Filtrer par genre
Hej :) miło, że tu jesteś! Podcast Sianko, to projekt tworzony przez Wojtka i Kasię. Kochamy naturę 🍀, pyszne i zdrowe jedzenie 🍏 oraz powolne życie 🐌. Dzielimy się dobrą energią i ciekawymi rozkminami 🌈.
Zapraszamy do słuchania i rozmowy, możesz nas złapać pod adresem 💌 kontakt@sianko.org
Trzymaj się ciepło!
Wojtek i Kasia 🏝
- 35 - Dlaczego nie zbieramy darmowego jedzenia?
Na każdym kroku mijasz dzikie rośliny jadalne. Wiesiołki, dzika róża, lebioda, babka, leszczyna i wiele wiele więcej! Skoro tyle ich rośnie dookoła, to czemu my ich nie zbieramy? Posłuchaj historii o tym, jak dzikie rośiny zostały zepchnięte na margines. Czy to już czas, żeby wrociły na salony?
Wed, 21 Aug 2024 - 34 - Jestem uzależniona od telefonu, czyli o cyfrowym detoksie
Może trudno to powiedizeć na głos, ale większość z nas jest uzależniona od telefonu. Jak to sprawdzić i przede wszystkim w jaki sposób z tym walczyć? Zaczynam mój cefrowy detoks, a to jest opis moich doświadczeń.
Thu, 08 Aug 2024 - 33 - #33 Co równonoc ma wspólnego z Wielkanocą? Dawne obrzędy Słowian
Dlaczego przywołanie wiosny było dla Słowian tak istotne? Co robili, by sprowadzić na Ziemię więcej ciepła i słońca? Posłuchaj podkastu o dawnych obrzędach związanych z równonocą wiosenną i ich echach w celebrowaniu Wielkanocy i innych świąt.
Tue, 21 Mar 2023 - 32 - #32 Karnawał, tłusty czwartek i ostatki - dawne zwyczaje
Wiele tradycji z pozoru zupełnie nie związanych z cyklem natury okazuje się mieć korzenie głęboko w pradawnym związku człowieka i przyrody. Poznaj dawne tradycje związane z karnawałem, ostatkami i tłustym czwartkiem.
Thu, 16 Feb 2023 - 31 - #31 Walentynki - dawne korzenie komercjalnego święta
Święto zakochanych kojarzy się z czerwonymi serduszkami, tłuściutkimi kupidynami i wysyłaniem walentynek. Okazuje się jednak, że pod tą warstwą lukru i różu kryje się pradawne przyglądanie się naturze. Posłuchaj historii święta zakochanych.
Tue, 14 Feb 2023 - 30 - #30 Gromnica - dawne słowiańskie święto
Jakie święto dawniej obchodzono na początku lutego? Jaki to ma związek z naturą? Posłuchaj podcastu i dowiedz się jak wiele tradycji i zwyczajów zakorzeniona jest w cyklu natury.
Thu, 02 Feb 2023 - 29 - #029 - Dlaczego obchodzimy nowy rok w styczniu?
Dlaczego obchodzimy Nowy Rok po środku zimy, gdy cała przyroda jeszcze śpi?
Posłuchaj arcy ciekawej, jednak mocno pogmatwanej historii kalendarzy i mierzenia czasu. Wsłuchaj się w siebie i sprawdź, czy noworoczne postanowienia na pewno się u Ciebie sprawdzają i z czego może to wynikać.Tue, 03 Jan 2023 - 28 - #028 Sezonowo we wrześniu
Nadszedł wrzesień, miesiąc przejściowy pomiędzy latem a jesienią. Jakimi prawami się rządzi? Co chce nam w tym miesiącu opowiedzieć przyroda? Poznaj dzikie rośliny jadalne, które możesz zbierać o tej prze roku a także folklorowe historie związane z tym momentem w roku.
Thu, 01 Sep 2022 - 27 - #027 Matki Boskiej Zielnej w tradycji dawnych ludów
Matki Boskiej Zielnej inaczej Wniebowstąpienie NMP, co to właściwie jest za święto? Posłuchaj tego odcinka i dowiedz się jaka słowiańska bogini skrywa się w tym święcie a także dlaczego ten czas w wielu kulturach jest tak ważny.
