Filtrer par genre

Ženy ako my|Diva.sk

Ženy ako my|Diva.sk

Ringier Slovakia Media

Rozhovory so zaujímavými osobnosťami, inšpiratívnymi ženami a mnoho ďalšieho zo ženského sveta si môžete vypočuť v podcastoch Ženy ako my, ktoré vám prináša Ženský segment Aktualít - magazín Diva.sk. Príbehy, aktuálne témy či skúsenosti, s ktorými sa stretáva každá jedna z nás. Ako si s nimi poradiť? Aj to sa dozviete v našich podcastoch.

73 - O jeden zákrok majú Slovenky stále najväčší záujem - prečo? Podstúpiť ho je v poriadku, ale estetické výkony by mali byť vyberané a urobené tak, aby sa za ne žena nemusela hanbiť
0:00 / 0:00
1x
  • 73 - O jeden zákrok majú Slovenky stále najväčší záujem - prečo? Podstúpiť ho je v poriadku, ale estetické výkony by mali byť vyberané a urobené tak, aby sa za ne žena nemusela hanbiť

    Sme generáciu botoxu? Kde sa vzal trend obrovských pier, a prečo sa dnes už aj mladé dievčatá boja vrások a starnutia viac, než čohokoľvek iného? Na všetky tieto otázky odpovedá v podcaste Ženy ako my dermatovenerologička MUDr. Zuzana Bukovinská.

    Estetická medicína zažíva v poslednom období dramatický boom a jej vplyv na spoločnosť je zrejme neprehliadnuteľný. Žien, ktoré túžia vyzerať stále lepšie, je čoraz viac, no hranica medzi prirodzenosťou a veľkými, badateľnými zákromi, je u mnohých žien čoraz tenšia. Dá sa chodiť na estetické zákroky a stále vyzerať prirodzene?

    Akými trendami sa nechávajú unášať dnešné mladé ženy aj dievčatá? A môže robiť estetické zákroky aj obyčajná kozmetička? A ktoré celebrity majú toho na tvári urobeného viac, než by ste tipovali? Na všetky tieto otázky odpovedá v podcaste Ženy ako my MUDr. Zuzana Bukovinská, rozprávala sa s ňou Miroslava Zahatlanová.

    Sme generáciou botoxu? Čo hovorí lekárka

    “Povedala by som, že dnešná generácia je najmä generáciou možností. Na jednej strane je fajn, pokiaľ to vieme používať, nie nadužívať alebo zneužívať. A toto je presne tá citlivá generácia dievčat, ktoré naozaj možno ešte nemajú úplne potvrdenú takú svoju identitu, alebo si ju ešte len budujú,” hovorí na úvod Zuzana Bukovinská o tom, či si myslí, prečo dnešné mladé dievčatá neváhajú aj v mladom veku siahať po botoxe a výplniach.

    “Keď príde 20-tnička s tým, že chce botox za účelom zmiernenia vrások, tak sa to s ňou snažím ešte nejako odkonzultovať, nastavím jej hlavne správne nejakú rutinu,”hovorí.

    “Naozaj ja ako lekár mám právo, môžem a často aj odmietnem nejaký typ výkonu, pokiaľ ja s ním nie som stotožnená, alebo nechcem, aby sa toto prezentovalo ako moja práca,” hovorí doktorka Bukovinská o tom, či je lekár povinný urobiť niekomu estetický zákrok len preto, že si ho vyžiada.

    Aká tenká je hranica medzi prirodzenosťou a “preplácanosťou”

    Možno aj vy stretávate čoraz častejšie ženy, ale už aj mužov, ktoré to so zákrokmi jednoducho začali preháňť. Ako je to s aplikovaním kyseliny, môžu tieto zákroky spôsobiť nejaké problémy, majú vedľajšie účinky, prípadne sa môžu aplikovať častejšie, než je odporúčané? Mnoho žien totiž vídať s tvárou, ktorá sa na seba buď už vôbec nepodobá, prípadne je značne vidieť, že sa jej tvár už takmer vôbec nehýbe. Ako je to teda možné?

