Filtrar por gênero
W tym podcaście znajdziesz codziennie jeden starannie wybrany materiał audio, który pozwoli Ci poznać ofertę Radia TOK FM: to o wiele więcej niż newsy i polityka. Całą ofertę Radia TOK FM - ponad 60 stale aktualizowanych podcastów - znajdziesz tylko na stronie TOKFM.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM. Radio TOK FM to kilkanaście godzin najwyższej jakości programu każdego dnia.
- 2880 - Bogdan Zdrojewski: "Próbę potępienia zawczasu Jacka Sutryka uważam za przedwczesną"
Zatrzymanie przez CBA prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka odbija się szerokim echem w kraju i oczywiście wśród polityków. Połączyliśmy się z byłym prezydentem Wrocławia, a obecnie europosłem Platformy Obywatelskiej Bogdanem Zdrojewskim. "Na tym etapie mi bardzo zależy na wizerunku miasta, zależy mi na mieście, zależy mi na tym, aby funkcjonowało, pomimo tego problemu w sposób normalny i będę bronić dobrego imienia miasta na wszystkie możliwe sposoby" - mówi Bogdan Zdrojewski.
Thu, 14 Nov 2024 - 13min - 2879 - Ekonomia360 - Rząd szykuje rewolucję w zwolnieniach lekarskich
Wiceminister pracy zapowiedział w TOK FM, że nowe przepisy dotyczące L4 mogą wejść w życie od połowy przyszłego roku. Przedsiębiorcy muszą jeszcze czekać. Rząd posłuchał dziś z informacji ministerstw zdrowia i finansów na temat propozycji zmian w rozliczaniu składki zdrowotnej w nadchodzących dwóch latach. Mamy zaległości w walce z inflacją - mówi w Tok FM Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku. Śląskie Zabrze stanęło na krawędzi bankructwa. Notowania bitcoina wystrzeliły po tym jak okazało się, że nowym prezydentem został Donald Trump.
Wed, 13 Nov 2024 - 06min - 2878 - Szymon Hołownia kandyduje na prezydenta! "Powinien być reprezentantem osób, które żyją w tej klasie średniej"
Podczas jednego ze spotkań z serii "Pod jedną flagą" w Jędrzejowie Szymon Hołownia ogłosił, że będzie kandydować na prezydenta Polski. Zrobił to w pierwszą rocznicę objęcia funkcji Marszałka Sejmu. "To nie przypadek, że w małym Jędrzejowie w takiej sali, która nie jest duża, w otoczeniu mieszkańców, właśnie tam ogłasza swój start Szymon Hołownia" - mówi Bartosz Romowicz, poseł i wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Polska2050-Trzecia Droga.
Wed, 13 Nov 2024 - 05min - 2877 - Hołownia ogłosi kandydaturę na prezydenta? "Myślę, że pan marszałek jest zdecydowany"
"Marszałek Szymon Hołownia nie będzie od nikogo zależny" - mówi Bartosz Romowicz, poseł i wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Polska2050-Trzecia Droga.
Wed, 13 Nov 2024 - 13min - 2876 - "Skandaliści w sutannach." Czyli o niemożności zreformowania polskiego Kościoła katolickiego
Sylwetki polskich duchownych i ich kontrowersyjne działania i wpływ na polski Kościół katolicki. O książce "Skandaliści w sutannach. Od kardynała Wyszyńskiego do arcybiskupa Jędraszewskiego" mówi jej współautor prof. Stanisław Obirek, teolog, antropolog kultury, były jezuita. Książkę napisał razem z Arturem Nowakiem.
Tue, 12 Nov 2024 - 15min - 2875 - Nowe pokolenie - patriotyzm ten sam?
Gościnią audycji jest dr Agnieszka Kwiatkowska - socjolożka i politolożka z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.
Mon, 11 Nov 2024 - 20min - 2874 - “Wojna handlowa z Europą byłaby samobójstwem gospodarczym dla USA”
Jaki plan na gospodarkę ma Donald Trump? Czy jego plan jest “typowy dla Republikanów? Jaką rolę odegra Susie Wiles? Kto jeszcze może znaleźć się w administracji Trumpa? O tym porozmawialiśmy z dr Tomaszem Makarewiczem, junior profesorem na Uniwersytecie w Bielefeld związanym z Dobrobytem na Pokolenia.
Sun, 10 Nov 2024 - 17min - 2873 - Czy pytanie o sens ma sens? O książce "Sztuka to jest wszystko"
O sztuce, o życiu nawet polityce i Gruppie rozmawiamy z jej członkiem Pawłem Kowalewskim oraz dziennikarzem kulturalnym Aleksandrem Hudzikiem. Bohaterką dzisiejszej Godziny Kultury jest książka "Sztuka to jest wszystko", w której Paweł Kowalewski opowiada Aleksandrowi Hudzikowi.
Sat, 09 Nov 2024 - 40min - 2872 - Dlaczego Donald Trump ponownie został prezydentem Stanów Zjednoczonych?Sat, 09 Nov 2024 - 37min
- 2871 - "Amerykańskie służby pracują same i nie potrzebują Dominika Tarczyńskiego"
"Neokolonialna mentalność w polskim Sejmie" - W dzisiejszym programie m.in. o depenalizacji aborcji, komisjach śledczych, wyborach prezydenckich w Polsce i Stanach Zjednoczonych. M. Bosacki, D. Gosek-Popiołek, R. Fritz, K. Lipiec, A. Orliński
Sat, 09 Nov 2024 - 74min - 2870 - Męczennicy z księdzem Olszewskim na sztandarach. O narracjach i strategiach prawicy (również po wyborach w USA)Fri, 08 Nov 2024 - 12min
- 2869 - Wybory w USA a Chiny: na horyzoncie bez zmian?
Pekin uważa, że celem amerykańskiego establishmentu politycznego jest osłabienie Chin. "Trump może próbować namawiać państwa europejskie do uczestnictwa w wojnie handlowej z Chinami" - mówi Michał Bogusz z OSW.
Thu, 07 Nov 2024 - 06min - 2868 - Donald Trump 2.0. Co czeka Amerykę i świat?
Amerykańska kampania wyborcza przeszła już do historii. 47. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump, który wraca na urząd po czteroletniej przerwie. Kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych podsumowujemy z dr. Marcinem Fatalskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Co o dzisiejszej Ameryce mówią nam wyniki wyborów i wygrana Donalda Trumpa?
