Filtra per genere

Ryto allegro

Ryto allegro

LRT

Naujausia kultūros informacija, pokalbiai su išskirtinėmis asmenybėmis, diskusijos aktualiais kultūrinio gyvenimo klausimais – muzikiniame žurnale „Ryto allegro“ šiokiadieniais 08.10 val. per LRT KLASIKĄ.

9347 - Stiprinant piliakalnių apsaugą tikimasi išspręsti įsisenėjusias problemas
0:00 / 0:00
1x
  • 9347 - Stiprinant piliakalnių apsaugą tikimasi išspręsti įsisenėjusias problemas

    Spaudos apžvalga.

    Šiauliuose prasidėjo kasmetis tarptautinis šiuolaikinio meno ir mados festivalis „VIRUS“. 29-tą kartą rengiamas festivalis stebins parodomis, performansais, šokiais, madų šou. Šiųmetis festivalis prasidėjo Kazimiero Brazdžiūno ir Tomo Daukšos paroda „Pokštas“.

    Klaidingų įsitikinimų vedami žmonės anksčiau vadovavosi eugenikos idėja, kuria buvo skatinama atrinkti neva geresnius individus reprodukcijai. Dėl šios teorijos kai kurios šalys sukūrė netgi įstatymus, pagal kuriuos vykdytos sveikatos patikros. Po jų dažnai nukentėdavo visiškai nekalti asmenys. Kaip atsirado eugenikos idėja ir kokie jos svarbiausi principai? Pasakoja Vesta Vitkutė.

    Vilniaus universiteto matematikos fakulteto dėstytojas Vytenis Šumskas pripažintas Metų jaunimo influenceriu ir Metų jaunimo darbuotoju.

    2022 m. parengus ir pernai patvirtinus Veiksmų planą, numatantį Lietuvos piliakalnių apsaugos stiprinimą, jį vykdant atrinkti 138 reikšmingiausi piliakalniai, kuriems bus suformuoti ir įregistruoti žemės sklypai. Teigiama, kad tokiu būdu netrukus bus išspręsta ilgus metus užsitęsusi problema – bešeimininkių ir ne visuomet atidžiai prižiūrimų piliakalnių statusas.
    Pokalbis su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos Viešojo valdymo grupės patarėja Diana Varnaite.

    Užsienio spaudos apžvalga.

    Druskininkuose, ilgus metus vaiduokliu buvęs sanatorijos "Nemunas" pastatas atgimė naujam gyvenimui ir įgavo išskirtinę išvaizdą - pastato fasadus papuošė didžiausios pasaulyje Čiurlionio paveikslų reprodukcijos.
    Apie verslo ir kultūros simbiozę ir didžiausias Čiurlionio reprodukcijas ant „Nemuno by CITUS“ pasatato fasado pokalbis su projektą sumaniusios ir įgyvendinusios įmonės „Citus“ įkūrėju Mindaugu Vanagu.

    Klaipėdos parodų salėse atidarytos abstrakčiosios tapybos pradininkės Kazės Zimblytės ir Izraelyje kuriančio menininko Leo Rėjaus parodos. Taip pat atidaroma dešimtoji Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus menininkų paroda „Vakarų vėjai ’24“.

    Ved. Donatas Šukelis

    Thu, 14 Nov 2024
  • 9346 - Lūkesčiai kultūros ministrui: išdidus santykis su kultūra ir aistringa lyderystė

    Susipažįstame su spaudos publikacijomis kultūros tema.

    Specialistai teigia jaučiantys, kad daugėja kalbos sutrikimų turinčių žmonių. Tiesa, priežasčių yra įvairių, bet geresnė ir sutrikimų diagnostika.

    Šiemet minime vieno įdomiausių režisierių Piterio Bogdanovičiaus 85-ąsias metines ir prisimename jo filmą „Paskutinis kino seansas“.

    Tarp devynių konkurso „Moterims moksle" laureačių – trys lietuvės mokslininkės Greta Varkalaitė, Šarūnė Daškevičiūtė bei Viltė Janušauskaitė.

    Vilniuje prasideda vaikų literatūros industrijos dienos „Kūrėjų sala".

    Kokie kultūros bendruomenės lūkesčiai būsimajam kultūros ministrui?

    Vilniuje prasideda Knygų dizaino konferencijos renginiai.

    Pompidou meno centre Paryžiuje Mo muziejaus paroda „Lietuvos menas nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Istorinė donacija“.

    Ved. Marius Eidukonis

    Wed, 13 Nov 2024
  • 9345 - LATGA Taryba pirmininko pareigas patikėjo Stanislavui Stavickiui-Stano

    Spaudos apžvalga.