    “Pokiaľ sú tieto zákroky vykonávané pod dohľadom lekára, ideálne len jedného, ktorý tú klientku pozná, má záznamy, vedie si o nej nejakú tú históriu, že čo jej bolo a kedy jej bolo aplikované, tak by sa toto naozaj nemalo diať. Lebo my sme nejaké tie pauzy alebo tie také predpísané rozostupy naozaj povinní dodržiavať,” opisuje lekárka.

    Doktorka Bukovinská prezrádza v podcaste aj to, že sa rozostupy sa ale často nedodržia a výplní je veľa.

    “Príkladom je tzv. overfilled syndrome. Čiže to je veľmi časté, že naozaj práve tou prehnanou aj častou aplikácou, kedy je aj frekvencia vysoká - ale aj objemami, že to množstvo je veľké, môže naozaj vzniknúť, je to typické napríklad pri lícnych kostiach, alebo pri perách. To sú také oblasti, kde to vie naozaj vzniknúť veľmi rýchlo. Tá tvár vyzerá nafúknuto, preplneno. Volá sa to aj alienifikácia, alebo laicky taký - výzor mimozemšťana,” hovorí dermatovenerologička o tom, čo sa stane, ak sa to výplňami dlhodobo preháňa.

    V podcaste sa ešte dozviete:

    aký je rozdiel medzi botoxom a kyselinou hyalurónovou kde vznikol trend obrovských pier či môže robiť pery či pichať botox aj obyčajná kozmetička prečo a v čom má kožný lekár občas pocit, že je aj psychológ či je pravda, že si ženy nechávajú robiť zákroky len kvôli tomu, že partner zhadzuje ich výzor ktoré celebrity majú zákroky a čo má urobené Anne Hathaway, Jennifer Aniston či blake Lively
    Wed, 06 Nov 2024 - 51min
  • 72 - Majú to atraktívne ženy v živote ľahšie? Pekné ženy musia neustále dokazovať, že majú aj iné kvality, priznáva naša MISS

    Mnohí si myslia, že krásne ženy to majú v živote automaticky úplne jednoduché a oveľa ľahšie dosiahnu všetko, na čo si len myslia. Čo si však o tom myslí víťazka súťaže krásy? Počúvajte spolu s nami...

    Každý z nás prežíva rôzne etapy života, prežívame vzostupy, ale aj pády na dno. A je len na nás, ako sa k ťažkým momentom postavíme a či dokážeme ísť za svojimi snami. Dokonalým príkladom je aj mladá, krásna a talentovaná ešte stále úradujúca MISS Slovensko Daniela Vojtasová.

    Na prvý pohľad je krásna a charizmatická, ale po krátkom rozhovore si uvedomíte, že jej najväčšími prednosťami sú vnútorná sila, cieľavedomosť a pokora. Daniela Vojtasová, aktuálna držiteľka titulu MISS Slovensko, s nami otvorene hovorila nielen o svojej ceste za korunkou, ale aj o výzvach, ktorým musela čeliť už od detstva, o hodnote sebalásky a o tom, čo pre ňu skutočne znamená byť MISS.Rozprávala sa s ňou Miroslava Zahatlanová.

    Aká bola cesta Daniely až ku korunke?

    Cesta Daniely k titulu nebola ľahká, v podcaste Ženy ako my sa podelila o svoje začiatky aj o to, čím všetkým si prešla. Ako dievča z malého mesta prišla vo veľmi mladom veku do Bratislavy, kde si pomaly a postupne začala plniť svoj sen.