Wed, 06 Nov 2024 - 25min - 2867 - Paweł Kowal: "W Stanach Zjednoczonych zachodzi olbrzymia zmiana"Wed, 06 Nov 2024 - 10min
- 2866 - Kraje rozwijające zerwały negocjacje z bogatymi - dramatyczny koniec szczytu o bioróżnorodności
Zakończył się szczyt COP16. Dlaczego nie powstanie fundusz bioróżnorodności? Jakie były argumenty za i przeciw? Czy możemy mówić o skandalu? Kto najbardziej straci na tym, że fundusz nie powstanie? O sytuacji pomiędzy państwami bogatymi, a biednymi porozmawialiśmy z dr Szymonem Zarębą, analitykiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i koordynatorem programu “Sprawy Globalne”.
Tue, 05 Nov 2024 - 13min - 2865 - "Macierewicz doprowadził do zapaści sił zbrojnych"
Wczorajszą konferencję generała Jarosława Stróżyka, przewodniczącego komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich i białoruskich, komentujemy i analizujemy z gen. broni rez. dr Mirosławem Różańskim, senatorem RP. Rozmawiamy o Antonim Macierewiczu, na którym wczoraj swoją uwagę skupiał gen. Stróżyk.
Thu, 31 Oct 2024 - 13min - 2864 - Szef piłkarskiej mafii wyszedł na wolność
"Fryzjer" opuścił więzienie przedterminowo. Wyrok za kierowanie piłkarską mafią ustawiającą na potęgę mecze w naszej lidze miał odsiadywać do maja.
Wed, 30 Oct 2024 - 13min - 2863 - Łódź. Ziemia wymyślona
O "Ziemi Obiecanej", Reymoncie i innych osobach oraz miejscach związanych z Łodzią mówił dr inż. Błażej Ciarkowski z Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.
Mon, 28 Oct 2024 - 40min - 2862 - "To klęska wizji Zandberga. Już od dłuższego czasu widać było konflikt frakcji w partii Razem"
O sytuacji politycznej w Lewicy mówiła prof. Małgorzata Molęda-Zdziech - kierowniczka Katedry Studiów Politycznych w Instytucie Studiów Międzynarodowych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH.
Sun, 27 Oct 2024 - 11min - 2861 - Wspomnienie siły profesora ZimbardoSat, 26 Oct 2024 - 25min
- 2860 - Spektrum sukcesu, praca jak rodzina i eleganccy ludzie o kasie nie rozmawiają? O ideologiach pracy w PolsceSun, 10 Nov 2024 - 27min
- 2859 - Sztuka feministyczna na przekrojowej wystawie w SopocieSun, 10 Nov 2024 - 10min
- 2856 - Częstość występowania choroby otyłościowej wyraźnie wzrasta.
Na temat otyłości, leczeniu, przyczynach oraz wsparcia zapobieganiu chorobbie otyłościowej mówi dr hab. n.med. Mariusz Wyleżoł
Sun, 10 Nov 2024 - 13min - 2849 - Jakie znaczenie dla UE mają wybory w USA?
Co dla Europy będzie znaczyć wygrana Harris lub Trumpa? W Brukseli rozpoczęły się przesłuchania komisarzy UE, w trakcie których określane są kierunki polityki europejskiej na najbliższe lata. Wśród poruszanych tematów można znaleźć m.in. odbudowę Ukrainy, konflikt izraelsko-palestyński, czy rozwój i innowacyjność.
Tue, 05 Nov 2024 - 09min - 2848 - Iga Świątek wróciła
Polka rozegrała swój pierwszy mecz po prawie dwumiesięcznej przerwie. Pokonała w swoim inauguracyjnym meczu WTA Finals w Rijadzie Barborę Krejcikovą, choć nie bez problemów.
Mon, 04 Nov 2024 - 13min - 2847 - "Nie wiedziałam, że Vabank będzie szedł ze mną przez całe życie"Sun, 03 Nov 2024 - 15min
- 2846 - Najnowsze wydanie serwisu informacyjnegoMon, 18 Nov 2024 - 30min
- 2845 - Człowiek CIA w samym środku Hollywood. Tak kino służy amerykańskiej polityce
W czasie II wojny światowej amerykańscy producenci, reżyserzy i aktorzy byli zatrudniani na rządowych etatach by tworzyli filmy o antywojennym i antyhitlerowskim przekazie. To wtedy Pentagon otworzył swoje biuro w Hollywoodzie. W czasach zimnej wojny o antysowiecki wydźwięk hollywoodzkich produkcji dbał między innymi John Wayne. Relacja amerykańskiego rządu z tamtejszym przemysłem filmowym trwa do dziś, ale czy współcześnie Hollywood ma taki wpływ na społeczeństwo ja w czasach swojej świetności? O tym w kolejnym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Maciejem Jarkowcem autorem książki „Na bulwarach chyhają potwory” będącej częścią amerykańskiego tryptyku non fiction. Z rozmowy dowiemy się między innymi tego, czym Alfred Hitchcock naraził się agentom CIA, jaki film wpłynął na rozwój Ku Klux Klanu, kim byli fixers oraz dlaczego film „Civil War” jest raczej rozrywką, niż ważnym głosem w amerykańskiej debacie. Zapraszamy do słuchania.
Fri, 01 Nov 2024 - 42min - 2844 - Enfant terrible piłki nożnej - Mario Balotelli wraca na boisko
Balotelli, który był jedną z gwiazd reprezentacji Włoch na polsko-ukraińskim Euro 2012, podpisał kontrakt z Genoą. To piłkarz znany z ekscentrycznego zachowania i problemów dyscyplinarnych.
Tue, 29 Oct 2024 - 14min - 2842 - Bez prawyborów w PiS. A co skłoniło PO czternaście lat temu do ich zorganizowania?
Przypominamy historię z 2010 roku. Donald Tusk rezygnuje z kandydatury na prezydenta i promuje Bronisława Komorowskiego poprzez wewnątrzpartyjne prawybory, w których zmierzył się on z Radosławem Sikorskim. - Te prawybory były medialnym wydarzeniem mającym na celu zwiększenie rozpoznawalności Komorowskiego oraz przesunięcie centrum władzy z prezydentury na urząd premiera, co miało strategiczne znaczenie dla PO - mówił w programie dr Wojciech Maguś, politolog, medioznawca, Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej.
