Filtra per genere
- 2224 - Kultūrą verdame Kuliuose, lengvo pasaulio ieškome Eivyduose
Ką veikti Kuliuose? Kultūrą virti! Linksmai nuteikia Raimonda Masalskienė, Agnė Alčauskienė, Inga Blėdienė ir kviečia į svečius!
Norite lengvo pasaulio Eivyduose? Teks susipažinti su tinklaraštininkais Marijumi Eidiečiu ir Inga Reifone.
Po Plungės kraštą keliaujame su Lina Liūniene.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 16 Nov 2024 - 2223 - Žemaičių Kalvarija ir Šateikių lobiai
Žemaitijoje yra miestelis turtingas pavadinimų: Naujoji Jeruzalė, Žemaičių Kalvarija, Varduva. Nors istoriniuose šaltiniuose vietovė pirmą kartą minima kaip Gardai.
Žemaičių Kalvarija – Žemaitijos širdis. Per Didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus plūsta tūkstančiai maldininkų iš visos Lietuvos. Čia prasidėjo Kristaus kančios kelio istorija, čia gimė poetas Vytautas Mačernis, čia radosi Pasaulio Tautų Teisuolių gatvė.
Seną ir įdomią Žemaičių Kalvarijos istoriją pasakoja bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas, mokytojas, Poeto Vytauto Mačernio muziejaus gidas, ekskursijų vadovas.
Šateikių kaimas įsikūręs tarp Plungės ir Salantų. Dalis Šateikių dvaro pastatų, parko ir šv. Morkaus bažnyčia – architektūros paminklai – visada traukė lankytojus. Prieš 115 metų bažnyčioje tuokėsi M. K. Čiurlionis ir rašytoja Sofija Kymantaitė.
Šateikių bibliotekininkė Margarita Gedvilienė yra kaimo liktarna, šviesuolė. Šateikių kultūros centre organizuoja renginius, vadovauja dramos kolektyvui, režisuoja, rašo scenarijus ir veda ekskursijas.
Po Žemaitiją keliaujame su Lina Liūniene, kuriai gerai žinoma kiekviena Plungės krašto kertelė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 09 Nov 2024 - 2222 - Ką veikti rudenį Lietuvoje?
Rūta Rūtė kuria autorines ekskursijas suaugusiems, edukacijas ir personažus, kurie pasakoja apie Prienus ir kitas istorijas.
„Prienai keičiasi...“ – tikina prieš 25 m. Vilnių į Prienus iškeitęs Vaclovas Sinkevičius.
Nemuno kilpų regioninio parko miško keliukais net trimečiai jodinėja asiliukais ir žirgais. Vaikai Nibrių žirgynėlyje mokosi draugauti ir rūpintis gyvūnais, jodinėja ir pramogauja, švenčia gimtadienius. Tiek vasarą, tiek žiemą Kęstučio ir Ramintos Zaicevičių šeima bet kokiu oru priima lankytojus ir džiaugiasi atradę naują veiklą.
Vepriai įsikūrę viename didžiausių Lietuvoje meteoritų kraterių. Skulptorius Viktoras Žentelis puošia miestelį, o Veprių krašto muziejuje, kurį kūrė jo tėvas Jonas Žentelis, kaupia eksponatus – praeities ir dabarties istorijos liudytojus. Mintimis apie Veprius dalijasi seniūnė Dalia Radzevičienė ir seniūnijos darbuotoja bei bažnyčios tarnautoja Jurgita Kardauskienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 02 Nov 2024 - 2221 - Gyvenimas prie Žagarės ozo
Ar žinote, kodėl Žagarės vyšnios pačios skaniausios Lietuvoje? Kiek milijonų metų siekia Žagarės dolomito atodanga? Kokie nauji atradimai šv. Barboros Žagarietės istorijoje? Kokių naujų faktų radosi apie kunigaikštį Žvelgaitį?
Geologus domina ne tik Žemės kilmė, raida, sandara bei procesai, bet ir kultūros paveldas. Mokslininkai į ekspediciją po Joniškio kraštą įtraukė Žagarės dvaro sodybos ir parko lankymą, Žagarės regioninio parko lankytojų centrą, ekskursiją po Senąją ir Naująją Žagarę.
Žiniomis ir emocijomis dalijasi kraštotvarkininkė ir gidė Giedrė Rakštienė, geologai dr. Jonas Satkūnas, Vidas Mikulėnas, Jaunutis Bitinas, dr. Aldona Damušytė, kultūros paveldo patarėjas Gintaras Džiovėnas, ekspedicijos dalyvis Arnas Dunis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 26 Oct 2024 - 2220 - Geologai kviečia kitaip atrasti Lietuvą
Geologai paminėjo geologinio paveldo dieną ir pakvietė į ekspediciją po Joniškio kraštą mokslininkų akimis pažvelgti į Lietuvos geologinį paveldą.
Skaistgirio dolomito karjere pokalbis apie naudingas iškasenas Lietuvoje. Ar tikrai karjerai yra žemės žaizdos? Kaip vietos gyventojams pasitarnauja naujai supilami kalnai? Mintimis dalijasi dr. Jonas Satkūnas, Virginijus Kušleika, Regina Gibiežienė, Indrė Satkūnienė, Vidas Mikulėnas.
Veršių kaimo akmuo. Ar tikrai akmens amžius pasibaigęs? Kodėl sakoma, kad akmenys auga, skraido, plauko? Prie Brolių akmens į daugelį klausimų atsako dr. Gražina Skridlaitė, Giedrė Rakštienė.
Mūšos tyrelio pelkės pažintinis takas. Kokie pelkės ypatumai? Mintis dėsto Alma Grigienė, dr. Laura Gedminaitė, Ieva Baumilaitė-Čeponė, Darius Giedraitis.
Geologinio paveldo dienos ekspedicija po Joniškio kraštą – I dalis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 19 Oct 2024 - 2219 - Kaišiadorių krašto ambasadoriai
Kaišiadorių kraštas pilnas smagių žmonių. Vieni verslą kuria, kiti ūkį, dar kiti – pramogauja.
Nemira ir Virginijus Abloževičiai iš Kauno persikraustė į Rusių kaimą prie Neries ir apsigyveno gražios gamtos apsuptyje. Prie sodybos puoselėja didžiulę veją. Stovyklauja skautai, įsiprašo įvairūs renginiai. Laisvės pojūtis – tikras džiaugsmas tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tačiau Nemira ir Virginijus ėmė ir sumąstė patys organizuoti vienintelę Lietuvoje Anūkų šventę.
Bačkonių ekologinį ūkį puoselėja Rasa ir Andrius Prusakovai. Miesto žmonės pamilo kaimą. Jie augina įvairias daržoves, laiko vištas, kalakutus, hailendų veislės jaučius. Šiltnamiuose auginamos daržovės yra tai, ką šeimininkai patys mielai valgo. Gal norite ir Jūs pažiūrėti, kaip atrodo sveiko maisto krepšelis, gal patys jį susikrauti? Gal pradėti ekologiškai ūkininkauti? Gal tiesiog degustuoti ir bendrauti? Rasa ir Andrius atviri, mielai dalijasi žiniomis, kviečia apžiūrėti šiltnamių, jaučių, o atsiradus darbštuolių – padirbėti.
Jei norisi pramogauti, užsukite pas Astą ir Vaclovą Malakauskus. Žaslių arkliukai gerai žinomi apylinkėse. Pramogų čia apstu: poniai, arklių muziejus, šunys, katės, edukacijos, stovyklos ir, žinoma, Maja. Kas nenorėtų po Žaslius lėkti su vėjeliu!
Seniai Žasliams reikėjo vietos, kur galima rasti naminio maisto, pasmaguriauti deserto, prisėsti prie kavos puodelio. Paparčių krašto bendruomenė sugalvojo įkurti Lapės arbatinę. Apie tai daugiau pasakoja Valentina Skorbuvienė, Raimonda Urbienė ir Asta Kubilienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 12 Oct 2024 - 2218 - Kaišiadorys kelia kultūros kartelę
Lietuvos kultūros sostinė Kaišiadorys supažindina kraštiečius su kūrėjais ir profesionaliu menu. Tapytojas, fotografas, skulptorius Algis Griškevičius nemato skirtumo tarp parodų Kaišiadoryse ar Amjene. Svarbu, kad darbus suprastų ir vertintų. Menininkas įsitikinęs – profesionalus menas turi pasiekti ir atokesnes vietas. Kaišiadorių kultūros centro direktorė Lina Brazionienė tikisi pritraukti daugiau lankytojų į parodas profesionaliai paruoštuose salėse.
Skulptorių plenere „Kaišiadorių istorijos akcentai“ sukurti darbai puošia miesto erdves. Turistams siūlomas naujas kultūros maršrutas supažindinantis su profesionaliomis skulptūromis, kurias kūrė skulptoriai Gintaris Juozas Česiūnas, Pijus Česiūnas, Vilmantas Balynas, Gintaras Mykolaitis ir Martynas Bernatonis.
Andrejus Tomenko Kaišiadorių katedroje groja vargonais ir gieda, laisvalaikiu iš medžio kuria pažintinius žaidimus.
Susipažinti su Kaišiadorimis, Lietuvos kultūros sostine, kviečia kultūros patarėja Ilona Grabijolienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 05 Oct 2024 - 2217 - Juodonys Duokiškis Salos
„Kartos – kartu“. Šis šūkis kviečia burtis kraštiečius išsisklaidžiusius po visą pasaulį. Kamajai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė. Prie kultūrinės sklaidos prisideda aplinkinių kaimų ir miestelių bendruomenės. Juodonys, Duokiškis ir Salos.
Juodonyse susipažinsime su Broniumi Juzelskiu, kuris puoselėdamas kaimo turizmo sodybą taip užkrėtė vietinius, kad visas kaimas pasipuošė vėliavomis ir spalvotais inkilais.
Duokiškio miestelį garsina ne tik „Duokiškio baladės“, kiškių muziejus, bet ir asmenybės, palikusios kraštiečių širdyse jautrius prisiminimus. Giedrė Dagienė.
Salų dvaras ir parkas įsikūręs Dviragio ežero pakrantėje. Šiandien jame šeimininkauja Rokiškio tautodailininkų asociacija. Su Salų dvaro rūmais ir veiklomis supažindina Rasa Janušauskienė ir Irina Kalnietienė.
Po Kamajų kraštą keliauti padeda Kamajų bendruomenės pirmininkė, mokytoja Jolanta Vygėlienė.
Ved . Jolanta JurkūnienėSat, 28 Sep 2024 - 2216 - Kuc kuc Kamajuos!
Kamajai – Lietuvos mažoji kultūros sostinė – rudenį pasitinka su trenksmu. Į tradicinę miestelio šventę „Kuc kuc Kamajuos“ grįžta po visą pasaulį išsibarstę kraštiečiai. Kamajiškiai išdidžiai skelbia Kamajų respublikos dienas, prisimena istoriją ir pirmąjį Lietuvos hipį – poetą, kunigą Antaną Strazdą.
Kamajai šiais metais nusprendė suartinti bendruomenes, paakinti jaunimą grįžti į gimtąsias vietas gyventi, dirbti ir kurti. Lietuvos mažosios kultūros sostinės šūkis „Kartos – kartu“ įpareigoja aplinkinių kaimų bendruomenes prisidėti prie renginių ir kitų veiklų.
Kamajų respublikos prezidentas Vytautas Vilys ir kultūros darbuotoja Sigita Gasiūnienė-Bracienė supažindina su miestelio istorija, tradicijomis ir sumanymais.
Po Kamajus ir aplinkinius kaimus į ekskursiją kviečia Kamajų bendruomenės pirmininkė, mokytoja Jolanta Vygėlienė.
Aukštakalniuose susipažinsime su kaimo kapelos „Barškutis“ vadove Esmiralda Smalstiene, o Kalvių kaime su kultūrinės veiklos koordinatoriumi, ūkininku Gintaru Kepalu.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 21 Sep 2024 - 2215 - Pavirvytės dvaras. Miltuotos rankos. Žvakės iš rapsų. Jesmonite padėkliukai
Pavirvytės dvarą Mažeikių rajone Žemaitijoje naujam gyvenimui prikėlė zanavykas Antanas Naujokas.
Kepyklos „Miltuotos rankos“ Dotnuvoje įkūrėjas Andrius Balandis su žmona Gina kasryt vietinius pasitinka su gardžiais kepiniais. Autentiškoje krosnyje kepamos duonos, batonų, bandelių ar beigelių galima įsigyti tik apsilankius kepykloje Dotnuvoje. Andrius sako, kad pinigų užtenka kiek yra, o gyventi reikia savo ir kitų džiaugsmui.
Prienų jaunos kartos ūkininkė Ugnė Galinienė atrado širdžiai mielą užsiėmimą. Gamina žvakes iš rapsų ir jesmonite padėkliukus, veda edukacijas, dalyvauja renginiuose.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 14 Sep 2024 - 2214 - Kodėl verta apsilankyti Viekšniuose?
Šiaurės vakarų Lietuva vis dar vangiai atrandama. Toli ta Žemaitija? Daugelį juokas ima iš kilometrų, kuriuos tektų įveikti ieškant reto grožio gamtos kampelių, paveldo ir nuoširdžių žmonių.
Keliaujame į Viekšnius. Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė gerai žino turistų pamėgtas vietas ir turi ką pasiūlyti.
Viekšniai: kabantis pėsčiųjų tiltas, raudonų plytų Viekšnių vandens malūnas, Viekšnių vaistinės muziejus. Prie malūno pasitinka Reda Andriejaitienė ir Rima Šiuipienė, Viekšnių kultūros centro darbuotojos. Pakalbintas ir žvejas ant Ventos kranto Karolis Lavickis.
Viekšnių vaistinės muziejuje pasakoja ekskursijų gidė Vilma Skiparienė.
Ar teko ragauti „čiumpadrylio“? Patiekalas gimė kartu su tradicine Molio švente Viekšniuose. Keramikas Vitalijus Baltutis prisimena ištakas, o Saulė Paulauskaitė – „čiumpadrylio“ atsiradimą. Tik šį kartą jai talkina jaunos šeimininkės Evelina ir Kristina.
Viekšnių krašte Gyvolių kaime ekologinį vaistažolių ūkį įkūrė vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė. Juokauja, kad ji oficiali vaistininkė ir neoficiali botanikė. Birutė Jonkuvienė padeda Jadvygai ir kviečia susipažinti su vaistažolių lauko ekspozicija.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 07 Sep 2024 - 2213 - Nemenčinė – jaunų žmonių rankose
Mažai pažintas Vilniaus rajonas stebina jaunų žmonių noru gyventi ir kurti savo tėvų žemėje. Nuo miesto šurmulio pasislėpti sodybose ar namuose netoli sostinės – lemia jaunų žmonių pasirinkimą. Jei renkiesi savo kraštą, tai ir norisi juo pasirūpinti, domėtis istorija, saugoti paveldą, kurti aplinką patogią sau ir kitiems.
Nemenčinę, jos apylinkes bei žmones pristato Loreta Krylovičienė.