    “Bolo to veľmi náročné, musím povedať, že to bolo jedno z najnáročnejších, ale najlepších rozhodnutí, aké som v živote mohla spraviť. Lebo som bola toho názoru, že čím skôr človek začnem, tým je to pre mňa lepšie. Na čo mám čakať do osemnástich, keď už teraz si môžem začať budovať možno nejaké kontakty v Bratislave, spoznať to mesto, spoznať ľudí a posúvať sa nejak. A to bolo podľa mňa veľmi zásadné rozhodnutie v mojom živote, ktoré ma ovplyvnilo vo všetkom. Takže bolo to náročné, ale bolo to super,” hovorí na úvod Daniela o svojom rozhodnutí presťahovať sa.

    Aj napriek tomu, že vyhrala súťaž krásy aj ona sa stretáva na sociálnych sieťach s kritikou.

    “Ja mám pocit, že keď človek nejakým spôsobom vystupuje z toho priemeru, tak bohužiaľ dostáva nejakú formu shamingu. Či je buď veľmi vysoký, nízky, pribratý, či vychudnutý, vždy je za niečo kritizovaný,” hovorí Daniela.

    V podcaste sa okrem iného ešte dozviete:

    čo si o stereotypoch týkajúcich sa krásy myslí aktuálna Miss Slovensko, Daniela Vojtasováaké výzvy musela Daniela prekonávať od detstva a počas svojej kariéryprečo sa rozhodla presťahovať do Bratislavy a aký to malo vplyv na jej životako sa Daniela vyrovnáva s kritikou na sociálnych sieťach a prečo verí, že krása môže byť dvojsečnou zbraňou.jej názory na hodnotu sebalásky a dôležitosť vnútorných kvalít a vzdelania


    Sun, 22 Sep 2024 - 50min
  • 71 - Aj ja mávam ťažšie dni, no keď vidím výsledky svojej práce, tak viem, že to má zmysel a motivuje ma to ďalej, hovorí ocenená učiteľka Michaela Babejová

    Hovorí sa, že keď si vyberiete prácu, ktorú milujete, už nikdy v živote nebudete musieť pracovať. Mnohí z nás celý život hľadajú svoje zaradenia a chcú robiť to, čo ich baví a napĺňa, no nie každý má toľko šťastia, aby takúto prácu našiel. Ešte aj dnes je totiž len hŕstka ľudí, ktorí berú svoju prácu ako poslanie a žiaľ, čoraz menej ich je v radách učiteľov.

    O to krajšie je spoznať učiteľov, ktorí svoju prácu robia naozaj zo srdca a berú ju skôr ako poslanie. Jednou z nich je aj mladá pani učiteľka Michaela Babejová, ktorá učí na základnej škole v Budimíre a získala ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska 2023. Vypočujte si jej inšpiratívny príbeh v podcasteŽeny ako my, rozprávala sa s ňou Miroslava Zahatlanová.

    Michaela Babejová si vo svojej práci uvedomuje, že každý žiak je jedinečný a má odlišné potreby a talenty, preto kladie veľký dôraz na individuálny prístup. Snaží sa spoznať každého žiaka osobne a prispôsobiť svoje metódy tak, aby čo najlepšie podporovala jeho rozvoj i jedinečnosť. Tento prístup umožňuje deťom cítiť sa v škole bezpečne a akceptovane, čo je nevyhnutné pre ich akademický a osobnostný rast. A patrí Miška k ženám, ktoré vždy túžili po tom, stať sa pani učiteľkou a robí tak svoje vysnívané povolanie?

    “Ja odkedy si pamätám, že som dostávala otázky, čím chcem byť keď budem veľká - moja odpoveď bola vždy jednoznačná - chcem byť pani učiteľkou. Moji rodičia vždy o učiteľoch hovorili s veľkou úctou a rešpektom, u nás doma sme tak celkovo k učiteľskému povolaniu vzhliadli. Aj ja som som mala vždy veľké šťastie na dobrých učiteľov,” hovorí na úvod Michaela Babejová, ktoráne dávno získala ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska 2023.