Mon, 15 Aug 2022 - 26 - #026 Sezonowo w styczniu
Wsłuchaj się w energię stycznia. Pomogę Ci zwrócić Twoją uwagę na to, co o tej porze dzieje się w przyrodzie. Podpowiem za jakimi dzikimi roślinami jadalnymi możesz się rozglądać na spacerach. Usłyszysz też rozmowę z Mikołajem Szrederem - rolnikiem ekologicznym o tym, jakie warzywa i owoce są sezonowe w styczniu. Dowiesz się też, dlaczego w ogóle obchodzimy nowy rok w styczniu 🙂
Wed, 05 Jan 2022 - 25 - EXTRA: 2022 rokiem bliżej natury
Chcesz spędzić nadchodzący rok bliżej rytmu natury? W dzisiejszym odcinku extra dzielę się pomysłem na cykl podkastów o tematyce sezonowości. To otwarty projekt, jeśli więc Cię to interesuje to przesłuchaj i napisz, jeśli chcesz coś dodać :)
Wed, 29 Dec 2021 - 24 - #025 - Jak wprowadzić ideę Zero Waste do swojego życia?
Żyjemy w czasach olbrzymiego konsumpcjonizmu. W Stanach Zjednoczonych 6 miesięcy po zakupie rzeczy, w użyciu pozostaje zaledwie 1%! W Polsce nie jesteśmy jeszcze tak rozrzutni jak amerykanie, ale i u nas produkuje się ogromne ilości odpadów. Czy tak musi być? Co zrobić, żeby ograniczyć produkcję odpadów na poziomie indywidualnym i lokalnym? Jak być bardziej Zero Waste?
Mon, 01 Nov 2021 - 23 - #024 - Jak rolnictwo zmieniło świat? Rewolucja agrarna i jej konsekwencje
W jaki sposób żyli nasi przodkowie zanim się osiedlili i zaczęli uprawiać ziemię? Czy ich życie było łatwiejsze czy może obarczone większą ilością niebezpieczeństw?
Moment, kiedy człowiek zrezygnował z koczowniczego trybu życia i chwycił za pług nazywamy rewolucją agrarną.
Czy to na prawdę było tak odmieniające świat dokonanie?
Więcej o tym jak rolnictwo zmieniło świat dowiesz się z kolejnego odcinka podcastu.Wed, 04 Aug 2021 - 22 - #023 - Dzika przyroda w mieście - jak jej szukać?
Coraz częściej słyszę, że ludzie poszukują kontaktu z naturą. Jednak wielu osobom ciężko jest zbudować więź z przyrodą mieszkając w dużym mieście. W tym odcinku usłyszysz kilka łatwych ćwiczeń, które pomogą Ci wyczulić Twoją uważność na otaczającą Cię przyrodę. Bo nawet mieszkając w dużej metropolii otacza Cię niesamowity świat dzikiej przyrody.
Mon, 07 Jun 2021 - 21 - #021 - Czym jest bioróżnorodność i czy jest nam potrzebna?
Żyjemy na niezwykłej planecie. Miliony roślin, zwierząt i innych żywych organizmów tworzą skomplikowany system powiązań. Żeby cała przyroda mogła zdrowo funkcjonować potrzebuje do tego wszystkich gatunków. Posłuchaj trochę więcej o tej niesamowitej różnorodności życia na ziemi w kolejnym odcinku podcastu.
Sun, 02 May 2021 - 20 - #020 - Dlaczego kiszonki są zdrowe? Czyli jak działa fermentacja.
W ostatnim czasie jak mantra powtarzane jest zdanie, że kiszonki są zdrowe.
Zastanawia Cię dlaczego tak jest? Co takiego wyjątkowego kryje się w fermentowanym jedzeniu?
Z tego odcinka dowiesz się jaki wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne mogą mieć kiszonki.
Mamy nadzieję, że po przesłuchaniu spojrzysz na poczciwą kapustę kiszoną z większym podziwem i wdzięcznością.
Może nawet zaczniesz eksperymenty z fermentacją we własnej kuchni?Wed, 21 Apr 2021 - 19 - #019 - Co to jest dieta planetarna?
Każdy i każda z nas zjada średnio 3 posiłki dziennie. Skąd jednak pochodzi to jedzenie? Czy kupując moje ulubione produkty w sklepie nie przyczyniam się do jakichś ludzkich tragedii czy do degradacji środowiska?
Globalizacja uwikłała nas w system wielu zawiłych powiązań i zależności. Warto rozmawiać o problemach, które cała ta machina wywołuje i jednocześnie staje się ofiarą.
