дизайну зробити життя людини кращим та комфортнішим. Подарувати їй умовний спокій та підвищити якість життя, як безпосередньо людини, так і міст, в котрих вона проживає. Продемонструвати наскільки простим та зрозумілим дизайн робить усе навколо неї. Уже 22 жовтня у !FESTREPUBLIC відбудеться ця масштабна конференція. Більше про подію дізнається з нового випуску подкасту, у якому наша Марта Байдака поговорила з Ольгою Марчак, Юрієм Галюком та Юрієм Бакаєм
Fri, 13 Oct 2023 - 24min - 1316 - #28 Трохи Мович - Оксана Сибидло
Гостьовий епізод подкасту «Трохи Мович» сьогодні з Оксаною Сибидло В пошуках виходу з митниці інспектор 1 рангу Оксана Сибидло взяла в руки домашню фотокамеру і почала фіксувати кулінарні експерименти, що теж з’явились в її житті як етап подолання внутрішньої кризи. Нині Оксана Сибидло - провідна фуд-фотографиня з впізнаваним стилем та …учасниця нового епізоду «Трохи Мовича». Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує гостю: ✅ Чи фуд-фотографія прикрашає дійсність і продає нам те, чого не існує; ✅ Наскільки близькі між собою апетит і секс. Що таке фуд-порно; ✅ Коли потрібен фуд-фотограф? Без ТЗ — результат ХЗ. Важливість брифу для зйомок; ✅ Поради для аматорів: як гарно фотографувати їжу на смартфон для соціальних мереж.
Thu, 05 Oct 2023 - 47min - 1315 - Подкаст-психолог - Олена Ворона
Подкаст- Психолог - В продовження теми “Психологія воєнного часу”, у новому випуску подкасту почуєте: Що відбувається з нами? Як змінюються наш настрій під час війни? Як це може вплинути на кожного з нас? Як зменшити негативні наслідки? Про це і не тільки поговорили у новому випуску подкасту з психотерапевткою Оленою Вороною
Mon, 02 Oct 2023 - 08min - 1314 - Темники на Львівському - Степан Куйбіда
Що втрачають Львів та громади в області в разі мінусування військового ПДФО, у чому "+" та "-" такого процесу і чи вдасться Львівщині успішно завершити поточний економічний рік? Як почувається бізнес в регіоні, які слабкі сторони ще залишаються та як вплинула на галицьких підприємців релокація з інших областей? Як Львівщина підтримує ветеранів війни, що пропонує військовим зараз та які плани в пріоритеті? Про це і не тільки слухайте в цьому епізоді Темників Цікава настроєва розмова ведучої Юлія Осим з директором департаменту економічної політики ЛОВА Степаном Куйбідою Дізнавайтесь з нами про те, що актуально та важливо для Львова та регіону
Mon, 02 Oct 2023 - 26min - 1313 - Тримаю Небо - Дим І 22
“Я тут до кінця - чи війни, чи свого”,- каже про військову службу оператор БПЛА із 116 бригади з позивним Дим. Він воює зараз неподалік рідних місць. Звідки покидьки зігнали батьків і дружину з дітьми. Тому його війна – до перемоги. Разом з побратимом на псевдо 22 взимку пройшли окопи Бахмута; не з переказів знають, що таке 3 хвилі наступу вагнерів. Не соромляться казати – так, страшно. Бо будь-яка розумна людина боїться, коли небо й земля зливаються в суцільному вибуху. Їх розповідь про погані часи, які знайомлять з хорошими людьми, записала під Роботиним журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Fri, 29 Sep 2023 - 19min - 1312 - #27 Трохи Мович -Шлях клієнта
Люди відрізняються від прописаних алгоритмів тим, що вміють імпровізувати. Що допитливі і цікаві. А ще коли привітні – точно буде вам успіх! Як віднайти гарантований шлях до серця і гаманця клієнта – про це наступний епізод Трохи Мовича. Автор подкасту Сергій Трухімович пропонує такий сценарій: ✅ Шлях клієнта: Трухімович / кліщ / аналіз крові на борельоз; ✅ Розбір польотів: як контекст змінював цілі клієнта на його шляху; ✅ Клієнт не правий, бо обирає хибну ціль для “закриття” власних болей; ✅ Як елементарна цікавість допомагає виявляти правильні цілі для клієнта.