    U detí podporuje jedinečnosť aj kreativitu

    V súčasnom svete je dôležité, aby deti rozvíjali kritické myslenie a kreativitu. Michaela Babejová preto do svojich hodín začleňuje aktivity, ktoré vo veľkom podporujú tieto zručnosti. Prostredníctvom rôznych projektov, diskusií a tvorivých úloh motivuje žiakov premýšľať mimo zaužívaných príncípov a snaží sa hľadať inovatívne riešenia aj aktivity.

    Ocenenie Michaely Babejovej je nielen uznaním jej práce, ale aj inšpiráciou pre ďalších učiteľov, ktorí sa snažia deti učiť aj inovatívnejšie. Je totiž príkladom toho, ako môže byť vzdelávanie dynamické, kreatívne a prispôsobené potrebám žiakov. Svojou prácou ukazuje, že aj v tradičnom školskom prostredí je možné zavádzať moderné metódy, ktoré pripravujú deti na výzvy súčasného sveta. Michaela Babejová je skutočnou učiteľskou osobnosťou, ktorá mení životy svojich žiakov k lepšiemu. Viac si môžete vypočuť v podcaste.

    V podcaste Ženy ako my sa ešte dozviete:

    -ako Michaela vníma svoje povolanie

    - čo pre ňu znamená ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska

    -aké inovatívne metódy používa pri výučbe

    -aké vlastnossti by mal mať podľa nej dobrý učiteľ

    Sun, 23 Jun 2024 - 48min
  • 70 - Aká matka, taká Katka - potvrdzuje to história aj najnovšie štúdie

    Aj vy ste si už niekedy vypočuli, že sa správaním podobáte svojej mame? Možno si to ani neuvedomujeme, ale tak, ako nám to dokazuje história, dokazujú to aj najnovšie výskumy. V čom všetkom sme si s mamami podobné a v čom nás dokážu ovplyvniť? Práve dnes na Deň matiek, by sme na to nemali zabúdať.

    Ako deti svoje mamy milujeme a vzhliadame k nim, čím sme však staršie, tým je tento vzťah náročnejší. Kým niekto má so svojou mamou priam idylický vzťah, niekto má práve naopak, so svojou mamou vzťah komplikovaný. Nech je to ale tak či onak, mnohé ženy si vypočujú, že sa na svoju mamu v mnohom podobajú.

    Najnovšie štúdie a výskumy ukazujú, že mamy dokážu svoje dcéry ovplyvniť v mnohých oblastiach. Sú to totiž práve mamy, ktoré ovplyvňujú správanie dcér v blízkych vzťahoch s ostatnými, zohrávajú významnú úlohu pri názore na svoje vlastné telo, mamy dokonca dokážu ovplyvniť budúce kariéry a výber povolania svojich dcér. Dokonca existujú dôkazy, že poruchy nálady sa geneticky prenášajú z matky na dcéru. Zdá sa vám to povedomé?

    Ak ale máte pocit, že je tomu tak len dnes, ste na omyle. Vzťah matky a dcéry bol veľmi dôležitý už v minulosti a boli to práve mamy, ktoré si boli svojim dcéram tými najbližšími. Kým chlapci prirodzene vzhliadali k otcom, pre dievčatá bola mama tou najdôležitejšou osobou. Dievča sa okolo 5-6 rokov dostalo pod kuratelu mamy, ktorá ho postupne zaúčala do domácich prác a pripravovala ju na život manželky, matky a gazdinej, učila ju krôčik po krôčiku všetky domáce práce, ktoré raz bude potrebovať. Niet sa preto čo čudovať, že mama a dcéra mali k sebe veľmi blízko. Vypočujte si podcast o tom, ako to bolo v minulosti.

    V podcaste sa ešte okrem iného dozviete

    -ako boli v spoločnosti vnímané mamy, aký bol ich vzťah s deťmi

    -či bola v minulosti napríklad mama pre dcéru aj kamarátka?