W dzisiejszym odcinku o tym, jakie jedzenie jest najlepsze dla naszego klimatu i dobrej kondycji planety.
Notatki do tego odcinka znajdziesz na http://sianko.org/19Fri, 16 Apr 2021 - 18 - #018 - Sezonowo w kwietniu
W tym odcinku opowiadam o zwyczajach kulinarnych (i nie tylko) okresu wokół Wielkanocy. Będzie też trochę o dzikich roślinach jadalnych, których można wypatrywać w nadchodzącym miesiącu 🌱🌱🌱
Pomogę Ci wyostrzyć zmysły na poszukiwanie sezonowych roślin na targach, ale też w lasach i na łąkach 🌱
Duża dawka wiedzy i inspiracji do gotowania na nadchodzący miesiąc 🤩
Miłego słuchania!Thu, 08 Apr 2021 - 17 - #017 - Prozdrowotny wpływ natury na człowieka.
Człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą.
W ciągu ostatnich 500 pokoleń przeszliśmy rewolucje kulturową i dokonaliśmy przełomowych odkryć i zmian. Od zbieraczy-łowców, doszliśmy do innowacyjnych technologii i lotów w kosmos. Nasz styl życia zmienił się totalnie, jednak nadal żyjemy w ciałach przekazanych nam genetycznie przez pokolenia sprzed wielu tysięcy lat.
Jak zgrać się z potrzebami naszego organizmu i umysłu, dla których domem przez tysiąclecia był las ?
W jaki sposób czerpać prozdrowotne właściwości z natury?Wed, 24 Mar 2021 - 16 - #016 - Sezonowe jedzenie – czy jest nam potrzebne w XXI wieku?
Człowiek jest istotą silnie związaną z naturą i jej cyklem. Możemy tego nie dostrzegać pod natłokiem technologii i wszelkich rozpraszaczy. Jednak, jeśli zastanowisz się nad tym głębiej, organizm o różnych porach roku ma inne potrzeby. Czy zimą mamy ochotę na orzeźwiające, zimne koktajle? Albo czy latem chodzi za nami potrzeba rozgrzania się gorącą, tłustą zupą?
Jesteśmy częścią natury i działają na nas te same prawa fizyki, co na otaczającą nas przyrodę. Jeśli to dostrzeżesz i się w to wsłuchasz, możesz żyć zdrowiej i bardziej szczęśliwie, o tym dlaczego, dowiesz się z tego kolejnego odcinka podcastu.Wed, 17 Mar 2021 - 15 - #015 - Dzikie rośliny jadalne, wskazówki dla początkujących zbieraczy
Żyjemy w czasach ogromnego dostatku jedzenia i jednocześnie niedoborów witamin.
Depresja, anemia czy osteoporoza powstają przez to, że nie dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Okazuje się, że warzywa i inne produkty w sklepach nie są wystarczająco odżywcze. Jak sobie z tym radzić?
Na całe szczęście natura podsuwa nam rozwiązanie pod nos, no a tak właściwie pod nogi. Dzikie rośliny jadalne to bogactwo składników odżywczych!
Spróbuj przygody ze zbieractwem i korzystaj z prozdrowotnego działania pospolitych chwastów.
Po przesłuchaniu dzisiejszego odcinka będziesz wiedzieć co, jak i kiedy zbierać, by cieszyć się darmowym super foods dostępnym na pobliskiej łące.Wed, 10 Mar 2021 - 14 - #014 - Sezonowo w marcu
Żyję w coraz większym pędzie, starając się zagłuszać to, co stara się mi przekazać organizm. Znasz to?
W sumie większość z nas to robi, więc może to nie jest takie straszne? Czy w moim życiu jest jeszcze miejsce na cykliczność, skoro żyjemy w czasach dostatku?Fri, 05 Mar 2021 - 13 - #013 - Kooperatywy spożywcze - co to takiego?
Czy to, że warzywa i owoce z supermarketu są pozbawione smaku zwróciło już Twoją uwagę?
Chcesz zaopatrywać się w produkty pełne smaku, aromatu i zdrowia?
W dzisiejszym odcinku przedstawiamy koncepcję kooperatyw spożywczych. To odpowiedź na wiele naszych obecnych problemów.
