Filtrar por género
Katru pirmdienu meklējam atbildes uz gobāliem jautājumiem, sekojam notikumiem Eiropas Savienībā un vērojam pasaules tendences, cenšoties izprast, kā tas viss galu galā ietekmē vai ietekmēs mūs tepat Latvijā. Katrā raidījumā atskatīsimies uz to, par ko iepriekšējā nedēļā runāja pasaulē un iezīmēsim tās tēmas, kas visdrīzāk nonāks Eiropas avīžu virsrakstos šonedēļ.
- 305 - Junkera pieci scenāriji Eiropas Savienības nākotnei
Iepazīstinām ar Eiropas Komisijas vadītāja Žana Kloda Junkera pieciem scenārijiem Eiropas Savienības nākotnei.
Mon, 06 Mar 2017 - 304 - Vēlēšanu gads Eiropā. NATO - uz izjukšanas robežas vai arvien drošības garants
Eiropas vēlēšanu gads. Jau marta vidū Nīderlandē gaidāmas parlamenta vēlēšanas un pastāv iespēja, ka uzvaras laurus plūks galēji labējā Brīvības partija. Pētām, vai NATO tiešām ir uz izjukšanas robežas, vai aizvien ir un paliek gan Latvijas, gan transatlantiskais drošības garants.
Mon, 27 Feb 2017 - 303 - Pieaug protestu nozīme. Krīt valdības, tauta parāda savu gribu
Pievēršamies protestiem. Ar to palīdzību pēdējo gadu laikā gan gāztas valdības, gan parādīta tautas griba. Kā varētu skaidrot šo protestu uzplaukumu? Vai protestu kustības un sociālo mediju aktīvitātes ir liberālās sabiedrības monētas otra puse populistisko partiju uzplaukumam?
Mon, 13 Feb 2017 - 302 - Amerikas lēmumu ietekme Eiropā un Eiropas aicinājums būt vairāk vienotiem
Šonedēļ raidījumā "Septiņas dienas Eiropā" apskatīsim to, kā pasaule reaģējusi uz prezidenta Trampa izsludināto un pretrunīgi vērtēto migrācijas ierobežošanas rīkojumu. Pagājušajās nedēļas izskaņā Eiropadome prezidents Donalds Tusks brīdināja, ka "...Eiropas Savienības izjukšana novedīs pie reālas atkarības no galvenajām lielvarām: ASV, Krievijas un Ķīnas. Tikai kopā mēs varam būt pilnīgi neatkarīgi."
Mon, 06 Feb 2017 - 301 - Francijas prezidenta priekšvēlēšanu kampaņā solījumu netrūkst
Pievēršamies Francijas prezidenta priekšvēlēšanu kampaņai. Cīņa rit pilnā sparā un solījumu netrūkst. Studijā saruna par korupciju. Iznācis ikgadējais korupcijas uztveramības indekss, kur Latvija ierindojas 44. vietā starp 176 valstīm.
Mon, 30 Jan 2017 - 300 - EP priekšsēdētāja vēlēšanu jampadracis, Trampa un Krievijas attiecības
Reportāža no Strasbūras par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vēlēšanu jampadraci. Saruna par ASV prezidenta Donalda Trampa attiecībām ar Krieviju, Putina pieredzi vēlēšanu ietekmēšanā un to, kā pagājušā gadā gūtās mācības Krievija varētu pielietot šogad gaidāmajās vēlēšanās Vācijā un citās Eiropas valstīs.
Mon, 23 Jan 2017 - 299 - Pasaules ekonomikas forumu Davosā: politiskie līderi un viņu uzdevumi
Raidījumā fokuss uz Pasaules ekonomikas forumu Davosā. Šī gada foruma sauklis ir "Atsaucīga un atbildīga vadība" un forumā pievērsīsies jautājumam par mūsdienu politiskajiem līderiem un viņu uzdevumiem.
Mon, 16 Jan 2017 - 298 - Aktivitātes kibertelpā: kā nevainīga rīcība internetā var vājināt valsts drošību?
Aktivitātes kibertelpā - kā šķietami nevainīga rīcība internetā, teorētiski, var vājināt Latvijas drošību? Salīdzinām Maltas Eiropas Savienības Padomes prezidentūras izvirzītās prioritātes ar Ārlietu ministrijas izvirzītajām ārpolitikas prioritātēm 2017. gadam.
Mon, 09 Jan 2017 - 297 - Aizvadītā gada lielākie politiskie satricinājumi un izaicinājumi
Šī gada pirmajā raidījumā Septiņas dienas Eiropā vispirms atskatīsimies uz nu jau aizgājušo 2016. gadu. Kopā ar viesiem gan atskatāmies uz pagājušā gada lielākajiem politiskajiem satricinājumiem un izaicinājumiem, gan arī meklējam atbildes uz jautājumu, kas mūs sagaida nākamajā gadā.
Mon, 02 Jan 2017 - 296 - Saticība, mīlestība un pats svarīgākais - miers. Vērtības, ko pasaule piemirsusi
Šoreiz raidījumā saruna par mīlestību, saticību un, svarīgākais, mieru - meklēsim veidu, kā atkal iestatīt mūsu morālo kompasu uz Ziemeļiem. Sekojam ielenktās Sīrijas pilsētas Alepo civiliedzīvotāju ciešanu cilvēcīgai sejai - tvitermeitenes Banas Alabedas liktenim.
Mon, 26 Dec 2016 - 295 - Eirosamitā apspriestais - migrācijas krīze, Alepo slaktiņš, "Brexit" tuvošanās
Saruna par 15.decembrī par Eiropas Savienības dalībvalstu līderu samitā Briselē apspriesto - migrācijas krīzi, drošības jautājumiem, Sīrijas humāno katastrofu, "Brexit" tuvošanos, ekonomikas izaicinājumiem un daudz ko citu. Sekojam līdzi Trampa administrācijas veidošanas aprisēm
Mon, 19 Dec 2016 - 294 - Eiropols brīdina par "Daīš" uzbrukumiem; Eiropas ekonomika - populisms un reālitāte
Skaidrojam, ko Eiropola brīdinājums par “Daīš” jaunā runas vīra mudinājumu veikt jaunus terora aktus, nozīmē mums Eiropā pirmssvētku laikā.
Mon, 12 Dec 2016 - 293 - Aizvadīts referendums Itālijā un šogad jau trešās prezidenta vēlēšanas Austrijā
Pievēršamies 4. decembrī Itālijā aizvadītajam referendumam par grozījumiem konstitūcijā un šogad jau trešajām prezidenta vēlēšanām Austrijā. Skaidrojam, par ko vēlētāji balsojuši un ko vēlētāju izvēle ietekmēs Eiropas un lokālā līmenī.
Mon, 05 Dec 2016 - 292 - ES un Turcijas šķiršanās scenāriji. Putina pret NATO vērstā retorika
Sekojam līdzi Eiropas Savienības un Turcijas attiecībām: kādi ir ES un Turcijas šķiršanās scenāriji un kas var tās atkal savest kopā. Studijā saruna par Putina arvien skaļāko pret NATO vērsto retoriku, aizvien jaudīgāko militāro tehniku Kaļiņingradā un jaunām, prokremliskām, valdībām Eiropā.
Mon, 28 Nov 2016 - 291 - Galvenie lauksaimniecības politikas izaicinājumi Eiropai un Latvijai turpmāk
Skaidrojam, kādi riskus cīņai ar globālo sasilšanu var gaidīt no Donalda Trampa - cilvēka, kurš netic klimata pārmaiņām. Diskusija: kādi ir galvenie kopējās lauksaimniecības politikas izaicinājumi Eiropai un Latvijai nākamajam periodam.
Mon, 21 Nov 2016 - 290 - Ne mans prezidents. Pēc Trampa ievēlēšanas ASV notikuši vairāki protesti
Notikumu attīstība otrpus Atlantijas okeānam. Pēc Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās, valstī notikuši vairāki protesti, cilvēki izgājuši ielās ar plakātiem "Ne mans prezidents". Minoritātes un sievietes sāk gatavoties smagiem četriem gadiem.
Mon, 14 Nov 2016 - 289 - ES daudzgadu budžets būs mazāks. Kā tas varētu ietekmēt Latviju?
Kāpēc Eiropas Savienības politikas plānotāju un auto industrijas standartu noteicēju strīdi par to, cik izmešu drīkstētu izplūst no automašīnu izpūtējiem, sāk šķist mazliet smieklīgi pēc „Volkswagen” skandāla. ES daudzgadu budžets būs mazāks. Kā tas varētu ietekmēt Latviju? Britu Augstākā tiesa lēmusi, ka valdība nedrīkst uzsākt „Brexit” procedūru bez parlamenta piekrišanas.
Mon, 07 Nov 2016 - 288 - Brīvās tirdzniecības līgumi: plusi un mīnusi. ES solidaritātes problēmas
Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma noskaņās pētām, kas ir šobrīd varas aprindās populārie brīvas tirdzniecības līgumi un kāds no tiem solās būt praktiskais un teorētiskas labums no tiem. Problēmas ES - vai piespiedu solidaritātes retorika ir labākais veids kā cīnīties ar šķietamo atbildības trūkumu
Mon, 31 Oct 2016 - 287 - Kurš galu galā noteiks to, kāds būs "Brexit"? Minskas vienošanās ieviešanas "ceļa karte"
Kurš galu galā noteiks to, kāds būs Brexit? Pēdējā laikā “muskuļus” cenšas savstarpēji rādīt gan starp Lielbritānijas pavalstis, gan valstis savstarpēji Eiropas līmenī. Sešu stundu garās tikšanās Berlīnē rezultāts - Minskas vienošanās ieviešanas "ceļa karte".
Mon, 24 Oct 2016 - 286 - Polijas sabiedrība iestājas pret abortu aizliegumu; ES pieaug eiroskepticisms
Polijā šobrīd sabiedrībā notiek diskusijas par plānoto abortu aizliegumu. Diskusija par eiroskepticisma pieaugumu - kādu attīstības scenāriju Eiropas Savienībai saredz Latvija un tās sabiedrība.
Mon, 10 Oct 2016 - 285 - Referendumi Eiropā; ANO ģenerālsekretāra neierasti skarbie izteicieni
Referendumi Eiropā, kas saistīti ar ES jautājumiem. gaidāmajām ANO ģenerālsekretāra vēlēšanām, kā arī šī brīža ģenerālsekretāra Bana Kimuna neierasti skarbajiem izteikumiem par Krievijas un Bašara al Asada noziegumiem Sīrijas karā.
Mon, 03 Oct 2016 - 284 - Itālijā būs referendums. Vācijā rūk Merkeles popularitāte. Kas gaida Eiropu?
Pievēršamies Itālijai un Vācijai. Itālijā gaidāms premjera Mateo Renci ierosināts referendums par izmaiņām konstitūcijā. Kādi varētu būt rezultāti? Studijā saruna par Angeles Merkeles straujo popularitātes kritumu.
Mon, 26 Sep 2016 - 283 - Eiropas nākotnes vīzija: EK redzējums un pašu eiropiešu vēlmes
Pētām, vai tas, kādu nākotnes vīziju Eiropai zīmē Eiropas Komisija, un vai šis redzējums risina tos jautājumus, par kuriem uztraucas eiropieši. Studijā saruna par Eiropas Savienības sāpju bērniem, pēc Briseles domām, "nepaklausīgajām" dalībvalstīm - Poliju un Ungāriju.
Mon, 19 Sep 2016 - 282 - Jauna ANO ģenerālsekretāra meklējumi. Vienota Eiropas armija - vai realitāte
Sekosim līdzi cīņai par ANO ģenerālsekretāra vietu. Daudzi uzskata, ka ir pienācis laiks Austrumeiropas valstu grupas pārstāvim ieņemt šo amatu, citi vēlas redzēt sievieti pārvaldām ANO. Studijā saruna par vienotu Eiropas Savienības armiju - ideja, kurai, pirms Bratislavas samita, Višegradas četrnieks centies panākt plašāku atbalstu. Vai Eiropas armijas - kopīgu drošības spēku ideja vispār ir reāla?
Mon, 12 Sep 2016 - 281 - Bēgļu krīzes attīstība; Transatlantiskās tirdzniecības līgums; kurdu plāni Ziemeļsīrijā
Bēgļu krīzes attīstība. Cik efektīvs bijis Eiropas Savienības krīzes menedžments un kas mūs gaida tuvākajā nākotnē? Vai 10 gadus aiz slēgtām durvīm rūpīgi kaltais Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgums tiešām ir izgāzies? Kurdu plāni Ziemeļsīrijā biedē turkus.
Mon, 05 Sep 2016 - 280 - Ekskluzīva intervija ar Karlu Bildtu: saruna oriģinālvalodā
Intervija ar bijušo Zviedrijas premjeru un ārlietu ministru Karlu Bildtu par Baltijas, Skandināvijas un Eiropas vēsturi, tagadni un nākotni.
Mon, 29 Aug 2016 - 279 - Ekskluzīva intervija ar Karlu Bildtu; burkini aizliegums Francijā
Ekskluzīva intervija ar Zviedrijas bijušo premjeru un ārlietu ministru Karlu Bildtu. Vērtējam vairāku Francijas pilsētu aizliegumu valkāt burkini pludmalē.
Mon, 29 Aug 2016 - 278 - ES dalībvalstu pensiju sistēmu konkurētspēja. Krievijas - Ukrainas konklikta pavērsieni
Cik konkurētspējīgas ir dažādas Eiropas Savienības dalībvalstu pensiju sistēmas un vai Eiropas jaunatne spēs uzturēt ar katru gadu pieaugošo veco eiropiešu skaitu. Diskutējam par jauniem pavērsieniem Krievijas - Ukrainas konkliktā.
Mon, 22 Aug 2016 - 277 - Par Eiropas un Ķīnas ekonomiskajām attiecībām, Turciju, Krieviju, Spāniju un Angliju
Saruna par Eiropas un Ķīnas ekonomiskajām attiecībām. Vēl raidījumā pievērsīsimies Turcijas un Krievijas attiecību nākotnei, Spānijai, kā arī lielākajam Eiropas finanšu centram - Londonas sitijai.
Mon, 15 Aug 2016 - 276 - Par bērnu nabadzību Eiropā un Latvijā. Arī par Poliju, Lielbritāniju un TurcijuMon, 08 Aug 2016
- 275 - Mediju atbildība teroristisku notikumu laikā
Mediju atbildība teroristisku notikumu laikā: ir bijuši gadījumi, kad nozīmīga informācija tiek noklusēta, bet citos - tiek publicēti nepārbaudīti fakti. Pievērsīsimies arī pirmajai sievietei - ASV prezidenta amata kandidātei no lielajām partijām un sekosim līdzi Eiropas Savienības un Turcijas līguma izpildei.
Mon, 01 Aug 2016 - 274 - Nauda, medicīna un politika sportā; meli politikā; notikumu attīstība Turcijā
Raidījumā saruna par naudu, medicīnu un politiku sportā un gaidāmajām Rio Olimpiskajām spēlēm. Sekojam līdzi notikumu attīstībai Turcijā. Komentārs par meliem politikā.
Mon, 25 Jul 2016 - 273 - Kā varētu izskatīties “Brexit” britu jaunās premjeres Terēzas Mejas vadībā?
Britu jaunā “dzelzs lēdija” Terēza Meja un tam, kā varētu izskatīties viņas vadītais “Brexit”. Studijā saruna par to, vai bēgļu krīze pārcelusies no mūsu robežām uz mūsu galvām, kā arī ētikas ekspertes Skaidrītes Lasmanes komentārs par meliem politikā.
Mon, 18 Jul 2016 - 272 - Vācija aicina pret Krieviju ieņemt mazāk konfrontējošu nostāju
Runājam par Vāciju, kur vairāki augstu stāvoši koalīcijas valdības politiķi un sabiedrības domas veidotāji pēdējā laikā sākuši paust viedokli, kas aicina pret Krieviju ieņemt mazāk konfrontējošu nostāju un tā vietā meklēt dialogu un kompromisus. Studijā saruna par NATO samitu Varšavā Vēl raidījumā stāstīsim par Ungārijā oktobrī gaidāmo referendumu par ES vēlmi pārvietot patvēruma meklētājus uz visām bloka valstīm, tai skaitā Ungāriju. Kā arī pievērsīsimies Rio Olimpiskajām spēlēm- izrādās pilsētai nav naudas, lai nodrošinātu policijas darbu.
Mon, 11 Jul 2016 - 271 - Pēcreferenduma vēji Lielbritānijā un Eiropā
Notikumu attīstība Lielbritānijas iekšpolitikā pēc referenduma. Eiropas Savienības nākotnes variantiem un to, kam tie būtu izdevīgi.
Mon, 04 Jul 2016 - 270 - Lielbritānijas referendums: kas britus un ES gaida nākotnē
Raidījuma fokusā Lielbritānijas referendums par dalību Eiropas Savienībā: pētīsim to, kas britus gaida nākotnē pēc pēdējā gada šķēpu laušanas par un ap “Brexit”, savukārt, studijā saruna par referenduma iznākumu.
Mon, 27 Jun 2016 - 269 - Visa Eiropa ar aizturētu elpu gaida Lielbritānijas lēmumu referendumā
Notikums, ko visa Eiropa gaida ar aizturētu elpu - Lielbritānijas referendums par palikšanu Eiropas Savienībā. Studijā saruna par gatavošanos NATO samitam Varšavā. Kā arī pievēršamies ASV sabiedrības strīdus ābolam - Konstitūcijas otrajā labojumā paredzētās tiesības nēsāt ieroci.
Mon, 20 Jun 2016 - 268 - Vai 315 miljardu vērtais Junkera investīciju plāns sekmēs Eiropas ekonomisko attīstību?
Šonedēļ raidījumā Septiņas dienas Eiropā pievērsīmies Junkera investīciju fondam, kam būtu jāpalielina Eiropas ekonomiskās attīstības apgriezieni. Studijā saruna ar Eiropas Parlamenta deputātu Robertu Zīli par aktuālo Eiropā - migrāciju un migrantiem, "Brexit" un "RailBaltic" projekta attīstību. Vēl raidījumā stāstīsim par NATO militārajiem manevriem Austrumeiropā un Krievijas reakciju uz tiem, kā arī skaidrosim, kas ir Ramdāna mēnesis un ko tas nozīmē musulmaņiem.
Mon, 13 Jun 2016 - 267 - Vai protesti Francijā var ietekmēt gaidāmo Eiropas čempionātu futbolā?
Vai protesti Francijā pret darba likuma izmaiņām var ietekmēt gaidāmo Eiropas čempionātu futbolā? Cīņai ar terorismu - Irākas armija sākusi ofensīvu, lai atgūtu stratēģiski ļoti nozīmīgo Fallūdžas pilsētu. Vai terora grupējuma kalifāta dienas ir skaitītas?
Mon, 06 Jun 2016 - 266 - Grieķijas parādu restrukturizēšana. Latviešu kino Kannās
Eirogrupas panāktā vienošanos saistībā ar Grieķijas parādu restrukturizēšanu. Studijā saruna par latviešiem Kannās, kino tendencēm Eiropā un par to cik šobrīd kino māksla atspoguļo realitāti. Pievēršamies arī “Google sāgai” - Francijā finanšu policija slēdz Google biroju, lai meklētu pierādījumus par nodokļu nemaksāšanu.
Mon, 30 May 2016 - 265 - Jau septiņus mēnešus globālās temperatūras pārsniedz normu. Kādas tam būs sekas?
Aprīlis bijis septītais mēnesis pēc kārtas, kad globālās temperatūras pārsniedza normu un šobrīd par sekām brīdina arī Pasaules banka. Saruna par Ukrainu, kurai pēc uzvaras Eirovīzijā atkal pievērsta pasaules uzmanība.
Mon, 23 May 2016 - 264 - Kārtējie Grieķijas finanšu krīzes riski un aicinājumi likvidēt ofšoru kontu sistēmu
Kārtējie Grieķijas finanšu krīzes riski: vai grieķu parādu restrukturizēs? Kā attīstās notikumi saistībā ar Panamas dokumentu nopludināšanu. ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa neveiklās attiecībām ar musulmaņiem.
Mon, 16 May 2016 - 263 - Eiropas dienas tradīcijas. Bezvīzu režīms ar Turciju
kā Latvijā un citur Eiropā atzīmē Eiropas dienu. Bet studijā saruna par bezvīzu režīmu ar Turciju. Vēl vērtējam Krievijas iekšpolitiku attiecībā uz ceļojumu ierobežojumiem tās iedzīvotājiem, kā arī analizējam jaunos šķēršļus Eiropas Savienības un ASV Transatlantiskā tirdzniecības līguma ceļā.
Mon, 09 May 2016 - 262 - Eiropas jaunieši Tuvo Austrumu verdzibā. Latvijas virzība uz OECD
Kā Latvijā un citur Eiropā dažādi Tuvo Austrumu grupējumu vervē no Eiropas atsvešinājušos jaunatni seksa verdzībai un kara klausībai. Saruna par Latvijas virzību uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju un par to, cik daudz "pavasara tīrīšana" Latvijas finanšu sektorā ir saistīta ar solījumu un saistību izpildi šai organizācijai.
Mon, 02 May 2016 - 261 - Lielbritānijas izstāšanas no ES saistība ar mūsu maciņiem. Vācu humors un turku dusmas
Kā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības varētu ietekmēt gan pašu britu, gan pārējo savienības iedzīvotāju kabatas. Saruna par jauno Eiropas ārpolitikas un drošības stratēģiju
Mon, 25 Apr 2016 - 260 - Tālākais reformu process Ukrainā. Panamas lieta liek EP deputātiem pārskatīt iniciatīvas
Kā Ukrainai veiksies ar tālāko reformu procesu pēc valdības maiņas? Saruna par to, kā šobrīd Balkānu valstīs un Grieķijā sokas ar patvērumu meklētāju cilvēktiesību ievērošanu. Kā Panamas dokumentu nopludināšana likusi Eiropas Parlamenta deputātiem pārskatīt nesenas likumdošanas iniciatīvas par uzņēmēju tiesībām slepenot uzņēmumam būtisku informāciju.
Mon, 18 Apr 2016 - 259 - Kara bēgļu žonglēšana pa kontinentiem: krīzes risinājums vai problēmas nobēdzināšana
Eiropas Savienības un Turcijas līguma ieviešana dzīvei un migrantu un kara bēgļu žonglēšanai pa kontinentiem. Izmaiņām uz Eiropas politiskās skatuves kopš globālās finanšu krīzes sākuma. Šķietami nebeidzamais konflikts starp Armēniju un Azerbaidžānu.
Mon, 11 Apr 2016 - 258 - Terorisms ietekmē mūsu brīvību - ko jau esam un ko vēl nāksies upurēt drošības vārdā
Pētām, kā terorisms ietekmē mūsu brīvību - ko jau esam un ko vēl varētu nākties upurēt drošības vārdā. Bet studijā saruna par grozījumiem krimināllikumā, kuru mērķis ir vērsties pret hibrīdkaru un ārvalstu spiegiem.
Mon, 04 Apr 2016 - 257 - Neatbildēti jautājumi: Vai terora draudi būs jaunā ES metropoļu ikdiena
Meklēsim atbildes uz jautājumiem, kuri nomoka daudzus: vai sprādzieni Briseles lidostā un metro bija atriebība par Abdeslama – Parīzes uzbrukumu rīkotāja – aizturēšanu, vai sen ieplānots terora akts? Vai terora draudi būs jaunā Eiropas Savienības metropoļu ikdiena?
Mon, 28 Mar 2016 - 256 - Raidījuma fokusā Ziemeļvalstis: sadarbība ikdienā un drošības jautājumos
Raidījuma fokusā Ziemeļvalstis. Skaidrosim, kāpēc pasaule cenšas atdarināt to sabiedrības modeļus un panākt līdzīgu iedzīvotāju apmierinātības līmeni. Vēl raidījumā saruna par Ziemeļu un Baltijas valstu astotnieku, kuru šogad vada Latvija.
Mon, 21 Mar 2016 - 255 - Karš Sīrijā: bēgļu bērni Eiropā, miera sarunas un humanitārās krīzes risināšana
Šoreiz raidījumā par Sīrijas karu un tā sekām, kā arī komentārs par pirmajiem Irānas naftas tankuģiem Eiropas Savienības ostās kopš sankciju atcelšanas.
Mon, 14 Mar 2016 - 254 - Latvija nav ratificējusi konvenciju par vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu
Kāpēc Latvija ir palikusi viena no pēdējām Eiropas Savienības valstīm, kas nav ratificējusi Stambulas konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu.
Mon, 07 Mar 2016 - 253 - Eiropadomes samita lēmumi. Par ko spēja vienoties ES valstis?
Pagājušās nedēļas beigās visi 28 Eiropas valstu vadītāji tikās Eiropadomes samitā. Tā dienas kārtībā bija vairāki sarežģīti jautājumi un lēmumi. Par ko spēja vienoties ES valstis?
Mon, 22 Feb 2016 - 252 - "Divu ātrumu" attīstība Eiropā: ko tas nozīmē un kam izdevīgi?
Eiropas Savienības sešas dibinātājvalstis – Beļģija, Francija, Vācija, Itālija, Nīderlande un Luksemburga – pagājušā nedēļā nāca klajā ar vizionāru paziņojumu, ka atbalstīšot "divu ātrumu" Eiropas attīstību, jo saprot, ka ne visām Eiropas 28 valstīm ir pa prātam aizvien ciešāka integrācija.
Mon, 15 Feb 2016 - 251 - Polija: grozījumi sabiedrisko mediju likumā un izmaiņas Konstitucionālās tiesas sastāvā
Spriežam par Polijas valdošās konservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" sabiedrisko mediju likuma grozījumiem un izmaiņām Konstitucionālās tiesas sastāvā, kā arī noskaidrosim, kā un kāpēc norisinās Eiropas institūciju vēršanās pret Polijas valdību un tās lēmumiem.
Mon, 01 Feb 2016 - 250 - Ārlietu prioritātes Latvijā un pasaulē. Davosā izvirzītās globālās prioritātes
Latvijas un Eiropas Savienības šī gada ārlietu prioritātes. Un Pasaules Ekonomikas forumā Davosā daudzu valstu vadītāju, politiķu, uzņēmēju un slavenību izvirzītās un apspriestās 2016. gada globālās prioritātes.
Mon, 25 Jan 2016 - 249 - Medijos: Atbildība pēc Vecgada notikumiem Ķelnē un Polijas valdības pēdējā laika lēmumi
Šobrīd Eiropas mediju uzmanības lokā ir divi notikumi – diskusija par attieksmi un atbildību pēc vardarbības, kas veikta pret sievietēm Vācijā Vecgada naktī; kā arī Briseles šaubas, vai Polijas valdības pēdējā laika rīcība un lēmumi atbilst demokrātijas un likuma varas pamatprincipiem.
Mon, 18 Jan 2016 - 248 - Pasliktinājušās Saūda Arābijas un Irānas attiecības. Kā tas ietekmēs pasauli?
Saūda Arābija, kur iedzīvotāju vairākums ir sunnīti, un Irāna, kur iedzīvotāju vairākums ir šiīti, atbalsta konkurējošos spēkus Sīrijas un Jemenas konfliktos, un attiecības abu valstu starpā pēdējā laikā ļoti pasliktinājušās.
Mon, 11 Jan 2016 - 247 - Ārpolitika - ko 2015. gads atstājis "bagāžā" un kādi notikumu pavērsieni vēl priekša
Ko 2015. gads atstājis mums "bagāžā"? Ar kādiem notikumiem "ceļa somā" speram soli jaunajā gadā, kādu attīstību varam gaidīt un kādi notikumu pavērsieni mums vēl priekša 2016. gadā.
Mon, 04 Jan 2016 - 246 - 2015. gads - kā tas mūs neatgriezeniski izmainījis un kāds tas paliks atmiņā
Kāds bija 2015. gads, kā šis gads ir mūs neatgriezeniski izmainījis un kāds tas, visdrīzāk, paliks mūsu atmiņās.
Mon, 28 Dec 2015 - 245 - Jauna laikmeta iestāšanās Eiropā
Ja vēl nesen eiropieši varēja šausmināties par kaimiņos notiekošo tikai tad, kad ieskatījās mediju ziņās, šobrīd skaidrs, ka dzīvojām laikā, kad ārpolitika kļuvusi par iekšpolitiku, un tas, kas notiek aiz mūsu robežām, ir lielākā mērā arī mūsu darīšana.
Mon, 21 Dec 2015 - 244 - Eiropas Savienības, Turcijas un Krievijas attiecības
Eiropas Savienības, Turcijas un Krievijas attiecības. Analizējam vienošanās starp Eiropas Savienību un Turciju aspektus un vai 40 gadus ieilgušais Kipras jautājums beidzot būs atrisināts, kā arī vērtējam to, vai Turcija drīzumā stāsies Eiropas Savienības valstu rindās.
Mon, 14 Dec 2015 - 243 - Diskriminācija un attieksme pret atšķirīgo Eiropas Savienībā
Diskriminācija un attieksme pret atšķirīgo Eiropas Savienībā. Cik esam atvērti dažādībai un vai sabiedrības attieksme pret diskrimināciju mainās?
Mon, 07 Dec 2015 - 242 - "Melnā piektdiena" Parīzē. Drošība Latvijā, Baltijā, Eiropā
"Melnās piektdienas" terora akti Parīzē un Islāma valsts pēdējā laika ofensīva arī ārpus Tuvajiem Austrumiem - vai tiešām viņu terora staipekļi sniedzas jau tiktāl? Rubrikā "Viedokļi": Beidzot Lielbritānijas premjers Kamerons atklājis prasības, kas būtu jāmaina, lai Apvienotā Karaliste paliktu Eiropas Savienībā. Ko par to saka Brisele?
Mon, 16 Nov 2015 - 241 - Korupcijas apkarošana Austrumeiropā. Cīņa ar valsts nozagšanu Ukrainā
Korupcijas apkarošana Austrumeiropā. Vai, piemēram, Ukrainas ierēdniecība ir gatava veikt nepieciešamās reformas un apkarot sistēmisko korupciju, lai izpelnītos iespēju iekļauties rietumizpratnes un vērtību kopienā.
Mon, 23 Nov 2015 - 240 - EK prioritāšu plāns 2016. gadam: Nevaram vairs atļauties darboties kā ierasts
Eiropas Komisija nākusi klajā ar savu 23 punktu darbības un prioritāšu plānu 2016. gadam. Plāna ievadā ir brīdinājums „Nevaram vairs atļauties darboties kā ierasts”.
Mon, 09 Nov 2015 - 239 - Migrantu pieplūdums Eiropā - cilvēku atbalsts un nosodījums
Lielā imigrantu pieplūduma radītā neizpratne, bailes un naids Eiropas cilvēkos, kā arī par vērtības un normas, ko savukārt akcentē tie, kuri naidīgos nosoda.
Mon, 02 Nov 2015 - 238 - Krievijas tuvākie kaimiņi: kādas alianses un garantijas meklē Aleksandrs Lukašenko
Krievijas tuvākie kaimiņi ar vislielākajām bažām uzlūko Vladimira Putina varas izgājienus gan pret saviem kaimiņiem, gan citur pasaulē. Kādas alianses un garantijas esošajā ģeopolitiskajā situācijā meklē un veido jaunievēlētais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko?
Mon, 26 Oct 2015 - 237 - Krievijas aktīvā loma Sīrijas konfliktā
Spriežam par iemesliem kāpēc Krievija sākusi spēlēt aktīvu lomu Sīrijas konfliktā. Bet organizācijas “Al Kaida” Sīrijas filiāles vadonis Al Jolani sociālos medijos nesen pārmetis Putinam iejaukšanos Sīrijas pilsoņu karā.
Mon, 19 Oct 2015 - 236 - "Volkswagen" emisiju skandāla ietekme Eiropas ekonomikā
""Volkswagen" dīzeļgeita” - tā pasaules presē dēvē emisiju skandālu. Vai kompānija varēs tikai samaksāt sodu un cerēt, ka viss būs atkal pa vecam?
Mon, 12 Oct 2015 - 235 - ANO nākotne. Vai organizācija spēs kļūt par laikmetam atbilstošu starptautisku forumu?
Kas notiek ar ANO, vai organizācijai savā 70. gadadienā pietiks gribas un spēka mainīties un kļūt par laikmetam atbilstošu starptautisku forumu?
Mon, 05 Oct 2015 - 234 - Bēgļu krīze izgaismo citas problēmas Eiropas Savienībā
Vai šī brīža migrācijas krīze cēlusi gaismā dziļāk iesakņojušos Eiropas Savienības politisko krīzi un vai tiešām dalībvalstis un politiķi ir gatavi riskēt ar Savienības iziršanu vai tās neatgriezeniskām izmaiņām?
Mon, 28 Sep 2015 - 233 - Vai Grieķijas parādu krīze tiešām beigusies?
Vai Grieķijas parādu krīze tiešām beigusies? Kamēr Eiropa mokās ar bēgļu krīzes sekām, Grieķijas tauta dodas pie vēlēšanu urnām, lai dotu mandātu politiskajiem spēkiem turpināt kreditoru definētās reformas.
Mon, 21 Sep 2015 - 232 - Ko latvieši meklē kosmosā?
Latvijas dalība Eiropas kosmosa aģentūrā neaprobežojas tikai ar specifiskiem pētījumiem bez praktiska pielietojuma. Ko latvieši meklē kosmosā un kāpēc mums ir svarīga piedalīties Eiropas kosmosa programmā?
Mon, 14 Sep 2015 - 231 - Polijas jaunais ārpolitikas kurss
Polijas jaunais ārpolitikas kurss, virzot valsti par vērā ņemamu reģiona spēlētāju, kā arī piesakot sevi kā Eiropas Savienības lielvaru.
Mon, 31 Aug 2015 - 230 - Komunikācijas nozīme globālajā sabiedrībā un aktuālo konfliktu jaunajie draudi
Diskutējam par komunikācijas nozīmi globālajā sabiedrībā un aktuālo konfliktu jaunajiem draudiem un izaicinājumiem. Skaidrojam, kas ir stratēģiskā komunikācija, kādi ir tās pamatprincipi un kā var stiprināt NATO un mūsu aizsardzības spējas informācijas laikmetā.
Mon, 24 Aug 2015 - 229 - Grieķijas krīze grieķu acīm
Kamēr Eiropa runā par miljardiem, procentiem un parādu atmaksas termiņiem, raidījumā „7 dienas Eiropā” skaidrosim, kā parādu krīzi uztver paši Grieķijas iedzīvotāji. Kā par valdības solījumiem kreditoriem izsakās grieķu ģimenes, uzņēmēji un pensionāri?
Mon, 17 Aug 2015 - 228 - Krievijas un Rietumu attiecības un Vācijas "Snoudena skandāls"
Putins vaino Rietumus teju vai visos šībrīža konfliktos, jo neesot rēķinājušies ar Krievijas interesēm. Ja Krievija apmeklētu psihoterapeitu, kāda diagnoze tiktu uzstādīta? Rubrikā "Viedokļi": Vācija tikusi pie sava "Snoudena skandāla".
Mon, 10 Aug 2015 - 227 - Bēgļi Eiropā: šķietamais iecietības zudums un pieaugošā noniecinošo stereotipu piesaukšana
Sīrijas un Ziemeļāfrikas asiņaino konfliktu dēļ cilvēki pamet savas mājas un dodas meklēt patvērumu uz Eiropas Savienību. Eiropieši šausminās par bojāgājušiem, tomēr nevēlas likties zinis par izdzīvojušajiem.
Mon, 03 Aug 2015 - 226 - Krievijas embargo un Latvijas tautsaimniecības jaunie noieta tirgi
Krievijas embargo: dažas Latvijas tautsaimniecības nozares spējušas pārvarēt embargo sekas, pārorientējoties jauniem eksporta tirgiem. Skaidrojam, kādi jauni noieta tirgi iecerēti Eiropas valstīm, lai kompensētu Krievijas ekonomiskā konfliktā dēļ radušos zaudējumus.
Mon, 27 Jul 2015 - 225 - Quo vadis Eiropa?
Quo vadis Eiropa? Pēdējos mēnešos vairākos kritiskos jautājumos Eiropas Savienības valstu vidū manāmāka kļuvusi šķelšanās, norobežošanās, un individuālo interešu aizstāvība, nevis vienprātība, atbalsts un saliedētība.
Mon, 20 Jul 2015 - 224 - Referendums Grieķijā. Analizējam rezultātus
Vakar grieķi devās balsot referendumā, sakot “jā” vai “nē” starptautisko kreditoru priekšlikumiem valsts finanšu krīzes risināšanā. Referenduma rezultātus analizē Latvijas Universitātes asociētais profesors, politologs Ojārs Skudra un SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis.
Mon, 06 Jul 2015 - 223 - Būtiskākie notikumi Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē
Kādi notikumi Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē bijuši visbūtiskākie? Lai atspēkotu vai apstiprinātu izskanējušos pārmetumus, ka Latvijas mediji pārāk pievērsušies nebūtiskiem organizatoriskiem sīkumiem, nevis atspoguļojuši prezidentūras pasākumu saturu, studijā diskutē Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvji
Mon, 29 Jun 2015 - 222 - FIFA ģeopolitiskās spēles
Cik reāli, ka Krievijai varētu atņemt tiesības rīkot nākamo Pasaules kausu futbolā 2018. gadā un kā uz pēdējā laika korupcijas skandāliem starptautiskajā organizācijā skatās Eiropas un Latvijas futbola aprindas.
Mon, 15 Jun 2015 - 221 - OECD samits. Nākotnes prognozes ekonomikā Latvijai un Eiropai
Kas tika spriests Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas samitā, kas pagājušā nedēļā notika Parīzē.
Mon, 08 Jun 2015 - 220 - Eiropas ārpolitikas un iekšpolitikas izaicinājumi
Raidījumā spriedīsim par vairākiem Eiropas ārpolitikas un iekšpolitikas izaicinājumiem, kas varētu būt noteicoši Savienības nākotnei, to starp Grieķijas kredītkrīze un eirozonas attīstība, Lielbritānijas referendums par palikšanu ES un briestošā bēgļu, migrantu krīze.
Mon, 01 Jun 2015 - 219 - Ukraiņu jauniešu skatījums uz ES, Austrumu partnerību un konfliktu ar Krieviju
Lai noskaidrot, kā Ukrainas jaunatne skatās uz nākotni - uz Eiropas Savienību, Austrumu partnerības deklarācijām un konfliktu ar Krieviju, uz sarunu studijā esam aicinājuši divus ukraiņu studentus.
Mon, 25 May 2015 - 218 - Spiegošanas, kiberdrošības un pretizlūkošanas aktualitātes
Spiegošanas, kiberdrošības un pretizlūkošanas aktualitātes. Skaidrojam, vai izlūkdienestu darbs ir tagad pamatā pārcēlies uz kibertelpu un vai šobrīd Latvija izjūt pastiprinātu spiegošanu un uzbrukumus savai kibertelpai?
Mon, 18 May 2015 - 217 - Britu „gadsimta” vēlēšanu rezultāti
Apspriežam britu „gadsimta” vēlēšanu iznākumu, koalīcijas veidošanās procesu un referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības draudus.
Mon, 11 May 2015 - 216 - ES cīņa ar Krievijas propagandu: vai ir jēga jauniem ziņu kanāliem?
Eiropas Savienības cīņa ar Krievijas propagandu, veidojot jaunus informācijas un ziņu kanālus krievu valodā. Par kādiem plāniem un iecerēm šobrīd spriež politiķi un mediju speciālisti un vai šādiem kanāliem vispār ir jēga?
Mon, 20 Apr 2015 - 215 - Irānas vienošanās stratēģiskā nozīme Eiropas Savienībā
Cik spēcīgs „spēlētājs” Tuvo Austrumu reģionā ir Irāna un kāda ir Irānas vienošanās stratēģiskā nozīme Eiropas Savienībā? Vai esošā ģeopolitiskā situācija likusi pārskatīt Irānas pagātnes "pārkāpumus”?
Mon, 13 Apr 2015 - 214 - Izaicinājumi Eiropas Savienības aviācijas industrijā
Izaicinājumi Eiropas Savienības aviācijas industrijā. Par spīti biežajām traģēdijām un jaunām ES drošības regulām, aviācijas industrija arvien cenšas pārvarēt ekonomiskās krīzes sekas.
Mon, 06 Apr 2015 - 213 - Eiropas Savienības ārējās robežas drošība
Aktualitātes, saistītas ar Eiropas Savienības ārējās robežas drošību – robežas stiprināšana un vīzu kontrole, cīņa pret nelegālo migrāciju un terorisma draudu apkarošana ar datu ievākšanu pie katras robežšķērsošanas.
Mon, 30 Mar 2015 - 212 - Gads pēc Krimas aneksijas. Kas gaidāms turpmāk?
Jau pagājis gads kopš Krima nonāca Krievijas sastāvā. Raidījumā spriedīsim par Krimas aneksijas turpmākajām sekām, kā arī ieskats Eiropas Savienības ārlietu ministru apspriedē par turpmākajām sankcijām pret Krieviju.
Mon, 23 Mar 2015 - 211 - Eiropas Savienības drošības un enerģētikas politikas prioritātes
Eiropas Savienības drošības un enerģētikas politikas prioritātes: vai iecerētā Enerģētikas savienība ir solis tālākā Eiropas federalizācijā, vai tomēr pašreizējā situācijā absolūta nepieciešamība.
Mon, 16 Mar 2015 - 210 - Jaunais populisma vilnis Eiropas Savienībā
Spriežam par jauno populisma vilni Eiropas Savienībā un par iemesliem, kāpēc iedzīvotāji un vēlētāji drīzāk izvēlas ticēt jaunu, nepārbaudītu politisko spēku radikāliem solījumiem.
Mon, 09 Mar 2015 - 209 - Vai Borisa Ņemcova slepkavība būs impulss turpmākai cīņai?
Diskusija. Vai Borisa Ņemcova slepkavība būs Krievijas opozīcijai un pilsoniskai sabiedrībai impulss, lai apvienotos un turpinātu ciņu, vai tomēr bailes ņems virsroku un protesta balsis apklusīs.
Mon, 02 Mar 2015 - 208 - Eiropas Savienības jaunās drošības prioritātes
Eiropas Savienības jaunās drošības prioritātes. Vai dažādas valstis atšķirīgi skatās uz kontinenta drošību nākotnē un ko Latvija cer un var panākt līdz noteicošai Eiropadomes drošības un aizsardzības diskusijai jūnijā.
Mon, 23 Feb 2015 - 207 - Ukrainas, Krievijas un Rietumu pasaules konflikta risinājumu plusi un mīnusi
Analizējam Ukrainas, Krievijas un Rietumu pasaules konflikta būtību un kādi ir šobrīd piedāvāto risinājumu – diplomātijas vai eskalācijas – plusi un mīnusi.
Mon, 16 Feb 2015 - 206 - Grieķijas parādu konflikts
Grieķijas parādu konflikts: taupība vai izaugsme, troika vai Cipras. Vācija netaisās atkāpties, tikmēr Francija un ASV aicina uzklausīt dažas Grieķijas sūdzības. Kā Eiropai un Grieķijai tālāk rīkoties?
Mon, 09 Feb 2015
Podcasts similares a Septiņas dienas Eiropā
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- Tiempo de Juego COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- Affaires sensibles France Inter
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR
Otros podcasts de Noticias y Politica
- If Books Could Kill Michael Hobbes & Peter Shamshiri
- 聽天下:天下雜誌Podcast 天下雜誌
- Эхо Москвы Feed Master by Umputun
- Les récits de Stéphane Bern Europe 1
- Entrez dans l'Histoire RTL
- Global News Podcast BBC World Service
- Forklart Aftenposten
- Børsmorgen & Økonominyhetene Finansavisen
- La Zanzara Radio 24
- Ukraine: The Latest The Telegraph
- Q&CO på B.T. B.T.
- Laurent Gerra RTL
- B.T. & det gode selskab B.T.
- Коц: аналитика с именем Радио «Комсомольская правда»
- 九八新聞台 News98
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Радио «Комсомольская Правда» - Москва Радио «Комсомольская правда»
- Війна в Україні Radio NV
- Радио Шоу Гагарина & Иващенко Гагарин vs. Иващенко
- P4s Radiofrokost P4-gruppen