Mariusz Januszkiewicz su žmona Justyna išpildė seną svajonę ir Nemenčinėje įkūrė desertinę Totti. Dabar vietiniai ir svečiai gali atsikvėpti prie kavos puodelio ir su meile pagamintų desertų.
Dailėtyrininkas Genadij Fedorovič ilgus metus dirba muziejininku. Vilniaus krašto etnografijos muziejuje kaupiami ir saugomi Vilnijos krašto gyventojų buities rakandai, papročiai. Muziejuje įkurta dailės galerija, kurioje organizuojamos ne tik parodos, bet ir įvairūs renginiai.
Oreivių klubas „Padangių gėlės“ – Nemenčinės šeimos verslo ir pramogų kūrinys. Lukasz Mikielewicz dalijasi mintimis apie oro balionių pramogas, pilotų atsakomybę ir perspektyvas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 31 Aug 2024 - 2212 - Nuo gastrobaro, kosmologijos, kvapnių papuošalų, žvakių iki Nemunu pakrančių laivu
Prienai keičiasi akyse!
Menu alsuojančios gatvės ir parkai, ant Nemuno kranto atidarytas gastrobaras „Teka teka“, Prienų kosmologijos centras, kvapnių papuošalų studija, žvakių liejimas bei kitos Prienų bei Jiezno žmonių veiklos stačiai stebina.
Prienų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Ieva Šalčiuvienė ir turizmo ir verslo konsultantė Asta Vaitkevičienė laukia lankytojų ir pristato naujienas.
Poetas Tautvydas Vencius, kultūrinių renginių organizatorius, pasakoja apie organizacinius darbus, kūrybą ir gimtąjį Naujosios Ūtos kaimą.
Jei norite asmenukės, užsukite į terasą ant Nemuno kranto. Duris prieniškiams ir svečiams atvėrė gastrobaras „Teka teka“. Savininkai žada prisidėti prie turizmo įvairovės Prienuose. Mintimis dalijasi gastrobaro savininkė Ramunė Šyvokienė ir bendraminčiai Martynas Andriuškevičius bei Šarūnas Karosas.
Mantvydas ir Agnė Prekevičiai įkūrė Prienų kosmologijos centrą. Mantvydas veda astronomijos edukacijas, Agnė edukuoja Kvapnių papuošalų studijoje.
Antanas, Einira, Elija bei Atlantė Aleknos – smagi šeima iš Jiezno. Jų aistra žvakėms ir edukacijoms tapo naujo verslo pradžia. Šeima sutaria – žmogus ne vien pinigais gyvas...
Laivo „Algirdas“ savininkas Mindaugas Žiedelis turistus Nemunu plukdo iki vėlyvo rudens.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 24 Aug 2024 - 2211 - Žygio lazdos, automobiliai ir keptuvės, desertas traukinio vagone bei vyndariai
Keliauti ir atrasti galima įvairiai. Sveikiausias būdas – žygio arba šiaurietiškos lazdos. Net sanatorijos siūlo aktyvų laiką gamtoje.
Iš Birštono į Škėvonių gūbrį su kineziterapeute Saule Skvernevičiūte, vietinio turizmo eksperte Neringa Sutkaityte, operatoriumi Artūru Kavaliausku ir kitais aktyvaus poilsio mėgėjais.
Alytaus rajone, Bundžių kaime gyvena kolekcininkai. Tomas Aliulis kolekcionuoja senovinius automobilius, Vita Zykutė keptuves ir kitus rakandus, Beata – akmenėlius.
Milena ir Mindaugas Platūkiai Vilnių iškeitė į Alytų, įsigijo du traukinio vagonus ir įkūrė kavinę-muziejų gražioje gamtos apsuptyje, netoli Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tilto.
Alytaus rajone yra toks Alytaus kaimas, kuriame įsikūrė vyndarių šeima, užveisė vynuogyną ir pirmieji Lietuvoje žada gaminti vyną su geografine nuoroda. Marijus Jakinevičius, Eglė Adamonytė ir Irmantas Adamonis.
Audiovizualiųjų menų centras, įsikūręs buvusioje Alytaus sinagogoje, po restauracijos atvėrė duris lankytojams. Alytaus kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 17 Aug 2024 - 2210 - Palaimyci ciej, katriej paraina namo
Pivašiūnai garsėja Žolinių atlaidais, į kuriuos suguža visa Lietuva. Parapijos klebonas Vincas Baublys pasakoja apie Pivašiūnų bažnyčią ir Dievo motinos su kūdikiu paveikslą.
Tautodailininkė Rita Padegimaitė-Valiukevičienė ir Pivašiūnų amatų centro kultūrinių renginių ir edukacijų vadovė Stasė Čižauskienė dalijasi savo veiklomis.
Junčionių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Burneikienė kviečia susipažinti su žmonių gyvenimu, edukacijomis.
Saulius Mastauskas ir Loreta Lekavičė Junčionių kaime įsirengė keramikos dirbtuves Molio Minklės ir veda edukacijas, mokymus. Saulius kolekcionuoja senas duris, kurias eksponuoja laukuose šalia sodybos.
Po Alytaus rajoną keliaujame su kultūros specialiste Laimute Zavistauskiene.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 10 Aug 2024 - 2209 - Latro šamo alaus į Akademijos miestelį, dvasinių reikalų į Dotnuvos vienuolyną!
Kėdainių krašte gyvena ir verslą kuria jauni žmonės, kuriems humoras suneša pelnus. Vieni kratosi Kėdainių, kaip agurkų miesto įvaizdžio, kiti mato neišnaudotas nišas. Jei dar pridedama meilė savo kraštui, istorijai ir patrauklūs būdai ją perduoti kitiems – pasisekimas garantuotas!
Po Akademijos miestelį vaikščiojame su Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininke ir gide Edita Mongirdaite, verslininke, gimusia ir mokslus baigusia Akademijos miestelyje Justina Kočetova bei Žydrone Smulskiene, Akademijos kultūros centro direktore. Akademijos metraštininkas, kraštotyrininkas Rytas Tamašauskas ragina individualiai pasivaikščioti po miestelį su jo parašyta knygele rankose – „Akademijos sodyba: ekskursijos gidas“
Dotnuvos bažnyčios ir vienuolyno ansamblis. Tėvas Stanislovas Dotnuvoje įkūrė kapucinų vienuolyną. Šiandien galima lankytis bibliotekoje, liturginių rūbų muziejuje, autentiškoje Tėvo Stanislovo celėje, o bažnyčioje apžiūrėti gausias meno vertybes.
Danguolė Špokienė vadovauja Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriui ir veda ekskursijas. Bažnyčio ir vienuolyno rūsiai alsuoja gilia istorija. Parapijos klebonas Giedrius Maskolaitis dalijasi džiaugsmais, vargais ir pašaukimu tarnauti dievui ir žmonėms.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 03 Aug 2024 - 2208 - Medaus someljė, Plinkščių pelkė, šikšnosparniai ir šniokščianti Venta – Mažeikių krašte
Vaikščioti po pelkę, kvėpuoti grynu oru, klausyti paukščių, į burną įsimesti uogą – tokią pramogą suteikia gamtininkai.
„Pelkėje tave visą laiką stebi, nors pats to nematai. Gyvūnams smalsu. Juk į jų namus atėjo svečias...“, – sako Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininkas Deividas Makavičius.
Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė pasakoja apie pažintinius žygius, vietinių gyventojų veiklas.
Edukacijas-degustacijas bityne „Užpelkių medus“ veda midudaris Alvydas Nabažas ir pirmoji Baltijos šalyse medaus someljė Rasa Nabažaitė.
Krakiuose ant Ventos upės kranto Pauliankoje galima apsigyventi tiek nameliuose ar kotedžuose, tiek palapinėse ir puikiai leisti laiką gamtoje. Ventos šniokštimas, gaivus vanduo vėsina karštą vasaros dieną. Terasoje prie vandens malūno galima palydėti saulėlydžius arba pasitikti saulėtekius. Vilma ir Arvydas Petrauskai rūpinasi paveldu, tausoja gamtą ir rūpinasi svečiais.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 27 Jul 2024 - 2207 - Daugus garsina istorija, žmonės ir legendos
Jeigu norite pamatyti miestą, kuris 16 a. priklausė karalienei Bonai Sforcai – Daugai kaip tik jums.
Jeigu norite sužinoti, kaip ir kur radosi Lietuvos nepriklausomybės idėja – legendomis apipintas kunigaikščio Daugio miestas – kaip tik jums.
Daugai yra vienas gražiausių Dzūkijos kampelių Alytaus rajone. Su istorija, legendomis ir nūdiena supažindina Alytaus krašto kultūros puoselėtoja Laimutė Zavistauskienė, Daugų kultūros klubo „Kitaip“ nariai Robertas ir Vaida Ožalinskai, pramoginio Daugų laivo kapitonas Albinas Zavadskas, Daugų bendruomenės pirmininkė Raimonda Šilalė, tautodailininkė Rasa Aleksandravičienė ir Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokytoja Sigita Juškevičienė.
Ved. Jolanta JurkūnienSat, 20 Jul 2024 - 2206 - Biržai: nuo Meko, Mocarto iki Montebolo
Biržuose kalbėsime ne apie kunigaikščius Radvilas ar grafus Tiškevičius, ne apie smegduobes ar alų. Akiplotyje – Mekas, Mocartas ir Montebolas.
Kaip įprasminamas Jono Meko atminimas Biržuose? Paveldosaugininkas, gidas Dalius Mikelionis pasakoja apie menininko Jono Meko palikimo puoselėjimą Biržų mieste.
Pirmas miesto istorijoje kokteilių baras TIPAS – išsipildžiusi Jovilto Cibo svajonė: „Baras – kūrybiškiausia restorano forma“. Joviltas su drauge Arūne Butėnaite kuria nealkoholinius kokteilius, kurie „kalba“ apie Biržų krašte gyvenusius ir kūrusius pasaulyje pažintus meno žmones. Kokteiliai skirti Jonui Mekui, Borisui Dauguviečiui, Petrui Kalpokui, Kaziui Binkiui. TIPE ne tik kokteiliai padeda susipažinti su talentingais kraštiečiais! Joviltas ir Arūnė išradingi ir kūrybingi.
Operos solistų rezidencija Biržuose – jaunų atlikėjų, patyrusių solistų bei muzikantų meka. Ir vėl Mocartas, tik šį kartą režisierė Karina Novikova renkasi operą „Figaro vedybos“. Svečiai ir biržiečiai kviečiami į premjerą rugpjūčio 1-2 dienomis per Biržų miesto šventę „Biržai – sostinė mano“. Edita Mikelionienė, projekto Operos solistų rezidencija Biržuose vadovė, tikisi, kad šį kartą bus dar daugiau žiūrovų ir ruošiasi dideliam antplūdžiui svečių.
Monteball. Sigito Kalkio išrastas ir užpatentuotas Mantagailiškio dvaro žaidimas sulaukia vis daugiau gerbėjų. Dvaro savininkas sako, kad montebolas tampa turizmo dalimi Biržuose. Nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens vyksta komandinio žaidimo čempionatai ne tik Biržuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 13 Jul 2024 - 2205 - Nuo naftos, desertų iki gramofonų Mažeikiuose
Sakome, kad Mažeikiai naftininkų miestas. Kiek tiesos šiuose žodžiuose?
Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jolanta Gintalienė ir Mažeikių miesto muziejaus ekskursijų vadovė Roma Petrulevičienė skirtingai svarsto apie miestą ir jame gyvenančius žmones. Tačiau meilė miestui – jas vienija!
Į Mažeikius kviečia desertinės „Tortelje“ įkūrėja Aušra Baltmiškienė. Pasirodo, pavadinimas turi ne prancūzišką kilmę, o žemaitišką. Kaip profesionali kirpėja keitė profesiją?
Unikalus gramofonų muziejus Mažeikiuose stebina retų eksponatų gausa. Gediminas Stasiūnas daugiau negu 30 metų kolekcionuoja gramofonus, patefonus, plokšteles, suvenyrus. Dažnai eksponatus tenka tvarkyti, remontuoti, restauruoti savo rankomis. Su žmona Vitalija važinėja po Lietuvą, muges, koncertuoja. Mielai kviečia apsilankyti Mažeikių gramofonų muziejuje, veda edukacijas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 06 Jul 2024 - 2204 - Visaginas keičia rūbą ir laukia daugiau lietuviškos kultūros!
Iš atominės energetikos Visaginas pereina prie inovatyvios pramonės. Jaunimo lyderiai ardo įsisenėjusius tėvų sukurtus burbulus ir traukia iš jų paauglius. Visaginiečiai laukia daugiau lietuviškos kultūros.
Daugiakultūriniame Visagine gyvena, dirba ir kuria skirtingi žmonės. Pažinkime ir nesikliaukime kuriamais stereotipais.
Visagino menų rezidenciją „Taškas“ – nuolat besiplečianti erdvė jaunimui, menininkams, turistams, žmonėms, kurie ieško savęs, tylos ir įkvėpimo. Tai – jaunų žmonių alternatyvios kultūros židinys.
Pokalbis su basakoju Aleksu Urazovu, Visagino menų rezidencijos įkūrėju, ir Maksimu Ivanovu.
Netrukus duris atvers Visagino miesto muziejus, kurį kuria ir jam vadovauja muziejininkė Viktorija Kazlienė.
Visagino turizmo plėtros centro direktorė Anastasija Jevtiuchova kviečia į Visagino atominės elektrinės valdymo skydo simuliatorių. Visagino savivaldybės meras, branduolinės fizikos inžinierius Erlandas Galaguzas daug metų dirbo simuliatoriuje ir veda įdomias ekskursijas. Ar po Ignalinos atominės elektrinės ardimo darbų simuliatorius taps muziejumi?
Sutikti kunigą, vaidinantį ir Jėzų, ir Šėtoną – reta! Gitara, giesmės, jodinėjimas žirgais ir kiti žmogiški pomėgiai padeda Visagino katalikų parapijos klebonui Raimundui Jurolaičiui burti bendruomenę.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 29 Jun 2024 - 2203 - Rytas su dvariška kava, kankorėžių uogiene ir muzika Alantos dvaro sodyboje
Su Alantos seniūne Dalia Žygeliene per bobutės kalnelius važiuojame į Alantos dvaro sodybos rūmus.
Astikai Alantos dvaro rūmus pasistatė Virintos upės vingyje, o vėliau ir šv. Jokūbo vardo bažnyčią. Paskutiniai dvaro šeimininkai buvo Pac-Pomarnackiai. Dvaro istorijos puslapius varto kraštietis istorikas Gintautas Šeikis.
Alantos dvaro muziejaus-galerijos muziejininkės Jolanta Bimbirienė ir Liuda Pusvaškienė pristato ekspozicijas ir vaišina dvariška kava su kankorėžių uogiene. Kolekcinis dvaro porcelianas pavergia ne vieno lankytojo širdį.
Pasidairykime po Alantą, užsukime į Mykolo seklyčią pasilabinti su šeimininku Egidijumi Veršeliu.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 22 Jun 2024 - 2202 - Pajausk, patirk, suprask. Lazdijų kraštas pasiruošęs įdomiai priimti vasarotojus
Dusia – dzūkams jūra, gelažinės varlės – simbolis. Verta ar ne keliauti po Dzūkiją? Atsakymas laidoje.