To działanie, które każdy z nas może podjąć nie czekając na odgórne zalecenia, żeby żyć zdrowiej dzięki odżywczemu jedzeniu i kontaktowi z drugim człowiekiem.Wed, 24 Feb 2021 - 12 - #012 - Miejskie ogrodnictwo
Mieszkasz w dużym mieście i czujesz, że brakuje Ci kontaktu z naturą i drugim człowiekiem?
Jest na to cudowne rozwiązanie - miejskie ogrodnictwo.
To świetny pomysł na tworzenie zielonych przestrzeni, gdzie ludzie mogą się spotykać i inspirować.
W dzisiejszym odcinku opowiadamy o różnych formach miejskiego ogrodnictwa i o zaletach trendu na zazielenianie miast.Wed, 10 Feb 2021 - 11 - #011 - Sezonowo w lutym
★ Dlaczego Wielki Post wypada w lutym i w marcu?
★ Jak wyglądały pierwsze pączki?
★ Jakich dzikich roślin jadalnych warto szukać w lutym?
Odpowiedzi na te pytania i dużo więcej ciekawostek i tipów jak jeść sezonowo w lutym znajdziesz w filmie.Wed, 03 Feb 2021 - 10 - #010 - Rolnictwo ekologiczne - wady i zalety.
Jeśli dbasz o swoje zdrowie, na pewno zwracasz uwagę na to, co ląduje na Twoim talerzu. Zależy Ci na tym, żeby produkty, które kupujesz były najlepszej jakości?
Okazuje się, że jeśli wybierasz rzeczy oznaczone certyfikatem zielonego listka masz gwarancję, że są wolne od szkodliwej dla zdrowia i środowiska chemii.
Jak wyglądają kontrole na gospodarstwach ekologicznych i czy w ogóle taka uprawa jest lepsza?
O zaletach ale też i ciemnych stronach rolnictwa ekologicznego rozmawiamy w kolejnym odcinku podcastu.Wed, 27 Jan 2021 - 9 - #009 - Gdzie kupować zdrową żywność?
Coraz bardziej zwracasz uwagę na to, co jeść, by żyć zdrowo? To na prawdę super!
Jednak wszechobecna reklama powoduje, że nie do końca wiesz, co kupować? Znam to!
Jak nie pogubić się w gąszczu informacji o tym co jest zdrowe a co nie? Jaką mam pewność, że warzywa, które kupuję są pełne składników odżywczych?
W tym odcinku rozmawiamy o tym gdzie kupować zdrową żywność i przy okazji nie przepłacać.
Dowiesz się m.in. dlaczego warto zrezygnować z najtańszych warzyw i owoców z dyskontów oraz czym są produkty ekologiczne.
Zapraszamy do słuchania :)Wed, 13 Jan 2021 - 8 - #008 - Jak przygotować święta zero waste.
Już za chwilę święta Bożego Narodzenia. W sklepach już od miesiąca królują czekoladowe mikołaje i ozdoby na choinkę.
Każdy zaczyna rozglądać się za choinką, prezentami dla najbliższych czy tworzyć listę zakupów na wigilijną kolację.
Święta 2020 będą inne niż zawsze, może dla równowagi wprowadźmy kilka pozytywnych zmian? Tak, żeby zyskał na tym nasz portfel, nasze zdrowie i środowisko? Można ograniczyć liczbę opakowań, dekoracji i nieco lepiej zaplanować wieczerzę świąteczną.
W tym odcinku przedstawiamy Wam pomysły na święta w duchu zero waste.Sun, 20 Dec 2020 - 7 - #006 - Ukryte produkty odzwierzęce. Poradnik dla wegetarian i wegan.
Czy wegetarianin, który zrezygnuje z mięsa może kupować inne produkty bez obaw?
Niestety, nie.
Będąc na diecie, która wyklucza mięso trzeba uważnie przyglądać się etykietkom. Ba! Czasem i to nie wystarczy.
Dlatego, żeby przez przypadek nie kupić produktu, którego produkcja przyczyniła się do cierpienia zwierząt, trzeba znać kilka faktów.
W dzisiejszym odcinku opowiadamy o ukrytych produktach odzwierzęcych.
Dowiesz się jakich produktów unikać, jeśli zależy Ci na dobrobycie zwierząt.Thu, 03 Dec 2020 - 6 - #007 - Jak wzmocnić odporność na diecie roślinnej?
Jak co roku nadszedł sezon siąpania nosem, moknięcia w deszczu i czekaniu na początek sezonu grzewczego pod kocem.