Sat, 26 Oct 2024 - 15min - 2841 - Rosyjska operacja “Lucky Strike” i zamknięcie konsulatu rosyjskiego w Poznaniu
W odpowiedzi na inspirowane przez Rosję działania dywersyjne, Polska zdecydowała się na zamknięcie konsulatu Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Zdaniem Michała Kacewicza z Biełsatu, nie zniechęci to rosyjskich służb do prowadzenia dalszych działań.
Wed, 23 Oct 2024 - 09min - 2840 - Ustawa o godności i kampania prezydencka bez kandydatówWed, 23 Oct 2024 - 24min
- 2839 - Uczeń przerósł mistrza - relacja Donalda Trumpa z Royem Cohnem w "Wybrańcu"Sun, 20 Oct 2024 - 21min
- 2838 - "Podział w partii Razem jest głęboki. Idzie niemal pół na pół"
Wczoraj pięć parlamentarzystek partii Razem złożyło legitymacje partyjne. O powodach odejścia z partii Razem rozmawiamy z Magdaleną Biejat, wicemarszałkinią Senatu. Z polityczką klubu parlamentarnego Lewicy pytamy o powody ich decyzji oraz stan w jakim znajduje się partia Razem. Pytamy czy Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza doprowadzą do wyjścia partii Razem z klubu parlamentarnego Lewicy. Rozmawiamy także o politycznych planach na najbliższe tygodnie.
Fri, 25 Oct 2024 - 14min - 2837 - Czy to koniec mitu smoleńskiego?
Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło w dziś raport o działalności podkomisji smoleńskiej, którą kierował Antoni Macierewicz. O szczegółach raportu w studio mówi Cezary Tomczyk (PO), wiceminister obrony narodowej, który opinii publicznej prezentował dziś ustalenia komisji i wyliczał nadużycia Antoniego Macierewicza. Dopytujemy o spotkanie Antoniego Macierewicza z obywatelem rosyjskim, o którym informowano podczas dzisiejszej konferencji w MON. W sprawie działania podkomisji smoleńskiej MON ma złożyć 41 zawiadomień do prokuratury. Rozmawiamy również o zniszczeniu drugiego samolotu Tu-154M o numerze bocznym 102.
Thu, 24 Oct 2024 - 11min - 2836 - Spotkanie w Niemczech: o Ukrainie bez Ukrainy
Ani Ukraina ani Polska nie brały udziału w rozmowach o przyszłości wojny Ukrainy, które odbyły się w Berlinie. Brali w nim udział przywódcy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.
Tue, 22 Oct 2024 - 09min - 2835 - Zamiast jazzmanem, został plastykiem. "Tadeusz Baranowski. Śmieszy, tumani, przestrasza"
O wystawie mówiła jej współkuratorka Katarzyna Tośta z Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w Łodzi.
Mon, 21 Oct 2024 - 23min - 2833 - Kiedyś liczył się tu tylko pieniądz. Dziś Łódź sama nie wie, jakim miastem chciałaby być
Dlaczego Łódź nie zachwyciła Władysława Reymonta i jak wyglądało zbieranie informacji do „Ziemi obiecanej”? ‘ Czy w wypowiedzi Bogusława Liny o „mieście meneli” jest ziarno prawdy? W czym Łódź jest podobna do Gdyni? Jakie zmiany faktycznie zmieniły oblicze miasta, a jakie nie należą do udanych? W tym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Błażejem Ciarkowskim – historykiem architektury i autorem książki „Łódź Ziemia Wymyślona”.
Fri, 18 Oct 2024 - 31min - 2832 - Memiczne wystąpienie prezydenta i 'bomba' premiera wymierzona we własny elektoratThu, 17 Oct 2024 - 23min
- 2831 - Niemiecki wywiad: Rosja będzie gotowa do ataku na NATO pod koniec dekady
Rosja prowadzi przeciwko państwom działanie hybrydowe od lat. Przedstawione przez niemiecki wywiad ryzyko konfliktu kinetycznego jest scenariuszem najbardziej czarnym. Publikacja raportu ma też na celu zmobilizowanie Niemiec do większej aktywności w modernizacji swojej armii.
Wed, 16 Oct 2024 - 25min - 2830 - Jak się zmienia zawód nauczyciela? Rozmowa z Beatą Jeżewską, Nauczycielką Jutr@ 2024
O swojej pracy mówiła Beata Jeżewska z Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie, Nauczycielka jutr@ 2024.
Sun, 13 Oct 2024 - 14min - 2829 - Odpowiedzialna polityka migracyjna. Była, jest czy będzie?Sat, 12 Oct 2024 - 73min
- 2828 - Pokojowy dla japońskiej organizacji walczącej o likwidację broni atomowej “Wspaniała rola ocalonych"
Organizacja Nihon Hidankyo laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Czy jest to zaskoczenie? Czym zajmuje się ta organizacja? O tym porozmawialiśmy z prof. Agnieszką Bieńczyk-Missala z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytet Warszawski oraz Karoliną Bednarz, Japonistką, reportażystką oraz założycielką wydawnictwa i księgarni Tajfuny.
Fri, 11 Oct 2024 - 12min - 2827 - Krzysztof Czabański odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Mediów Narodowych
"Odwołany Krzysztof Czabański odpowiada za propagowanie linii PiS w mediach" - mówi Wojciech Król, poseł KO.
Fri, 11 Oct 2024 - 11min - 2826 - Ukraina: koniec wojny za rok?
Ukraina zmaga się z wieloma problemami, w tym z mobilizacją i sektorem energii. Równolegle coraz częściej mówi się o zbliżających się rozmowach pokojowych i ewentualnym zakończeniu działań wojennych w 2025 roku. Ukrainie zależy przede wszystkim na żelaznych gwarancjach bezpieczeństwa.
Thu, 10 Oct 2024 - 11min - 2825 - Smok Diplodok, Will & Harper i Samotne wilki
Na początek zapraszamy na fragment rozmowy z Piotrem Szumowskim, autorem książki "Komik dookoła świata 2". Następnie przejrzymy, co zabawnego możemy obejrzeć w kinach i na platformach streamingowych. Mamy kilka świetnych propozycji!