Wed, 27 Sep 2023 - 10min - 1311 - Подкаст-Психолог - Як побороти ворога на інформаційному фронті
Інформаційна війна стала фактом нашого життя. Мільйони людей відчувають її вплив – щонайменше дискомфортний, а часто-густо й деструктивний. Як давати собі раду? Як протистояти негативним явищам – брехні, фейковим і провокаційним повідомленням, шаленому емоційному тискові? Про це і не тільки поговорили у новому випуску подкасту з психотерапевткою Оленою Вороною
Tue, 19 Sep 2023 - 14min - 1310 - Темники на Львівському - Наталія Сомик
Цього року у школах Львова побільшало дітей-переселенців, але менше самих львів'ян пішли на навчання, каже директорка ліцею "Гроно", депутатка Львівської міської ради Наталія Сомик. Про новації навчального процесу, безпеку у школах на випадок загострення війни, проєкти, які втілюють, та інклюзивне навчання у закладах міста слухайте у цьому епізоді Темників. Це була тепла і цікава розмова ведучої Юлія Осим з Наталією Сомик. Вмикайтесь з нами та дізнавайтесь про нове та актуальне з життя міста
Mon, 18 Sep 2023 - 32min - 1309 - #26 Трохи Мович - Віра - Вікторія Папа
Тут за два місяці навчать зіграти улюблену пісню на білому роялі. Тут немає обмежень за віком і хистом. Бо талант до музики і потребу в ній має кожен з нас, - переконана Віра-Вікторія Папа, співзазасновниця альтернативної музичної школи "MUZcool". Автор подкасту Сергій Трухімович запросив гостю розповісти про цей унікальний проект, його передісторію і трансформації. Ну і…о несподіванка!.. про пісню самого Трухімовича. ✅ Важлива передісторія: вокал, скрипка, журналістика, "Ніагара", "Лялька", "Дзиґа", "Львівське телебачення"; ✅ Час не приходить — його обирають. Так відкрилася школа "MUZcool"; ✅ Альтернативна освіта — щоб не відбити бажання музикувати; ✅Як писали і де слухати пісню на текст Сергія Трухімовича; ✅ Від "моя музика не стихне"" до ""музичне серце Львова".
Thu, 14 Sep 2023 - 41min - 1308 - #25 Трохи Мович - Кінець Раціональності
Ми розумні і виважені; вміємо логічно думати і аргументовано приймати рішення. Але це все діє до першої фейк-операції чи вміло поставленої інформкампанії, - стверджує Сергій Трухімович в своєму подкасті «Трохи Мович». В цьому епізоді автор досліджує тему кінця епохи раціональності і пропонує зостановитись над тим: Чому факти більше не працюють як інструмент для переконання; Логічне міркування пасує перед інтуїтивним розумінням; Контент-аналіз мільйонів книг за 169 років виявив появу ірраціональності в мисленні людей; Як вести медійні комунікації в епоху ірраціональності.
Tue, 05 Sep 2023 - 12min - 1307 - Тримаю Небо - Каракурт
Каракурт – морпіх-розвідник 35-ї ОБрМП, вправний оператор всеможливих літальних апаратів. А заодно найбільш веселий, певне, герой нашого подкасту. Та він вмить замовкає, коли мова заходить про звикання до втрат. Бо надто багатьох друзів довелось проводжати назавжди. І звикнути до цього ніяк не виходить… Як програміст став морпіхом; Як їздив вчитись в Британію, а в підсумку вчив тамтешніх рейнджерів; Про втому від війни, але мотивацію знов і знов вирушати в пекло,- слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Його пише «на нулі» журналістка і волонтерка Ірина Вовк/ Iryna Vovk.
Mon, 04 Sep 2023 - 42min - 1306 - #24 Трохи Мович - Оксана Потимко
Як поставав у Львові Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами, про його неймовірні ініціативи й справи – нинішній епізод Трохи Мовича. Автор подкасту Сергій Трухімович запросив у нашу студію Оксану Потимко – керівницю Центу і виконавчу директорку львівського осередку ВГО “УСІ”. Ось конспект цієї розмови: ✅ Історія створення Ресурсного центру при "Львівській Політехніці"; ✅ Розробка програми інклюзивного навчання та курсів для підготовки вчителів; ✅ Технічне обладнання ресурсного центру: принтери шрифтом Брайля, термопринтери, студія звукозапису, daisy бібліотека тощо; ✅ Школи інтернати та інклюзивне навчання. Відмінності, переваги й недоліки методів. ✅ Кольори, кіно, театр також доступні для незрячих. ✅ Концертні проєкти:"Казка на білих лапках", "Відчинилося життя". ✅ Робота ресурсного центру під час повномасштабного вторгнення. ✅ Як долучитися до діяльності ресурсного центру.