Czy chcesz, żeby tym razem jesień i zima minęła w zdrowiu i dobrej kondycji?
Jest na to sposób!
Wystarczy dbać o swoją odporność.
W dzisiejszym odcinku dowiesz się jak to robić. Usłyszysz przede wszystkim o tym co jeść, by wzmacniać Twój układ odpornościowy, a czego lepiej unikać.
Zapraszamy do słuchania!Wed, 18 Nov 2020 - 5 - #005 - Czym zastąpić mięso? Roślinne zamienniki i nie tylko.
Wychowaliśmy się w przeświadczeniu, że mięso jest nieodłącznym elementem naszej diety, ba, nawet całej kultury!
Z biegiem lat pojawiały się jednak kolejne doniesienia i badania na temat szkodliwości spożywania nadmiaru mięsa. Można powiedzieć, że powoli odchodzimy od tradycyjnego żywienia i coraz częściej szukamy zamienników dla mięsa.
No ale właśnie tu rodzi się problem, no bo czym zastąpić mięso w diecie?
W tym odcinku dowiesz się jakich roślinnych zamienników możesz używać, żeby Twoje danie było smaczne, zdrowe i pełnowartościowe.Sat, 31 Oct 2020 - 4 - #004 - Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o diecie bezmięsnej
Masz końskie zdrowie? A może jesteś silny jak byk? Te dwa potężne, silne i zdrowe zwierzęta czerpią swoją energię i siłę tylko i wyłącznie z roślin.
Tak wiem, z ludźmi jest nieco inaczej, nie moglibyśmy być zdrowi zajadając samą trawę czy ziarna. Jednak opierając naszą dietę wyłącznie lub w głównej mierze na roślinach, jesteśmy w stanie żyć zdrowo i zapewnić sobie wszystkie potrzebne dla naszego organizmu elementy. W internecie krąży wiele mitów, plotek i przekręconych opinii dotyczących diety wegetariańskiej, w tym odcinku podcastu opowiadamy o faktach, opierając się na dowodach naukowych.
Co jest dobrym zamiennikiem mięsa?
Dlaczego warto spróbować tej diety i jak to jest z tą witaminą B12?
Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszej audycji. Zapraszamy do słuchania.Thu, 10 Sep 2020 - 3 - #003 - Jak pomagać środowisku? Wolontariat i inne alternatywy
Ostatnio dużo się mówi o zmianach klimatu, o katastrofalnych skutkach naszej konsumpcji i wyzyskiwania planety. Jednak, naszym zdaniem, nadal niewiele mówi się o tym co przeciętny, młody mieszkaniec Ziemi może zrobić by jej pomóc.
Sami wiele zmieniliśmy w naszym życiu: zmieniliśmy dietę i miejsce naszych jedzeniowych zakupów, ograniczyliśmy loty samolotem a jako transport po mieście wybieramy komunikację publiczną i rower. Jednak zrozumieliśmy, że w pojedynkę świata nie zwojujemy, że pomoc środowisku to zjednoczenie i wspólna praca.
W odcinku numer 3 “Jak pomagać środowisku? Wolontariat i inne alternatywy” opowiadamy o naszym doświadczeniu jako wolontariusze oraz przykładach ekonomii dzielenia się, których byliśmy częścią. Zapraszamy do słuchania.Tue, 25 Aug 2020 - 2 - #002 - Czy wiesz w co wierzysz? Słowiańskie obrzędy, które przetrwały do dzisiaj.
Przed wiekami na terenach Polski oraz sąsiadujących na południu i wschodzie krajów, mieszkał lud zwany Słowianami. Jak każda grupa ludzi także i oni mieli swoje oryginalne obrzędy, tradycje i wierzenia. Jako lud głównie rolniczy i mieszkający w otoczeniu prastarych puszczy i lasów, Słowianie czcili przyrodę, i to jej oddawali cześć. W podkaście Sianko mówimy dużo o naturze, dlatego postanowiliśmy w tym odcinku rzucić nieco światła na to, jak żyli nasi przedchrześcijańscy, związani mocno z otaczającą ich przyrodą, przodkowie i co z ich tradycji pozostało z nami do dzisiaj. Ponad tysiąc lat temu nasz kraj przyjął chrześcijaństwo, ale dawna wiara i kult przetrwał, czasem w nieco innej formie lub ubrany w inne, katolickie nazwy, do dzisiaj. Zapraszamy do odcinka „czy wiesz, w co wierzysz”.