Tue, 08 Oct 2024 - 12min - 2824 - Ziobro nie stawił się przed komisją. "Jeżeli za trzecim razem świadek się nie stawia, wtedy decydujemy się na wniosek do sądu o zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie"
Na dzisiaj wyznaczono przesłuchanie Zbigniewa Ziobry przed komisją śledczą ds. Pegasusa. Tomasz Trela, poseł i wiceprzewodniczący parlamentarnego Klubu Lewicy, wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. Pegausa zwraca uwagę, że Ziobro nie usprawiedliwił w żaden sposób swojej nieobecności. Co dalej?
Mon, 14 Oct 2024 - 13min - 2822 - Malcolm XD: Może nadal jestem głąbem z internetu, ale staram się mniej przeklinać
Malcolm XD to najbardziej tajemniczy polski autor. Choć jego książki zdobyły rzesze czytelników, a serial nakręcony na podstawie „Emigracji” zachwycił zarówno widzów, jak i krytyków, on pozostaje ukryty za swoim literackim pseudonimem. Dlaczego nie chce ujawnić swojej tożsamości i pozostaje anonimowy zamiast czerpać profity z popularności? Ile w jego książkach jest prawdziwych zdarzeń i postaci? Jak ewoluowało jego pisanie od chwili, gdy zaczął wrzucać do sieci swoje pierwsze pasty? W tym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Malcolmem XD. Twórca zdradza także, czy bohaterowie „Emigracji” i „Edukacji” w najnowszej „Eskapadzie” dojrzeli oraz jaki problem autor chciał poruszyć w trzeciej części ich przygód. Zapraszamy do słuchania.
Fri, 11 Oct 2024 - 26min - 2821 - Świat mógłby się skończyć w 72 minuty - “Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz”
Jak wygląda wizja wojny nuklearnej? Czym jest zima nuklearna? Jaka jest geneza książki? O tym porozmawialiśmy z Annie Jacobsen, amerykańską dziennikarką śledcza, finalistką nagrody Pulitzera i autorką książek w tym "Wojna nuklearna. Możliwy scenariusz".
Wed, 09 Oct 2024 - 36min - 2819 - Dlaczego ludzkość nieustannie toczy ze sobą wojny?
Po wakacyjnej nieobceności na antenę powraca Tomasz Stawiszyński. Zaczynamy od tego co się dzieje dookoła nas, ale po tej ciemnej stronie. O toczących się wokół wojnach, konfliktach, ich przyczynach i relacjach z władzą opowiada prof. Lech Nijakowski o
Sat, 05 Oct 2024 - 44min - 2818 - Patryk Jaki: "Marcina Romanowskiego na przesłuchanie wzywa nielegalna instytucja"Mon, 07 Oct 2024 - 11min
- 2817 - Iga Świątek rozstała się z swoim trenerem. "Bardziej niż decyzja zaskakuje moment jej podjęcia"Sun, 06 Oct 2024 - 11min
- 2816 - Gra o zbożowy tron - kto traci, kto zyskuje i kto steruje rynkiem zbóż na świecie
Zboża są najważniejszą i największą częścią produkcji rolniczej na świecie. Wahania cen na tym rynku wpływają na życie całych społeczeństw - począwszy od rolników, poprzez pośredników na konsumentach skończywszy. Od czego te ceny zależą? Pogoda, wielkość plonów - to oczywiste - ale przede wszystkim rynek światowy. Kto i ile produkuje zbóż, gdzie one trafiają, jak wygląda mapa importu i eksportu. Jak manipulacje cenowe na rynku zbóż wpływają na poziom głodu na świecie? Jak zapasy zboża wpływają na bezpieczeństwo żywnościowe? Dlaczego rynek zbożowy ma tak istotny wpływ na politykę? Gościem Patrycji Wanat w drugim odcinku drugiego sezonu podcastów "Tak rośnie jedzenie" jest dr Andrzej Przepióra, specjalista Wielkopolskiej Izby Rolniczej, wieloletni pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i ekspert Komisji Europejskiej.
Sun, 06 Oct 2024 - 42min - 2810 - Operacja Izraela przeciw Hezbollahowi - "Eskalacja kontrolowana"Tue, 01 Oct 2024 - 24min
- 2809 - Nasrallah nie żyje: jego śmierć zmieni region?
Śmierć Nasrallaha jest wielkim ciosem dla Hezbollahu. Pomimo potężnych sukcesów Izraela, Hezbollah przetrwa - organizacja cechuje się wysoką odpornością. Skuteczna operacja jest również kolejnym sukcesem izraelskiego wywiadu.
Mon, 30 Sep 2024 - 11min - 2807 - Na studia w męskim przebraniu, do polityki z fortelem. Tak Krakowianki walczyły o emancypację [lokowanie marki]
Kraków to miasto sztuki, kultury, ale też mocnego przywiązania do tradycyjnych wartości. Taka mieszanka z jednej strony inspirowała kobiety do realizacji własnych ambicji, z drugiej zaś stopowała wszelkie przejawy wykraczania poza konwenanse. Jak przez lata radziły sobie z tym Krakowianki, które chciały zawalczyć o głos kobiet i podniesienie ich roli w społeczeństwie? O tym w najnowszym odcinku Tajemnic Muzeów Anna Sobańda rozmawia z Michałem Hankusem - kuratorem wystawy "Siłaczki" prezentowanej w Muzeum Krakowa. Od legendarnej Navojki, przez siostry Filipinę i Konstancję Studzińskie po Kazimierę Bujwidową i Marię Dulęmbiankę - tak mieszkanki Krakowa walczyły o emancypację. Na podcast zaprasza Muzeum Krakowa Głosem eksperta" to podcast, w którym rozmawiamy na ważne tematy, opowiadamy o istotnych zjawiskach, wyjaśniamy trendy i zastanawiamy się nad tym, co warto wiedzieć tu i teraz, a także już za chwilę, w przyszłości. To rozmowy przygotowywane przez uznanych i doświadczonych dziennikarzy, które zawierają lokowanie marki.