Sat, 26 Aug 2023 - 35min - 1305 - Темники на Львівському - Антон Нікулін
Місць для занять спортом у Львові має бути більше, ніж аптек у місті, каже керівник управління спортом Антон Нікулін, адже спорт і суспільство поєднані як тіло з головою. У цьому епізоді Темників ви почуєте: - як розвивається спортивна інфраструктура Львова - про пріоритет у розвитку спорту для військових та що для цього робить місто - які проєкти вдалося вже реалізувати - що з будівництвом палацу спорту на Сихові - коли з'явиться стрільбище у Великих Грибовичах - чому шкільні спортивні ліги - феєричне явище і як їх будуть вдосконалювати - чому благодійні забігти - класна і дієва річ Слухайте про найцікавіше з галузі спорту Львова у розмові ведучої Юлія Осим з головним спортивним управлінцем міста Антон Нікулін
Wed, 16 Aug 2023 - 26min - 1304 - Подкаст Антарктичний 4 Сезон - #4 Дозвілля на полярній станції
І на Південному полюсі люди чілять і веселяться. Бо така людська природа: гуртує не тільки спільна праця, а й вільний час, приправлений розвагами і цікавими активностями. Як релаксують полярні дослідники?- розпитував ведучий Сергій Трухімович співавтора Подкасту Антарктичного, письменника і мандрівника Маркіяна Прохаська. В заключному епізоді ІУ сезону почуєте: Як і чому люди на станціях в Антарктиді відпочивають і розважаються? Чи існують тут алкоголь і посиденьки? Як курити в Антарктиді? Гольф в Антарктиді? Можна зімпровізувати. Сауна у Антарктиді та Арктиці. Чи ходять в гості зі станції на станцію? Святкування українських і антарктичних свят. Чи в Антарктиді скидають на подарунок? 12 лицарів круглого антарктичного столу. За чим найбільше скучаєш в Антарктиді?
Mon, 14 Aug 2023 - 22min - 1303 - Тримаю Небо - Єрус
Друг Єрус в цивільному житті – львівський бізнесмен. З 14-го активно волонтерив; ініціював і активно впроваджував громадський рух «Стоп хабар» на українських кордонах. А з повномасштабним нападом пішов захищати ті кордони зі снайперською гвинтівкою. Він знає: з цією спеціальністю не повертають з полону; але по-справжньому його криє після бою, коли не встигає перезаряджати набої, а ворога не стає менше… Чому до війни має долучитись кожен, - про це в новому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Історії справжніх героїв записує журналістка і волонтерка Ірина Вовк
Mon, 14 Aug 2023 - 30min - 1302 - #23 Трохи Мович - Чому не лікар
Як я не став лікарем,- назвав цю історію автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович. Якщо коротко, то історія про те, як часом намагаємось втекти від себе і що з того зрештою виходить. ✅ Здобути інсайт у медичному училищі в обмін на зламаний ніс та вибитий зуб. ✅ Пуститися берегів у медичному університеті. ✅ Взяти академку, поїхати в Німеччину і там зрозуміти, що від себе не втечеш. ✅ Зрозуміти, що медицина не твоє і... (далі буде). ✅ Короткий текст про лікування діджитальних розладів.
Mon, 14 Aug 2023 - 08min - 1301 - Подкаст Антарктичний 4 Сезон - #3 Гігієна на полярній станції
Подкаст Антарктичний продовжує знайомити наших слухачів із побутом на Південному полюсі. І третій епізод цього сезону відданий темі гігієни та санітарного устрою на станції «Академік Вернадський». Як там все облаштовано ведучому Сергію Трухімовичу розповідає письменник і мандрівник Маркіян Прохасько: Опріснення води на станціях біля океану; Норма з використання води - здоровий глузд Є постіль, але чому зручно спати у спальнику впродовж двох місяців? Прання і кімната-сушка. Нічні прибирання і чергування. Лотерея з прибирання у п’ятницю: що сьогодні прибиратимеш ти? Чому за туристами ніхто не прибирає? Чи можна «закинути» на станцію смачненьке? Чи не замало в Антарктиді фізичної активності?
Fri, 11 Aug 2023 - 12min - 1300 - "Щаслива родина — успішна країна" - Марія Петрова
Завтра у Львові відбудеться пресконференція на тему модернізації роботи психологів з дітьми та батьками під час війни. Захід відбудеться в межах проєкту "Щаслива родина — успішна країна". Детальніше про організацію тренінгів для шкільних психологів та в чому їхня цінність слухайте у подкасті "Радіо Афіша". Про це і не тільки поговорили з Головою громадської організації "Всеукраїнська Ліга Українських жінок", Першою заступницею голови Національної ради жінок України - Марією Петровою.