Metelių regioninio parko lankytojų centro gamtininkas Artūras Pečkys kviečia į ekspoziciją „Ką pasakytų ežerai“.
Lazdijų turizmo informacijos centro darbuotojai Jolita Bakšaitė ir Mantas Valukonis siūlo į pažintinį Pojūčių žygį Bijotų-Širvinto miške.
Laisvės kovų muziejus Lazdijuose nepalieka abejingų. Buvusiame Petrauskų name veikė NKVD, KGB ir kitos represinės struktūros. Pastato rūsyje išlikusiose autentiškose kamerose vartomi skaudūs istorijos puslapiai. Partizanų laisvės kovos ir žiaurūs kankinimai. Unikalias ekspozicijas pristato Laisvės kovų muziejaus muziejininkė Jūratė Paciukonienė, į Dzūkiją atvykti kviečia Lazdijų krašto muziejaus muziejininkė-edukatorė Daiva Andruškevičienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 15 Jun 2024 - 2201 - Kupiškėnai geri žmonės, jų tiesūs kelaliai...
Kupiškio kraštas savitas, įdomus ir gražus. Ten gyvena nuoširdūs ir linksmi žmonės.
Palėvenės dominikonų vienuolyno rūsius gaubia paslaptys, apie kurias pasakoja turizmo vadybininkė Rita Pukenienė.
Sunku įsivaizduoti Adomynės dvarą be „Pagrabinių“ bandelių, kurioms suteiktas Lietuvos tautinio kulinarinio paveldo sertifikatas. Su dvaro istorija supažindina Virginija Pakalniškienė, turizmo vadybininkė.
Edukatorė Sandra Gabrėnaitė-Juknienė kviečia pasivaikščioti po Adomo Petrausko sodybą, muziejų ir užsukti į Uoginių amatų centrą.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 08 Jun 2024 - 2200 - Glampingas, edukacija ūkyje, keturračių pramogos, smėlio terapija šeimoms Ukmergės krašte
Vasaroti su šeima kviečia Ukmergės kraštas! Smagu kartu leisti laiką, pramogauti ir stiprėti.
Šarūnas ir Indra Stulpinai iškeitė užsienį į Sližių kaimą. Žvaigždžių slėnis, tai – terapija gamtoje. Glampingas ant Širvintos šlaito, natūralūs masažai upės pursluose, geokupolai, džiaugsmą teikiantys renginiai šeimoms – grąžina į vaikystę.
Žibutės pievų ūkyje Mūšios viensėdyje įsikūrė Jolanta Čekauskaitė ir Darius Lapka. Šeima akina atsigręžti į gamtą ir istoriją. Vidiškiai mena senus laikus, turtingi istorija. Draugystė su laisvai pievose ganomais gyvūnais, pažintiniai žygiai ir edukacijos skatina turiningai poilsiauti.
Jonas, Zuzana, Barbora, Žilvinas ir Motiejus Grigalevičiai įkūrė keturračių pramogas vaikams Kazliškių kaime. Trasos, pirtys, žaidimai vilioja atrakcijų mėgėjus net iš Klaipėdos.
Ukmergės mieste studiją įkūrė smėlio ir pasakų terapeutė Asta Liumperienė. Kartais žmonėms reikia bendravimo ir patarimų. O tada jau į gamtą!
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 01 Jun 2024 - 2199 - Barščiai, sėliai ir partizanai Naujasodžių kaime. Menas, kugelis ir milžinai Jurbarke. Neišvaikščiota vakarinė Veliuona
Lietuvos gyventojai – prioritetas. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai kasmet suka galvas, ką naujo pateikti, kaip sudominti ir privilioti kuo daugiau svečių, turistų, lankytojų. Direktorė Erika Stanaitienė šį sezoną siūlo pėsčiųjų ar dviračių žygius, stovyklavietes, ant laužo žarijų keptą maistą, edukacijas, ekskursijas ir kitokias vasariškas pramogas.
Apsilankysime „Camp Genys“ turistinėje vasaros stovyklavietėje ir susipažinsime su Genių šeima: Vidmantu, Birute, Vyteniu ir Karoliu.
Neaplenksime ir Sandros meno namų. Menininkė Sandra Mielkaitytė – kūrybi ių sumanymų siela. Sandros meno namuose vedamos edukacijos nuo meno iki kulinarijos. Jai talkina edukatorė, gidė Birutė Pauliukienė ir Kudirkos Naumiesčio meno mokyklos dailės skyriaus įkūrėjas, mokytojas Mindaugas Pauliukas.
Mažai išvaikščiotą Veliuonos vakarinę dalį pristato Veliuonos krašto istorijos muziejaus muziejininkas Gediminas Klangauskas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 25 May 2024 - 2198 - Vyšnia ant torto – Dubingiuose, Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje, atkuriama Dubingių pilis!
Ką gali vietos bendruomenė, kai į ją buriasi išradingi, veiklūs, pilietiški ir linksmi žmonės? Prie puodelio kavos šnekučiuojat apie šį bei tą – gimsta fantastiškos idėjos!
Taip atsitiko Dubingiuose, miestelyje Molėtų rajone. Būtent bendruomenė rašė projektą ir šiais metais Dubingiai tapo Lietuvos mažąja kultūros sostine. Būtent bendruomenės galvose gimė unikali idėja – atkurti Dubingių pilį, buvusią Radvilų rezidenciją. Būtent sodybiečiai parodė iniciatyvą ir istoriniame miestelyje, buvusiame štetle, įamžino žydų atminimą. Būtent mecenatai Dubingiams pastatė modernius maldos namus.
Laidoje mintimis dalijasi Dubingių seniūnas Kęstutis Kaminskas, bendruomenės centro valdybos pirmininkė Violeta Navickienė, antikvaro galerijos „Trys trimitai“ savininkė ir bendruomenės narė Virginija Dunauskienė bei sodybietė Vaidutė Navickaitė-Šakėnienė, parapijos klebonas kunigas Donatas Jančiauskas, tautodailininkė Laima Grigelevičienė, Asvejos regioninio parko lankytojų centro gidė Gema Kuorienė, Elvyra Kučinskaitė ir Radvilų rezidencijos, restorano, savininkė Oksana Mankevič.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 18 May 2024 - 2197 - Mažasis Vatikanas Kaune. Kauno žvėris pilies bokšte. Kaunietiško verslumo lopšys
Atrasti Kauną – tinkamiausia vieta Nemuno ir Neries santaka.
Vienoje seniausių Lietuvoje mūrinių pilių bokšte knarkia Kauno žvėris. Seniausia Kauno senamiesčio dalis tapatinama su mažuoju Vatikanu. Neries gatvės slėpiniai. Senoji prieplauka ir Vytauto bažnyčia.
Su seniausiu Kauno senamiesčiu supažindina Keliautojo žinyno sudarytojai istorikas Vytenis Almonaitis ir psichologė Junona Almonaitienė. Kauno žvėries legendą prisimena Kauno miesto muziejaus edukatorius Giedrius Karpinskas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 11 May 2024 - 2196 - Žmogus padavęs Rusijos carą į teismą, mineralinės bombos ir kiti smagūs dalykai smengančios žemės krašte Biržuose: Likėnai – Pabiržė
Biržų krašte žmonės smarkiai netranko durimis, bijo, kad namo priebutis neprasmegtų. Taip pat netrepsi kojomis. Ką jau kalbėti apie linkėjimus žmogui prasmegti skradžiai...
Kaip toje pasakoje, pasuksi į kairę – rasi Pabiržę su baroko architektūros ansambliu, pasuksi į dešinę – kvapas nuves iki Smardonės šaltinio Likėnuose. Tiek Pabiržė, tiek Likėnai gerai prisimena buvusią kurortinę šlovę ir ją siekia susigrąžinti.
Apie viską – Biržų krašto muziejaus direktorė Edita Lansbergienė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, Pabiržės bendruomenės pirmininkė Jurga Fergizienė ir seniūnaitis Gražvydas Venckus. Su Biržų kraštu supažindina paveldosaugininkas Dalius Mikelionis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 04 May 2024 - 2195 - Pačiaunės kaimo slėpiniai. Kada Stradivarijaus laivas skros Sartų ežerą? Nuo švietimo – atgaiva pas bites
Zarasų kraštas alsuoja kūrybingais ir išradingais žmonėmis. Jų sumanymai ir siekiai nepalieka abejingų. Tik reikia atrasti ir artimiau susipažinti.
Gintautas ir Lina Kažemėkai įkūrė Dusetų kultūros fondą, tapo mecenatais, puoselėja Lino Brogos atminimą ir tapo archyvarais vidury miško Pačiaunės kaime.
Apie Stradivarijaus laivą, skrodžiantį Sartų ežerą, mintį audžia asociacijos „Dusetų jachtklubas“ vadovas Arūnas Kavaliauskas. Ir ne tik... Ant Sartų ežero kranto nori girdėti ir smuiko griežimą.
Andrius Navickas nesako, kad pavargo nuo švietimo. Jis sako, kad jam bitės pakuždėjo Stelmužės kaime įkurti parodomąjį bityną „Ąžuolo namas“.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 27 Apr 2024 - 2194 - Monmartro karalienė, kepyklėlė kalėjime, patefonas Didžiojoje sinagogoje Kupiškyje. Šv. Jackaus pyragėliai – Antašavos dvaro klebonijoje
Nors Kupiškis lygumų ir žemdirbių kraštas, tačiau žmonės ne vien duona gyvi... Jaunimas kuria naujus verslus, taip paįvairindami miestelėnų gyvenimą. Didžiojoje sinagogoje atgaivą sielai randa ne tik bibliotekos skaitytojai, bet visi, kurie lankosi kultūriniuose renginiuose, parodose, koncertuose, susitikimuose.
Mintimis dalijasi istoriniame name įkūrusi gėlių studiją Sandra Bukauskienė ir Agnė Pėčaitė, buvusiame kalėjime atidariusi kepyklėlę. Užsukti į Didžiojoje sinagogoje įsikūrusią biblioteką kviečia direktorius Algirdas Venckus.
Antašavos dvaro klebonija po restauracijos priima lankytojus. Už veiklas atsakinga Antašavos miestelio bendruomenė: veda ekskursijas, edukacijas, kepa šv. Jackaus pyragėlius. Svečius pasitinka linksmos moterys – Antašavos miestelio bendruomenės pirmininkė Neringa Čemerienė, Antašavos dvaro klebonijos administratorė Vilma Talačkienė ir nuolatinė pagalbininkė Asta Čemerienė.
Su Kupiškiu supažindina Kupiškio rajono savivaldybės už paveldą atsakingas vyriausiasis specialistas Vytis Zavackas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 20 Apr 2024 - 2193 - Kvėpuoti ir užuosti. Žiūrėti ir matyti. Klausyti ir girdėti – Pagramantis
„Atvažiavus į mažus miestelius ar kaimus, tereikia trijų dalykų: kvėpuoti ir uosti, žiūrėti ir matyti, klausyti ir girdėti. Tik tada pajausi – kas yra Lietuva, kas yra gamta, kas yra maži miesteliai“, – sako Pagramančio krašto pasakorė Birutė Normantienė.
Pasivaikščiokime po Pagramantį, nuo apžvalgos bokšto pasigerėkime Akmenos ir Jūros santaka, susipažinkime su vietiniais, pasiklausykime knygose nesurašytų istorijų.
Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė ir grupės patarėjas Sigitas Mėlinavičius, Pagramančio krašto pasakore Birutė Normantienė, Pagramančio senelių namų direktorius Jonas Samoška bei gyventoja Jadvyga Gailienė, Pagramančio bendruomenės centro „Gramančia“ vadovė Raselė Stružeckienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 13 Apr 2024 - 2192 - Ką kryžiuočiai 40 metų veikė Kaune? Kodėl Kaune viešėjęs vyskupas atsisakė sutanos? Kada Kaune pradėjo veikti pirmasis alaus bravoras?
Vokiečių ordinas Nemuno ir Nevėžio pakrantėse pastatė keliolika pilių, siekdamas prasiveržti į LDK teritoriją. Taip Kaune radosi Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys.
Monografijos „Kryžiuočiai Kaune: Vokiečių ordino Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys“ autoriaus ir leidėjo Vytenio Almonaičio teigimu, 1363-ieji - 1402-ieji metai istorikų menkai tyrinėti. Lieka neatsakytas klausimas, ką kryžiuočiai 40 metų veikė Kaune?
Kviečiame leistis į kelionę po Kauną ir jo apylinkes. Vaizdas į Gotesverderio piliavietę nuo Pyplių piliakalnio. Nemuno ir Neries santakos prie Kauno pilies slėpiniai. Būta ar ne kryžiuočių pilies Lampėdžiuose? Junona Almonaitienė, prisidėjusi prie monografijos leidimo, taip pat dalysis įžvalgomis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 06 Apr 2024 - 2191 - Velykinės tradicijos: burtai, patiekalai, degustacijos, juokeliai iš Lietuvos!
Velykų burtais, patiekalais, degustacijomis, linksmomis istorijomis dalijasi lietuviškų tradicijų puoselėtojai.
Andrius Dacius, Telšių krašto gidas, Biržuvėnų dvaro sodyboje prisimena linksmą istoriją.
Inga Skrudupienė gyvena Stelmužės kaime Zarasų rajone ir verda gardžią gilių kavą, o iš gilių miltų kepa įvairius kepinius. Orams sušilus prie Stelmužės ąžuolo kvies paragauti gilių kavos ledų.
Velykinių zuikių važiuosime į Zanavykų muziejų Šakių rajone. Edukatorė Aldona Plaušinienė papasakos apie edukacijas, o direktorė Rima Vasaitienė pristatys Zanavykų muziejų ir Zyplių dvaro sodybą.
Tauragės rajone, Pagramantyje, gyvena pasakorė Birutė Normantienė, kuri puikiai atsimena Velykų burtus, senolių patiekalus ir tradicijas.
Pagramančio regioninio parko lankytojų centro edukatorė ir ekskursijų vadovė Rita Krompalcienė turi sukaupusi margučių kolekciją ir vaikus moko marginti kiaušinius.
Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius kviečia į Džiugo sūrio namus. Degustatorė Pupšyte supažindina su sūrio skanavimo kultūra.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 30 Mar 2024 - 2190 - Atrask Lietuvą. Antaninės garsina Saločių miestelį. Pasvalio kraštą – Raubonių vandens malūnas
Saločiai garsūs savo ne tik istorija, bet ir naujomis tradicijomis. Renginys Antaninės ant Mūšos pritraukia svečių ne tik iš Pasvalio krašto, bet ir visos Lietuvos. Šios šventės sumanytojas Boleslovas Tuskėnas, Antano Poškos pagrindinės mokyklos dailės mokytojas. Profesionalus menininkas mokykloje įkūrė dailės galeriją, su moksleiviais spalvingais motyvais ištapė Saločių miestelio pastatų sienas, vykdo įvairias kultūrines veiklas.
Skulptorius, akmentašys Valius Remeika kūrybiniais darbais puošia ne tik Saločių miestelį, bet ir visą Pasvalio rajoną. Kartais į draugiją kviečia su metalu dirbantį meistrą Donatą Prėną.
Apie Saločių istoriją ir dabartį pasakoja istorijos mokytoja Roma Jakubonienė ir Saločių seniūnas Sigitas Savickas.
Raubonių vandens malūne veikia karšykla ir verpykla, vyksta edukacijos. Kulinarinio paveldo edukacijose galima raityti, virti ir skanauti Raubonių virtienių, atsigerti Tatulos mėtų arbatos.
Prie Raubonių malūno vadovas Vaidotas Gikys pristato unikalų praeities architektūros ir retą inžinerijos statinį su gerai išsilaikiusiais technologiniais įrenginiais.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 23 Mar 2024 - 2189 - Atrask Lietuvą. Lauksargiai – etninis Mažosios Lietuvos regionas
Žemaitiškame Tauragės rajone išsiskiria viena Lauksargių seniūnija, priklausanti Mažosios Lietuvos etniniam regionui, Klaipėdos kraštui.
Lauksargių seniūnijos teritorija nedidelė, gyvenvietės mažos, bet su savita architektūra, turininga istorija, intriguojančiais politiniais įvykiais.
Kokia praeitis ir dabartis Lauksargiuose? Pasakoja Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ ekskursijų vadovė-edukatorė Jovita Zubaitė.
Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas supažindins su Lauksargių nūdiena.
Buvęs mokytojas Kazimieras Igaris pristatys edukaciją apie vėjo energetiką – Vėjo spalva žalia.
Pasidairysime po vėjo jėgainių parką Kreivėnuose, nykstantį kaimą, apžiūrėsime ant kalvelės stovintį kepurinį vėjo malūną, apsilankysime Lauksargių liuteronų evangelikų bažnyčioje, Lauksargių geležinkelio stotyje.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 16 Mar 2024 - 2188 - Atrask Lietuvą. Pasvalys – žemdirbių, molio, smegduobių ir aludarių kraštas
Kai sakome, kad Pasvalys yra žemdirbių, molio, smegduobių ir aludarių kraštas – tiesos daug, bet... Būtinai reikia pasakyti, kad būtent Šiaurės Lietuvoje gimė daug žinomų asmenybių, kurių darbai ir šiandien ugdo jaunąją kartą.
Pasvalys pagal istoriką Gražvydą Balčiūnaitį.
Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje įkurta Dailės galerija verčia suklusti, kokie meno lobiai saugomi šioje švietimo įstaigoje. Pasakoja gimnazijos istorijos muziejaus vadovė Regina Grubinskienė, direktorė Gitana Kruopienė, gimnazistės Viktorija Chmieliauskaitė bei Beatričė Vasiliūnaitė.
Pasvalio krašto muziejus. Jolita Šležaitė supažindina su gatvės menu ir keliautojo Antano Poškos ekspozicija. Muziejininkė Gita Rachmančiukienė pristato smegduobių parką. Didžiausioje parko bevandenėje smegduobėje įrengtas šešių šimtų vietų amfiteatras, aikštynai sportuoti.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 09 Mar 2024 - 2187 - Atrask Lietuvą. Ryškėnai – Lietuvos mažoji kuoltūros sostinė. Žemaičių kaimo muziejus
Lietuvos mažoji kultūros sostinė Ryškėnai pražįs gėlėmis, vilios muzikos garsais.
Apie Ryškėnų kaimo bendruomenę jungiančias iniciatyvas mintimis dalijasi Ryškėnų kultūros centro direktorė Romualda Virketienė ir kaimo bendruomenės pirmininkas Kazys Lečkauskas.
Su duona pasitinka Žemaičių karaliaus Ringaudo dvaro šeimininkė Magdelena Gedvilienė.
Telšiuose prie Masčio ežero įsikūrė Žemaičių kaimo muziejus po atviru dangumi. Gamtos apsuptyje siekiama išsaugoti Žemaitijos regionui būdingų statinių paveldą, tęsti etninės kultūros tradicijas ir puoselėti žemaitišką tapatybę.
Bendrausime su Žemaičių muziejaus darbuotojais Donata Kazlauskiene, Rima Serviene, Daiva Gintaliene, Margarita Altaniene, Egle Narmantiene ir Diana Bumblauskiene.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 02 Mar 2024 - 2186 - Atrask Lietuvą. Tokie jau tie žemaičiai... Nesilankei Žemaitijoje – nepažįsti Lietuvos!
Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius nevargsta pasakodamas apie Žemaitiją ir žmones. Su gide Aukse Valackoniene kviečia aplankyti Šatrijos kalną, Biržuvėnų dvaro sodybą, Biržuvėnų etnografijos muziejų ir paragauti žemaitiškų patiekalų pagal Gražinos Gaižauskienės senolių receptą.
Biržuvėnų dvaro sodyboje ir Enografijos muziejuje laukia gidas Andrius Docys bei muziejininkė Aldona Simonavičiūtė.
Piligrimų kelias „Camino Lituano“ veda pro Gražinos sodybą. Egidius ir Auksė susipažindina ne tik su Gražina Gaižauskiene, bet ir jos šeima. Sūnus Mantas su žmona Alvida ištikimi savo kraštui, perima senas tradicijas ir jas tęsia toliau.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 24 Feb 2024 - 2185 - Atrask Lietuvą. Vincas Kudirka – Kudirkos Naumiesčio krašto žmonių tautinė tapatybė
Kudirkos Naumiestis – paminklas Vincui Kudirkai. Jo palikimas vietos bendruomenei yra svarbi gyvenimo dalis. „Tautiškos giesmės“ autorius įprasmina krašto žmonių būtį.
Kelionę pradėsime nuo Šakių miesto, kuriame V. Kudirka dirbo gydytoju – Šakių r. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pav. Eglė Plančiūnienė.
Kudirkos Naumiestį susitiksime su Vinco Kudirkos muziejaus edukatoriumi istoriku Aurimu Kanapkiu, kolekcininke Gražina Žemaitiene, parapijos klebonu kanauninku Donatu Jasulaičiu, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos mokytoja ir Kudirkaičių organizacijos vadove Danute Balčiūniene bei jaunaisiais kudirkaičiais Marija Jakaityte, Beatriče Jonaityte, Gustu Šalvaičiu, Auguste Stadelninkaite ir Ugne Kažemėkaityte.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 17 Feb 2024 - 2184 - Atrask Lietuvą. Varniai – Žemaitijos širdis ir lietuvybės centras
Žemaičių vyskupystės muziejus Varniuose po renovacijos duris atvers vėlyvą pavasarį. Lankytojus pasitiks Austrijoje išlietų varpų skambėjimas, kuris simbolizuoja pastato atgimimą. Apie naujas erdves ekspozicijoms ir kitoms kultūrinėms veikloms pasakoja Žemaičių muziejaus „Alka“ istorikė ir ekskursijų vadovė Janina Bucevičė.
Užsukti į Varnių katedrą kviečia Varnių parapijos klebonas kanauninkas Andriejus Sabaliauskas. Kunigo giedamos giesmės, Motiejaus Valančiaus kambarėlis, kuriame buvo daraktorinė mokyklėlė, kriptoje po stiklo gaubtais vyskupų palaikai – abejingų nepalieka.
Varnių regioninio parko lankytojų centras ir Gamtos mokyklėlė. Pasakoja kultūrologas Linas Šedvilas ir Andrius Bajarūnas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 10 Feb 2024 - 2183 - Atrask Lietuvą. Telšiai: ant Insulos kalvos įsikūręs dvasinis centras
Telšiai ne tik turizmo, meno, kultūros, bet ir dvasinis centras.
Su Telšių senamiesčiu, Didžiąja žemaičių siena, Žemaitijos karilionu supažindina Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius.
Apie Telšių katedros istoriją, Bernardinų vienuolyno bei kunigų seminarijos pritaikymą šiandienos poreikiams pasakoja kunigas Saulius Tamošaitis.
Sakralinio meno paveldas ir Telšių herbas – paveldosaugininkė, Žemaičių muziejaus „Alka“ kultūrinės komunikacijos specialistė Monika Sudintaitė.
Restorano „Abatija“ viena iš savininkių Živilė Mimgaudienė dalijasi mintimis apie sumanymą įsikurti gotikiniame rūsyje.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 03 Feb 2024 - 2182 - Atrask Lietuvą. Telšiai – sėkmingiausia 2023 metų turizmo vietovė
Telšiai, Žemaitijos sostinė, puikuojasi ant septynių kalvų. Šiandien miestas pulsuoja turizmo, kultūros ir meno ritmu.
Kviečia Žemaitijos turizmo informacijos centras!
Ar tikrai žemaičių vaikus per badmetį išaugino meškos, šiandien tapusios Telšių miesto simboliu? Kokius norus pildo žydeliai, įsikūniję miesto gatvių mažojoje skulptūroje? Ar tikrai žemaičių žodis ėsti yra tarptautinis? Ką reiškia stačia ar prigulusi kiaulės uodega? Žemaičių tradicijos ir legendos gajos ir šiandien Telšiuose.
Telšių senamiestis, urbanistikos paminklas, vilioja mažąją architektūra, stebuklingais norų pildymais, muziejais, galerijomis, kavinėmis, viešbučiais, edukacijomis ir degustacijomis.
Su Telšiais ir telšiečiais supažindina Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorius Egidijus Vaškelevičius.
Telšių švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapijos klebonas, prelatas Juozas Šiurys pasakoja apie šventovės istoriją ir šiandienos gyvenimą, vaišina arbata, o kunigas Egidijus Kumža džiaugiasi saulėta žiemos diena.
Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinys Telšių ješiva įkurtas istorinėje Telšių žydų aukštojoje mokykloje. Direktorė Eva Stonkevičienė ir pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė kviečia apžiūrėti naujų ekspozicijų, susipažinti su Telšių Atminties knyga: „Ješiva visuomet buvo skambi lyg audringa jūra. Studentai diskutavo gausiose grupelėse ir ne tik ješivos pastate, bet visur ir visada: gatvėje, bendrabutyje, per pasivaikščiojimus laukuose ar prie ežero – galiausiai visas Telšių miestas virto didele ješiva, kurioje net akimirkai nenutrūkdavo studijos“.
Mažąsias Telšių miesto puošmenas kuria VDA Telšių fakulteto studentai. Jie turi galeriją, kurioje telšiečius ir svečius supažindina su savo darbais. Parodų kuratorė Rugilė Titaitytė.
Senamiesčio kavinėje Telšiuose vyksta žemaitiškų valgių degustacija. Paragauti gausite ne tik giros, kastinio, cibulinės, šonkauliukų su troškintais kopūstais, bet ir kiaulės uodegos. Taip pat pramoksite žemaitiškai kalbėti ir dainuoti. Senamiesčio kavinės savininkė Vaiva Klingerienė, įsikūrusi senoviniame žydų name, taip pat kepa tradicinius žydiškus beigelius.
Harmony Stay savininkas Remigijus Juška viešbutyje žada atidengti Šlovės sieną, kad atvykę svečiai galėtų susipažinti su nusipelniusiais Telšių kraštui žmonėmis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 27 Jan 2024 - 2181 - Atrask Lietuvą. Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024
Kaišiadoriečiai nesureikšmina tapatybės paieškų. Jie puoselėja senas tradicijas ir kuria naujas vertybes ateinančioms kartoms.
Kaišiadorių krašto gyventojai surėmė pečius ir nusprendė kuo įvairiau atsiskleisti, parodyti tai, ką geriausio turi savo krašte. Kaišiadoryse durys atsiveria į Lietuvos kultūros sostinės 2024 renginius.
Apie Kaišiadorių krašto istoriją, kultūrą, renginius mintimis dalijasi Kaišiadorių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Ilona Grabijolienė, Kaišiadorių kultūros centro režisierius, laikinai einantis direktoriaus pareigas Audrius Baniūnas, direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Aistė Gudeliauskaitė ir Rumšiškių kultūros centro direktorė bei mėgėjų meno kolektyvų vadovė Modesta Kalinauskienė.
Kaišiadorių kultūros sostinė 2024 ambasadorė choreografė, menotyrininkė Justina Kiuršinaitė pristato šokio meną, o moterų choro „Nona“ vadovė Jurgita Jašauskienė apie dainuojantį Kaišiadorių kraštą.
Kaišiadorių krašto istoriją gerai žino Olijardas Lukoševičius, Kaišiadorių muziejaus direktorius ir Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas.
Apie Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedrą mintimis dalijasi Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas.
Žiežmariuose susitiksime su kultūros ir meno organizatoriumi, Žiežmarių apylinkės seniūnu Aivaru Jonyka.
Mokytoja Laimutė Dekienė papasakos apie Žaslius. Susitiksime ir su Rasele Ščerbatavičiene, Žaslių amatų centro direktore.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 20 Jan 2024 - 2180 - Atrask Lietuvą. Elektrėnai – kūrybiniame kelyje
Artimi tolimi Elektrėnai – tarp Vilniaus ir Kauno, Kernavės ir Trakų.
Kiek ir kaip jauni žmonės prisideda prie Elektrėnų miesto kūrimo? Kokios vyksta tapatybės paieškos?
Rokas Gulbinas, Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius, sako, kad pastaruoju metu vyksta Elektrėnų kraštiečio paieškos. Miestas jaunas, bet vietovė sena, mena akmens amžių.
Abromiškėse atidarytas Elektrėnų krašto muziejus. Muziejininkas Tomas Petrauskas.
Remigijus Suslavičius, Elektrėnų kultūros centro vadovas, įsitikinęs, kad Elektrėnai yra kūrybiniame kelyje. Jauni žmonės myli ir kuria miestą. Elektrėnų jaunimo centro darbuotojai ir lankytojai: Kristina Pluščiauskienė, Reda Pūkienė, Paulius Šalna, Edvinas Baradulinas.
Elektrėnų turizmo informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Liveta Kazlauskaitė kviečia apsilankyti Elektrėnuose.
Elektrėnų profesinio mokymo centras rengia jaunuosius specialistus. Mintimis dalijasi direktorė Lina Triponienė ir kosmetologė Erika Migonienė.
Prisiminimais dalijasi Eugenija Purienė, prisidėjusi prie Elektrėnų miesto statybos ir plėtros.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 13 Jan 2024 - 2179 - Atrask Lietuvą. Kultūra ir menu alsuojanti Plungė
Senos kultūros ir meno tradicijos Plungėje kuria ypatingą miesto aurą. Tai liudija kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro sodyba – Plungės šerdis.
Kuo šiandien gyvi žemaičiai? Kokias puoselėja tradicijas? Kaip leidžia laisvalaikį? Ar laukia svečių?
Pasivaikščioti po kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro parką, Plungės gatvėmis, užsukant tai šen, tai ten – kviečia paveldosaugininkas, istorikas Gintaras Ramonas.
Babrungo krioklio grožio pavilioti Juozas ir Rita Ramanauskai pradėjo verslą.
Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Gintarė Gurevičiūtė Dubliną iškeitė į Plungę.
Apie renginius ir edukacijas Žemaičių dailės muziejuje pasakoja direktorius Alvidas Bakanauskas ir Ingrida Šilgalytė.
Kavos kultūros tradicijas Plungėje puoselėja Tomas, Lukas ir Greta Danilevičiai, įkūrę knygyne kavos barą ExLibris.
Verslininkas Linas Ramanauskas ir vargonininkė Rūta Černeckienė siekia, kad į Kantaučių kaimą žmonės važiuotų klausytis barokinių vargonų muzikos, giesmių, dalyvautų edukacijose ir labiau pažintų vietinius žmones.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 16 Dec 2023 - 2178 - Atrask Lietuvą. Plateliai, Lietuvos mažoji kultūros sostinė, siekia kurortinės vietovės statuso
„Žemaitijos nacionalinio parko didžiausia vertybė – žmonės“, – sako direkcijos vadovas Ramūnas Lydis.
Kada Žemaitijoje atsiras dar viena Lietuvoje kurortinė vietovė? Kokios permainos laukia Platelių?
Apie bendruomeniškumo jėgą mintimis dalijasi Platelių bendruomenės pirmininkė Rigonda Pereverzeva ir Giedrė Daukšaitė, miestelį puošianti rojaus obelimis.
Ripka – Lietuvos senovės tradicinis žaidimas, kurį Plateliuose puoselėja treneris Povilas Rubinas.
Kaip darnoje gyventi su savimi ir gamta? Tautodailininkas, akmentašys, medžio drožėjas, kryždirbys Antanas Vaškys gyvena ir kuria Žemaitijos nacionaliniame parke.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 02 Dec 2023 - 2177 - Atrask Lietuvą. NETFLIX serialai, bekelės automobilių sporto trasos, šv. Roko atlaidai su kultūriniais renginiais, tai – Semeliškės
Pasaulinė kino industrija jau atrado Semeliškes. Net NETFLIX serialuose matomi apylinkių vaizdai, o vietiniai nepraleidžia progos užsidirbti: filmuotis, maitinti ar kitaip užimti svečius.
Miestelis nedidukas, bet jaukus. Garsėja ne tik šv. Roko atlaidais Šv. Lauryno parapijoje, bet ir kultūriniais renginiais, respublikiniais tapybos plenerais. Semeliškių istoriją gerai žino seniūnė Loreta Zaparackaitė-Karalevičienė. Ji iš vietinių surinko atsiminimus ir išleido ne vieną leidinį.
Silvija Niūnavaitė-Bielskienė, kultūros renginių organizatorė. Režisierės
sugalvotas Semeliškių festivalis „Nuo Lauryno iki Roko“ garsina miestelį. Moteris visada kupina idėjų.
Šv. Lauryno parapijos klebonas Gediminas Mieldažis kuklus, bet atviras naujoms idėjoms.
Mackonių kaimas kiek nutolęs nuo Semeliškių. Kaimo turizmo sodybą „Gamtos melodija“ puoselėja ūkininkai ir edukatoriai Algis ir Regina Sinkevičiai.
Ruslanas Fiodorovas papasakos apie naujas Semeliškių bekelės automobilių sporto trasas, pėsčiųjų turą „Velnio keliais“.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 18 Nov 2023 - 2176 - Atrask Lietuvą. Mūšos tyrelio pelkės Laumė, Anglijos dalelė Žagarėje, itališka pica, Venecijos stiklas ir kitos įdomybės Šiaurės Lietuvoje
Mažoji Anglija Žagarėje? Elizabeth Naryškinos sausainiai? Viliojantis itališkų picų kvapas ir Venecijos stiklas? Mūšos tyrelio pelkių Laumė? Tapyba šokoladu ir Sodeliškių dvaro unikalumas? Turi kuo pasigirti Šiaurės Lietuva – Rokiškio, Biržų ir Joniškio rajonai.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė kviečia angliškosios popiečio arbatos į tiudoro architektūros koplyčią.
Jurgita Bučinskienė, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė, pasakoja apie lankomas vietas svetingame krašte.
Itališko picos ir Venecijos stiklas. Jurgitos Alminaitės ir Sebastian Ariel Liotta gyvenimas Žagarėje.
Gerda Kindrienė – Mūšos tyrelio pelkės Laumė.
Žiemgalių košės autorius Gediminas Bielskis dalijasi receptu.
Ūkininkė Birutė Dapkienė, Rokiškio tautodailininkų asociacijos vadovė, įkūrė Salų dvaro rūmų kultūros ir laisvalaikio rezidenciją ir vykdo įvairias veiklas.
Sodeliškių dvaro sodyba atstatyta nuo pamatų. Ūkininkė, gidė Neringa Linkevičienė kviečia į XX a. pradžios Aukštaitijos sodybą.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 11 Nov 2023 - 2175 - Atrask Lietuvą. Radviliškio krašto ambasadoriai
„Jeigu nori būti turtingas, dešimtadalį skiri „bėdniems“ arba bažnyčiai“, – taip senelis porino Kazimierui Masilioniui iš Rokonių kaimo Radviliškio r.
„Šiandien be šio ūkininko, mecenato neįsivaizduojama Šeduva ir jos apylinkės“, – sako Šeduvos seniūnė Edita Mančiauskė, o Radviliškio turizmo informacijos centro direktorius Saulius Čepaitis kviečia pasižvalgyti po Radviliškio kraštą.
Šeduvoje gyvena žinoma Lietuvoje ilgametė sceninių liaudies šokių choreografė Joana Vasiliauskienė, kuri vadovauja Šeduvos kultūros ir amatų centro dirbančio jaunimo šokių kolektyvui „Gintaris“. Viktorija Mockaitė visus lepina saldžiais kepiniais. Netoli laukuose ganosi veislinės Šeduvos avys, apie kurias pasakoja bendrovės „Genetiniai ištekliai“ direktoriaus pav. Rimantas Kairys. Radviliškio pariby, Kaunetiškių kaime, bites augina ir terapiją teikia Židrūnas Japertas. Senelių sodyboje įkūrė energetinį labirintą ir pramoginį laipinių parką.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 28 Oct 2023 - 2174 - Atrask Lietuvą. Zapyškis ir Obelynė...
„Kauno rajonas, Lietuvos smaragdas – Kauno plaučiai. Grynas oras, gamta, sielos ramybė“, – sako Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Emilė Kaminskaitė-Sutkuvienė.
Po Kauno rajoną galima keliauti pėsčiomis, minti dviračiais, važiuoti automobiliais arba plaukti laivais. Pontoninis „Zapyškio“ laivas aptarnauja Kauno rajono gyventojus, moksleivius ir keliautojus. Mintimis dalijasi laivo kapitonas Alfonsas Tauginas, kapitono padėjėjas Jonas Mazgelis ir Kauno rajono savivaldybės vicemerė Raminta Popovienė.
Atviroje Nemuno pakrantės pievoje gilią praeitį byloja gotikos architektūros šedevras Šv. Jono Krikštytojo senoji Zapyškio bažnyčia. Apie ją ir fotografo Antano Sutkaus lauko galeriją pasakoja gidė Audra Sipavičienė, senosios Zapyškio bažnyčios ekskursijų vadovė, edukatorė.
Zapyškis yra šiandienos Kauno rajono kurortinės teritorijos uostas. Nemuno krantą gerokai praturtina žemkasė Nemuno7, kuri pritaikyta šiuolaikiniam menui ir kultūriniams renginiams. Projekto autorius ir vadovas, kultūrinės programos kuratorius Gediminas Banaitis-Skrandis.
Sako, kad Lietuvoje nėra didelių kalnų. Tenka patiems susikurti. Jadagonių kaime Pagonijos parką ir 13 metrų Pagonijos uolą įkūrė Skirmantas Paukštys.
Į Obelynę, gamtininko prof. Tado Ivanausko sodybą-memorialinį muziejų, kviečia direktorius Zigmas Kalesinskas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 21 Oct 2023 - 2173 - Atrask Lietuvą. Tarpukario kurortas Kačerginė
Kauno rajone prie Nemuno įsikūrę trys tarpukario kurortai – Kulautuva, dalis Zapyškio ir Kačerginė – toliau kviečia poilsio ir pramogų.
Kačerginė tarpukariu buvo išskirtinai lietuvių inteligentų pamėgta poilsio vieta. Miestelis žavi unikalia architektūra, atstatytomis tarpukario vilomis. Po miestelį vedžioja ir pasakoja gidė Lina Sinkevičienė. Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė tikina, kad kurortas pramogomis, poilsiu stebina ir žiemą.
Ką veikti vėlų rudenį ar žiemą? Vienas mėgstamiausių turiningo laiko leidimo būdas – edukacijos! Jas siūlo eterinių aliejų specialistė Renata Gražienė, kuri kuria Kačerginės kvapą. Paskanauti gardžios arbatos ir susipažinti su žolelėmis kviečia žolininkė Rūta Borutienė. Ji kuria Kačerginės skonį. Mėlynas autobusiukas vilioja ledais ir kitais gardumynais. Vaikai iš tolo atpažįsta Andrių ir Martyną Laurinavičius. Užsukus į „Velo Barą“ galima ne tik suvalgyti ypatingą kiaulienos kepsnį, bet ir pailsėti meninėje aplinkoje, kuria rūpinasi šeimyninio restoranėlio savininkai Vytautas ir Jolanta Sabaliauskai.
Ir tikras džiaugsmas sutikti klegančius vaikus su mokytoja Lina Kietiene.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 14 Oct 2023 - 2172 - Atrask Lietuvą. Geologinio paveldo diena. II dalis
Geologinio paveldo diena skiriama gamtai ir visuomenei: „Mūsų tikslas, kad Lietuvos gamtinę aplinką pažintų visi. Mes, geologai, ją gerai žinome, nes tyrinėjame. Mes norime, kad geologų žinios pasiekų platesnę visuomenės dalį, kad žmonės patys giliau pažintų Lietuvos gamtinį paveldą. Juk taip įdomiau gyventi...“, – sako Lietuvos nacionalinis atstovas organizacijoje ProGeo Jonas Satkūnas.
Keliaujame po Aukštaitiją, Utenos kraštą: konglomeratai, piliakalniai, plokščiakalviai, rieduliai.
Mintimis dalijasi Lietuvos geologijos tarnybos inžinerinės geologijos skyriaus vyr. specialistas Vidas Mikulėnas, poetė iš Utenos Ingrida Kepalaitė, geologai bei kiti specialistai Nerijus Lamanauskas, Daiva Semėnienė, Alma Grigienė, Laura Gedminienė, Dainius Michelevičius, Robertas Putinas, Elvinas Paplauskas, Gintaras Džovėnas, Darius Giedraitis ir dvyliktokas iš KTU inžinerijos licėjaus Rimas Giedraitis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 07 Oct 2023 - 2171 - Atrask Lietuvą. Su geologais iš depresijos dugno kilsime į rėminančias aukštumas. I dalis
Lietuvoje paminėta 13-oji Geologinio paveldo diena. Geologai pakvietė sekėjus keliauti kartu ir kitaip pažinti Lietuvos gamtą. Sugalvojo intriguojantį pavadinimą, kuris aiškus geologams, bet mažiau suprantamas tūlo keliautojo – „Iš depresijos dugno į rėminančias aukšumas“
Šį kartą pasirinktas Molėtų ir Utenos kraštas. Luokesai (Molėtų r.), Ažuskardžiai, Utenos tvenkinio užtvanka, Rašės versmės „Laumės akys“ (Utenos r.), Tauragno ežeras, Biliakiemio punktukas, Vyžuonų ozas arba Kartuvių kalnas , Vyžuonų šv. Jurgio bažnyčia, Užpalių arba Krokulės šaltinis.
Laidoje mintimis dalijasi Lietuvos nacionalinis atstovas ProGeo organizacijoje Jonas Satkūnas, Lietuvos geologų tarnybos Inžinerinės geologijos skyriaus vyr. specialistas Vidas Mikulėnas, muziejininkė Viktorija Kazlienė, poetė iš Utenos Ingrida Kepalaitė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 30 Sep 2023 - 2170 - Atrask Lietuvą. Visaginas – Lietuvos miestas
Visaginiečiai turi posakį: Visaginas – miestas miške arba miškas mieste.
Didžiausia vertybė Visagine yra žmonės. Mieste gyvena ir sugyvena virš 40 tautybių. Tai – unikalus miestas: nuo dirbtinio intelekto produktų kūrimo iki profesionalaus meno. Kas lemia tokį intelektinį išskirtinumą?
Laidoje dalyvauja Visagino ekonomikos plėtros agentūros direktorė Laura Mažintė, kompiuterių programavimo specialistas Dmitry Dudov, Amazon.com vadybininkas iš Vokietijos (Miunchenas) Michail Kurusiov, anglų kalbos mokytoja Jelena Fatenova, dizainerė Sandra Matvejeva, BFA Visagino futbolo treneris ir techninio direktoriaus asistentas Jonas Petrauskas bei futbolo treneris Nikolaj Miščenko, sporto klubo „Visagino tenisas“ prezidentas Ilja Petrov ir Visagino kūrybos, menų akademijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Ginaitienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 23 Sep 2023 - 2169 - Atrask Lietuvą. Šventybrastis
Su keliautojo žinynų autoriais, sudarytojais ir leidėjais istoriku Vyteniu Almonaičiu ir psichologe Junona Almonaitiene keliaujame po Kėdainių kraštą toliau.
Šventybrastis. Ignacogrado dvaro sodyba. Šeteniai. Šios vietos mena ne visiems žinomą turtingą istoriją ir asmenybes.
Laidoje dalyvauja Šventybrasčio kaimo gyventoja Regina Ramanauskienė ir Česlovo Milošo kultūros centro Šeteniuose dvaro sodybos administratorė Roma Kožukauskienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 16 Sep 2023 - 2168 - Atrask Lietuvą. Apytalaukio parapija
Keliautojo žinynų autoriai ir sudarytojai istorikas Vytenis Almonaitis ir psichologė Junona Almonaitienė kviečia pasižvalgyti po Kėdainių kraštą. Vidurio Lietuvos žemumoje, prie Nevėžio, apie tris šimtus metų gyvavo Apytalaukio parapija. Jos istorinę ir gamtinę vertę V. ir J. Almonaičiai sudėjo į knygą „Keliautojo žinynas“: Apytalaukio, Lančiūnavos ir Šventybrasčio apylinkės. Šį kartą lankysime Apytalaukį, Zabielų dvaro sodybą, Gineitų, Peiksvos ir Taučiūnų kaimus.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 09 Sep 2023 - 2167 - Atrask Lietuvą. Kodėl jauni žmonės renkasi Išlaužą?
„Didelei pelkei pakanka vienos geros varlės. Jei ji atlieka daug judesio, pelkė gali virsti šaltiniu“, – mintimis dalijasi Išlaužo parapijos klebonas kunigas Vilius Sikorskas.
Jieznas. Su Pacų giminės paveldu supažindina Prienų krašto muziejaus vyr. muziejininkė Svaja Vinskaitė-Gudžiūnienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 02 Sep 2023 - 2166 - Atrask Lietuvą. Su dainomis ir šokiais po Lietuvą
Juk neįdomu tik ūkininkauti, norisi kažko daugiau! Kodėl su dainomis, šokiais ir žaidimais nekeliauti po Lietuvą? Norisi išjudinti vienišus žmones bendrauti, džiaugtis gyvenimu. Taip mąsto ūkininkas Algirdas Mačiulaitis, kviečia keliauti po Lietuvą ir sutikti naujų draugų.
Raseinių r., Mirklių kaime, nedidelį muzikos instrumentų muziejuką įkūrė armonikų meistras Konstantinas Kružikas.
Padubysio kaime, Kelmės r., su gausia šeimyna gyvena Žanas Talandis. Sodybos durys visada atvertos žmonėms, turintiems priklausomybių. Žano šeima ir bendruomenė dalijasi viskuo, ką patys pasigamina: sūriais, sviestu, mėsa, varške, grietine. Meilė ir pasitikėjimas padeda rasti vietą gyvenime. Žano žmona Lina ir septynios jų atžalos atvirai bendrauja ir dalijasi savo patirtimi.
Jurbarko r., Raudonės miestelyje gyvena mokytoja Elena Elzbergienė. Jos pasakojimai apie pilį ir dvarą remiasi autentiškais prisiminimais.
Šalia Raudonės pilies stovo malūnas. Jo prižiūrėtojas ir valdytojas Stasys Balsevičius mielai pasitinka lankytojus.
Dešimtmetis Simas Buckiūnas iš Garliavos keliautja po Lietuvą, bendrauja ir kviečia visus prisijungti.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 26 Aug 2023 - 2165 - Atrask Lietuvą. Naujas žvilgsnis į Biržus
„Miestas turi tarnauti žmogui, o ne žmogus miestui“, – tikina Biržų miesto vyr. inžinierius Vaidas Vėberis bei archeologas Karolis Duderis ir kviečia pasivaikščioti po naujai atvertas miesto erdves.
Biržų turizmo ir verslo informacijos centro turizmo specialistė Gabrielė Brazauskienė supažindina su miesto istorija, legendomis.
Elektra varomo katamarano „Biržų gulbė“ savininkų Rasos ir Audriaus Jakų svajonė išsipildė. Šiandien vietiniai ir svečiai plukdomi Širvėnos ežeru.
Ved. Jolanta JurkūnienėSun, 20 Aug 2023 - 2164 - Atrask Lietuvą. Adrenalino ir meditacijų kviečia Biržai
Biržuose motokroso tradicijos gilios. Tadas Špokas, Biržų motokroso klubo „Agaras“ vadovas, džiaugiasi, kad po 20 m. pertraukos vėl atgyja sportininkų, mėgėjų ir žiūrovų pamėgti čempionatai. Atnaujinta motokroso trasa motyvuoja populiariausią Biržuose sporto šaką toliau puoselėti ir kviečia susipažinti su motokroso klubo „Agaras“ bendruomene.
Kilučių kaimo gyventojas Virginijus Unglininkas iš ūkininkauti netinkamos žemės surinko akmenis ir Varniūnų kaime įkūrė energetinį labirintą.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 12 Aug 2023 - 2163 - Atrask Lietuvą. Antazavė tampa kultūros lopšiu
„Menas daugiau mažiau visada buvo mano kišenėje. Kažkuriuo metu užčiuopiau, išsitraukiau ir pamačiau visą jo grožį“, – mintimis dalijasi socialinių tinklų žvaigždė keliautojas, poetas Marius Lucka.
Menininkai, muzikantai, kultūros darbuotojai buriasi į kūrybinę bendruomenę Antazavės dvare. Juk Zarasų krašte tokia aura, kad neįmanoma nekurti, netapyti, nemuzikuoti, nerašyti eilių...
Pavyzdžiui, vertėja Indrė Klimkaitė gyvena aukštai ant kalno ir laiminga turinti kasdienių ritualų, kai reikia išeiti pasivaikščioti, minčių paganyti, vėjų pagaudyti...
Vėdarių kaime gyvenantis skulptorius Olegas Ribikauskas stebina iš medžio drožtomis lėlėmis, valtimis ir riešutynu.
Pianistė, vargonininkė Zita Lukošiūnienė su dukra dainininke, vargonininke Zelma Lukošiūnaite-Apanskiene koncertuoja, rengia festivalius, buria kolektyvus.
Kultūrinės veiklos koordinatorė Antazavės dvare dailininkė Lilijana Žutautiene kviečia menininkus rengti parodas iš visos Lietuvos ir ne tik...
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 05 Aug 2023 - 2162 - Atrask Lietuvą. Gyvybinga ir kūrybinga Pačeriaukštė
Biržų r. Pačeriaukštės kaimo bendruomenė išsiskiria jaunatviškumu ir novatoriškumu. Kiek svarbus jauniems žmonėms 2023 m. suteiktas Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas?
Linksmas ir turiningas laikas su Pačeriaukštės seniūnijos seniūnu Aurimu Franku, Pačeriaukštės bendruomenės pirmininke Edita Čepokiene ir pavaduotoja Raimonda Kavoliene, Biržų kultūros centro Smilgių ir Pačeriaukštės skyrių meno vadove Vilita Vasiliauskiene, lėlių muziejaus savininke, tautodailininke Sigute Kiaulėniene ir Jūriu Milišiūnu iš Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avių ūkio.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 29 Jul 2023 - 2161 - Atrask Lietuvą. Kėdainių kraštas laukia svečių!
„Jei dar nesilankėte Kėdainiuose, vadinasi, nežinote Lietuvos istorijos“, – sako Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.
Jaunimo klubas „Genas Kėdainiai“ tikina, kad Kėdainiai pasmerkti klestėti ir už kėdainiečių surinktas lėšas sukūrė dainą miestui „Aš noriu būti čia“. Kokią miesto viziją mato klubo įkūrėjai Benas Cechanavičius, Valentinas Abarius ir Martynas Nistirenko?
Justina Kočetova nepaiso skeptikų, kuriems nepatinka Kėdainius vadinti agurkų miestu, ir sukūrė prekės ženklą GURGĖ. Gaminiai iš agurkų graibstomi turistų.
Nenustebkite, jei Kėdainių r., Ažytėnų k., Mikalojaus Katkaus sodyboje-memorialiniame muziejuje pasitiks piršlių belaukiančios Akvelina ir Malvina. Mokytojos Aušrelė Sereikienė ir Irma Marčienė puikiai veda Krakių bendruomenės sukurtas teatralizuotas programas ir edukacijas.
Plinkaigalio k., Kėdainių r., ant Šušvės kranto Erikas ir Jūratė Augustinavičiai turi kaimo turizmo sodybą „Šušvė“ ir tęsia senas krašto tradicijas: augina bites, verda midų, edukuoja ir kviečia Šušvės upe plaukti baidarėmis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 22 Jul 2023 - 2160 - Atrask Lietuvą. Kūrybingas Ignalinos kraštas...
„Linksma širdis gydo, prislėgta dvasia – džiovina kaulus“, – sako skulptorius, medžio drožėjas, tapytojas Jonas Grunda ir kuria nuotaikingą „Dviračio žinių“ Sauliaus Šerėno personažo skulptūrą „Bratkos“, kuri papuoš Ignalinos miesto centrą.
Menininko J. Grundos privačioje galerijoje „Skaptukas“ sutiktas senas draugas Remis Kirijanovas pasakojo apie bičiulystę, Graikiją ir gyvenimą.
Senasis Daugėliškis, vienos gatvės kaimas, garsėja sena istorija, kurią pasakoja seniūnaitė Irena Žilėnienė. Sužavėta vietos gamta, Senojo Daugėliškio piliakalniu keramikė Jolita Bužinskienė nusprendė apsigyventi kaime ir įkūrė keramikos studiją „Molio minkis“.
Tekstilės dizainerė vilnietė Silvija Juozelskytė gyvena Guntauninkų kaime ir gaivina linininkystės tradicijas Lietuvoje. Menininkė audžia staklėmis, dalyvauja parodose, edukuoja, su vaikais kuria animaciją, akina pamilti liną.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 15 Jul 2023 - 2159 - Atrask Lietuvą. Aukštaitijos dėlionė
Iš Zarasų lizdo išskrido „Baltos varnos“ – vokalistės ir dainų kūrėjos Milda bei Teresė Andrijauskaitės. O ir lizdo būta kūrybingo. Tėvas Gintaras – etnografas, mandolininkas. Mama Birutė – tautodailininkė, audėja. Abu dirba Zarasų kultūros centre.
Zaraso ežero saloje į renginius kviečia unikali „Kupolė“. Su požemine estrada supažindina Zarasų kultūros centro Kūrybinių industrijų skyriaus vedėjas Erikas Černovas.
Senąja vokiečių kalba skaitanti Zarasų merės patarėja, gidė Simona Burokaitė iš archyvų traukia naujus istorinius faktus apie Stelmužės kaimą, dvarą ir jo valdytojus.
Šlyninkos vandens malūnas – 300 metų technikos paveldo statinys. Dar ir šiandien malami tautinio paveldo sertifikatą turintys miltai, kruopos, sėlenos. Šalia amatų namuose vyksta edukacijos. Apie malūną istorijas pasakoja malūnininkas Stasys Sutkauskis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 08 Jul 2023 - 2158 - Atrask Lietuvą. Raseinių kraštas: nuo Magdės pyrago, itališkų picų, smidrų iki SPA centro kaime...
Į kaimą greitai važiuosime ne tik į laukus smidrų ragauti, pakelėse rinkti moliūgų, bet ir gražintis SPA centruose. Ko tik nėra Raseinių krašte! Buvusioje Žemaitijos sostinėje renesanso laikus išgyvena Magdės pyragas, tikras italas kepa picas, pakelėse pupso moliūgaiu, į laukus kviečia smidrai. Keliaudami po Lietuvą vien istorija gyvi nebūsime...
Turizmo ir verslo centro direktorius Arnas Zmitra kviečia švęsti Raseinių, Ariogalos ir Betygalos 770 m. gimtadienį.
Raseiniai, prancūzaitė Magdė, italo Roberto Bjanko su žmona Živile kepama pica „Raseinių Magdė“, Sandra Rimavičienė, Raseinių „Rasos“ restorano konditerijos cecho vedėja.
Biliūnų kaimo fenomenas – SPA centras. Kaimų bendruomenės „Biliūnai“ pirmininkė Vilma Račkauskienė.
Kalnujų miestelis Raseinių r. įdomus istorija ir gyvenančiais žmonėmis. Smidrų, moliūgų, vynuogių ūkį puoselėja Andriaus ir Rūtenės Žemkauskų šeima.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 01 Jul 2023 - 2157 - Atrask Lietuvą. Palūšė: Mikas, muzika, laivas ir žuvienė
Palūšėje laikas greitai bėga. Miškai, kalvos, ežerai – atpalaiduoja. Gerai laiką leisti padeda muzika, vandens pramogos, žygiai ir susitelkusi bendruomenė.
Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro darbuotojos Giedrė Šukytė ir Augustė Laurinaitytė.
Palūšės kaimo metraštininkė bibliotekininkė Rita Ramanauskienė.
„Žvejo krantas“ – Linas Perveneckas, valtininkas Konstantinas Danilevičius ir festivalio Water Muzic vienas iš organizatorių Justinas Stanislovaitis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 24 Jun 2023 - 2156 - Atrask Lietuvą. Tarpukario Prienai: meilė, košė ir taika
Prienų gidė Rūta Rūtė nutarė šmaikščiai ir linksmai papasakoti apie tarpukario bendruomenės gyvenimą ir sugalvojo Marytės Bendoraitės lūpomis papasakoti apie vos 4 metus trukusį karinio miestelio gyvenimą. Teatralizuotas pasivaikščiojimas „Prienų karinis miestelis: meilė, košė ir taika“ atskleidžia, kokios reikšmės nepriklausomos Lietuvos kariuomenė turėjo miestelio bendruomenei.
Skriaudžių buities muziejus ir kalendorių ekspozicija su muziejininke Kristina Pažėriene.
„Cukraus pudra“ padeda jauniems žmonėms prisidėti prie krašto puoselėjimo. Smagu iš miestų grįžti į gimtuosius namus.
Laivas „Algirdas“ plukdo palei Birštono, Prienų Nemuno krantus.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 17 Jun 2023 - 2155 - Atrask Lietuvą. Jaunų žmonių respublika Alsėdžiuose?!
Alsėdžių gyventojai neapsiriboja kažkada gyvavusia Alsėdžių respublika, kuria naują – Jaunų žmonių!
Miestelio istorijos išskirtinius įvykius pristato senoji mokytoja Ancelė ir davatka Petronėlė: Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pav. ugdymui Daiva Gramalienė ir Žemaičių Kalvarijų kultūros centro Alsėdžių filialo suaugusiųjų teatro mėgėjų kolektyvo vadovė Vaida Silkauskienė.
Alsėdžių pažinimo centras. Seniūnė Danutė Repšienė.
Kadetų dvasia ugdomi Alsėdžių gimnazijos moksleiviai. Direktorius Regimantas Kavaliauskas.
Alsėdžių seniūnijos bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis apie naują darinį Žemaitijoje, gal ir Lietuvoje – Alsėdžių jaunų šeimų respubliką!
Renavo dvaro sodyba. Direktorius Deividas Makavičius ir muziejininkė Nomeda Vėlavičienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 10 Jun 2023 - 2154 - Atrask Lietuvą. Rietavas pakeliui link jūros
Kodėl verta aplankyti Rietavą, miestą, kuris plėtoja konferencinį turizmą?
Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Laima Dockevičienė, specialistė Vaiva Petrauskienė, Rietavo Oginskių kultūros istorijos direktorius Vytas Rutkauskas, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinkas ir Rietavo kultūros centro vadovė Birutė Gedminaitė.
Itališką dvasią Rietave įpūtė Fabio Ciuzeppe Canino su žmona Virginija. Sutuoktiniai atidarė šeimos piceriją „Ballaro“ ir kepa tikras sicilietiškas picas.
Netoli Rietavo sodyboje „Bičių namai“ Arvydas ir Laima Simonavičiai ne tik suka medų, pagal senovinį receptą kepa šakočius, bet ir užsiima apiterapija.
Vidury laukų, Lopaičių kaime, motina Raimonda Jusienė su dukra Neringa Stancele ekologiškai ūkininkauja, atidarė šeimos restoranėlį „Pasaulio pakrašty“.
Dalius Marcinkevičius Nacionaliniame Žemaitijos parke nusipirko šimtametę sodyba, susitvarkė aplinką, pavadino „Vyndarių sodyba“, edukuoja, veda mokymus ir kviečia keliauti pažintiniais takais po Babrungo kraštovaizdžio draustinį.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 03 Jun 2023 - 2153 - Atrask Lietuvą. Suginčiai ir Dubingiai traukia ne tik gamtos grožiu...
„Nieko neimkit, nes mes jau viską paėmėm“, – tokį raštą Suginčių klebonui paliko siautėję bolševikai. Kaip jį perskaitęs reagavo prezidentas Antanas Smetona?
„Daug įdomių faktų ir istorijų galima pasiskaityti tarpukario spaudoje, kuri šiandien visiems prieinama“, – sako istorijos mokytoja, edukatorė ir gidė Anželika Laužikienė.
Kada ir kodėl Suginčiai tapo mažąja Varšuva?
Tautodailininkė Zita Spranginienė iš Suginčių suprato, kad šiaudinių sodų rišimas tapo jos savastimi.
Darnoje su gamta ir artimaisiais. Kas rašo eilėraščius, kas drožia šaukštus! Svečiuose pas Stanislovą ir Sigutę Lisauskus Suginčiuose.
Dubingiai, Asveja, Jurkiškio upelio pažintinis takas. Kodėl seserys iš Dzūkijos persikraustė į Aukštaitiją? Laura Leškevičiūtė – apie žalčius apsimetėlius ir naujieną – Asvejos ežere pradėsiantį plaukioti pramoginį laivą „Laumaris“.
Kaip gamtos apsuptyje gyventi ir kurti sekasi dainininkei Aušrai Strumilienei?
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 27 May 2023 - 2152 - Atrask Lietuvą. Molėtų istorija ir dabartis...
„Molėtuose akmenų – nors užsimušk, vandens – nors prigerk, o duonos pelnyti nėra iš ko“, – senovės posakį primena Molėtų gidė Anželika Laužikienė.
Žvalgomės po Aukštaitiją. Kulionių kaimas, etnografinė sodyba ir dangaus šviesulių stebykla. Mintimis dalijasi Molėtų krašto muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė, muziejininkai Vaidotė Reventienė ir Jonas Vaiškūnas.
Čiulėnų kaimo sodyba. Pasakoja Čiulėnų seniūnijos seniūnė Danguolė Telksnienė ir sodybos šeimininkas Jonas Leišys.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 20 May 2023 - 2151 - Atrask Lietuvą. Saulės kelias
Šiaulių turizmo informacijos centre įkurtame tarptautiniame Baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“ galima interaktyviai susipažinti su baltų genčių istorija bei kultūra, pradėti kelionę po Žiemgalą turistiniu maršrutu „Saulės kelias“, aplankyti Joniškį, Žagarę bei Jelgavą. Mintimis dalijasi tarptautinio baltų kultūros pažinimo centro sumanytoja Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.
Šiaulių pėsčiųjų bulvaro išskirtinumas ir naujovės su gidu Gintautu Tamuliu.
Pokalbis su Aivaru Rusevičiumi, gidu ir ekskursijos autoriumi „Pietinia kronikas gyvai“
Joniškio krepšinio muziejuje Leonas Karaliūnas pasakoja apie Joniškio, Lietuvos ir pasaulio krepšinio istoriją.
Žiemgalos maisto gaminimo tradicijos. „Virtienių restoranėlį“ Joniškyje atidarė Neringa Striūgaitė.
Jurgita Bučinskienė, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė, pristato Joniškio ir krašto lankytinas vietas.
Žagarės Lėlių namai ir kaliausių fabrikėlis su tautodailininke, lėlininke Aušra Petrauskiene.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 13 May 2023 - 2150 - Atrask Lietuvą. Žemaičių Naumiestis, Degučiai, Katyčiai. Gyvenimas Mažosios ir Didžiosios Lietuvos sankirtoje
„Jeigu nebuvai Katyčiuose, vadinasi nebuvai ir Mažojoje Lietuvoje“, – pusiau juokais sako Katyčių evangelikų liuteronų kunigas Valdas Miliauskas.
Žemaičių Naumiestis. Kodėl patogioje dviejų kelių susidūrimo vietoje žmonės neskubėjo kurtis? Į šį ir kitus klausimus atsako Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio ekspozicijos muziejininkas Saulius Sodonis.
Degučius garsina Šv. Vincento Ferero medinė trikampė bažnyčia. Maldos namų duris atveria prižiūrėtoja Bronislava Venckienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 22 Apr 2023 - 2149 - Atrask Lietuvą. Kuo gyva parubežio Žemaitija?
Švėkšnoje Vaidoto Bliūdžiaus dailidžių dirbtuvėse statomas kurėnas. Kam bus skirtas laivas? Pasakoja tradicinių amatų meistras V. Bliūdžius. Apie krikštų restauravimą mintimis dalijasi dailidė Audrius Paičius.
Švėkšnos tradicinių amatų centre puoselėjami tradiciniai amatai, kulinarinis paveldas. Viktorija Paulauskienė ir Julija Jauniuvienė pristato kūrybines dirbtuves.
Šilutės rajone yra Vilkų Kampas, kaimas, kuriame gyvena ir istorinę sodybos aplinką puoselėja pedagogas Mindaugas Nogaitis. Per daugelį metų kolekcininko sukauptos etnografinės senienos mena įvairias istorijas, kurias mielai lankytojams pasakoja mėgėjų teatro režisierius M. Nogaitis. Taip pat visus vilioja Vilkų Kampo bandonijų ir armonikų muziejus. Jo įkūrėjas traukia vieną po kito instrumentą ir užgroja bei uždainuoja.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 15 Apr 2023 - 2148 - Atrask Lietuvą. Smalininkai, Jurbarkas, Šakiai, Kudirkos Naumiestis
Prieš šimtą metų Klaipėdos kraštas prisijungė prie Lietuvos. Smalininkai tapo Rytų vartais į Mažąją Lietuvą. Teatralizuotoje ekskursijoje pasakojama Smalininkų krašto istorija, vyksta edukacijos. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro direktorius dr. Arvydas Griškus skatina smalininkiečių kūrybingumą. Kartu su Lietuvos kariuomenės Karinėmis oro pajėgomis moksleiviams rengia stovyklas, prisideda prie Smalininkuose kuriamo oro kadetų licėjaus.
Smalininkų mėgėjų teatro „Ąžuolynė“ aktorė Inesa Kazikaitienė pristato
kulinarinį paveldą.
Žinomas sportininkas Tauras Staniulis su bendraminčiais atgaivino Smalininkų kartodromą. Šiandien jame vyksta tiek profesionalios sporto varžybos, tiek trasomis važinėja mėgėjai.
„Panemunių turai“ su Jurbarko krašto pasakomis atidaro turistinį sezoną. Gediminas Naujokas pristato naujienas ir nepamiršta laiko patikrintų veiklų. Pavyzdžiui, gidas po Jurbarko miestą ir žiobrių ant laužo kepimo profesionalas Ričardas Vainikonis toliau kviečia į edukacijas.
Jurbarko Konstantino Glinskio mėgėjų teatro aktorius Vytautas Bacevičius skaito pasaką iš knygos „Jurbarko krašto pasakos“.
Vytenis Genys Jurbarko rajone, Naujasodžių kaime, prie Nemuno įkūrė turistinę stovyklą „Camp Genys“. Pėsčiųjų žygių asociacijos prezidentas kviečia keliauti Lietuvos partizanų takais.
Šakiuose Rima Rauktienė veda Zanavykų ragaučiaus degustacijas, supažindina su Sūduvos krašto tradicijomis.
„Bulvės muziejus“ Kudirkos Naumiestyje plačiai atvėrė sodybos vartus. Agronomas Jonas Valaitis muziejų įkūrė išskirtinėje geografinėje ir istorinėje vietoje.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 08 Apr 2023 - 2147 - Atrask Lietuvą. Mintimis dalijasi kūrybingi Kaišiadorių krašto žmonės
Kaišiadorių krašte gausu kūrybingų žmonių.
Juozas Sindaras – puoselėja Kaišiadorių krašto senųjų giesmių tradicijas, gieda šermenyse, dirba gidu.
Talpūnų kaime Laura Stirnienė sandėliuke įkūrė Stirnų knygyną.
Marcelė Sindarienė mintimis dalijasi apie Pakertų kaimą.
Neseniai Žiežmariuose duris atvėrė vieša erdvė jaunimui „Taškas“. Faustas Gustainis kviečia į svečius.
Valentinas Žaltauskas Rumšiškėse įkūrė senovinės technikos, daiktų ir įrengimų muziejų „Pas senį“ po atviru dangumi. Gerą idėją palaiko Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras. Viktorija Kanapinskaitė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 01 Apr 2023 - 2146 - Atrask Lietuvą. Kaišiadorių krašto istorija, amatai ir kulinarinis paveldas
Istorikas Rolandas Gustaitis – Kaišiadorių krašto metraštininkas.
Tradicinių amatų centras Žasliuose. Vaiva Taparauskaitė pristato amatų centro veiklą. Tautodailininkė, fotografė, edukatorė Jorė Jurgita Treinytė supažindina su darbais. Kaišiadorių krašto muziejaus vyr. fondų saugotoja mintimis dalijasi apie kaišiadorietišką virtuvę.
Totorių kulinarinis paveldas. Pasakoja Marius Radlinskas iš Kaišiadorių bei Zita Milkamanovič ir Fatima Apanavičienė iš Keturiasdešimt totorių kaimo.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 25 Mar 2023 - 2145 - Atrask Lietuvą. Valkininkai, Čižiūnai, Degsnė ir Veisiejai – architektūros istoriko ir architekto akimis
Lankyti miestelius ir kaimus, tyrinėti, puoselėti kviečia architektūros istorikas dr. Žygimantas Buržinskas ir architektas Vytenis Jonas Sinkevičius. Akiplotyje – Varėnos ir Lazdijų rajonai.
Valkininkų miestelis – vienas ryškiausių medinės lietuvių liaudies architektūros urbanistikos kompleksų, įsikūręs Merkio, Šalčios ir Gelužos upių pakrantėse.
Vienos gatvės Čižiūnų kaime galima pasivaikščioti akmeniniu grindiniu tarp senų ąžuolų ir liepų.
Vienintelis Lietuvoje išlikęs Degsnės kaimas stebina žydiška žemdirbių kaimo architektūra.
Keliaujame po Dzūkiją toliau, Lazdijų rajoną. Veisiejai –urbanistikos paminklas su didinga istorija ir gamta. Klebonas Žydrūnas Burnys atrakina Dzūkijos katedros ir kriptos duris. Veisiejų regioninio parko lankytojų centro administratorė Rimgailė Zelenauskaitė pasakoja apie lankytinas vietas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 18 Mar 2023 - 2144 - Atrask Lietuvą. Vilkaviškis – talentų žvaigždynas...
Vilkaviškio kraštas išaugino lietuvių tautos patriarchą Joną Basanavičių, Lietuvos himno autorių Vincą Kudirką. Vilkaviškio kraštas Lietuvai ir pasauliui pažėrė talentų žvaigžyną...
Laidoje dalyvauja istorikas Antanas Žilinskas. Su miestu supažindina Vilkaviškio turizmo ir informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas, gidės Elena Savickienė ir Ona Maksvytienė, turizmo vadybininkė Alma Brazytė, kavinės savininkė Teisutė Čiapinskienė, pardavėja - konsultantė Kristina Liaudanskienė ir per ekskursiją sutikti vilkaviškiečiai.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 11 Mar 2023 - 2143 - Atrask Lietuvą. Šyvio šokdinimo tradicija gyva...
Šyvio šokdinimas, Gražiškių miestelio sena tradicija, įrašyta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Vitas Venclova iš Bambinių kaimo sudarė aprašą, kurį patikėjo kultūros centrui. Gražiškių miestelio seniūnė Ramutė Didvalienė pasakoja apie nuo neatmenamų laikų Gražiškiuose iš kartos į kartą perduodamą Šyvio šokdinimo tradiciją. Andrius Milinkevičius, etnologas iš Vilkaviškio r. Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus, tikisi, kad Šyvį šokdins visoje Lietuvoje.
Paežerių dvare įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus švenčia 60-metį. Prisiminimais dalijasi buvęs direktorius istorikas Antanas Žilinskas. Paežerių dvarą ir muziejaus ekspozicijas pristato vyr. fondų saugotoja Elena Rupeikienė.
Gižai – vartai į Vilkaviškio kraštą. Kaimas, kurį vietiniai vadina Liepų, šiais metais mini 410 metų sukaktį. Ona Maksvytienė iš Gižų kaimo bendruomenės kviečia į ekskursiją.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 04 Mar 2023 - 2142 - Atrask Lietuvą. LDK plytinė ir kalnų slidinėjimo trasos Krūminiuose
Gal norite ekskursijos po LDK plytinę ir senoviškai išsidegti plytų? Kojomis ar rankomis suplakti molį? Dzūkijos miške su kalnų slidėmis nusileisti nuo įvairaus sudėtingumo trasų?
Tai tik menka dalis to, ką galima patirti Krūminių kaime Gintaro ir Tatjanos Kniežų sodyboje.
Nuotaika ir mintimis dalijasi Anastasija Rein su sūneliu Oskaru ir Laura Černiauskienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 25 Feb 2023 - 2141 - Atrask Lietuvą. Perlojos ir Joniškėlio respublikų fenomenas
Po pirmojo pasaulinio karo Lietuvoje steigiasi savarankiški teritoriniai-administraciniai dariniai, pasivadinę respublikomis.
Perlojos ir Joniškėlio respublikų fenomenas.
Istoriją primena Marija Lūžytė ir Viktoras Stanislovaitis.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 18 Feb 2023 - 2140 - Atrask Lietuvą. Kultūra alsuojanti Kulautuva
Lietuvos mažoji kultūros sostinė Kulautuva pasitinka naujais sumanymais. Buvęs tarpukario kurortas, neseniai atgavęs kurortinės teritorijos statusą, kviečia į renginius, pramogauti, sportuoti, gerti mineralinį vandenį ir kvėpuoti tyru pušų oru.
Kulautuvoje gyveno ir gyvena meniški žmonės. Apie juos pasakoja Kulautuvos pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas, kraštotyrininkas, gidas Mykolas Fedaravičius ir kviečia į ekskursiją po miestelį.
Kulautuvos laisvalaikio salės renginių organizatorė, dainininkė Andžela Mickutė dalijasi mintimis apie garsųjį bardų festivalį „Akacijų alėja“ ir kitus miestelio renginius bei kolektyvus.
Dailininkė, tekstilininkė-dizainerė Gaila Akelienė Kulautuvą puošia žibintais. Su miestelio bendruomene padarė 12 žibintų, kurie pabiro po kurorto erdves ir gyventojų kiemus.
Tarp pušų gyvena ir kuria inžinierius, architektas, restauratorius Rimantas Šermukšnis. Jis laiko veltui neleidžia. Būdamas aštuoniasdešimties pradėjo tapyti, savo rankomis lipdo barokinio stiliaus paveikslų rėmus.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 11 Feb 2023 - 2139 - Atrask Lietuvą. Tarpukario kurortas – Kulautuva
Kulautuva – 2023 m. Lietuvos mažoji kultūros sostinė.
Istorijos mokytojas, kraštotyrininkas Mykolas Fedaravičius kviečia pasivaikščioti po Kulautuvą ir pristato garsųjį tarpukario kurortą.
Kulautuvai atkurtas kurortinės teritorijos statusas. Kas lėmė tokį sprendimą? Kulautuvos seniūnė Dalia Šiušienė.
Kulautuvos pagrindinės mokyklos moksleivis Adomas Brazauskas į miestelį pritraukia svečių. Jaunasis diskgolfo sportininkas žaidžia, dalyvauja varžybose, laimi ir garsina Kulautuvą bei naują sporto šaką Lietuvoje.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 04 Feb 2023 - 2138 - Atrask Lietuvą. Birštonas įkvepia džiazuoti
Paminklo „Gedimino laiškas“ skulptorius Martynas Gaubas gyvena Birštone.
Zigmas Vileikis, Birštono džiazo muzikos festivalio įkūrėjas ir rengėjas, vadovauja Birštono kultūros centrui.
Nidą į Birštoną iškeitusi Rasa Norvilienė pradėjo vadovauti Birštono meno mokyklai ir žada naujų pokyčių.
Ką veikti žiemą Birštone? Mintimis dalijasi Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 28 Jan 2023 - 2137 - Atrask Lietuvą. Birštonuotis ir ragauti dzūkiškų bandų
„Birštonuokimės, birštonuokimės,
Kolei jauni esame,
Nebebus laiko birštonuotis,
Kai visas kišenes iškratys kiti“
Moderninis XX a. pirmos pusės tinklaraštininko Juozo Tumo-Vaižganto eiliavimas stebina šmaikštumu.
Birštone sugyvena senos ir naujos tradicijos. Apie senąją Tulpės purvo gydyklą karališkajame kurorte pasakoja Inga Treigienė. Meditacinės biblioterapijos, gydančio skaitymo ar pagalbos balsų reikia ieškoti Birštono viešojoje bibliotekoje, kuriai vadovauja Alina Jaskūnienė. Oreivystės tradicijas Birštone puoselėja Žydrūnas Kazlauskas. Oro balionai kyla virš didžiųjų Nemuno kilpų, Birštono, Prienų, Punios. Kaimo turizmo „Panemunio sodyboje“ vyksta edukacijos, kepama ir ragaujama dzūkiškų bandų. Dzūkų regiono kulinarinį paveldą pristato gidė Vilija Rutkauskienė, bandas kepa Kristina Darginienė, su liže aplink krosnį sukiojasi Žydrūnas Kazlauskas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 21 Jan 2023 - 2136 - Atrask Lietuvą. Raktas į Zarasus – Vokietijos kaizerinės kariuomenės paveldas
Pirmojo pasaulinio karo istorinis ir kultūrinis paveldas Zarasų krašte atrandamas iš naujo. Rytų Lietuvos pasienio miestas ribojasi su Latvija. Abiejuose pusėse miškuose, gyvenvietėse, pakelėse gausu Vokietijos kaizerinės kariuomenės paliktų bunkerių, keistų statinių, sudėtingos įtvirtinimų sistemos fragmentų. Zarasų krašte, kaip ir Latvijoje, buvo sukurta unikali fortifikacijos sistema. „Gyvybės ir mirties“ fronto linija kelerius metus laikėsi Lietuvos ir Latvijos teritorijoje.
Šiandien šis paveldas vilioja lankytojus. Istorikas Ramūnas Keršys iš Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro kviečia į žygį.
Latvijoje, Medumo gyvenvietėje, su Pirmojo pasaulinio karo ekspozicija supažindina Medumo pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Miropija Petkune. Turmante laukia susitikimas su seniūnu Stanislovu Stankevičiumi.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 14 Jan 2023 - 2135 - Atrask Lietuvą. Inturkės ir Kačergų vilionės...
Į Inturkę – istorijos ir legendų, į Kačergus – pas žirgus!
Tik Molėtų rajone, Inturkės apylinkėse, atgyja karalienės Bonos Sforzos legenda. Ką ji veikė šiose vietose? Ką, pasiklydusi tankiuose girios miškuose, žadėjo pastatyti?
Inturkė žiemą ir vasarą vilioja svečius ir randa ką pasiūlyti. Apie tai mintimis dalijasi Inturkės seniūnė Almutė Navickienė, bibliotekininkė Onutė Cesiulienė, Bendrystės centro vadovė Vaida Bacenskaitė.
Kačergų kaime įsikūrusioje Žirgų oazėje galima rasti atgaivą širdžiai ir protui. Šunys, katinai – gyvūnai tarsi iš pasakų pasailio. Žirgai mielai draugauja su žmonėmis, glaustosi, žaismingai baksnoja ir ragina žaisti. Su šiais patikimais žirgais galima leistis į pažintinius žygius po Labanoro regioninį parką.
Žirgus prižiūri ir jais rūpinasi vilniečiai Ramunė ir Šarūnas Radavičiai.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 07 Jan 2023 - 2134 - Atrask Lietuvą. Pakelkime taures už pagarbą žmogui!
„Visos problemos, apie kurias šiandien kalbame, susiveda į vieną dalyką: negerbiame žmogaus. Norėčiau visiems palinkėti mokytis ir stengtis reikšti pagarbą vienas kitam. Man atrodo, šito mūsų visuomenėje labai trūksta“, – linki prof. dr. Halina Kobeckaitė.
Senuosius metus palydėkime su viena mažiausių tautų pasaulyje – karaimais: Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininke Karina Firkavičiūte, verslininku Artūru Lavrinovičiumi su šeima ir tradicinių karaimų patiekalų kavinės savininke Ingrida Špakovskaja.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 31 Dec 2022 - 2133 - Atrask Lietuvą. Kunigas Marius Talutis ir Kernavės vienuolė Antanina Irena Valaitytė linki atsigręžti į save
„Pradėkime nuo savęs“, – visiems linki Kristaus Karaliaus merginų diakonių kongregacijos vienuolė sesuo Irena.
Kernavės ir Musninkų parapijų klebono kun. Mariaus Talučio atvirumas, empatija ir humoras – raktas į parapijiečių širdis ir ne tik... Belaukiant Šv. Kūčių vakaro, pokalbis su dvasininku ir vienuole neprailgs.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 24 Dec 2022 - 2132 - Atrask Lietuvą. Šiaudinių sodų karalystė Vilkijoje
Ramiai ir jaukiai laukti švenčių padės tradicinių šiaudinių sodų rišimas.
Apsilankykime Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vilkijoje, šiaudinių sodų karalystėje. Pokalbio prie stalo susėdo sodų rišėjos, muziejininkė Vida Sniečkuvienė ir asociacijos „Dangaus sodai“ vadovė Marija Liugienė.
Apie Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus įkūrimą, renginius ir edukacijas pasakoja muziejininkas Arūnas Sniečkus.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 17 Dec 2022 - 2131 - Atrask Lietuvą. Kalėdaičių į Videniškių vienuolyno muziejų
Netoli Molėtų, Videniškių kaime, galima aplankyti unikalų kultūros paveldo objektą – Videniškių bažnyčios ir Augustinų vienuolyno ansamblį. Vienuolynas – Molėtų krašto muziejaus padalinys, kuriame gyva ne tik istorija, bet vyksta parodos ir kiti renginiai, edukacijos.
Ką mena Videniškių bažnyčios ir Augustinų vienuolyno sienos? Kokias edukacijas siūlo muziejininkai? Kokia Videniškių kaimo istorija?
Laidoje mintimis dalijasi Molėtų krašto muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė, muziejininkės Jolanta Slavinskienė, Kristina Degutienė bei Vindeniškių seniūnė Genovaitė Mozūrienė.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 10 Dec 2022 - 2130 - Atrask Lietuvą. Atradimai Pakruojo rajone. Striukų kaimo sodyba ir Linkuva
Striukų kaime sodybą turi Gediminas Ališauskas. Ne tik duona gyvas ūkininkas. Senelio žemėje įkūrė unikalų akmenų parką, į kurį traukia ekskursijos iš Lietuvos ir užsienio.
Linkuva – dar vienas urbanistikos paminklas Pakruojo rajone. Linkuviai stengiasi, miestą garsina renginiais bei festivaliais.
Apsilankę Linkuvos kultūros centre susipažinsime su jaunimo muzikos grupe „Septima“ ir jos vadovu Kęstučiu Meiliūnų. Apie renginius ir kultūros veiklas pasakos Linkuvos kultūros centro direktorius Methardas Zubas.
Linkuvos gimnazijos muziejaus vadovė Aldona Ašmonavičienė pasidalys mintimis apie miesto istoriją ir šiandieną.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 03 Dec 2022 - 2129 - Atrask Lietuvą. Žeimelis – urbanistikos paminklas Žiemgalių žemėje
Pakruojo rajonas didžiuojasi miesteliais – urbanistikos paminklais. Šį kartą keliausime į Žeimelį, kuriame kelis šimtmečius sugyveno keturios konfesijos: katalikai, evangelikai-liuteronai, sentikiai ir žydai.
Žeimelį garsina fizikos ir chemijos pasaulyje žinomas mokslininkas Teodoras Grotusas, genijus, pralenkęs laiką.
Žeimelyje veikia ne tik Pakruojo krašto muziejus „Žiemgala“, bet ir senos technikos ir įvairių remonto įrankių.
Apie Žeimelį pasakoja Pakruojo krašto muziejaus „Žiemgala“ vadovė Daiva Skrupskelytė. Su senos technikos ir įvairių remonto įrankių muziejaus eksponatais supažindina kolekcininkas, muziejaus įkūrėjas Juozas Grigaliūnas.
Žeimelio bistro-kavinės savininkas Gediminas Smelevičius dalijasi mintimis, kaip pavyko miestelyje su kava išstumti alų.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 26 Nov 2022 - 2128 - Atrask Lietuvą. Grabijolai – etnografinis vienos gatvės kaimas
Jeigu norite pajausti seną kaimo dvasią, apsilankykite Grabijoluose – etnografiniame vienos gatvės kaime.
Abipus Neries. Su Grabijolų kaimu supažindina Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos Neries regioninio parko grupės Patarėja Audronė Žičkutė ir archeologas, VU prof. Aleksiejus Luchtanas.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 19 Nov 2022 - 2127 - Atrask Lietuvą. Elektrėnų marių neužlietas Pastrėvys...
Kai norėsite pramogų ir rinksitės Elektrėnuose įsikūrusį vandens sporto ir pramogų uostą Wind Port, būtinai pravažiuosite Pastrėvį, kaimą, pro kurį veda vienintelis kelias į didžiausią Baltijos šalyse vandens batutų parką.
Ar daug žinoti apie šį kaimą, seniūnijos centrą? Gal teko užsukti ir pabendrauti su vietiniais?
Jei ne, siūlau susipažinti su Pastrėvio seniūnu Arūnu Kanapecku, kaimo istorijos puoselėtoja Laima Tidikiene, Pastrėvio bendruomenės pirmininke Viktorija Juknevičiene ir keramike Rasa Rakauskiene.
Pastrėvys įsikūręs Elektrėnų savivaldybėje netoli Strėvos upės, pietinėje Elektrėnų marių pakrantėje. Likimas Pastrėviui buvo palankus, prasidėjus Elektrėnų jėgainės statybai, kaimo neužliejo vanduo.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 12 Nov 2022 - 2126 - Atrask Lietuvą. Ar tikrai Alytus pramoninis miestas?
Alytus žalias miestas, kurį supa miškai ir parkai. Nemunas, piliakalniai, ežerėliai su paplūdimiais sudaro kurortinio miesto įspūdį.
Pasižvalgykime po Alytų su Alytaus turizmo informacijos centro direktore Lena Valentaite-Gudzinevičiene ir Alytaus miesto savivaldybės Apsaugos skyriaus vyriausiąja specialiste Ramune Zubre.
Susipažinkime su gatvės pastatų sienų menininku Pijumi Šematulskiu ir Kavos kultūros namų įkūrėjais, kavinės „Kavos skveras“ savininkais Giedriumi ir Neringa Platūkiais.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 05 Nov 2022 - 2125 - Atrask Lietuvą. Jungiantys Alytaus tiltai
Kaip keičiasi Alytus, Lietuvos kultūros sostinė?
Mintimis dalijasi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.
Alytaus kraštotyros muziejaus parodos ir ekspozicijos. Pristato direktoriaus pavaduotoja muziejininkystei Daina Pledienė.
Ekskursija po Alytaus miestą su muziejininku-istoriku Vilmantu Dunderiu ir Alytaus turizmo informacijos centro direktore Lena Valentaite-Gudzinevičiene.
Senoje Alytaus sinagogoje įkurtame Audiovizualiųjų menų centre veikia Chaimo Soutine ir Amadeo Modigliani paroda „Misticizmo ugnis – Soutine ir litvakų dailė“. Apie centrą ir parodą pasakoja režisierius Arvydas Kinderis bei muziejininkė-konsultantė Lina Valaitytė.
Archeologijos muziejaus ekspozicija „Kai sieloms neliko medžių“. Muziejininkai Artūras Balčiūnas, Rugilė Švirinaitė ir Karolis Zabita.
Ved. Jolanta JurkūnienėSat, 29 Oct 2022
Podcast simili a <nome>
- Global News Podcast BBC World Service
- El Partidazo de COPE COPE
- Herrera en COPE COPE
- The Dan Bongino Show Cumulus Podcast Network | Dan Bongino
- Es la Mañana de Federico esRadio
- La Noche de Dieter esRadio
- Hondelatte Raconte - Christophe Hondelatte Europe 1
- La rosa de los vientos OndaCero
- Más de uno OndaCero
- La Zanzara Radio 24
- Espacio en blanco Radio Nacional
- Les Grosses Têtes RTL
- L'Heure Du Crime RTL
- El Larguero SER Podcast
- Nadie Sabe Nada SER Podcast
- SER Historia SER Podcast
- Todo Concostrina SER Podcast
- 安住紳一郎の日曜天国 TBS RADIO
- TED Talks Daily TED
- The Tucker Carlson Show Tucker Carlson Network
- 辛坊治郎 ズーム そこまで言うか! ニッポン放送
- 飯田浩司のOK! Cozy up! Podcast ニッポン放送
- 武田鉄矢・今朝の三枚おろし 文化放送PodcastQR
Altri podcast di Società e Cultura
- Mørkeland Camilla og Kristine
- My Italian Podcast MyItalianPodcast
- Archaeostoryteller, με τον Θόδωρο Παπακώστα pod.gr
- Эхо Москвы Feed Master by Umputun
- The Truth About Money with Ric Edelman KFI AM 640 (KFI-AM)
- Μικροπράγματα LIFO PODCASTS
- Mil etter mil - en podcast om bil Finansavisen
- HENLAGT - Espen Lee & Andy Larsgaard Henlagt AS
- Literatūros akiračiai LRT
- C dans l'air France Télévisions
- LEGEND Guillaume Pley
- Strefa 52 Strefa 52
- Incredibile Italia Dr Podcast Audio Factory Ltd
- Relatos de la Noche Sonoro | RDLN
- ملفات بولـيسية Medi1 Podcast
- Powtórka z Rozrywki Wybrał: Z. Zeranski
- Krimpodden VG
- James O'Brien's Mystery Hour Global
- Dział Zagraniczny Maciej Okraszewski
- Affaires sensibles France Inter