Mon, 30 Sep 2024 - 26min - 2806 - „Żeby biznes się rozwijał, potrzebna jest tania energia”. Polska w budowie miksu energetycznego skutecznie sięga po dostępne źródła odnawialne [lokowanie marki]
Według raportu Transformacja Energetyczna, w 2023 roku udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce wyniósł 60,6 procent, co oznacza rekordowy spadek o 10 procent rok do roku. O tym, czy postępująca dekarbonizacja wyraźnie widoczna w branży elektroenergetycznej podobnie wygląda w innych sektorach w polskim biznesie, Małgorzata Gołota rozmawia z Patrykiem Żółtowskim z E.ON Polska, prowadzącym podcast E.ON Talks. Z podcastu dowiemy się, że różne branże w różnym tempie rozwijają się w obszarze transformacji energetycznej. Te, które są bezpośrednio powiązane z coraz bardziej świadomymi konsumentami, o zmianach w biznesie myślą poważniej i OZE wdrażają u siebie szybkiej, bo jest to w pewien sposób wymuszane przez ich klientów. Na tempo zmian w zakresie transformacji ma też wpływ wprowadzanie różnych form raportowania pozafinansowego, związanego ze zrównoważonym rozwojem np. raportów ESG. W bieżącym roku będzie nimi w Polsce objętych około 150 firm, ale już w przyszłym roku obowiązek raportowania będzie miało 3,5 tysiąca przedsiębiorstw. Wiarygodność firm na rynku, zarówno wobec kontrahentów, jak i konsumentów, możliwość uzyskiwania kredytowania w bankach, w coraz większym stopniu będzie powiązana z wpływem, jaki dany biznes ma na środowisko. - Z czasem cała gospodarka będzie się w ten sposób zazieleniała – zauważa Patryk Żółkowski. Na czym polega holistyczne podejście do transformacji energetycznej? Jak wdrażane zmiany wpływają na konkurencyjność firm? Czy gospodarka obiegu zamkniętego to przyszłość polskich przedsiębiorców i konsumentów i jaki wpływ tworzony miks energetyczny będzie miał na portfele Polaków? Na podcast zaprasza E.ON „Głosem eksperta" to podcast, w którym rozmawiamy na ważne tematy, opowiadamy o istotnych zjawiskach, wyjaśniamy trendy i zastanawiamy się nad tym, co warto wiedzieć tu i teraz, a także już za chwilę, w przyszłości. To rozmowy przygotowywane przez uznanych i doświadczonych dziennikarzy, które zawierają lokowanie marki.
Mon, 30 Sep 2024 - 32min - 2805 - Rosja: nowa doktryna atomowa, czy kolejny blef?
Putin zapowiedział zmianę doktryny nuklearnej Rosji. Jest to odbierane jako dalsza eskalacja i może wpływać zastraszająco na zachodnią klasę polityczną.
Fri, 27 Sep 2024 - 07min - 2804 - KRS stwierdza, że rząd nie istnieje z powodu feminatywów. "Poruszamy się w granicach totalnego absurdu i demolowania instytucji"Fri, 27 Sep 2024 - 13min
- 2803 - Dlaczego dzieci gnębią kolegów z klasy? Przemoc nam spowszedniała
16-letnia Julka z Lubina, która odebrała sobie życie po tym, jak przez 5 lat była prześladowana przez kolegów i koleżanki ze szkoły, to kolejna ofiara przemocy rówieśniczej w Polsce. Dlaczego ten problem jest wciąż aktualny i mimo kolejnych dramatów nie umiemy sobie z nim radzić? W tym odcinku „Półki z książkami” Anna Sobańda rozmawia z Małgorzatą Gołotą – dziennikarką, reporterką, autorką książek. Pretekstem do spotkania jest najnowsza książka autorki - „Nienawiść. Historie z dzieciństwa”. Jak wyjaśnia gościni odcinka, przemoc rówieśnicza jest destrukcyjna nie tylko dla ofiary, ale także dla sprawcy oraz świadków, którzy nie zareagowali na taką sytuację. W rozmowie poruszony zostaje temat radzenia sobie z negatywnymi emocjami i samotności wśród młodzieży. Małgorzata Gołota wyjaśnia, jakie kryteria muszą być spełnione, by można było mówić o przemocy, czym przemoc rówieśnicza różni się od agresji oraz co jest czynnikiem zwiększającym ryzyko, że dziecko stanie się ofiarą prześladowania w szkole. Z podcastu dowiemy się także, dlaczego przed przemocą rówieśniczą najbardziej chronią więzi społeczne Zapraszamy do słuchania.
Fri, 27 Sep 2024 - 43min - 2799 - Czy wprowadzenie do katalogu przestępstw "zabójstwa drogowego" poprawi bezpieczeństwo na drogach? [głosy słuchaczx]
Minister Sprawiedliwości zapowiedział wprowadzenie do katalogu przestępstw kategorii "zabójstwa drogowego". Czy słuchaczx uważają, że poprawi to bezpieczeństwo na drogach?
Tue, 24 Sep 2024 - 66min - 2798 - Holendrzy pozwolili rozlewać się rzekom 30 lat temu. Czas na nas?
Jak odbudowywać tereny popowodziowe? - Musimy zreformować podejście do zarządzania terenami narażonymi na powodzie, promując renaturalizację rzek i lepszą współpracę z lokalnymi społecznościami - mówiła w programie Magdalena Milert, ekspertka zajmująca się urbanistyką, architekturą i gospodarką przestrzenną, autorka bloga „Pieing”.
Tue, 24 Sep 2024 - 11min - 2797 - "Huk staje się symbolem naszej bezradności". Warszawa ma problem z nielegalnymi wyścigami samochodów?Mon, 23 Sep 2024 - 06min
- 2796 - Prawo i Sprawiedliwość źle odczytuje nastroje społeczne ws. powodzi
Z redaktorem Jakubem Majmurkiem z Krytyki Politycznej analizujemy jak w czasie powodzi zachowywały się partie polityczne, szczególnie opozycja wobec rządu Donalda Tuska. Omawiamy sondaże społeczne, jakie zostały zrealizowane od czasu wystąpienia powodzi w Polsce południowo-zachodniej. Czy Prawo i Sprawiedliwość straciło swój polityczny kompas i przestało czuć emocje społeczne? Nasz gość odkreśla, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie radzi sobie wizerunkowo w ostatnim czasie. Rozmawiamy również o sondażu dla "Rzeczpospolitej", w którym pytano "czy powodzie takie jak ta, która nawiedza obecnie południową Polskę, są spowodowane zmianami klimatu wywołanymi działaniami człowieka, czy naturalnymi zjawiskami meteorologicznymi."
Mon, 23 Sep 2024 - 10min - 2795 - Skutki Powodzi: Jak bezpiecznie postępować z żywnością, wodą i mieniem – rozmowa z Głównym Inspektorem Sanitarnym
Po ustąpieniu powodzi pojawiają się nie tylko problemy związane z infrastrukturą, ale także zagrożenia zdrowotne. Woda, która opada, pozostawia po sobie zanieczyszczenia sprzyjające rozwojowi bakterii i wirusów. Skażenia mogą prowadzić do chorób zakaźnych, takich jak tężec, dur brzuszny, czy wirusowe zapalenie wątroby typu A. Ważne jest stosowanie szczepień oraz zachowanie higieny, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się patogenów. Istotnym wyzwaniem jest także właściwa utylizacja odpadów popowodziowych, które mogą zawierać substancje niebezpieczne. Władze muszą zadbać o odpowiednią organizację składowisk oraz wsparcie psychologiczne dla poszkodowanych i ratowników. Ewa Podolska rozmawia z dr. Pawłem Grzesiowskim, głównym inspektorem sanitarnym, o roli inspekcji sanitarnej w zarządzaniu skutkami powodzi. Dr Grzesiowski wyjaśnia, jak inspekcja nadzoruje jakość wody pitnej i przeprowadza badania w miejscach dotkniętych kataklizmem. Omawiają również zasady bezpiecznego postępowania z żywnością skażoną wodą powodziową oraz procedury utylizacji leków i żywności.
Sun, 22 Sep 2024 - 41min - 2770 - Co łączy najbardziej śmierdzący owoc świata z aromatem kawy? Aromatem, za którym wkrótce zatęsknicie!
Plagi, jedna po drugiej, spadają na światowe plantacje kawy. To już nie tylko katastrofa klimatyczna, ale też masowe przestawianie wietnamskich farm na bardziej opłacalną uprawę durianów, śmierdzących owoców, które upodobali sobie zwłaszcza Chińczycy. A właśnie Wietnam był światowym potentatem w produkcji robusty - kawy uważanej za gorszą od arabiki, za to masowo wykorzystywanej do produkcji espresso i kaw rozpuszczalnych. Ceny kawy rosną tak szybko, że robusta stała się już droższa od swojej, uważanej za lepszą, siostry! Swoje dokładają konsumenci, którzy nie chcą już płacić majątku za kubek kawy w kawiarni, wolą pić w domu, a że profesjonalny ekspres nie wszyscy mają, więc sięgają po rozpuszczalną. Do tego dochodzi jeszcze plaga drugiego transportu oraz... kradzieży - tak, ziarna kawy są tak cenne, że padają ofiarą złodziei! Sponsorem odcinka jest OANDA TMS Brokers.
Mon, 23 Sep 2024 - 08min - 2769 - Damian Kocur i Mikołaj Lizut o filmie "Pod wulkanem"
Film "Pod wulkanem" Damiana Kocura to polski kandydat do Oscara. Film w przyszłym tygodniu będzie miał premierę na Festiwalu w Gdyni, a opowiada o losach ukraińskiej rodziny. W studio o filmie opowiadają reżyser i współscenarzysta Damian Kocur oraz producent i drugi reżyser, Mikołaj Lizut.
Fri, 20 Sep 2024 - 15min - 2768 - “Racibórz” pomógł uratować Wrocław - jak chronić się przed powodzią?
Jak powinniśmy chronić się przed powodziami? Inwestować w zbiorniki retencyjne, czy postawić na retencje naturalną? Jaką rolę odegrał zbiornik Racibórz? Czym różnią powodzie na nizinach od tych w górach. O tym porozmawialiśmy z prof. Robertem Kasperekiem z Zakład Hydrologii i Gospodarki Wodnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, specjalistą w zakresie hydrauliki koryt rzecznych i budowli, gospodarki wodnej i hydroenergetyki. Oraz z Piotrem Nieznańskim z WWF Polska i Koalicji Ratujmy Rzeki.
Thu, 19 Sep 2024 - 22min - 2767 - "Skala zniszczeń jest tak duża, że potrzeba żołnierzy." [Nadbrygadier przejął od burmistrzów zarządzanie kryzysowe]Wed, 18 Sep 2024 - 13min
- 2760 - "Musimy ostatecznie zaakceptować fakt, że zmiana klimatu osiągnęła poziom, który zagraża społeczeństwu i gospodarce"Tue, 17 Sep 2024 - 24min
- 2759 - Wrocław przygotowuje się do fali wezbraniowej
O aktualnej sytuacji powodziowej we Wrocławiu rozmawiamy z Tomaszem Sikorą z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta we Wrocławiu, członek sztabu kryzysowego.
Mon, 16 Sep 2024 - 10min - 2754 - Kolegium Tumanum. Polityczne podsumowanie tygodnia
Politycznego podsumowania tygodnia dokonujemy dla Państwa z dr Ewą Pietrzyk-Zieniewicz, politolożką z Uniwersytetu Warszawskiego.
Fri, 13 Sep 2024 - 15min - 2753 - Strategia zwycięstwa nad Rosją - dyplomatyczne wzmożenie USA [Blinken w Kijowie i Warszawie]
Co ujawnia wizyta Antony'ego Blinkena w Kijowie i Warszawie? Jak zmienia się strategia Stanów wobec wojny w Ukrainie? "Biden nie kandyduje, więc może być bardziej odważny w swoich decyzjach" mówi Bartłomiej Kot z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego.
Thu, 12 Sep 2024 - 12min - 2752 - Debata między Harris a Trumpem, to debata na remis
Z Andrzejem Kohutem, autorem podcastu "Po amerykańsku" oraz książki "Ameryka. Dom podzielony", podsumowujemy pierwszą debatę pomiędzy Kamalą Harris a Donaldem Trumpem, czyli dwójką kandydatów w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Wed, 11 Sep 2024 - 14min - 2751 - "Dopóki będzie celibat, dopóki będą się pojawiać takie skandale jak ostatnio w Drobinie"
O systemowych problemach Kościoła, które prowadzą do nadużyć i powtarzających się afer mówi mec. Artur Nowak, adwokat, publicysta i pisarz, autor książki "Plebania".
Wed, 11 Sep 2024 - 13min - 2750 - Jak Rosjanie wciągają imperialną kokainę? Rozmowa o książce "Odział chorych na Rosję"
Jak to możliwe, że aż 78% Rosjan popiera wojnę w Ukrainie? To pytanie Zachód zadaje sobie od dawna. Zdaniem Kuby Benedyczaka dla mieszkańców Rosji wojenna propaganda jest jak kokainowa kreska podawana im na złotej tacy przez Kreml. Dzięki niej nie łatwiej jest znosić trudy codzienności. W tym odcinku "Półki z książkami" Anna Sobańda rozmawia z autorem "Oddziału chorych na Rosję". Czym jest panoszący się w Rosji pochuizm? Jak zrodził się w Rosji ideał społeczny sadysty z poczuciem humoru, którego ucieleśnieniem jest Władimir Putin? Dlaczego Rosjanie potrzebują wroga? Czy putinizm przeżyje Putina i w końcu, jak będzie wyglądało rosyjskie społeczeństwo w przyszłości? Zapraszamy do słuchania.
Fri, 13 Sep 2024 - 35min - 2743 - Czy AI wyrzuci lektorów z pracy?
Zmarł James Earl Jones - głos Dartha Vadera. Sztuczna inteligencja jest dziś tak zaawansowana, że byłaby w stanie odtworzyć głos aktora. Nie cichnie też dyskusja o wypieraniu ludzi z pracy lektora przez AI. "Pamiętajmy, że głos jest daną osobową" - zwraca uwagę Paweł Bukrewicz, prezes Stowarzyszenia Lektorów Rzeczpospolitej Polskiej.
Tue, 10 Sep 2024 - 07min - 2742 - USA na chwilę przed debatą Trump-Harris
Z niecierpliwością czekamy na pierwszą (i, co niewykluczone, ostatnią) debatę między w-ce prezydent Kamalą Harris i ex-prezydentem Donaldem Trumpem. Jak wyglądają Stany Zjednoczone na kilka godzin przed debatą? Pytamy Michała Piękosia, redaktora naczelnego "Trybuny".
Tue, 10 Sep 2024 - 13min - 2738 - Wojciech Szczęsny ogłosił zakończenie kariery. Podsumowujemy występy uznanego bramkarza
O karierze Szczęsnego mówił Przemysław Pawlak – zastępca redaktora naczelnego tygodnika Piłka Nożna.
Sun, 01 Sep 2024 - 15min - 2737 - Terapia daremna a eutanazja. Nie utożsamiajmy jednego z drugim
Anestezjolodzy od lat mierzą się z tematem tzw. terapii daremnej, czyli pytaniem o to, w którym momencie pacjenta na OIOM-ie można odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Terapia daremna jest nieetyczna i nie powinna być stosowana. Ale część lekarzy boi się z niej zrezygnować, by nie mieć nad głową rodziny pacjenta, policji czy prokuratora. Rozmawiamy z prof. Jackiem Siewierą, anestezjologiem, który tym tematem zajmował się od lat ]
Sat, 31 Aug 2024 - 31min - 2736 - "PiS w ostatniej kampanii jechało na dopalaczach"
Gośćmi Wyborów w TOKu byli: Anna Gembicka - Prawo i Sprawiedliwość (posłanka), Paweł Zalewski - Polska 2050 Szymona Hołowni (poseł i wiceminister obrony narodowej), Krzysztof Kukucki - Lewica (prezydent Włocławka, były minister rozwoju i technologii), Michał Szczerba - Platforma Obywatelska (poseł do Parlamentu Europejskiego), Grzegorz Płaczek - Konfederacja (poseł)
Sat, 31 Aug 2024 - 52min - 2735 - Podsumowanie tygodnia, a w nim m.in. ostra polityczna wojna w PolsceFri, 30 Aug 2024 - 53min
- 2734 - "ZUS czy banki piszą już po ludzku. Czas na urzędników uniwersytetów". Na UW powołano Zespół ds. Prostego Języka
O planach zespołu mówiła jego koordynatorka prof. Monika Kresa z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Fri, 30 Aug 2024 - 26min - 2733 - "Decyzja zgodna z prawem i sprawiedliwością"
Z Tomaszem Trelą, posłem Lewicy, komentujemy dzisiejszą decyzję Państwowej Komisji Wyborczej, która podjęła uchwałę o odrzuceniu sprawozdania finansowego komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Thu, 29 Aug 2024 - 15min - 2732 - "Wojna w Gazie to wojna przeciwko dzieciom. W żadnym innym współczesnym konflikcie nie zginęło tyle dzieci"
O sytuacji humanitarnej w Gazie mówiła dr Magdalena Kumelska-Koniecko z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Mon, 09 Sep 2024 - 23min - 2731 - "Reprezentacja świetnie się spisała". Kończą się igrzyska paralimpijskie w Paryżu - bardzo udane dla Polaków
O wynikach naszych sportowców, wizerunku i warunkach pracy paralimipijczyków mówiła Joanna Mendak - pływaczka, sześciokrotna medalistka igrzysk paralimpijskich, uczestniczka zmagań w Paryżu.
Sun, 08 Sep 2024 - 26min - 2730 - "Służby trzeba wspierać i mieć do nich zaufanie"Sat, 07 Sep 2024 - 79min
- 2729 - "Nosze się z zamiarem". Marszałek Hołownia o wyborach prezydenckichFri, 06 Sep 2024 - 16min
- 2728 - "Tasowanie tej samej talii kart " - zmiany w ukraińskim rządzieThu, 05 Sep 2024 - 11min
- 2727 - Koniec platformy X w Brazylii
Brazylijczycy przestali mieć możliwość korzystania z platformy X. Aplikację zbanowano ze względu na niedostosowanie się do brazylijskiego prawa.
Wed, 04 Sep 2024 - 21min - 2726 - "Będziemy przekonywać, że nie jest to najlepsze rozwiązanie." Marszałek Żywno o kredycie 0%.
Czy Polska2050 Szymona Hołowni zmieni swoją nazwę i usunie nazwisko lidera? Pytamy wicemarszałka Senatu, Macieja Żywno (PL2050), który jest pierwszym gościem wtorkowej audycji. Wicemarszałka Senatu pytamy także o kredyt 0% i różnicę zdań na jego temat wewnątrz koalicji rządowej i wyraźny sprzeciw Polski2050. Rozmawiamy także o działaniach ministrów Polski2050 w rządzie i podsumowujemy ich dotychczasowe działania.
Tue, 03 Sep 2024 - 16min - 2725 - "Za rządów PiS stworzono niezwykle skuteczne narzędzie rozkradania pieniędzy" (Czesław Mroczek o zatrzymaniu Kuczmierowskiego)
Gościem Mikołaja Lizuta był Czesław Mroczek - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł Platformy Obywatelskiej.
Tue, 03 Sep 2024 - 09min - 2724 - "Mamy rejestr pedofilii. Czemu nie mamy rejestru kierowców, którzy mają zakaz prowadzenia pojazdów?"
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało dane dotyczące wypadków w tegoroczne wakacje. Choć wypadków było więcej niż w zeszłym roku spadła liczba ofiar śmiertelnych. Spadła też liczba wypadków z udziałem pijanych kierowców. Co może być powodem? Pytamy Łukasza Zboralskiego, redaktora naczelnego brd24.pl.
Mon, 02 Sep 2024 - 07min - 2721 - Twój kot lub pies nie powie, że coś go boli. Jak zatem rozpoznać, że pupilowi coś dolega? [lokowanie marki]
Zwierzęta niechętnie pokazują ból, ponieważ ewolucyjne chroni je to przed atakiem drapieżnika. Jak zatem rozpoznać, że naszego psa czy kota coś boli? O tym w kolejnym odcinku Zwierzopodcastu Karolina Wiśniewska rozmawia z Joanną Iracką lekarzem weterynarii, specjalizującą się w weterynaryjnej medycynie behawioralnej. Ekspertka wyjaśnia, na jakie zachowania zwierzęcia zwrócić szczególną uwgę i co może być sygnałem tego, że psa czy kota coś boli. Z podcastu dowiemy się także, czy zwierzęta wokalizują bardziej intensywnie w przypadku cierpienia, co w ogóle może boleć zwierzę i jak np. rozpoznać ból głowy u psa czy kota oraz do czego może prowadzić bagatelizowanie zmian w zachowaniach zwierzęcia, które mówią o bólu. Na podcast zaprasza Vetoquinol
Wed, 04 Sep 2024 - 24min - 2720 - Wspierać, ale nie "jojać". Jak postępować z psem po adopcji w nowym domu?
Adopcja zwierzaka to ważne wydarzenie, które może wywoływać stres nie tylko u nowego członka rodziny, ale także u jego opiekunów. Jak się do niej przygotować i jak zaplanować pierwsze dni psa czy kota w nowym domu? O tym w kolejnym odcinku Zwierzopodcastu Karolina Wiśniewska rozmawia z Magdą Migdał i Timem Symesem z Fundacji Przyjaciele Palucha, wieloletnimi wolontariuszami działającymi na rzecz zwierząt. Goście odcinka zapewniają, że zmiana miejsca zamieszkania to dla zwierzęcia zawsze duży stres. Dlatego tak ważnym jest, by jego opiekun zachował spokój i odpowiednio zorganizował pierwsze dni w nowym domu. Z podcastu dowiemy się, jak zaplanować pierwsze spacery, od kiedy można zostawiać psa samego w domu i dlaczego nie powinno się zabierać zwierzaka w tym czasie na wakacje. Na podcast zaprasza Vetoquinol
Mon, 19 Aug 2024 - 24min - 2704 - Płatności w mObywatelu
mObywatel czyli aplikacja z cyfrowymi dokumentami i serwis do załatwiania spraw, cały czas się rozwija.
Fri, 23 Aug 2024 - 01min - 2699 - Sławomir Mentzen - pierwszym oficjalnym kandydat na prezydenta
Z Michałem Danielewski, redaktor naczelnym oko.press, rozmawiamy o pierwszym, pewnym kandydacie w wyścigu o fotel prezydencki. Konfederacja jako swojego kandydata wskazała Sławomira Mentzena. Z redaktorem Danielewskim rozmawiamy o przyszłorocznych wyborach prezydenckich i giełdzie nazwisk jaka się obecnie odbywa w mediach.
Wed, 21 Aug 2024 - 11min - 2698 - Powódź z '97 niczego nas nie nauczyła? Gwałtownych ulew będzie coraz więcej, a my budujemy na terenach zalewowych
Zmiany klimatyczne fundują nam nie tylko susze, ale też gwałtowne opady, które kończą się interwencjami straży pożarnej. "Żaden system odprowadzenia tej wody czy Z trasy czy to z miejskich ulic nie jest w stanie temu podać" - mówi dr inż. Tadeusz Rzepecki, przewodniczący rady Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie", prezes Tarnowskich Wodociągów.
Tue, 20 Aug 2024 - 07min - 2697 - Czemu sprawcy wypadków drogowych nie idą do więzienia (albo idą bardzo rzadko)?Mon, 19 Aug 2024 - 12min
- 2696 - "Smuda był piłkarskim farciarzem". Byłego selekcjonera reprezentacji wspomina Maciej SzczęsnySun, 18 Aug 2024 - 11min
Podcasts semelhantes a TOK FM Select
- Historia Jakiej Nie Znacie Cezary Korycki
- Podcast Wojenne Historie Historia II wojny światowej
- WojewódzkiKędzierski Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
- Mellina Marcin MELLER
- Psychologia, którą warto znać Mirosław Brejwo
- Rozmowy Polskiego Radia 24 Polskie Radio S.A.
- Radio Naukowe Radio Naukowe - Karolina Głowacka
- Podcast Historyczny Rafał Sadowski
- Dorwać bestię RMF FM
- Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM RMF FM
- Misja specjalna RMF FM
- Soundsitive Kids - Bajki dla dzieci Soundsitive Studio
- Kwadrans na angielski Szymon Marciniak
- Nauka To Lubię Tomasz Rożek
Outros Podcasts de Notícias e Política
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Gość Radia ZET Beata Lubecka
- Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka Dariusz Rosiak
- Radio Wnet Radio Wnet
- Express Biedrzyckiej - seria DOBRZE POSŁUCHAĆ Kamila Biedrzycka
- Stan Wyjątkowy Onet
- Dział Zagraniczny Maciej Okraszewski
- Układ Otwarty. Igor Janke zaprasza Igor Janke
- Puls Tygodnia Dla Dorosłych Radiowcy Bez Cenzury
- Popołudniowa rozmowa w RMF FM RMF FM
- Za Rubieżą. Historia i polityka Miłosz Szymański
- OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich Ośrodek Studiów Wschodnich
- Global News Podcast BBC World Service
- Na Podsłuchu - Niebezpiecznik.pl NIEBEZPIECZNIK.pl
- Podejrzani politycy Radio ZET
- Эхо Москвы Feed Master by Umputun
- Economist Podcasts The Economist
- 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET Radio ZET
- Dwie lewe ręce Dwie Lewe Ręce
- Strefa Wpływów Polskie Radio S.A.