Thu, 11 Jun 2020 - 1 - #001 Kąpiele Leśne, czyli o shinrin-yoku
Obecnie ludzie borykają się z coraz częstszymi chorobami czy zaburzeniami, które wynikają z zupełnej zmiany naszego stylu życia. Swoje ponure żniwo zbiera rak czy choroby okładu krwionośnego. Znacznie częściej mieszkamy w miastach a nasze życie jest wypełnione stresem i obowiązkami. Dodatkowo źle się odżywiamy i nie znajdujemy czasu na odpoczynek. Czy jest na to lekarstwo?
Ponad 99% czasu istnienia Homo Sapiens spędzaliśmy w otoczeniu lasów, gór i rzek, czy powrót do tych miejsc pozwoli nam odnaleźć zdrowie? W latach 80tych Japończycy ukuli termin shinrin yoku, czyli w tłumaczeniu kąpiele leśne. Ze zdumieniem przyglądają się kolejnym wynikom badań, które udowadniają, jak cudowny wpływ na nasz organizm ma przebywanie w otoczeniu natury.
Nagraliśmy podcast o tym, czym jest shinrin yoku i jak sama/sam możesz poczuć zbawienny wpływ natury na Twoje zdrowie i samopoczucie. Zapraszamy do słuchania!
Ps. Notatki do odcinka znajdziesz na https://perpetua.pl/1Wed, 20 May 2020
Podcasts similaires à Sianko - slow life, ekologia, zdrowie
- Gość Radia ZET Beata Lubecka
- Wojna według Wołoszańskiego Bogusław Wołoszański
- Historia Jakiej Nie Znacie Cezary Korycki
- Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka Dariusz Rosiak
- Podcast Wojenne Historie Historia II wojny światowej
- MÓWI SIĘ Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski
- Express Biedrzyckiej - seria DOBRZE POSŁUCHAĆ Kamila Biedrzycka
- WojewódzkiKędzierski Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
- Mellina Marcin MELLER
- Kryminatorium Marcin Myszka
- ZŁO - Zbrodnia Łowca Ofiara Marta Kiermasz
- Stan Wyjątkowy Onet
- Teatr Polskiego Radia: Najnowsze produkcje Polskie Radio S.A.
- Radio Naukowe Radio Naukowe - Karolina Głowacka
- Radio Wnet Radio Wnet
- Podcast Historyczny Rafał Sadowski
- Dorwać bestię RMF FM
- Misja specjalna RMF FM
- Poranna rozmowa w RMF FM RMF FM
- Sceny zbrodni RMF FM
- TOK FM Select TOK FM
- Nauka To Lubię Tomasz Rożek
Autres podcasts de Santé
- Psychologia, którą warto znać Mirosław Brejwo
- Kwadrans na angielski Szymon Marciniak
- Podcast o mózgu Urszula Dąbrowska
- Relaksujące dźwięki | by Relaxing White Noise Relaksujące dźwięki
- Sekielski o nałogach Marek Sekielski
- Rain Sounds - 10 Hour Sol Good Media
- Zwierciadło Podcasty Zwierciadło
- Rok dla ciała Kaja Gołuchowska
- The Rest is Rest | White Noise For Sleeping Nature Sounds for Relaxing Pete Ingo
- Each One Teach One | Kreatywnie, Pozytywnie, Zdrowo Michał "Vasquez" Plewniak
- Dialogi waginy i penisa Empik Go
- Opowiadania erotyczne. Opowiadania Erotyczne
- SEN Kasia Molęda, Ewa Engler-Herer
- 2024 House / Techno / Progressive / Deep / Melodic / Tech / Edm / Afro / ibiza DJ Mix / Set / Podcast / Electronic Dance Musi DJ TeKness | Techno / House & Electronic Dance Music Mixes Beats
- Aha! Zehn Minuten Alltags-Wissen WELT
- Audiobooki romanse erotyczne od Monika Liga z monikaliga.pl Monika Liga
- Medytacja Relaksacja Hipnoterapia Anna Godlewska
- the sound of relax - Relaxing Sounds relax media
- O długim życiu w zdrowiu z dr n. med. Karoliną Karabin Karolina Karabin
- Sleep Podcast by Slow | Relaxing Sleep Sounds & Sleep Stories | Nature Sound For Sleep | ASMR ASMR Sleep Triggers