Thu, 10 Aug 2023 - 32min - 1299 - #22 Трохи Мович - Тарас Пронів
В Україні вміють створювати достойні бізнеси. Ще одне підтвердження тому – нинішній епізод «Трохи Мовича». Його герой – засновник і генеральний директор центру зору «Мегаоптика» Тарас Пронів. Автор і ведучий подкасту Сергій Трухімович розпитує гостя: ✅ як вдалось вийти на світовий ринок; ✅ Найкраща оптика в світі і найбільша оптика в Україні; ✅ 8000 оправ для примірки; ✅ №1 по лінзах ZEISS та оправам Silhouette; ✅ 2000 діагностик і 1000 виготовлених окулярів щомісяця; ✅ Що стоїть за цими досягненнями і чому першість не ціль, а засіб для іншої мети.
Mon, 07 Aug 2023 - 43min - 1298 - Подкаст Антарктичний 4 Сезон - #2 Про харчування на полярній станції
Як виглядає антарктичне меню, коли харчі доставляють на станцію раз на кілька місяців? Чи може за таких умов бути смачно і чи вдається поласувати стравами домашньої кухні,- на цьому добре знається Маркіян Прохасько, письменник і мультимедійник, що якось два місяці працював на Південному полюсі. Про це його бестселер «Мрія про Антарктиду». І вже ІY сезон Подкасту Антарктичного. В цьому епізоді ведучий Сергій Трухімович розпитує мандрівника: &Чи є можливість самому готувати в Антарктиді? &Чи догоджає кухар команді? &Вегетеріанці і вегани в Антарктиді. &Привізна їжа на “Академіку Вернадському”. &Що Маркіянові вдалося привезти на станцію зі смачненького? &Смаки Антарктиди і смакова ностальгія. &На що можна посягати, а на що посягати з припасів не можна без дозволу кухаря? &Чого в Антарктиді бракує в раціоні найбільше? &Відмінність між раціонами в поході, на яхті та станції. &Про культуру немарнування їжі. &За якими стравами найбільше скучаєш після повернення в Україну?
Wed, 02 Aug 2023 - 18min - 1297 - Подкаст - Психолог - Комплекс вцілілого та психологія тилу: як впоратись із собою та бути корисним
В продовження теми: «Я роблю недостатньо»: комплекс вцілілого та психологія тилу. У цьому випуску подкасту почуєте: Як знайти суперсилу, яка дозволить команді бути максимально ефективною? Як вчасно виявити власні і командні обмеження, щоб перестати змагатися з тим, що не під силу? Три основні поради психологині як впоратись із собою та бути корисним під час війни. Про це і не тільки поговорили у новому випуску подкасту з психологинею Галиною Карпук
Tue, 01 Aug 2023 - 10min - 1296 - Темники На Львівському - Ляна Мицько
"Помітила, що українців часто екзотизують, коли ми за кордоном показуємо свою культуру, традиції, звичаї. Але ми не окремішні, ми такі ж як європейці, американці, але втратили багато через роки російської пропаганди", - каже директорка Львівського муніципального мистецького центру Ляна Мицько. У цьому епізоді говорили про культуру та війну, важливість пропагування сучасного мистецтва, місце українського у світі, як Львів змінив свій культурний ареал та як цьому, як не дивно це звучить, посприяла війна; чим цікавим може потішити відвідувачів мистецький центр; а ще що маємо робити, аби не втратити культурного завтра. Про все це слухайте у розмові ведучої Юлії Осим з керівницею мистецького центру Ляною Мицько
Mon, 31 Jul 2023 - 29min - 1295 - Тримаю Небо - Олень
Війна – важка і неправильна штука. Ніхто воювати з власної волі не хоче. Але доводиться,- каже друг Олень, боєць Харківської тероборони. Йому 63. В нього щемлива історія батькової вишиванки, шестеро онуків і сильне прагнення здолати нарешті заклятого ворога. - Як боронили Харків у лютому 22-го; - про місцеву ТрО, яка визначила долю справді народного опору; - і можливий Парад перемоги, якщо… - про це наступний епізод воєнного подкасту «Тримаю небо». Його пише на лінії вогню журналістка і волонтерка Ірина Вовк/Iryna Vovk.