    -či sa zdôverovali ženy s nejakými problémami alebo aj napríklad láskami svojim matkám

    -čo všetko museli mamy naučiť svoje dcéry do života

    Sun, 12 May 2024 - 56min
  • 69 - Pohyb potrebuje každý z nás, sme na to evolučne nastavení, hovorí Janka Šimkovičová, ktorá kedysi v práci vyhorela a samu seba našla až pri zdravom životnom štýle

    Každá z nás si počas roka kladie otázku, ako sa dostať do formy, mnohé ženy však robia veľa chýb a o chudnutí kolujú aj rôzne mýty.

    Ako sa z úspešnej manažérky stane zanietená športovkyňa? Hoci by sa mohlo zdať, že vášen k športu a pohybu nájdu len ľudia, ktorí sa tomu vo veľkom venujú od útlehu veku, nemusí to byť vždy tak. Svedčí o tom aj príbeh Janky Šimkovičovej, ktorá sa po ukončení práce v korporáte začala venovať tomu, čo ju najviac baví. Dnes je zakladateľku fitnes platformy Supershape, kde sa venuje spolu s ďalšími odborníkmi klientom a pomáha im k životným zmenám v oblasti zdravého životného štýlu. Ako sama hovorí, nemusí to byť vždy len o makaní v posilke, hýbať sa môžeme aj prirodzene. S Jankou sa rozprávala Miroslava Zahatlanová.

    Od vyhorenia k podnikaniu

    Aj vy máte pocit, že nie ste športový typ a k pohybu nemáte špeciálny vzťah? “Aj ja som bola bežná žena a bežné dieťa, bývali sme veľa vonku, takže pohyb tam vždy bol ale nebolo to nejako vrcholovo, takže aj človek, ktorý sa nevenuje športovaniu nejako vo veľkom, si vie nájsť k pohybu cestu,” hovorí na úvod Janka Šimkovičová.

    Ako mladá, tesne po škole začala pracovať v korporáte, kde však veľmi rýchlo prišla na to, že táto cesta pre ňu nie je správna. Rovnako, ako dnes mnohí mladí vyhorela a povedala si, že svoj život jednoducho zmení. Nakoniec v sebe našla svoju vášeň k športu, pohybu a zdravému životnému štýlu.

    Janka však priznáva, že o chudnutí ešte stále koluje množstvo rôznym mýtov, ktorým veríme.

    “Hýbať sa musí každý z nás, v tom som nekompromisná, sme na to evolučne nastavení. Keď sa človek začne vedome vnímať, a príde na to, koľko počas dňa sedí, príde na to že presedí aj polovicu života. Jednoducho, to cvičenie a pohyb je pre telo dôležité, najmä v tom, aby telo fungovalo tak ako má. Bez obyčajného pohybu - to znamená nejaké aj prechádzky v prírode, nebude naše telo fungovať,” pripomína Janka Šimkovič.

    “Mnohé ženy sú motivované a chcú niečo zmeniť, ale idú na cvičenie veľmi zhurta, žiaden extrém nie je dobrý a nikto pri tom potom dlho nevydrží. To znamená, že ak začínam cvičiť, dávam si toho menej, aj keby to mali byť dva tréningy týždenne, aj kratší čas. Aj u mňa nastal veľký zlom vtedy, keď som pochopila, že pohyb mi neskutočne pomáha aj mentálne, zrazu som začala pravidelne cvičiť nie kvôli schudnutiu,” hovorí Janka Šimkovičová.

    V podcasteŽeny ako mysa ešte dozviete:

    -ako sa Janka dostala k vlastnému podnikaniu

    - čo je pre ňu pri cvičení najdôležitejšie

    -najčastejšie mýty a chyby, ktoré robíme pri cvičení aj stravovaní

    -či musíme striktne dodržiavať zásady zdravej stravy a jedálnička

    -ako často by sme mali cvičiť

    Sun, 21 Apr 2024 - 42min
Afficher plus d'épisodes