Nach Genre filtern

Буде тобі наука

Буде тобі наука

Kunsht/Куншт

Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

273 - Чому герпес з нами назавжди? / Начитала МаріАм
0:00 / 0:00
1x
  • 273 - Чому герпес з нами назавжди? / Начитала МаріАм

    На сьогодні відомо багато герпесвірусів — близько 130. І 9 з них можна знайти серед людей. На жаль, герпес не можна вилікувати, але можна приглушити реактивацію. Як саме та які серйозні ускладнення можуть бути пов'язані з герпесом?

    Sun, 17 Nov 2024 - 08min
  • 272 - Про що ми говоримо, коли говоримо про «психосоматику»? / Начитав Павло Пігура

    Що таке психосоматика і чи справді вона існує? У цьому епізоді розглядаємо, як психологічні фактори можуть впливати на фізичне здоров'я та якими термінами краще послуговуватися.

    Sun, 10 Nov 2024 - 15min
  • 271 - Як християнство і маркетинг змінили геловінські традиції? / Начитала Анна Ніколаєва

    Шок-контент: День Усіх Святих і його переддень спочатку не припадали на 1 листопада і 31 жовтня відповідно. Свято-згадка про всіх мучеників і святих попервах припадало на 13 травня. Чому так? Як християнство вплинуло на святкування Геловіну? Звідки взялися традиції фігурно вирізаних гарбузів, дарування солодощів і перевдягання в костюми?

    Sun, 3 Nov 2024 - 10min
  • 270 - Чому в холодильнику псуються навіть охолоджені продукти? / Начитав Дмитро Однороженко

    У кожного з нас принаймні раз у холодильнику розквітала цивілізація. Наприклад, коли не поставили на ніч суп у холодильник зі свіжою зеленю або коли огірочки раптово стали білими й пухнастими. Причиною є вплив мікроорганізмів. Чому холодильник не рятує всі наші смаколики, навіть коли немає екстрених вимкнень електроенергії? Як цьому запобігти і які продукти не варто їсти в жодному разі після перших ознак псування?

    Sun, 27 Oct 2024 - 10min
  • 269 - Кому присудили Нобелівську премію 2024 з фізіології або медицини, фізики, хімії та літератури? / Начитав Павло Текучев

    Щороку в жовтні видатні науковці й науковиці по всьому світу затамовують подих, коли лунає телефонний дзвінок. «Це може бути повідомлення зі Стокгольма про Нобелівську премію!» — сподіваються вони. Кому присудили Нобелівську премію з фізіології або медицини, фізики, хімії та літератури у 2024 році? Слухайте голосом артиста Павла Текучева.

    Sun, 20 Oct 2024 - 24min
Weitere Folgen anzeigen