Fri, 28 Jul 2023 - 42min - 1294 - Подкаст Антарктичний 4 Сезон - #1 Побут В Антарктиді
Новий сезон подкасту «Антарктичного» Маркіян Прохасько і Сергій Трухімович присвятили темі побуту в Антарктиді. У першому епізоді ведучі заглянули у вікно першого поверху нашої української станції «Академік Вернадський». Тож їхня далі розмова про: - акліматизацію на станції після Антарктиди і навпаки: як було звикати до України після холодного півдня? - акліматизацію на станціях глибоко в Антарктиді. Що легше: півроку зими чи пів року літа? Побут в Антарктиді наче і подібний, але деякі речі, які дуже відрізняють його від українського побуту. Побутова свобода в Україні і побутова необмеженість в Антарктиді. Чи можна порівняти побут в Антарктиді з літнім табором? Про атмосферу станції та сприйняття її як другого дому. Вибагливі чи не вибагливі дослідники до умов на станції? Парадокс: було вдосталь самотності при браку самоти. Деякі паралелі побуту в Антарктиді із серіалом «Друзі».
Wed, 26 Jul 2023 - 28min - 1293 - Подкаст - Психолог - Комплекс вцілілого та психологія тилу
«Я роблю недостатньо»: комплекс вцілілого та психологія тилу. Ви гортаєте стрічку у соціальних мережах: читаєте історії людей, які відновлюють міста, лікують поранених людей та тварин...І тут ви кажете собі: “А що зробив/-ла я?”, “І яка з тебе користь країні?”, "Варто робити більше!" . Знайомо? Тому у наступному випуску подкасту почуєте: Чому взагалі з’являється почуття провини і відчуття, що я роблю недостатньо? Чому люди та організації, які роблять багато для армії, людей і країни, все одно почуваються винними? Як впоратися з цим почуттям? Про це і не тільки поговорили у новому випуску подкасту з психологинею Галиною Карпук
Tue, 25 Jul 2023 - 15min - 1292 - Тримаю Небо - Експерт
Друг Експерт за фахом історик. Те, що буде війна і буде саме такою – з бомбардуванням міст, масовими смертями цивільних, прицільним нищенням комунальних мереж – зрозумів, ще коли Янукович підписав Харківські угоди. Тож на ранок 24 лютого його сім’я мала складені речі, заправлене авто і …пропрацьований план евакуації з Харкова – в об’їзд міста і дороги на Київ. Бо що наступ буде в тому керунку, чоловіку було очевидним без військової освіти та допуску до держтаємниць. Таки недаремно Експерт. Виїжджали без нього – Експерт на той момент вже був у своєму підрозділі. Тут і воює другий рік. Стомився, звісно. Але вибору немає – тут його місце до Перемоги. Ну або до кінця. - про Харків, що «забив» на прильоти; - про американський статут, якого бракує нашій армії; - про перемогу, яка обов’язково буде, слухайте в цьому епізоді воєнного подкасту «Тримаю небо». Його пише в зоні бойових дій журналістка і волонтерка Ірина Вовк\ Iryna Vovk.
Wed, 19 Jul 2023 - 43min - 1291 - #21 Трохи Мович - Сегментація
Говорити всім - то говорити нікому. Від цієї аксіоми ефективної комунікації розпочинає Сергій Трухімович нинішню науку про визначення цільової аудиторії. Отож слухайте в новому епізоді подкасту «Трохи Мович»: ✅ Куди сіяти контент, щоб зростала конверсія" ✅ Згадуємо притчу про сівача і розуміємо, що вона про сегментацію ЦА. ✅ Чи є сенс транслювати свій контент всім і всюди? ✅ Говоримо про простеньку сегментацію 5 W."
Wed, 19 Jul 2023 - 07min - 1290 - #20 Трохи Мович - Олександр Блек Гора
«Зроби сам, коли не можуть інші», - так коротко про новий епізод Трохи Мовича. Його незмінний ведучий Сергій Трухімович та гість подкасту Олександр Блек Гора, співзасновник бренду одягу Бет Кет, розмовляють про: ✅ Вони хотіли просто продавати мерч своєї студії звукозапису Warewo, але довелося ще й самому друкувати принти. ✅ Як сталося, що друк на одязі в підвалі на студії звукозапису став затребуваним і поступово перетворився у магазин, а потім й у бренд футболок Бет Кет з власним пошиттям. ✅ Як Бет Кет проблеми перетворює у точки росту: наприклад браковані футболки отримують ексклюзивні принти. ✅ Чому Бет Кет свій розвиток називає органічним. Що означає плисти за течією? Плисти так, щоб попри ковід та війну отримувати все більше і більше замовлень.
Wed, 12 Jul 2023 - 42min
Podcasts semelhantes a Lviv Radio (Львівське Радіо)
- Global News Podcast BBC World Service
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- Tiempo de Juego COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR