Podcasts by Category
Cykl "W ANTRAKCIE" poświęcony teatrowi, prowadzony przez Malwinę Kiepiel (malwina.kiepiel@polskieradio.pl) i Magdę Kuydowicz (magdalena.kuydowicz@polskieradio.pl) codziennie w krótkiej formie o godzinie 14.30 wprowadza Państwa w aktualny, ciekawy i przede wszystkim różnorodny świat teatru. Usłyszycie o premierach, ważnych wydarzeniach i zjawiskach teatralnych, no i oczywiście recenzje spektakli. Jednym zdaniem, odpowiemy na najczęściej zadawane pytanie: na co warto pójść do teatru?
- 74 - Wawrzyniec Kostrzewski: po kilku tygodniach w social mediach było mi niedobrzeSat, 02 Nov 2024
- 73 - Musical "Quo vadis" - rozmowa z Wojciechem Kościelniakiem
Gościem audycji "W Antrakcie" był prof. Wojciech Kościelniak - reżyser, pedagog i aktor. Z twórcą rozmawialiśmy między innymi o jego musicalu "Quo vadis".
Sat, 26 Oct 2024 - 72 - Bluesowa historia autsajdera. Mariusz Ostrowski i Damian Ukeje gośćmi "W Antrakcie"
Na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie wkrótce swoją premierę będzie miał muzyczny spektakl "Autsajder bluesowa historia". Inspirowana literaturą drogi sztuka po raz pierwszy zostanie zaprezentowana 6 listopada. O tym, czego możemy spodziewać się jako widzowie, opowiedzieli jego reżyser i występujący w roli głównej Mariusz Ostrowski oraz autor tekstów i kompozytor Damian Ukeje, którego również zobaczymy w spektaklu.
Sun, 20 Oct 2024 - 71 - Mirek Kaczmarek o sekretach swojego warsztatu scenograficznego
Co daje wysypanie na teatralną scenę żwiru i dlaczego praca w islandzkim teatrze to wielka frajda – m.in. o tym w audycji "W Antrakcie" opowiedział Mirek Kaczmarek, znakomity scenograf z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem.
Sat, 12 Oct 2024 - 70 - Jerzy Fedorowicz: u Szekspira jest wszystko o polityce, o mechanizmach władzy
Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem będzie Jerzy Fedorowicz – aktor, reżyser i polityk (senator RP), wieloletni dyrektor Teatru Ludowego w Krakowie, który po latach wraca do aktorstwa.
Sat, 05 Oct 2024 - 69 - Jacek Bończyk: staram się nie śpiewać i nie mówić tekstów, które mnie nie dotyczą
To był niezwykle muzyczny odcinek audycji "W Antrakcie". Magda Kuydowicz i Malwina Kiepiel tym razem gościły Jacka Bończyka: aktora teatralnego i filmowego, piosenkarza, autora tekstów piosenek, scenarzystę i reżysera spektakli.
Sun, 22 Sep 2024 - 68 - Sebastian Fabijański - aktor niepokorny
Początek nowego sezonu teatralnego - czy zapowiada się ciekawie? Sebastian Fabijański o teatrze, filmie i nie tylko...
Sat, 28 Sep 2024 - 65 - Filip Cembala: nie chcę występować w teatrze za wszelką cenę
Jego akademicki nauczyciel śpiewu sprawił, że znienawidził swój głos, a stosunki panujące w polskim środowisku teatralnym zniechęcają go do występów na deskach teatru; nie uważa swojego aktorstwa za misję, a emocje woli leczyć nie na scenie, tylko na terapii – Filip Cembala był gościem audycji "W Antrakcie".
Sat, 14 Sep 2024 - 64 - Ewa Wiśniewska: aktorstwo to zbyt wymagający zawód, by traktować je jako rzemiosło
– Teatr jest kuźnią zawodu, pracy nad sobą i różnymi propozycjami, które się ma – zaznaczyła w audycji "W Antrakcie" Ewa Wiśniewska – wybitna osobowość, wspaniała aktorka Teatru Narodowego, świetnie znana słuchaczom Teatru Polskiego Radia, a także widzom Teatru Telewizji. Jak podchodzi do swojego zawodu?
Sat, 07 Sep 2024 - 63 - Bartosz Porczyk i Ewelina Adamska-Porczyk - razem w życiu artystycznym i prywatnym
Ona - aktorka, tancerka, choreografka i reżyserka musicali. On - również aktor, a do tego tancerz i również reżyser. Dzielą życie artystyczne, ale i prywatne. Mowa o Ewelinie Adamskiej-Porczyk i Bartoszu Porczyku, którzy byli gośćmi kolejnego wydania audycji "W Antrakcie".
Sat, 31 Aug 2024 - 62 - Wojciech Malajkat: chcemy robić teatr mieszczański, w którym ludzie znajdą rozrywkę, wzruszenie, refleksję
Jak co tydzień dwie pasjonatki sztuki scenicznej, Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz, opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, które odbywają się w całej Polsce i nie tylko. Rozmawiają także z twórcami – aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami. Tym razem ich gościem był Wojciech Malajkat – aktor i reżyser teatralny, do niedawna rektor Akademii Teatralnej w Warszawie, a od 1 września dyrektor stołecznego Teatru Współczesnego.
Sat, 24 Aug 2024 - 61 - Kielecki Teatr im. S. Żeromskiego... w budowie - rozmowa z Michałem KotańskimSat, 17 Aug 2024
- 60 - Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski: zawód aktora pozwala zachować w sobie dziecko
Aktorstwo pozwala zachować wieczną młodość, a jednocześnie jest zajęciem dla ludzi nie do końca zdrowych psychicznie – tak wynika z rozmowy z Dorotą Landowską i Mariuszem Bonaszewskim, gośćmi audycji "W Antrakcie".
Sat, 10 Aug 2024 - 59 - Maciej Wojtyszko o Witoldzie Gombrowiczu. W przeddzień 120. rocznicy urodzin pisarza
Dokładnie 4 sierpnia 1904 roku w Małoszycach pod Opatowem przyszedł na świat Witold Gombrowicz, prozaik, dramaturg, eseista. Przyszedł i…odmienił literaturę. Po drodze rozminął się z „Noblem”. W przeddzień 120. rocznicy jego urodzin rozmawialiśmy o jego twórczości
Sat, 03 Aug 2024 - 58 - Podsumowanie sezonu teatralnego. Co nas zachwyciło, zadziwiło lub zniesmaczyło?
Za nami kolejny sezon teatralny. Z tej okazji Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz wraz z gośćmi podjęły się podsumowania tego, co można było obejrzeć na deskach teatrów, ważnych trendów i zmian na stanowiskach kierowniczych. Swoje wybory wraz z prowadzącymi przedstawili Wiesław Kowalski (redaktor naczelny portalu Teatr dla Wszystkich, aktor) oraz Przemysław Skrzydelski (felietonista Instytutu Teatralnego, redaktor naczelny portalu e-teatr).
Sat, 27 Jul 2024 - 57 - Rekomendacje teatralne 20 lipca 2024
- Recenzje spektakli w reżyserii Mai Kleczewskiej - „Lot nad kukułczym gniazdem” - Teatr Nowy w Poznaniu - „Dybuk” - Teatr Żydowski w Warszawie - „Twarzą w twarz” - Teatr Powszechny w Warszawie - „Wesele” - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Sat, 20 Jul 2024 - 56 - Ewa Skibińska: jeżeli coś robię, to obrażałabym siebie, gdybym robiła to bez pasjiSun, 14 Jul 2024
- 55 - Rekomendacje teatralne na początek lipca
Impro warte uwagi według Magdy (Klub Komediowy i Klub Rakieta latem, "Zagraj to jeszcze raz Sam", czyli Kuba Wojewódzki Show w Teatrze 6te Pietro) i wędrówki Malwiny po ciekawych scenach w całej Polsce - "Cosi fan tutte" - Opera Narodowa. Wspomnimy też o spektaklu, który wygrał Festiwal Dwa Teatry w Sopocie.
Sat, 06 Jul 2024 - 54 - Tadeusz Drozda - "prekursor stand-upu" rusza w trasę po Polsce
Rozmowa z Tadeuszem Drozdą - "prekursorem stand-up", który właśnie rusza w trasę ze swoimi występami będącymi połączeniem wielu sztuk po Polsce. Tadeusz Drozda bawi Polaków już od niemal pół wieku. Niemijającą popularność zawdzięcza umiejętności improwizacji, obserwacji i wrodzonemu talentowi kabaretowemu.
Sat, 06 Jul 2024 - 53 - Szymon Kuśmider - pasjonat aktorstwa, mistrz anegdot i słownej artykulacji
Gościem Malwiny Kiepiel i Magdy Kuydowicz był tym razem Szymon Kuśmider - niegdyś Teatr Stary (15 lat) w Krakowie, a od kilku Teatr Polski w Warszawie. Aktor - pasjonat swego zawodu, znakomity opowiadacz anegdot, mistrz słownej artykulacji.
Fri, 28 Jun 2024 - 52 - "Dom otwarty” Michała Bałuckiego w reżyserii Krystyny Jandy. Spektakl w Teatrze Polskim w Warszawie
Tak szybko grających i dynamicznie wchodzących ze sceny w scenę artystów TP w Warszawie dawno nie widziałyśmy. Temperament reżyserki, która zawsze marzyła o wystawieniu tej mieszczańskiej sztuki z krwi i kości na scenie, bucha ze sceny i zadziwia widownię.
Fri, 28 Jun 2024 - 51 - Po premierze "Feblika” Małgorzaty Maciejewskiej w reżyserii Leny Frankiewicz
Ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze Narodowym - ze zjawiskową, młoda aktorką Elżbietą Zajko, w roli głównej.
Tue, 25 Jun 2024 - 50 - Wojciech Majcherek o Festiwalu "Dwa Teatry"
Zastępca dyrektora Teatru TV - Wojciech Majcherek, opowiada o spektaklach Teatru TV podczas Festiwalu "Dwa Teatry”, który w tym roku odbył się w Sopocie.
Mon, 24 Jun 2024 - 48 - Justyna Wasilewska – charyzmatyczna aktorka młodego pokolenia, na stałe w zespole TR Warszawa
Blondynka o dziecięcej twarzy obsadzana w rolach silnych kobiet. Tajemnicza, aktorsko dojrzała co potwierdziła rewelacyjną rolą Mai w spektaklu „Cząstki kobiety”. Niezwykle wrażliwa i …oczytana.
Fri, 21 Jun 2024 - 47 - Podsumowanie Festiwalu Teatralny Kontakt w Toruniu
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu. Wielcy wygrani: The Employees z Teatru Studio, Pewnego Długiego Dnia i Jak nie zabiłem mojego ojca i jak bardzo tego żałuję.
Thu, 20 Jun 2024 - 46 - "Mój boski rozwód” - monodram Anety Todorczuk
Spektakl Anety Todorczuk "Mój boski rozwód” powstał na podstawie tragikomedii irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron. Jest to historia banalna w dzisiejszych czasach, ale nadal zabawna. Rozpoczyna się w momencie gdy główną bohaterkę - Angelę opuszcza mąż i dorastająca już córka. Ale nie jest to jednak historia rozstania, to opowieść o budowaniu życia na nowo, refleksja o sile miłości i bólu po zdradzie, o odkrywaniu i powrocie do siebie oraz przewartościowaniu codzienności by wreszcie zacząć żyć pełnią życia.
Wed, 19 Jun 2024 - 45 - Omówienie 44. Warszawskich Spotkań Teatralnych i nowe kierownictwo Teatru Dramatycznego w Warszawie
W tym roku mimo braku kierownictwa (które już jest od 10.06, kiedy to został przedstawiony Wojciech Faruga jako przyszły dyrektor Teatru Dramatycznego) udało się zorganizować kolejną (44.) edycję WST, jednego z najważniejszych wydarzeń teatralnych w Polsce. Opowiemy, które naszym zdaniem spektakle były najciekawsze, które nas zadziwiły, a które naszym zdaniem nie zasługują, by znaleźć wśród przedstawień najważniejszych na polskiej scenie teatralnej (teatralne kontrowersje).
Tue, 18 Jun 2024 - 44 - Powrót po latach komedii Jerzego Dobrowolskiego i Stanisława Tyma
Powrót po latach komedii Jerzego Dobrowolskiego i Stanisława Tyma, którą ze względów cenzuralnych po raz pierwszy udało się wystawić dopiero po zwycięstwie "Solidarności", jesienią 1980 r. w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Rzecz dzieje się w redakcji gazety "Płonąca żagiew" niby w Rumunii, ale tak naprawdę wszędzie i nigdzie. Akcja osadzona jest w latach 70, ale mechanizmy działania, myślenia i zachowań mediów publicznych i z całego PRL‐u, i z lat ostatnich gdy także mieliśmy do czynienia ze specyficzną cenzura i cezurą zarazem są widoczne jak na dłoni.
Mon, 17 Jun 2024 - 43 - "Feblik" - ostatnia premiera sezonu w Teatrze Narodowym
Rozmowa z twórcami podczas konferencji medialnej. Lena Frankiewicz reżyseruje dramat Feblik Małgorzaty Maciejewskiej. Wiejska wspólnota zawieszona w bezczasie i jej odmalowany poetyckim językiem wszechświat – tajemniczy, fascynujący i dziwnie bliski, bo uniwersalne są mechanizmy funkcjonowania w dusznej społeczności.
Thu, 13 Jun 2024 - 42 - Michał Siegoczyński – aktor i reżyser teatralny, a także scenarzysta i reżyser, który realizuje niezwykłe projekty w całej Polsce
Po obejrzeniu jego produkcji biograficznych o Zdzisławie Najmrodzkim w Gliwicach i Krzysztofie Krawczyku w Łodzi oraz inspirowanego "Nocami i dniami" niezwykłego spektaklu w Toruniu, przyszedł czas na zmierzenie się artysty z legendą Titanica w Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu (planowana premiera 6 lipca) i Stanisława Grzesiuka w Teatrze Ateneum w Warszawie (premiera zaplanowana na wrzesień tego roku).
Fri, 14 Jun 2024 - 41 - 44 WST "Bajka na dobranoc" – koncepcja, reżyseria i dramaturgia: Miłosz Mieszkalski, Małgorzata Czerwień
Spektakl powstał w ramach pracy kolektywnej, bez ścisłego podziału na reżysera, dramaturżkę, realizatorów i wykonawców. Początkowo działali oni w podgrupach, w których niezależnie od siebie powstawały mikro-opowieści snute z różnych perspektyw. W ostatnim tygodniu prób spotkali się wszyscy, by pracować nad sposobem montażu stworzonych wcześniej głosów. W wyniku tego eksperymentu powstał kolaż, zbiór impresji i wspólna refleksja nad końcem świata. Opowiadają nam o nim umierające drzewa, młoda dziewczyna poszukuje zimy na całym globie. W zamierzeniu kojąca opowieść staje się poważnym klimatycznym apelem – ostrzeżeniem.
Mon, 10 Jun 2024 - 40 - Goście wieczerzy pańskiej – Teatr Nowy w Warszawie, reż. Tomasz Fryzeł
Spektakl to adaptacja filmu "Goście wieczerzy pańskiej" Ingmara Bergmana. "Goście Wieczerzy Pańskiej" to przede wszystkim rozbudowane studium psychologiczne. Cztery zaprezentowane figury stają się polem do poszukiwania siebie i odpowiedzi na podstawowe pytania egzystencjalne. Na szczególne wyróżnienie niewątpliwie zasługuje cała obsada przedstawienia (Bonaszewski, Hajewska – Krzysztofik, Kalita, Karalus), na czele z Mariuszem Bonaszewskim, który ponownie zaprezentował całe spektrum swoich aktorskich zdolności.
Thu, 06 Jun 2024 - 39 - Mariusz Treliński – wybitny reżyser filmowy, teatralny i operowy
Mariusz Treliński – wybitny reżyser filmowy, teatralny i operowy. Prawdziwy wizjoner. Na co dzień dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.
Fri, 07 Jun 2024 - 38 - "Stara kobieta wysiaduje" T. Różewicz w Teatrze Studio – legendarna aktorka Irena Jun, lat 88 powraca w swoim monodramie, który premierę w STUDIO miał w 1988 rokuThu, 09 May 2024
- 37 - "Matka" Witkacego w teatrze AteneumMon, 06 May 2024
- 36 - 44 WST "Prawdziwe Rosenthale" AST Kraków; reż. Tadeusz Pyrczak
W spektaklu młody adept IV roku reżyserii AST w Krakowie Tadeusz Pyrczak odtwarza przejmujący rodzinny świat swojego ojca, tłamszonego przez toksyczne mechanizmy obronne własnego ojca. W spektaklu zderzą się dwa światy, stary i młody, które mają ze sobą więcej wspólnego, niż jesteśmy gotowi przyznać.
Wed, 05 Jun 2024 - 35 - "Serce ze szkła. Musical zen" – Teatr STUDIO w Warszawie, reż. Cezary Tomaszewski
Spektakl na motywach "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena i "Naku*wiam zen" Marii Peszek to muzyczna historia, w której baśniowa rzeczywistość Andersena zderza się z konkretem realnych biografii dwojga uznanych artystów, ojca i córki – Jana Peszka i Marii Peszek. "Serce ze szkła. Musical zen" to nieobliczalna, rozwiązła i czuła medytacja pustki, ciała, miłości, polski kiedyś i dziś, świętych, puszczania bąków, beznadziei i śmierci z muzyką Andrzeja Smolika i Marii Peszek. W musicalu STUDIO i Teatru Słowackiego obecna w baśni krytyka intelektu, demonizowanie cielesności i seksualności czy cenzurowanie pragnienia rozpada się.
Tue, 04 Jun 2024 - 34 - 44. WST: "Genialna przyjaciółka" – Narodowy Teatr Stary w Krakowie, reż. Ewelina Marciniak. Spektakl oparty o prozę Eleny Ferrante
W historii przyjaźni Eleny i Lily Ferrante w skrupulatny oraz intymny sposób opisuje kobiecość, a właściwie fenomen kobiecej wrażliwości i intuicji – tej kojarzonej z emocjonalnością i najczęściej deprecjonowanej. Obie przyjaciółki nie mogły być bardziej różne od siebie. Jedna introwertyczna, konformistyczna i dążąca do celu; druga wyzywająca, dumna i nieprzewidywalna. Dorastają w ubogiej dzielnicy Neapolu w latach pięćdziesiątych. Mają inne ambicje – Elena ma dostęp do edukacji, Lila musi w młodym wieku podjąć decyzję o małżeństwie. Przez całe życie obie próbują przeciwstawić się miejscu, z którego pochodzą. Chcą żyć inaczej niż ich matki, ciotki i kuzynki.
Mon, 03 Jun 2024 - 33 - Edyta Jungowska i wychowanie dzieci poprzez literaturę
Edyta Jungowska, aktorka - od lat z powodzeniem gra głosem we własnym wydawnictwie książkowym dla dzieci Jung-off-ska, była także znakomitą odtwórczynią roli Kubusia Puchatka w Teatrze Studio.
Fri, 31 May 2024 - 32 - "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett - Teatr Horzycy w Toruniu
Spektakl w reżyserii Sławomira Narlocha. "Tajemniczy ogród" to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem. W spektaklu Sławomira Narlocha świat zwierząt przenika się ze światem ludzkim, a to, co magiczne, staje się realne. Duża Scena zmieni się w ogromne wrzosowisko, zaś autorskim piosenkom towarzyszy muzyka grana na żywo.
Thu, 30 May 2024 - 31 - 44 Warszawskie Spotkania Teatralne: Wrocławski Teatr Pantomimy i "Niepokój przychodzi o zmierzchu"
44 Warszawskie Spotkania Teatralne: "Niepokój przychodzi o zmierzchu" Wrocławski Teatr Pantomimy; reż. Małgorzata Wdowik; scenariusz i adaptacja Robert Bolesto - przedstawienie na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda. "Niepokój przychodzi o zmierzchu" jest wizualną opowieścią o doświadczeniu straty i potrzebie odnalezienia sensu. To także historia o dojrzewaniu i o końcu dzieciństwa.
Wed, 29 May 2024 - 30 - "Dziewczynka ze skrzypcami" Jona Fossego w Teatrze Baj
Jon Fosse "Dziewczynka ze skrzypcami" Teatr Baj Warszawa reż. Ewa Piotrowska. Ewa Piotrowska sięgnęła po tekst najważniejszego dzisiaj norweskiego dramatopisarza – Jona Fossego. Dramatopisarza, który słynie głównie ze swojej twórczości dla dorosłych i to ona odnosi sukcesy na europejskich scenach. Polska inscenizacja tekstu tego autora jest jedną z pierwszych, skierowanych do młodego widza.
Tue, 28 May 2024 - 29 - "Mała piętnastka, legendy pomorskie" autorstwa i w reż. Tomasza Mana w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku
"Mała piętnastka, legendy pomorskie" autorstwa i w reż. Tomasza Mana w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku - Historia prawdziwa, zapis tragedii uczestniczek letniego obozu harcerskiego, które 18 lipca 1948 roku straciły życie podczas wycieczki na łodziach. Zginęło wtedy 21 nastoletnich harcerek i 4 osoby dorosłe. Przeżyło 17 osób. Bohaterów
Mon, 27 May 2024 - 28 - Abelard Giza - komik z wyboru w rozmowie nie tylko o stand-upie
Gościem cyklu jest tym razem wnuk Hugona, syn Heloizy oraz brat Hogo, politolog z wykształcenia a komik z wyboru Abelard Giza. Opowie m.in. o historii stand-up-u w naszym kraju, o swoim najnowszym spektaklu, stosunku do pracy w korporacji czy o tym jak życie podrzuca pomysły na scenę.
Fri, 24 May 2024 - 27 - "Wielki Gatsby" w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie – kanoniczna lektura w nieco bajkowej formie
Opowieść o wielkim marzeniu, wielkiej miłości, wielkim rozczarowaniu i wielkiej pustce. Opowieść o świecie, który otrząsa się z mrocznych czasów wojny, rzucając się w wir uciech epoki jazzu. Reżyseria: Kuba Roszkowski, który o świecie bajek wie sporo.
Wed, 22 May 2024 - 26 - Opolskie Konfrontacje Teatralne - jeden z najważniejszych festiwali teatralnych
Rozpoczynające się Opolskie Konfrontacje Teatralne to jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w kraju, który już od 48 lat gości klasykę polską na scenach Teatru im. Jana Kochanowskiego. Gość: dr hab. Nauk teatralnych Patryk Kencki.
Tue, 21 May 2024 - 25 - Omówienie premier sezonu 2024/25
Omówienie premier sezonu 2024/25, czyli co nas czeka w przyszłym roku w Operze Narodowej (a będzie się działo!) wraz z recenzją filmu dokumentalnego o Krzysztofie Pastorze – Dyrektorze Polskiego Baletu Narodowego.
Mon, 20 May 2024 - 24 - Andrzej Chyra: aktor, oprócz talentu, powinien mieć wyobraźnię
Co jest najważniejszego w aktorstwie, czy granie w teatrze to wyższy poziom sztuki aktorskiej? Na te i wiele innych pytań, odpowiadał Andrzej Chyra w audycji "W Antrakcie". Zdradził też dużo szczegółów dotyczących spektaklu "Elisabeth Costello - Siedem wykładów i pięć bajek z morałem".
Sat, 18 May 2024 - 23 - Teatr Malabar Hotel – jako niezależne zjawisko teatralne ze spektaklem "Nieosobni"Thu, 16 May 2024
- 22 - "Chciałem być" (reż. Michał Siegoczyński) – powrót głośnego musicalu o Krzysztofie Krawczyku na scenę Teatru Powszechnego w Łodzi
Znany ze swej filmowej i muzycznej narracji teatralnej reżyser nie zawodzi - spektakl pięknie pracuje na łódzkiej scenie i ma stałą publiczność, przychodzą na niego całe rodziny. Krzysztof Krawczyk, Trubadurzy, Anna Jantar, czyli historia polskiej muzyki rozrywkowej w pigułce.
Tue, 14 May 2024 - 21 - Irena Jun: przez poezję byłam przeprowadzana jak przez las, w którym ma się zdarzyć coś cudownego
Irena Jun jest uznawana za mistrzynię słowa i jedną z najlepszych odtwórczyń ról beckettowskich. Mając 88 lat, powróciła w monodramie "Stara kobieta wysiaduje" do Teatru Studio. Właśnie tam, w roku 1988, to dzieło Tadeusza Różewicza miało swoją premierę. Z aktorką rozmawiają Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz.
Fri, 10 May 2024 - 20 - Festiwal Teatralny KONTAKT w Toruniu: ważne premiery polskie, ważne spektakle zagraniczne
Już po raz 28. w Toruniu odbędzie się Festiwal Teatralny KONTAKT: tym razem na przełomie maja i czerwca. Ten jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce i tej części Europy jest swoistą konfrontacją najlepszych rodzimych premier oraz spektakli zagranicznych.
Wed, 08 May 2024 - 19 - "Prime time" - monodram inspirowany życiem Waldemara Milewicza
"Prime time" to monodram inspirowany życiem korespondenta wojennego Waldemara Milewicza, który zginął w 2004 roku w Iraku i właśnie dziś jest kolejna rocznica jego śmierci. To także opowieść o rozprawie ze złem, człowieka, który bez wątpienia wiedział i widział dostatecznie dużo, by umieć każde zło rozpoznać i nazwać na podstawie tekstów biblijnych i wierszy Tadeusza Różewicza.
Tue, 07 May 2024 - 18 - Katarzyna Herman: mocno wierzę, że czasami teatr może przynosić ukojenie, a czasami śmiech
Gościnią audycji "W antrakcie" była Katarzyna Herman, znakomita aktorka przede wszystkim teatralna, ale również filmowa. Ostatnio stało się o niej bardzo głośno za sprawą przebojowego serialu "1670", w którym gra żonę głównego bohatera.
Fri, 26 Apr 2024 - 17 - Najbliższe premiery Teatru Telewizji
Michał Kotański - dyrektor Teatru Telewizji opowiada o premierach teatralnych, które czekają na widzów TVP w najbliższym czasie.
Tue, 30 Apr 2024 - 16 - Recenzja spektaklu "Folwark zwierzęcy" Jana Klaty – Teatr Śląski w Katowicach
Malwina opowie o najnowszej, wyczekiwanej w Katowicach premierze reżysera, którego eksperymentów na scenie Magda się trochę obawia. Twórca teatru politycznego, który lubi widzem wstrząsnąć do głębi tym razem sięgnął po kultowy tekst Orwella. Co z tego wynikło?
Mon, 29 Apr 2024 - 14 - Recenzja spektaklu "Napis” Géralda Sibleyrasa w Teatrze Ateneum, reż. Artur Tyszkiewicz.
"Napis" jest niby lekką komedią, ale to także obraz klasy średniej, pełnej hipokryzji i frazesów. Spektaklem o poprawności politycznej, a przede wszystkim spojrzeniem na to czym jest tolerancja dzisiaj.
Thu, 25 Apr 2024 - 13 - Chopin odbrązowiony. Spektakl we Wrocławskim Teatrze Pantomimy
– Szukamy Chopina, który jest człowiekiem. Chcemy spojrzeć na niego inaczej niż jak na brązową figurę na piedestale, która jest niedotykalna – mówi Jędrzej Piaskowski, reżyser spektaklu "I love Chopin" we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.
Wed, 24 Apr 2024 - 12 - Rozmowa z Jakubem Roszkowskim, reżyserem przedstawienia "Wielki Gatsby"
Blisko 100 lat po publikacji książki "Wielki Gatsby" Francisa Scotta Fitzgeralda opowieść o wielkim marzeniu, miłości, rozczarowaniu i pustce została przedstawiona w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Premiera "Wielkiego Gatsby’ego" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego odbyła się w ubiegłym tygodniu na scenie MOS w Krakowie.
Tue, 23 Apr 2024 - 11 - Recenzja spektaklu pt. ”Elizabeth Costello - Siedem wykładów i pięć bajek z morałem"
Recenzja spektaklu pt. ”Elizabeth Costello - Siedem wykładów i pięć bajek z morałem” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego. Sztukę można zobaczyć na deskach warszawskiego Teatru Nowego
Mon, 22 Apr 2024 - 10 - 460. urodziny Williama Szekspira
Magda Kuydowicz i Malwina Kiepiel rozmawiają o zbliżających się, bagatela – 460-tych urodzinach Wiliama Szekspira. Ich gościem jest znawca twórczości wielkiego angielskiego dramaturga i pisarza - „szekspirolog” - prof. Jarosław Komorowski z warszawskiej Akademii Teatralnej.
Fri, 19 Apr 2024 - 9 - 44. Warszawskie Spotkania Teatralne
Malwina Kiepiel była na konferencji na temat 44 edycji - Warszawskich Spotkań Teatralnych, które jak zawsze odbędą się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Thu, 18 Apr 2024 - 8 - "Antygona w Molenbeek" w Teatrze Dramatycznym
Malwina Kiepiel rozmawia z reżyserką teatralną Anną Smolar (laureatka Paszportu Polityki) na temat premiery spektaklu (18go kwietnia) - ANTYGONA W MOLENBEEK na podstawie dramatu Stefana Hertmansa, w przekładzie Jerzego Kocha – Teatr Dramatyczny w Warszawie.
Wed, 17 Apr 2024 - 7 - "Pewnego długiego dnia" na deskach Narodowego Teatru Starego w Krakowie
"Pewnego długiego dnia" Eugene’a O’Neilla (reż. Luk Perceval – Narodowy Teatr Stary w Krakowie) – to spektakl wybitny; wspaniale grający aktorzy Roman Garncarczyk jako James Tyron i Małgorzata Zawadzka – Cathleen, jego żona na długo zapadają w pamięć.
Tue, 16 Apr 2024 - 6 - Wspomnienie rozmowy z Zofią Kucówną
Dziś odbył się pogrzeb Zofii Kucówny - wybitnej aktorki teatralnej i filmowej, pedagoga i pisarki - udało się nam jeszcze z nią porozmawiać za pośrednictwem prezesa ZASP Krzysztofa Szustra w jej pokoju w Skolimowie. Posłuchamy fragmentu tej rozmowy.
Mon, 15 Apr 2024 - 5 - Marcin Januszkiewicz w "W antrakcie"
Rozmowa z aktorem, nauczycielem akademickim, reżyserem i genialnie śpiewającym samoukiem Marcinem Januszkiewiczem, występującym na wielu scenach w Polsce - w tym w stołecznym Teatrze Rampa czy w Teatrze Roma
Fri, 12 Apr 2024 - 4 - Sławomir Narloch o spektaklu "Gra Snów" wg Augusta Strindberga
Rozmowa Malwiny Kiepiel z reżyserem Sławomirem Narlochem o spektaklu "Gra Snów" wg Augusta Strindberga, którego premiera w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Thu, 11 Apr 2024 - 3 - "Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie" - Teatr Studio w Warszawie
"Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie" w reż. Natalii Korczakowskiej to jedna z najbardziej szokujących zbrodni lat 90. w Polsce opisana przez Wojciecha Tochmana. Napad rabunkowy trójki maturzystów, który zakończył się brutalnym morderstwem.
Wed, 10 Apr 2024 - 2 - "Geniusz" Tadeusza Słobodzianka - czyli spektakl w reżyserii Jerzego Stuhra
"Geniusz" Tadeusza Słobodzianka - czyli spektakl w reżyserii Jerzego Stuhra z Nim w roli Stanisławskiego oraz z Jackiem Braciakiem jako Stalinem w Teatrze Polonia w Warszawie
Tue, 09 Apr 2024 - 1 - "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach"
Recenzja spektaklu Teatru Miejskiego w Gliwicach - "Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach" - to historia króla złodziei, który wymknął się wymiarowi sprawiedliwości - bagatela - 29 razy!
Mon, 08 Apr 2024
Podcasts similar to W antrakcie
- Gość Radia ZET Beata Lubecka
- Wojna według Wołoszańskiego Bogusław Wołoszański
- Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka Dariusz Rosiak
- Podcast Wojenne Historie Historia II wojny światowej
- MÓWI SIĘ Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski
- Piąte: Nie zabijaj Justyna Mazur
- Express Biedrzyckiej - seria DOBRZE POSŁUCHAĆ Kamila Biedrzycka
- WojewódzkiKędzierski Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
- Kryminatorium Marcin Myszka
- ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara Marta Kiermasz
- Psychologia, którą warto znać Mirosław Brejwo
- Stan Wyjątkowy Onet
- Teatr Polskiego Radia: Najnowsze produkcje Polskie Radio S.A.
- Radio Naukowe Radio Naukowe - Karolina Głowacka
- Radio Wnet Radio Wnet
- Podcast Historyczny Rafał Sadowski
- Dorwać bestię RMF FM
- Misja specjalna RMF FM
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Sceny zbrodni RMF FM
- Kwadrans na angielski Szymon Marciniak
- TOK FM Select TOK FM
- Nauka To Lubię Tomasz Rożek
Other Arts Podcasts
- Mellina Marcin MELLER
- Słuchowisko w Radiu Lublin Radio Lublin
- Pierwsza Młodość Karolina Korwin Piotrowska
- Przeboje literatury polskiej | Radio Katowice Radio Katowice S.A.
- Jerzy Zięba czyta Ukryte Terapie cz. 1 Jerzy Zięba
- Afterwork TECHNO w/ BL.CK BL.CK
- 香港電台:一分鐘閱讀 RTHK.HK
- The Space Monkey X Audio Workshop Rob Lammle
- Sesli Kitap Dünyası Sesli Kitap Dünyası
- Techno Life Eversong Music
- Biblia Audio Nowy Testament Uczeń Jezusa
- The Archers BBC Radio 4
- Hip Hop Beatriz Laguna
- Słuchanocki Olivia
- Straszne Opowieści Straszne Opowieści
- Romantic Italia storielibere.fm
- Audiobooki romanse erotyczne od Monika Liga z monikaliga.pl Monika Liga
- Радиотеатр (Radiotheater) Radiotheater
- David Guetta David Guetta
- Dobre historie dla dzieci Krzepki Maluch