    „Panemunės šilo ženklas tampa beveik simboliu, ženklinančiu devynioliktus metus, kuriuos, šiek tiek pritempiant, galima vadinti ilgo XX amžiaus pabaigos metais“,– sako menotyrininkas Ernestas Parulskis.

    Iš Berlyno vokiškas teatro scenas apžvelgia Aušra Kaminskaitė. Pasak scenos menų kritikės, net ir šių laikų teatras remiasi į Bertoldą Brechtą – „vieną ryškiausių visų laikų teatro figūrų“.

    Klasikos koncertų salių rekomendacijos su Gabija Narušyte.

    Daugiau nei 640 bibliotekų Lietuvoje kvies į Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymus. Kiek šiaurietiška literatūra įdomi ir už šios savaitės ribų?

    Dingusiu laikytas leidinys rastas Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Tarp saugomų istoriko Antano Tylos dokumentų aptikta brošiūrėlė „Maldos taikai išprašyti (į Šv. Jackų)“.

    Atsinaujinusi LATGA Taryba pirmininko pareigas patikėjo Stanislavui Stavickiui-Stano. Kokias pagrindines autorių problemas mato pirmininkas?

    Naujausi Domanto Razausko muzikiniai atradimai.

    Ved. Justė Luščinskytė

    Tue, 12 Nov 2024
  • 9344 - Gal būsimas kultūros ministras Birutis: žadami pokyčiai atminties politikoje, MRF auditas

    Susipažįstame su spaudos publikacijomis kultūros tema.

    Pasaulio kultūros naujienų apžvalga.

    Kokias premjeras savo žiūrovams žada Šilutės kamerinis dramos teatras?

    Kuršių nerijos istorijos muziejuje atidaroma paroda „Muziejų kuriame kartu ‘24: ATRADIMAI“.

    Į Kauną sugrįžta šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš Arti”.

    Vienu realiausių kandidatų užimti kultūros ministro poziciją įvardijamas Šarūnas Birutis. Kokios kultūros politikos galime tikėtis?

    Savaitgalį pasibaigė paroda „Paris photo“, kurioje ypatingo dėmesio sulaukė Lietuva.

    Šveicarijoje vykusiuose prestižiniuose scenos meno apdovanojimuose lietuvių choreografė ir šokėja Anna-Marija Adomaitytė pelnė kylančios kūrėjos apdovanojimą.

    Ved. Marius Eidukonis

    Mon, 11 Nov 2024
  • 9343 - Kiek kino kūrėjams svarbus dalyvavimas Talino tarptautiniame kino festivalyje?

    Spaudos apžvalga.

    „Slapta režisieriaus aistra ir tikrovės magija” – taip savo apžvalgą pavadino kolega Vytautas Bikulčius, kurioje apžvelgia ispanų kino režisieriaus Pedro Almodóvaro knygą „Paskutinis sapnas“ ir kubiečių rašytojo Alejo Carpentiero romaną „Šios žemės karalystė“.

    „Dieviškesnio už jį nieko neturime“, – sako Čiurlionį tyrinėjanti aktorė ir režisierė Livija Krivickaitė. Didelę savo kūrybos dalį ji yra paskyrusi Čiurlioniui. Anot menininkės, reikėtų atskirti, kur yra Čiurlionio kūrybos interpretacijos, o kur – tikrąjį Čiurlionį besistengiantys pateikti darbai.

    Šią savaitę Kultūros ministerija inicijavo diskusiją „Tarp eilučių: kokį pokytį kuria mecenatai?“. Valdovų rūmuose esančioje mecenato dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje susirinko kultūros ir verslo atstovai aptarti mecenatystės svarbą, iššūkius ir galimybes Lietuvoje.

    Lapkričio 5-25 dienomis į Alytų jus kviečia XIII-asis tarptautinis teatrų festivalis „COM·MEDIA“: atsinaujinęs ir pasikeitęs. Alytaus teatras kviečia (Iš)gyventi naktį Alytaus miesto teatre! Teatrinių įvykių naktis COM•MOON•A – partizaninė opozicija klasikiniam teatrui.

    Vienuolika lietuvių filmų – septyni ilgo metro ir keturi trumpametražiai šiemet pristatomi Talino tarptautiniame kino festivalyje „Juodosios naktys“, vyksiančiame lapkričio 8-24 dienomis. Keturi iš jų festivalyje švenčia pasaulines premjeras.

    Lietuvos sezonas Prancūzijoje šiomis dienomis alsuoja fotografija: Lietuvos menininkai pirmą kartą prisistato pasaulinėje fotografijos mugėje Paris Photo, parodoje pristatydami penkių dešimtmečių Prancūzijos ir Lietuvos fotografų bendradarbiavimo istoriją. Gabija Narušytė iš Paryžiaus.


    Ved. Justė Luščinskytė

    Fri, 08 Nov 2024
Mostra altri episodi